Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 141

Θέμα: Ασφαλεια hellas-direct

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Μιας και είμαστε σε μοτο-φόρουμ να διευκρινίσουμε μόνο ότι η έκπτωση των 20€ δεν ισχύει για συμβόλαια μηχανών, αλλά μόνο αυτοκινήτων. Προς το παρόν τουλάχιστον.

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Volpad
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    959
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    developer τι ακριβως σημαινει?

    Aναπτυχτής είναι.

  3. #33
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Volpad Προβολή μηνύματος
    Aναπτυχτής είναι.
    Όπως λέμε τυλιχτής;

  4. #34
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Όπως λέμε τυλιχτής;
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  5. #35
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από contes di Zante Προβολή μηνύματος
    Όσο για τα δύο περιστατικά που αναφέρεις στο 1ο δεν υπάρχει άμεση αποζημίωση λόγω μέθης που έπρεπε ο ασφαλιστής σου να στο εξηγήσει εξ' αρχής ενώ στο 2ο θα έπρεπε να καλυφθείς κανονικά αφού ήταν αρραβωνιαστικιά , όμως υπό προυποθέσεις άν ήταν σύζυγος.
    Μπορείς λίγο να τα εξηγήσεις αυτά;
    Ξεκινώντας από το δεύτερο, τι σημασία έχει αν είναι σύζυγος ή όχι; Το συμβόλαιο είναι στο όχημα.
    Ως προς τη μέθη, τι εννοείς «άμεση» αποζημίωση; Η ασφαλιστική οφείλει να αποζημιώσει πλήρως το θύμα και μετά ας κάνει ό,τι θέλει με το μεθυσμένο οδηγό.

  6. #36
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Επειδή λήγει το ετήσιο ασφαλιστήριο του αυτοκινήτου, έριξα μια ματιά στην Hellas Direct από περιέργεια. Για ετήσια μικτή ασφάλεια, μου έβγαλε προσφορά €418. Στην Anytime, η προσφορά ήταν στα €442. Την πιο οικονομική προσφορά σε μικτή, την βρήκα στην Allianz, στα €378 και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να προχωρήσω σε αυτήν.

  7. #37
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    250
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Επειδή λήγει το ετήσιο ασφαλιστήριο του αυτοκινήτου, έριξα μια ματιά στην Hellas Direct από περιέργεια. Για ετήσια μικτή ασφάλεια, μου έβγαλε προσφορά €418. Στην Anytime, η προσφορά ήταν στα €442. Την πιο οικονομική προσφορά σε μικτή, την βρήκα στην Allianz, στα €378 και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να προχωρήσω σε αυτήν.
    Δες ακριβώς καλύψεις και απαλλαγή. Η hellas καμιά φορά βρίσκεις και κουπόνι να κατεβάσεις τιμη

  8. #38
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos77 Προβολή μηνύματος
    Δες ακριβώς καλύψεις και απαλλαγή. Η hellas καμιά φορά βρίσκεις και κουπόνι να κατεβάσεις τιμη

    Όντως είχε άλλη εμπορική αξία default η Hellas Direct, άλλαξα την τιμή και με απαλλαγή σε αμφότερες για €1.500 η Hellas Direct είναι €20 φθηνότερη. Βέβαια στα φυσικά φαινόμενα έχει €300 απαλλαγή και €75 στη μερική κλοπή, η δε Allianz δεν αναφέρει απαλλαγή σε αυτά. Επίσης θραύση κρυστάλλων η Allianz δίνει €1.800, ενώ η Hellas Direct €1.500, οπότε κι εκεί έχει προβάδισμα η πρώτη. Για €20 διαφορά τιμής, νομίζω πως δεν αξίζει τον κόπο...

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    Ωραίο θέμα, μπήκα και εγώ στο τριπάκι να δω ασφάλιστρα από Hellas Direct μετά από προτροπή φίλου πριν μερικές μέρες και όντως οι διαφορές ήταν μεγάλες (σχεδόν τα μισά λεφτά σε ετήσια ασφάλιστρα) και στο αυτοκίνητο αλλά και στην μηχανή. Για το βεσπάκι δεν με καλύπτει μιας και δεν παρέχει ασφάλεια κλοπής.
    Θυμάμαι παλιότερα που είχα ξανακοιτάξει, δεν υπήρχαν τόσο μεγάλες διαφορές που να αξίζει να κάνω την μετάβαση.
    Έχω αποφασίσει λοιπόν να ασφαλίσω την νέα μηχανή στην Hellas Direct και να δω πως θα παει. Ούτως ή άλλως, πρόκειται για μοτοσυκλέτα που κυκλοφορεί 1-2 φορές τον μήνα.

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    744
    Δηλώνω απερίφραστα και προς όλες τις κατευθύνσεις ότι εγώ με τα ασφάλιστρα για το παπί αισθάνομαι υπερήφανος που συνεισφέρω στη μικτή ασφάλεια των καγιέν.Ναι.

  11. #41
    Μέλος Το avatar του/της haf
    Εγγραφή
    25/09/2017
    Μηνύματα
    138
    Πριν ένα μήνα έκανα ασφαλιστήριο με Hellas direct ένα IQ, είχε σημαντική διαφορά από "Anytime" που ειχα συνηθως και μάλιστα με καλύτερο μικτό αλλά και εκπιπτωμενο ασφαλίζομενο ποσό .. χθες που δοκίμασα να ασφαλίσω το Aygo .. παραδόξως η Anytime είχε πολύ καλύτερη προσφορά
    Το τραγικό είναι πως οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία
    Ράσελ Μπέρτραντ

  12. #42
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    250
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από haf Προβολή μηνύματος
    Πριν ένα μήνα έκανα ασφαλιστήριο με Hellas direct ένα IQ, είχε σημαντική διαφορά από "Anytime" που ειχα συνηθως και μάλιστα με καλύτερο μικτό αλλά και εκπιπτωμενο ασφαλίζομενο ποσό .. χθες που δοκίμασα να ασφαλίσω το Aygo .. παραδόξως η Anytime είχε πολύ καλύτερη προσφορά
    πάντα θέλει ψάξιμο. Σήμερα είναι φτηνή η μία αύριο η αλλη

  13. #43
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964

    ασφάλεια hellas direct

    Εϊδα λιγο τιμές γιατι θέλω να αλλάξω ασφάλεια και μου βγάζει ενα κουφο νούμερο μισα λεφτα απο όσα δινω. Μιλάμε για 250cc 2008 κάτω απο 70ε το χρόνο. Τι φάση?!

  14. #44
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.130
    Πρέπει να έχουν φτηνύνει,δεν εξηγείται.
    49 έδωσα χθες εξάμηνη για το gs.

  15. #45
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Πολυ περιεργο...εκανα μια αναζητηση στο δικο μου κ μου εβγαζε ασφαλιστρο χρονου με οδικη κ νομικη προστασια στα 117Ε!!!
    Οταν δινω περιπου ενα 100αρικο στους 6 μηνες...τι μπορει να ριχνει τοοοσο πολυ τις τιμες?
    Δεν μιλαμε για 5-10 ευρω στο εξαμηνο αλλα μιση τιμη.
    Ride(s) the wind of change...

Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. HELLAS Vs Greece
    από Κανένας στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 01/03/2006, 10:19
  2. vstrom hellas club........εκδρομούλα.......
    από ttfakias στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2005, 11:43
  3. Για ποια ασφάλεια μιλάμε ?
    από Dodok edessa στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2005, 08:16
  4. Επιδοσεις η ασφαλεια
    από CyBeRseXX στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2004, 22:15
  5. gregory TDM HELLAS
    από gregorys στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2004, 11:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF