Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 93

Θέμα: Αγορά middleweight naked

  1. #76
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Alexkokki Προβολή μηνύματος
    ... αλλά θα κερδίσω σε 2 πράγματα:
    1)απόλαυση οδηγική
    2)ΧΡΟΝΟΣ.δεν αντέχω άλλο για απόσταση 3km να την κάνω σχεδόν κάθε μέρα όσο πηγαινε-ελα Χαλκίδα
    Τεσπα κοιτάω και μήπως την κάνω με κανένα σκουτερακι για αρχή αλλά αν είναι να επενδύσω σε κάτι το θέμα είναι να γουστάρω κιόλας πολυ γιατί θα χάνω κάποιες άλλες ανέσεις στο αμαξι (καφεδια, μουσικούλα αιρκοντισιον και τα ρέστα) γιαυτο και εξαρχής δήλωσα για μηχανη. Τεσπα να μη σας κουράζω. Σε κάνα μήνα θα ξεκινήσω μαθήματα, μόλις το πάρω θα ενημερώσω...Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον από όλους παρόλο που είμαι νουμπας
    Τα παραπάνω, σε υπερθετικό βαθμό, είναι ο λόγος που έχουν στρέψει πολύ κόσμο στο μοσυκλετισμό. Το επιπλέον κόστος αξίζει με το παραπάνω για την οδήγηση μίας μοτοσυκλέτας που σου αρέσει πολύ. Θα κερδίσεις σε καθημερινή απόλαυση, σε ηρεμία και σε χρόνο. Θα είσαι κερδισμένος ακόμα και τις μέρες που δε θα οδηγείς τη μοτοσυκλέτα, διότι αυτή σε κάνει χαρούμενο, ακόμα και όταν τη σκέφτεσαι και προσμένεις την οδήγησή της.

    Αν λοιπόν αντέχεις οικονομικά, μην πάρεις scooter. Πάρε μοτοσυκλέτα, αλλά αποφασισμένος ότι θα σου κοστίσει περισσότερο απ' όσο υπολόγιζες αρχικά. 29 χρονιών φαντάζομαι ότι δεν έχεις την ανωριμότητα παιδιού, οπότε τα μεσαία κυβικά δεν είναι επικίνδυνα αν οδηγείς πάντα ήρεμος και συγκεντρωμένος, χωρίς περιέργεια για το τι θα κάνει το όχημα στη μία ρόδα, στις 45° ή με το γκάζι τέρμα. Αν έχεις νεύρα ή είναι το μυαλό σου κολλημένο σε κάποια γυναίκα, μην τα βγάλεις στη μοτοσυκλέτα. Πάρε το αμάξι εκείνη τη μέρα.

    Απλά κάνε πολλά και ποιοτικά μαθήματα και αγόρασε πρώτα τον εξοπλισμό ασφαλείας. Να έχεις υπόψη ότι η χειμερινή ένδυση δεν είναι κατάλληλη για τους θερινούς μήνες, οπότε θα τα χρειαστείς επί δύο.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  2. #77
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Οι μπανιέρες κοστίζουν σε συντήρηση πιο πολύ από τις μοτοσυκλέτες στην ίδια πάντα κατηγορία κυβικών.
    Άσε που αν σου ρίξουν την μπανιέρα θες και μια περιουσία σε πλαστικά κτλπ.Μοτό και πάλι μοτό...125-250cc για 1-2 χρόνια και μετά το δίνεις και πας αν θες σε κάτι πιο μεγάλο.

  3. #78
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Γιώργης
    Εγγραφή
    29/06/2014
    Μηνύματα
    103
    Δεν υπάρχει λόγος να πάρει οτιδήποτε μικρότερο από 400-500 κυβικά από την στιγμή που μπορεί να βγάλει απευθείας Α δίπλωμα. Τσάμπα ο κόπος, ο χρόνος για την μετέπειτα αγοραπωλησία και ίσως η απογοήτευση των ορίων που θέτει ένα μηχάνημα 125-250 κυβικών. Μην αρχίσετε πάλι μα ο τάδε έχει πάει με 250cc σε όλον τον κόσμο και ο δίνα έκανε με παπί ταξίδι μέχρι τα πέρατα του κόσμου. Συνειδητοποιημένος 30άρης μπορεί να διαχειριστεί μηχάνημα με 50-60 ήπια άλογα
    Όλα είναι δρόμος

  4. #79
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Γιώργης Προβολή μηνύματος
    Δεν υπάρχει λόγος να πάρει οτιδήποτε μικρότερο από 400-500 κυβικά από την στιγμή που μπορεί να βγάλει απευθείας Α δίπλωμα. Τσάμπα ο κόπος, ο χρόνος για την μετέπειτα αγοραπωλησία και ίσως η απογοήτευση των ορίων που θέτει ένα μηχάνημα 125-250 κυβικών. Μην αρχίσετε πάλι μα ο τάδε έχει πάει με 250cc σε όλον τον κόσμο και ο δίνα έκανε με παπί ταξίδι μέχρι τα πέρατα του κόσμου. Συνειδητοποιημένος 30άρης μπορεί να διαχειριστεί μηχάνημα με 50-60 ήπια άλογα
    Βασικό είναι το τι ανάγκες θα καλύπτει... μια 250 κ.ε. δεν έχει τα ίδια κόστη με μια 500 κ.ε. (τέλη, ασφάλειες, καύσιμα, σέρβις κ.λ.π) Αν οι ανάγκες καλύπτονται απόλυτα με ένα 250αράκι, ποιος ο λόγος να φεσώνεται παραπάνω κόστη ετησίως; λέω εγώ τώρα
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #80
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Γιώργης Προβολή μηνύματος
    Δεν υπάρχει λόγος να πάρει οτιδήποτε μικρότερο από 400-500 κυβικά από την στιγμή που μπορεί να βγάλει απευθείας Α δίπλωμα. Τσάμπα ο κόπος, ο χρόνος για την μετέπειτα αγοραπωλησία και ίσως η απογοήτευση των ορίων που θέτει ένα μηχάνημα 125-250 κυβικών. Μην αρχίσετε πάλι μα ο τάδε έχει πάει με 250cc σε όλον τον κόσμο και ο δίνα έκανε με παπί ταξίδι μέχρι τα πέρατα του κόσμου. Συνειδητοποιημένος 30άρης μπορεί να διαχειριστεί μηχάνημα με 50-60 ήπια άλογα
    Και υπάρχουσα εμπειρία 0?Υπάρχει άνθρωπος που να έχει καβαλήσει 2 ρόδες και να μην έχει πέσει;Και μην ξεχνάς και τα λάθη του αρχαρίου...Πχ όταν φοβάται να σφίγγει το τιμόνι κτλπ...

  6. #81
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.104
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Και υπάρχουσα εμπειρία 0?Υπάρχει άνθρωπος που να έχει καβαλήσει 2 ρόδες και να μην έχει πέσει;Και μην ξεχνάς και τα λάθη του αρχαρίου...Πχ όταν φοβάται να σφίγγει το τιμόνι κτλπ...
    Κι αν πέσει, τι έγινε; Κάνουν καλύτερες πτώσεις τα μικρότερα μηχανάκια ή εγγυάται κάποιος ότι είναι πιο ανώδυνες; Το πρώτο μου μηχανάκι ήταν γυμνό, 600άρι, 4κύλινδρο, 200+ κιλών και 100+ αλόγων. Και έπεσα. Και έμαθα.








    Χωρίς abs και traction control.
    Life begins at 45°.

  7. #82
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Alexkokki Προβολή μηνύματος
    Αν συνηθίσω με τη μηχανή,το αμάξι θα το παίρνω μόνο στις βροχές,όταν κουβαλάω το μουσικο όργανο και αντε Παρασκευή-Σάββατο βράδυ που πίνουν και τρέχουν σαν μουρλοι. Οπότε μειώνεται η χρήση του αμαξιού αρα και τα σέρβις αραιώνουν (έχοντας ως γνώμονα τα km και όχι τον χρόνο καθώς θα ειμαι Εκτός εγγύησης, Δε ξέρω αν λέω κουταμάρα σ'αυτό) Όπως επίσης και η φθορά των αναλώσιμων του αμαξιου αλλά και του ίδιου του αμαξιού. Επίσης θα ψαχτω για ακόμα πιο φθηνή ασφάλεια στο αμάξι γιατί θα δώσω βάση για τη μηχανή.Στη τελική μπορεί να είμαι στα ίδια αν συνυπολογίσουμε εκτος των παγιων και την επένδυση στην αγορά και στον εξοπλισμό αλλά θα κερδίσω σε 2 πράγματα:
    1)απόλαυση οδηγική
    2)ΧΡΟΝΟΣ.δεν αντέχω άλλο για απόσταση 3km να την κάνω σχεδόν κάθε μέρα όσο πηγαινε-ελα Χαλκίδα
    Τεσπα κοιτάω και μήπως την κάνω με κανένα σκουτερακι για αρχή αλλά αν είναι να επενδύσω σε κάτι το θέμα είναι να γουστάρω κιόλας πολυ γιατί θα χάνω κάποιες άλλες ανέσεις στο αμαξι (καφεδια, μουσικούλα αιρκοντισιον και τα ρέστα) γιαυτο και εξαρχής δήλωσα για μηχανη. Τεσπα να μη σας κουράζω. Σε κάνα μήνα θα ξεκινήσω μαθήματα, μόλις το πάρω θα ενημερώσω...Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον από όλους παρόλο που είμαι νουμπας
    Για 3κμ αποσταση παρε ποδηλατο η τα ποδια σου!

    Τζιζας!

  8. #83
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Κι αν πέσει, τι έγινε; Κάνουν καλύτερες πτώσεις τα μικρότερα μηχανάκια ή εγγυάται κάποιος ότι είναι πιο ανώδυνες; Το πρώτο μου μηχανάκι ήταν γυμνό, 600άρι, 4κύλινδρο, 200+ κιλών και 100+ αλόγων. Και έπεσα. Και έμαθα.








    Χωρίς abs και traction control.
    Δεν είναι όλοι χορχόδειλοι....σαν και του λόγου σου.
    Εγώ αν καβαλούσα πρώτο μηχανάκι σαν και αυτό που εσύ ξεκίνησες θα ήμουνα στα θυμαράκια η σε αναπηρικό πολλά χρόνια τώρα....
    Τόσο ανεγκέφαλος που ήμουνα...και μόλις τελίκιαζε το καημένο το στρογγύλι προσπαθούσα να βρώ τρόπο να του δίνω σπρώξιμο και με τα πόδια σαν τους φλιντστουνς ενα πράμα....Και τούμπες....Απλά πιο χαμηλά κυβικά γενικά μαζεύεται πιο εύκολα και δεν τρομάζει τόσο έναν χωρίς εμπειρία με ροπές και τα λοιπά.Δεν εισαι χτεσινός ξέρεις τι λέω ακόμα και αν δεν το λέω σωστά!

  9. #84
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/12/2018
    Μηνύματα
    23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Για 3κμ αποσταση παρε ποδηλατο η τα ποδια σου!

    Τζιζας!
    Εντάξει φίλε μου θα κάνω μαρουσι ιλισια 6μιση ωρα λεωφορος Κηφισίας με ποδήλατο η πόδια. Δε θα μπω σαυτο το τρυπακι...ξερεις ποιο...εισαι και moderator. Ευχαριστω που ξόδεψε χρόνο για να παρεθεσεις την άποψη σου.

  10. #85
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Alexkokki Προβολή μηνύματος
    Εντάξει φίλε μου θα κάνω μαρουσι ιλισια 6μιση ωρα λεωφορος Κηφισίας με ποδήλατο η πόδια. Δε θα μπω σαυτο το τρυπακι...ξερεις ποιο...εισαι και moderator. Ευχαριστω που ξόδεψε χρόνο για να παρεθεσεις την άποψη σου.
    Ασε μας ρε φιλε εχω παρακολουθησει ολο το ποστ κ δε καταλαβα ουτε μια στιγμη τι γυρευεις! Το ενα σου βρωμαει το αλλο σου ξυνιζει! Σου χουνε (ΚΙ ΑΠΟΡΩ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ) προτεινει ενα καρο μοτοσυκλετες. Πιο πολυ σε κοβω για τρολ η' οντως δε ξερεις τι γινεται μες το μυαλο σου.Τι γυρνας και την λες στον ανθρωπο (@DrBig) που στη τελικη δε σου πε κατι κακο...Τωρα αμα στραβωσεις κ μαζι μου διολου με νοιαζει κ παρε κ ο,τι γουσταρεις να "καβαλας" στη τελικη.
    Τελευταία τροποποίηση από Akalestos; 27/12/2018 στις 01:23.

  11. #86
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/12/2018
    Μηνύματα
    23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Akalestos Προβολή μηνύματος
    Ασε μας ρε φιλε εχω παρακολουθησει ολο το ποστ κ δε καταλαβα ουτε μια στιγμη τι γυρευεις! Το ενα σου βρωμαει το αλλο σου ξυνιζει! Σου χουνε (ΚΙ ΑΠΟΡΩ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ) προτεινει ενα καρο μοτοσυκλετες. Πιο πολυ σε κοβω για τρολ η' οντως δε ξερεις τι γινεται μες το μυαλο σου.Τι γυρνας και την λες στον ανθρωπο (@DrBig) που στη τελικη δε σου πε κατι κακο...Τωρα αμα στραβωσεις κ μαζι μου διολου με νοιαζει κ παρε κ ο,τι γουσταρεις να "καβαλας" στη τελικη.
    Έχω πει από χθες. Θα πάρω το δίπλωμα και θα ενημερώσω και ότι με βάση τις γνώμες των παιδιων θα παω για το sv650.ενταξει Ναι δεν είπε κάτι κακο. Απλά είναι εκτός θέματος (με βάση αυτό που ρώτησα) και πιθανώς γίνεται ειρωνικός και τα ακούω κιόλας και από σένα...Δε στραβωνω φίλε μου μπορείς να έχεις ότι άποψη θες για μενα (τρολ,δε ξερω τι γίνεται στο κεφάλι μου κτλπ) και γι'αυτά που γράφω και αντίστοιχα σχηματιζω και γω γνώμη για σένα και τον φίλο από πανω με βάση αυτά που λέτε. Το θέμα για μενα έχει λήξει αλλά δε θα απαγορευσω σε κανένα να πει την γνώμη του γιατί με βοηθάνε όλες οι οπτικές

  12. #87
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Akalestos Προβολή μηνύματος
    Ασε μας ρε φιλε εχω παρακολουθησει ολο το ποστ κ δε καταλαβα ουτε μια στιγμη τι γυρευεις! Το ενα σου βρωμαει το αλλο σου ξυνιζει! Σου χουνε (ΚΙ ΑΠΟΡΩ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ) προτεινει ενα καρο μοτοσυκλετες. Πιο πολυ σε κοβω για τρολ η' οντως δε ξερεις τι γινεται μες το μυαλο σου.Τι γυρνας και την λες στον ανθρωπο (@DrBig) που στη τελικη δε σου πε κατι κακο...Τωρα αμα στραβωσεις κ μαζι μου διολου δε με νοιαζει κ παρε κ ο,τι γουσταρεις να "καβαλας" στη τελικη.
    Να κάνω λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου?Σορρυ κιόλλας αλλά ίσως να τον καταλαβαίνω τον αλεξ....Επειδή και εγώ δεν ξέρω τι γίνεται μες στο μυαλό μου...Και απο την μια μου γιάλυσε μια μπανιέρα (λέγε με IntegraS 700tricolor - μην ακούσω κράξιμο εδώ το νού σας είναι η μόνη μπανιέρα που μου αρέσει - αλλά δεν την παίρνω...),απο την άλλη έδωσα προκαταβολή 200 ευρώ για μηχανάκι της προκοπής (λέγε με ΤΑ 650) και απο την άλλη αποφάσισα να το ακυρώσω και να χαρίσω την προκαταβολή μετά απο πολύ μικρό χρονικό διάστημα διότι αποφάσισα να πάω σε πάνω απο 1000cc...επειδή ταλαντευόμουνα πάνω απο 6 μήνες με την σκέψη μεταχείρω cryptonX με ότι αυτό συνεπάγεται ή καινούριο κινέζο για εργάτη καθημερινό....Kαι υποτίθεται οτι μετά απο 25 χρόνια στις 2 ρόδες θα μουνα κατασταλαγμένος (σκατά στα μούτρα μου είμαι)...βάλτε στην εξίσωση τον παράγοντα της έλλειψης εμπειρίας του ανθρώπου,τον παράγοντα έρωτας που έχουμε ΟΛΟΙ με τα μοτόρια μας,καλά/κακά,όμορφα ή άσχημα,κινέζες η γιαπονές ή ευρωπαίες ή Αμερικάνες no matter...(και εγώ το bandit 400v -όχι το σαλάχι- από έρωτα της πρώτης ματιάς το αγόρασα και το έχω ακόμα και ας μην κυκλοφορεί)...
    ίσως ναι ο Άλεξ να μην ξέρει τι θέλει -ακόμα-.Και εμείς για αυτό είμαστε εδώ...να του δώσουμε γενικές κατευθύνσεις να βρεί τον δίκο του δίτροχο έρωτα και να ζήσει και αυτός όπως και εμείς τις μαγικές στιγμές αυτής της νυχτερινής δίχως νόημα βόλτας,της απο το πουθενά εξόρμησης με προορισμό το άγνωστο γιατί έτσι...απλά για τα χιλιόμετρα που θα γράψει πάνω στην σέλα...ή της βόλτας με προορισμό συγκεκριμένο ή ακόμα και της καθημερινής μετακίνησης.
    Γιατί αγαπητοί σύντροχοι τί είναι η μοτοσυκλέτα μας/σας;Για τον κάθε ένα απο εμάς;
    Είναι απλά ένα μέσο να πηγαίνουμε κάπου;Γιατί αν ήταν έτσι...Κανένας μας δεν θα ήταν εδώ μέσα...Να ψάχνει να βρεί το κάτι παραπάνω...στο κάτι που τριβελίζει στο μυαλό του.Που μπορεί αυτό το κάτι να μην έχει ακόμα προσδιοριστεί.
    Από το να κάτσει να χαζέψει στα ταξιδιωτικά και να ονειροπολήσει κάποια βόλτα σε κάποιον προορισμό μόλις θα μπορεί με την δίτροχη ερωμένη του, απο το να δει κάποιο τεχνικό τιπ που ίσως δώσει στην αγαπημένη του το κάτιτις πιο πολύ και να ανανεώσει τον έρωτα του,κάποιο εργαλείο καινούριο που θα τον βοηθήσει να προσέξει την μηχανή του πιο καλά...κάποιο τρόπο να βελτιώσει κάτι που ήδη έκανε;
    Η απλα να σκέφτεται την (δίτροχη) ερωμένη των ονείρων του;Ή να ψάχνει νέα αγάπη;

  13. #88
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/12/2018
    Μηνύματα
    23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Να κάνω λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου?Σορρυ κιόλλας αλλά ίσως να τον καταλαβαίνω τον αλεξ....Επειδή και εγώ δεν ξέρω τι γίνεται μες στο μυαλό μου...Και απο την μια μου γιάλυσε μια μπανιέρα (λέγε με IntegraS 700tricolor - μην ακούσω κράξιμο εδώ το νού σας είναι η μόνη μπανιέρα που μου αρέσει - αλλά δεν την παίρνω...),απο την άλλη έδωσα προκαταβολή 200 ευρώ για μηχανάκι της προκοπής (λέγε με ΤΑ 650) και απο την άλλη αποφάσισα να το ακυρώσω και να χαρίσω την προκαταβολή μετά απο πολύ μικρό χρονικό διάστημα διότι αποφάσισα να πάω σε πάνω απο 1000cc...επειδή ταλαντευόμουνα πάνω απο 6 μήνες με την σκέψη μεταχείρω cryptonX με ότι αυτό συνεπάγεται ή καινούριο κινέζο για εργάτη καθημερινό....Kαι υποτίθεται οτι μετά απο 25 χρόνια στις 2 ρόδες θα μουνα κατασταλαγμένος (σκατά στα μούτρα μου είμαι)...βάλτε στην εξίσωση τον παράγοντα της έλλειψης εμπειρίας του ανθρώπου,τον παράγοντα έρωτας που έχουμε ΟΛΟΙ με τα μοτόρια μας,καλά/κακά,όμορφα ή άσχημα,κινέζες η γιαπονές ή ευρωπαίες ή Αμερικάνες no matter...(και εγώ το bandit 400v -όχι το σαλάχι- από έρωτα της πρώτης ματιάς το αγόρασα και το έχω ακόμα και ας μην κυκλοφορεί)...
    ίσως ναι ο Άλεξ να μην ξέρει τι θέλει -ακόμα-.Και εμείς για αυτό είμαστε εδώ...να του δώσουμε γενικές κατευθύνσεις να βρεί τον δίκο του δίτροχο έρωτα και να ζήσει και αυτός όπως και εμείς τις μαγικές στιγμές αυτής της νυχτερινής δίχως νόημα βόλτας,της απο το πουθενά εξόρμησης με προορισμό το άγνωστο γιατί έτσι...απλά για τα χιλιόμετρα που θα γράψει πάνω στην σέλα...ή της βόλτας με προορισμό συγκεκριμένο ή ακόμα και της καθημερινής μετακίνησης.
    Γιατί αγαπητοί σύντροχοι τί είναι η μοτοσυκλέτα μας/σας;Για τον κάθε ένα απο εμάς;
    Είναι απλά ένα μέσο να πηγαίνουμε κάπου;Γιατί αν ήταν έτσι...Κανένας μας δεν θα ήταν εδώ μέσα...Να ψάχνει να βρεί το κάτι παραπάνω...στο κάτι που τριβελίζει στο μυαλό του.Που μπορεί αυτό το κάτι να μην έχει ακόμα προσδιοριστεί.
    Από το να κάτσει να χαζέψει στα ταξιδιωτικά και να ονειροπολήσει κάποια βόλτα σε κάποιον προορισμό μόλις θα μπορεί με την δίτροχη ερωμένη του, απο το να δει κάποιο τεχνικό τιπ που ίσως δώσει στην αγαπημένη του το κάτιτις πιο πολύ και να ανανεώσει τον έρωτα του,κάποιο εργαλείο καινούριο που θα τον βοηθήσει να προσέξει την μηχανή του πιο καλά...κάποιο τρόπο να βελτιώσει κάτι που ήδη έκανε;
    Η απλα να σκέφτεται την (δίτροχη) ερωμένη των ονείρων του;Ή να ψάχνει νέα αγάπη;
    Το κάτι είναι η ανανέωση Στην οδήγηση για αρχή. Μαρεσει να οδηγαω αμάξι. Απλά τον τελευταίο χρόνο ψηθηκα για μια ανανέωση.Ειδικα μεσα στη πόλη. Αλλα θελω να εχω και την επιλογη και την ισχυ να βγαινω λιγο εκτός. Μπορει να είναι επιπολαιότητα αλλά συνήθως οι επιπολαιοτητες του μυαλού δε κρατάνε μήνες. Τουλαχιστον σε μενα.Ειδομεν...ας κάνω τα μαθήματα και βλέπουμε...μπορεί να με κουράσει εν τέλει η φάση και να τα παρατήσω καθώς τεμπέλης οδηγός αμαξιού...

  14. #89
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Alexkokki Προβολή μηνύματος
    Το κάτι είναι η ανανέωση Στην οδήγηση για αρχή. Μαρεσει να οδηγαω αμάξι. Απλά τον τελευταίο χρόνο ψηθηκα για μια ανανέωση.Ειδικα μεσα στη πόλη. Αλλα θελω να εχω και την επιλογη και την ισχυ να βγαινω λιγο εκτός. Μπορει να είναι επιπολαιότητα αλλά συνήθως οι επιπολαιοτητες του μυαλού δε κρατάνε μήνες. Τουλαχιστον σε μενα.Ειδομεν...ας κάνω τα μαθήματα και βλέπουμε...μπορεί να με κουράσει εν τέλει η φάση και να τα παρατήσω καθώς τεμπέλης οδηγός αμαξιού...
    Άμα σου μπεί το μικρόβιο των 2 τροχών...βγάλε με το καλό το δίπλωμα και μην ξεχνάς σε κάθε περίπτωση...Κράνος,εξοπλισμός...Σώζουν ζωές.

  15. #90
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.752
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Alexkokki Προβολή μηνύματος
    Εντάξει φίλε μου θα κάνω μαρουσι ιλισια 6μιση ωρα λεωφορος Κηφισίας με ποδήλατο η πόδια
    Μαρούσι > Ιλίσια, οδικά είναι περίπου 12km όχι 3. Κάτι δεν λες καλά ή αναφέρεσαι σε άλλη διαδρομή στην μια, και στην άλλη περίπτωση.

    Κατά τα άλλα, προχώρα, δεν θα το μετανιώσεις. Η μοτοσυκλέτα στην Αθήνα, είναι μονόδρομος στην καθημερινή μετακίνηση.

    Μυαλό στο κεφάλι, εξοπλισμός, ηρεμία και γνώση, και μια χαρά θα είσαι.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα 1ης μηχανης Street/Naked.
    από SuperKots στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 17/04/2014, 01:49
  2. Αγορά μτχ Naked 250cc - Συμβουλές / Ερωτήσεις από/πρός αρχάριο !
    από ZauZ στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2011, 02:54
  3. Αγορά μεταχειρισμένου naked ή street
    από ectel στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 02/04/2010, 22:44
  4. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 28/06/2005, 08:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF