Σελίδα 1 από 8 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 106

Θέμα: XJR 1300!

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της puntix
    Εγγραφή
    29/12/2005
    Μηνύματα
    150

    XJR 1300!

    Είμαι ανισόροπος τελικά εκεί που λέω πουλαω το fazer για να παρω παπί , αγοράζω παπί και σκέφτομαι να δώσω το s2 fz6 ανταλλαγη με ενα XJR 1300 so...

    Eχω πατήσει τα 33 , εχουν περάσει μηχανές και μηχανάκια απο τα χέρια μου απο σπόρος που οδηγούσα πάπιες και πλέον μετά απο τόσα χρόνια θελω μια ΜΗΧΑΝΗ να μου προσφέρει τα εξής :


    Θέλω μια μηχανή με πολλά κυβικά να μου προσφέρει ροπή παντου και πάντα δεν με ενδιαφέρει να πηγαίνει το μηχανάκι να βγαζει πάνω απο 240 χ.α.ω άλλα να έχει ΡΟΠΗ οχι Δύναμη!
    Θελω ενα κλασικό κομμάτι το οποίο μαλλον ολα δειχνουν οτι θα είναι και η τελευταία μου μηχανή και θα με συντροφέψει για πολλά χρόνια ίσως και για πάντα.
    Θελω να είναι επιβλητικό και να μουγκρίζουν τα κυβικά
    Θελω να είναι μαζεμένο και όχι μαουνα (όσο εφικτό μπορεί να είναι αυτό)
    Κατανάλωση δεν με ενδιαφέρει και τόσο γιατί εχω παπί και αμάξι

    Θελω να ρωτήσω γνωμες αν το εχει οδηγισει καποιος αυτό το τέρας το XJR 1300 παιδιά το ερωτευτηκα απλά!

    Τι χρονολογίες να κοιτάξω και τι πρέπει να προσέξω?

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.587
    φιλε μου εγω δεν θα σου πω τιποτα για το μηχανακι γιατι δεν το εχω οδηγησει αλλα μια απορια εχω,εισαι 33 χρονων και λες πως περνεις μια μηχανη που μπορει να ειναι η τελευταια σου??
    δεν ειναι λιγο περιεργο αυτο?δεν εισαι 63...
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterbmwrider Προβολή μηνύματος
    φιλε μου εγω δεν θα σου πω τιποτα για το μηχανακι γιατι δεν το εχω οδηγησει αλλα μια απορια εχω,εισαι 33 χρονων και λες πως περνεις μια μηχανη που μπορει να ειναι η τελευταια σου??
    δεν ειναι λιγο περιεργο αυτο?δεν εισαι 63...
    Σωστός! αλλά σωστός και ο puntix !
    Πάντα όρθιοι, με μοτό, όχι με μπανιερα!
    Στην γειτονιά μου έχει ενα, παλιό μοντ αλλά κούκλα,

  4. #4
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Αν εισαι να καψούρα που λες χτυπάτο και βγάζεις τις περιπλανήσεις του μυαλού εκτος μια ωρα αρχύτερα.

    Μηχαναρα ειναι ψιλόκλασσικη ειναι(μιλάω για μοντέλα έως το 2013), το μονο που ειναι σε πλεονεξία ειναι τα κυβικά που ειναι πολλά και με αυτούς εδώ που κυβερνάνε μπορει να στο παραπλησουν οπως κάνανε στα κουτιά 2λιτρων και άνω

    Και που ειςαι μη βαζεις περιορισμούς, αύριο μπορει να πεις θέλω ρολαριςμα με 120χλμ μαξ και μια κρουιζερ θα μου ηταν υπεραρκετή

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της puntix
    Εγγραφή
    29/12/2005
    Μηνύματα
    150
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterbmwrider Προβολή μηνύματος
    φιλε μου εγω δεν θα σου πω τιποτα για το μηχανακι γιατι δεν το εχω οδηγησει αλλα μια απορια εχω,εισαι 33 χρονων και λες πως περνεις μια μηχανη που μπορει να ειναι η τελευταια σου??
    δεν ειναι λιγο περιεργο αυτο?δεν εισαι 63...
    Μετά το 1300 φίλε μου νομίζω δεν έχει πισωγύρισμα σε τίποτα άλλο , με αυτό το σκεπτικό το λέω .. Εξάλλου ζητάω αυτά ακριβώς που προσφέρει το μοτέρ ροπή και οδηγική συμπεριφορά, ειδικά αν είναι το καρμπυλατεράτο δεν πρόκειτε να πουληθεί ποτέ και το ξέρω ότι θα το παντρευτώ άρα ξέρω και τι αγοράζω εν αντιθέση με το τι πουλάω.
    Και που ειςαι μη βαζεις περιορισμούς, αύριο μπορει να πεις θέλω ρολαριςμα με 120χλμ μαξ και μια κρουιζερ θα μου ηταν υπεραρκετή
    κρουισερ δεν νομιζω οτι θα παρω λογο κραδασμων ποτέ , αλλα θα γουσταρα και μια μικρη harley iron ξερω εχω περίεργα γούστα είμαι ανωμαλιάρης χαχαχα. και δε μου λες ρε ντοκτόρι τι να ψάξω για καρμπιλατεράτο λες έτσι? Επίσης τι αυτονομία βγάζει; γνωρίζεις; Σε ταξίδι παντως που ειχαμε κάνει ενας γνωστος που εχει το sp που είναι καυλα (το μπλε) εκανε καπου 150 -170 εκεί μεσα απο οτι θυμαμε.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από puntix Προβολή μηνύματος
    Μετά το 1300 φίλε μου νομίζω δεν έχει πισωγύρισμα σε τίποτα άλλο , με αυτό το σκεπτικό το λέω ..
    θα πω κάτι -φτου κακά- και μετά θα το ξεχάσω ότι το είπα.

    πρόσφατα ήρθε να επισκεφτεί τον γείτονα κάποιος από διπλανή πόλη και πάρκαρε FJR 2015 δίπλα στο Capo.
    είχα και γω αυτές τις απόψεις περί καραβιού κλπ πιθανόν από παλαιότερα FJR. δεν ξέρω τι του κάνανε, το δικό μου δίπλα του έμοιαζε καράβι δίπλα σε παπί. τόσο συμμαζεμένο και compact tourer πρέπει να παίξει σοβαρά στις επιλογές σου αφού σκέφτεσαι να το κρατήσεις για πολύ και που ξέρεις, αύριο μπορείς να θελήσεις να ταξιδέψεις κιόλας.
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  7. #7
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimmie_72 Προβολή μηνύματος
    θα πω κάτι -φτου κακά- και μετά θα το ξεχάσω ότι το είπα.

    πρόσφατα ήρθε να επισκεφτεί τον γείτονα κάποιος από διπλανή πόλη και πάρκαρε FJR 2015 δίπλα στο Capo.
    είχα και γω αυτές τις απόψεις περί καραβιού κλπ πιθανόν από παλαιότερα FJR. δεν ξέρω τι του κάνανε, το δικό μου δίπλα του έμοιαζε καράβι δίπλα σε παπί. τόσο συμμαζεμένο και compact tourer πρέπει να παίξει σοβαρά στις επιλογές σου αφού σκέφτεσαι να το κρατήσεις για πολύ και που ξέρεις, αύριο μπορείς να θελήσεις να ταξιδέψεις κιόλας.
    Πες τώρα τι σου έταξε ο καπταν Σπύρος

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Πες τώρα τι σου έταξε ο καπταν Σπύρος
    σοβαρά μιλάω και εύχομαι να μη κοιτάξει προς τα δω.
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  9. #9
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimmie_72 Προβολή μηνύματος
    θα πω κάτι -φτου κακά- και μετά θα το ξεχάσω ότι το είπα.

    πρόσφατα ήρθε να επισκεφτεί τον γείτονα κάποιος από διπλανή πόλη και πάρκαρε FJR 2015 δίπλα στο Capo.
    είχα και γω αυτές τις απόψεις περί καραβιού κλπ πιθανόν από παλαιότερα FJR. δεν ξέρω τι του κάνανε, το δικό μου δίπλα του έμοιαζε καράβι δίπλα σε παπί. τόσο συμμαζεμένο και compact tourer πρέπει να παίξει σοβαρά στις επιλογές σου αφού σκέφτεσαι να το κρατήσεις για πολύ και που ξέρεις, αύριο μπορείς να θελήσεις να ταξιδέψεις κιόλας.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Πες τώρα τι σου έταξε ο καπταν Σπύρος
    Θα του εταξε το πιστολακι μαλλιων του,για να στεγνωσει το καπο.................
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Θα του εταξε το πιστολακι μαλλιων του,για να στεγνωσει το καπο.................
    άσε θα χάνει από παντού απ τη χρόνια ακινησία το πιστολάκι του.
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της puntix
    Εγγραφή
    29/12/2005
    Μηνύματα
    150
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimmie_72 Προβολή μηνύματος
    θα πω κάτι -φτου κακά- και μετά θα το ξεχάσω ότι το είπα.

    πρόσφατα ήρθε να επισκεφτεί τον γείτονα κάποιος από διπλανή πόλη και πάρκαρε FJR 2015 δίπλα στο Capo.
    είχα και γω αυτές τις απόψεις περί καραβιού κλπ πιθανόν από παλαιότερα FJR. δεν ξέρω τι του κάνανε, το δικό μου δίπλα του έμοιαζε καράβι δίπλα σε παπί. τόσο συμμαζεμένο και compact tourer πρέπει να παίξει σοβαρά στις επιλογές σου αφού σκέφτεσαι να το κρατήσεις για πολύ και που ξέρεις, αύριο μπορείς να θελήσεις να ταξιδέψεις κιόλας.
    ειπαμε να πουλήσουμε το fazer οχι να πάρουμε ποιο μεγάλο fazer! καλό το fjr αλλα πολύ τουρινγκ για εμένα.

  12. #12
    καλησπέρα

    πουτσ@@@@@@@@@

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    εγώ... έβοσκα τα πρόβατα, εδώϊα παραπέρα :a13:
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  14. #14
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από puntix Προβολή μηνύματος
    Είμαι ανισόροπος τελικά εκεί που λέω πουλαω το fazer για να παρω παπί , αγοράζω παπί και σκέφτομαι να δώσω το s2 fz6 ανταλλαγη με ενα XJR 1300 so...

    Eχω πατήσει τα 33 , εχουν περάσει μηχανές και μηχανάκια απο τα χέρια μου απο σπόρος που οδηγούσα πάπιες και πλέον μετά απο τόσα χρόνια θελω μια ΜΗΧΑΝΗ να μου προσφέρει τα εξής :


    Θέλω μια μηχανή με πολλά κυβικά να μου προσφέρει ροπή παντου και πάντα δεν με ενδιαφέρει να πηγαίνει το μηχανάκι να βγαζει πάνω απο 240 χ.α.ω άλλα να έχει ΡΟΠΗ οχι Δύναμη!
    Θελω ενα κλασικό κομμάτι το οποίο μαλλον ολα δειχνουν οτι θα είναι και η τελευταία μου μηχανή και θα με συντροφέψει για πολλά χρόνια ίσως και για πάντα.
    Θελω να είναι επιβλητικό και να μουγκρίζουν τα κυβικά
    Θελω να είναι μαζεμένο και όχι μαουνα (όσο εφικτό μπορεί να είναι αυτό)
    Κατανάλωση δεν με ενδιαφέρει και τόσο γιατί εχω παπί και αμάξι

    Θελω να ρωτήσω γνωμες αν το εχει οδηγισει καποιος αυτό το τέρας το XJR 1300 παιδιά το ερωτευτηκα απλά!

    Τι χρονολογίες να κοιτάξω και τι πρέπει να προσέξω?
    Eιμαστε ακριβως στην ιδια φαση και θελουμε ακριβως την ιδια μοτο... Τσιμπα το μαν, ειναι εργο τεχνης το μοτορι!!! :a07:
    MADE IN JAPAN 日本製

  15. #15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimmie_72 Προβολή μηνύματος
    εγώ... έβοσκα τα πρόβατα, εδώϊα παραπέρα :a13:
    Ναι παιδι μου, ναι σου λεω......

    πουτσ@@@@@@@@@

Σελίδα 1 από 8 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. TDM 900 vs XJR 1300
    από giopar στο forum Yamaha TDM series
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2006, 10:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF