Σελίδα 2 από 10 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 143

Θέμα: Το δίλημμα των 9000 ευρώ

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δεν υπάρχει δίλημμα. Το μεταχειρισμένο, με λεπτομερή έλεγχο, είναι πάντα η καλύτερη επιλογή για τα χρήματά σου.
    Ειδικά όταν αλλάζεις μηχανή συχνά να συμπληρώσω εγώ.

    Για αγοραστή που έχει αποδείξει ότι δεν μπορεί να κρατήσει μηχανή και πάντα είναι με το car ανοιχτό, το καινούριο μου φαίνεται κακή επιλογή.

    Edit: Με μπέρδεψε το σχόλιο που απάντησα. Τώρα είδα ότι μιλάμε για μτχ έτσι κι αλλιώς. Δε θα με προβλημάτιζε το να έπαιρνα κινέζικο στη θέση σου. Στον ένα χρόνο που θα το κρατήσεις τι να βγάλει.

  2. #17
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.718
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Εδώ και κάμποσο καιρό σκέφτομαι κάποιες μελλοντικές επιλογές μοτοσυκλέτας. Μια από αυτές είναι να γυρίσω σε λίγο μικρότερα κυβικά/άλογα και με λιγότερα χρήματα. Παρόλα αυτά, έχοντας καλομάθει τα τελευταία χρόνια με ηλεκτρονικά, ευκολίες, τζιτζιμπλίκια, θα ήθελα να διατηρήσω κάποια από αυτά. Η κατηγορία που κοιτάω είναι τα ον οφ ή ψηλά στρητ.

    Κι εκεί που σε αυτά τα χρήματα, μπορείς να κινηθείς στα κλασσικά Tiger sport, Tracer, ίσως κανά Multi 950 2017, αρχίζω και μπαίνω σοβαρά στο τρυπάκι του CF MOTO 800 MT. Έχει ότι θέλω από μπλιμπλίκια (cruise, θερμαινόμενα γκριπ, σίφτερ) και ακόμα παραπάνω (θερμαινόμενες σέλες, οθόνη κτλ), όσα υπάρχουν μτχ έχουν ελάχιστα χλμ (μόνο μεταχειρισμένα κοιτάω).

    Το δίλημμα λοιπόν είναι:
    Μεταχειρισμένο 2-5 ετών με 20-30-50000χλμ από "γνωστό, ποιοτικό και καταξιωμένο" κατασκευαστή ή μηχανή σχεδόν καινούργια με γυαλιστερά καθρεπτάκια για τον ιθαγενή των ευκολιών αλλά άγνωστη ποιότητα, υποστήριξη, μεταπώληση σε βάθος χρόνου?
    Μπορεί επίσης να επεκταθεί σε πιο premium μοτοσυκλέτες (R1200GS, Multi 1200, Crosstourer κτλ) που όμως θα είναι ακόμα παλιότερες και πιθανώς αρκετά πιο φορτωμένες από χιλιόμετρα.

    Και μια προσωπική υποσημείωση:
    Έχοντας την τυχή τα τελευταία χρόνια να αποκτήσω αρκετές premium μοτοσυκλέτες (Multi 1200S, S1000XR, SD1290GT, 1290SAS) έχω καταλήξει πως οι τρομερές δυνατότητες στην απόδοση αυτών των μοτοσυκλετών είναι χρήσιμη λίγες φορές και μένει μόνο η ικανοποίηση της κατοχής τους, το "niche" της υπόθεσης. Εξαιρούνται τα ηλεκτρονικά που περιέγραψα παραπάνω και που είναι πραγματικές ευκολίες χρήσης.
    Από την στιγμή που αυτά είναι διαθέσιμα σε πιο οικονομικά μηχανάκια, θέλω να πιστεύω πως μια τέτοια "υποβάθμιση" δεν θα με χάλαγε, τουλάχιστον για λίγο καιρό.

    Εσείς τι λέτε?
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Το έχεις τεστάρει/βολτάρει το cf moto?
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή τα ηλεκτρονικά και το γκάζι είναι οι διαφορές ενός Κινέζου με τα μηχανάκια των 20Κ+...
    Τα τελευταία δυο ερωτήματα σου απαντούν με λίγο πονηρή σκέψη.
    Είναι φύση αδύνατο με την εμπειρία που έχεις και με τις μοτοσυκλέτες που πέρασαν από τα χέρια σου να μη μετανιώσεις άντε.... στο 2ο 24ώρο. Και δεν το λέω από άποψη ηλεκτρονικών ή απουσίας δύναμης. Καλά και τίμια τα CFmoto αλλά εδώ θα σε ξενέρωνε ένα downsizing με οτιδήποτε άλλο από τα κλασικά επώνυμα. Άλλο πράγμα είναι το "με έφερε η ζωή σε αυτές τις επιλογές", το οποίο είναι σεβαστό από όποια οπτική και αν το δει κανείς και άλλο είναι να λες θα πειραματιστώ προς αυτή τη κατεύθυνση. Οριακά σε βλέπω να μπορείς να συνυπάρξεις με ένα Tracer φορτωμένο με καλές αναρτήσεις.

    Κανόνισε να βρεθούμε για ένα καφεδάκι επιτέλους!


  3. #18
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.104
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Edit: Με μπέρδεψε το σχόλιο που απάντησα. Τώρα είδα ότι μιλάμε για μτχ έτσι κι αλλιώς. Δε θα με προβλημάτιζε το να έπαιρνα κινέζικο στη θέση σου. Στον ένα χρόνο που θα το κρατήσεις τι να βγάλει.
    Το ίδιο ισχύει και μεταξύ 2 μεταχειρισμένων: αυτό με την υψηλότερη αρχική αξία (αξία, όχι τιμή) είναι προφανώς η καλύτερη επιλογή. Και μιλώντας πάντα για κοντινές χρονολογίες, όχι διαφορά 20 ετών. Ο καλός έλεγχος είναι αυτονόητος. Η χρυσή τομή έχω καταλήξει ότι είναι περίπου στα 3 χρόνια: είναι αρκετά καινούριο για να μην πάρεις χρέπι, αλλά έχει χάσει ήδη σημαντικό μέρος της αξίας του.
    Τελευταία τροποποίηση από BLiTzER; 15/03/2023 στις 19:46.

  4. #19
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.844
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Το ίδιο ισχύει και μεταξύ 2 μεταχειρισμένων: αυτό με την υψηλότερη αρχική αξία (αξία, όχι τιμή) είναι προφανώς η καλύτερη επιλογή. Και μιλώντας πάντα για κοντινές χρονολογίες, όχι διαφορά 20 ετών. Ο καλός έλεγχος είναι αυτονόητος. Η χρυσή τομή έχω καταλήξει ότι είναι περίπου στα 3 χρόνια: είναι αρκετά καινούριο για να μην πάρεις χρέπι, αλλά έχει χάσει ήδη σημαντικό μέρος της αξίας του.
    Teach us senpai
    where was Gondor when the Westfold fell?

  5. #20
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.194
    Βοτζ 500 (ή βογκ πως δι@λο λέγεται).
    Θα το ακούσουμε κι αυτό οσονούπω.

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Βοτζ 500 (ή βογκ πως δι@λο λέγεται).
    Θα το ακούσουμε κι αυτό οσονούπω.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  7. #22
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Βοτζ 500 (ή βογκ πως δι@λο λέγεται).
    Θα το ακούσουμε κι αυτό οσονούπω.
    -Τι μηχανάκι έχεις;
    -Δεν ξέρω πως το λένε.

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    -Τι μηχανάκι έχεις;
    -Δεν ξέρω πως το λένε.
    δεν θελω να το μαθω,θελω να το φαω.

    https://www.google.com/search?rlz=1C...id:jzDlkBZLsMQ
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.021
    Tracer gt. Γιατι ειναι λεφτα στην τραπεζα, φευγει δηλαδη σε καλη τιμη ευκολα. Γιατι ειναι απροβληματιστο και ικανο. Γιατι κανει το 95% οσων εκαναν τα premium που κατείχες.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Αφού έχεις αλλάξει τόσες μηχανές και τωρα σου γυάλισε το κινέζικο, είναι τόσο κακό να το δοκιμάσεις;

    Αν απογοητευτείς το δίνεις σε ενα μήνα στα ίδια λεφτά.

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    976
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Το ίδιο ισχύει και μεταξύ 2 μεταχειρισμένων: αυτό με την υψηλότερη αρχική αξία (αξία, όχι τιμή) είναι προφανώς η καλύτερη επιλογή. Και μιλώντας πάντα για κοντινές χρονολογίες, όχι διαφορά 20 ετών. Ο καλός έλεγχος είναι αυτονόητος. Η χρυσή τομή έχω καταλήξει ότι είναι περίπου στα 3 χρόνια: είναι αρκετά καινούριο για να μην πάρεις χρέπι, αλλά έχει χάσει ήδη σημαντικό μέρος της αξίας του.
    και για τα ΜΤ-07 ισχύει αυτό ?
    (έχω πάθει πλάκα με αυτά που βλέπω στο car.gr)

  12. #27
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Η Μότο είναι προσωπική υπόθεση, καλύτερα να το απαντήσεις εσυ το δίλλημα ειδικά για την περιπτωση σου που έχεις περάσει από ένα σωρό premium κατασκευές.

    Ετσι οπως το θέτεις η λογική λέει ότι αν μπορεις / θελεοσ και έχεις την οικονομική δυνατότητα να αλλαζεισ εύκολα μοτοσυκλέτα πηγαίνε και στο cfmoto. Για την εμπειρία και την ποικιλία.

    Για μεταχειρισμένο, βάζοντας τις ευκολίες των ηλεκτρονικών μέσα, περιορίζεσαι σε μεταχειρισμένο του λίτρου όχι μικρότερο και όχι παλαιότερο από 3 ετών



    Καλη φαση για την περίσταση θα ήταν να δεις την περίπτωση χρόνιας μίσθωσης (leasing) όπου γλιτώνεις τα μεγάλα κεφάλαια κανεις την πλάκα σου και το επιστρέφεις με την λήξη του συμβολαίου. Ξέρω ότι η Benelli έχει μπει σε τετοια προγράμματα. Ενδέχεται να υπάρχουν και άλλες εταιρείες.


    Ο καθένας μας έχει διαφορετική συμπεριφορά πάνω σε αυτό.
    Εγώ για παράδειγμα επειδή δένομαι και δύσκολα αποχωρίζομαι έχω το φετίχ να πάω σε παραδοσιακό κατασκευαστή, αυτό που μπορω να αγοράσω ε; Και συμβιβάζομαι ακόμη και με μικρές κατηγορίες. Μπραφ, χωρίς δάνεια και τετοια..

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.471
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από husky21 Προβολή μηνύματος
    Θα πω την γνωμη μου μονο ως προς αυτο το κομματι
    Αν τα οικομομικα μου ειναι τετοια ωστε να απολαμβανω αυτα μου μου δινουν αυτες οι πριμιουμ κατασκευες εστω κ 2 φορες τον χρονο χωρις να τα στερουμαι απο καπου αλλου ή να μην με πολυαπασχολει αν σε μια βολτα αντι για 20 ευρω χουφτωσω το γκαζι και καψω 40 και τα γενικοτερα υψηλα κοστη κτηση κ χρησης
    μου ειναι αδιαφορα θα συνεχιζα να εχω τετοιο μοτοσακο
    Σωστός και είναι και αυτή μια σκέψη. Δεν στερούμαι, δεν έχω ανάγκη απλά αναρωτιέμαι αν θα πάρω το 90% της εμπειρίας ε το 70% των χρημάτων.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Το έχεις τεστάρει/βολτάρει το cf moto?
    Ναι, δεν τρελάθηκα αλλά με 15λ γύρω από την Καλλιθέα, τι να δεις? Εξάλλου, δεν τρελάθηκα όυτε όταν οδήγησα πχ. το Vstrom 1050, γενικά με ένα τεστ ράιντ πολύ δύσκολα θα πώ ουάου.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή τα ηλεκτρονικά και το γκάζι είναι οι διαφορές ενός Κινέζου με τα μηχανάκια των 20Κ+...
    Σαφώς και όχι.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δεν υπάρχει δίλημμα. Το μεταχειρισμένο, με λεπτομερή έλεγχο, είναι πάντα η καλύτερη επιλογή για τα χρήματά σου.
    100% συμφωνώ. Πάντα μεταχειρισμένο σε μοτοσυκλέτα μιας και αλλάζω σχετικά συχνά.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Ειδικά όταν αλλάζεις μηχανή συχνά να συμπληρώσω εγώ.

    Για αγοραστή που έχει αποδείξει ότι δεν μπορεί να κρατήσει μηχανή και πάντα είναι με το car ανοιχτό, το καινούριο μου φαίνεται κακή επιλογή.

    Edit: Με μπέρδεψε το σχόλιο που απάντησα. Τώρα είδα ότι μιλάμε για μτχ έτσι κι αλλιώς. Δε θα με προβλημάτιζε το να έπαιρνα κινέζικο στη θέση σου. Στον ένα χρόνο που θα το κρατήσεις τι να βγάλει.

    Πέτρο, ναι νομίζω ότι είναι ένα "στεγανό" που νοιώθω έτοιμος να σπάσω. Θα δούμε.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Τα τελευταία δυο ερωτήματα σου απαντούν με λίγο πονηρή σκέψη.
    Είναι φύση αδύνατο με την εμπειρία που έχεις και με τις μοτοσυκλέτες που πέρασαν από τα χέρια σου να μη μετανιώσεις άντε.... στο 2ο 24ώρο. Και δεν το λέω από άποψη ηλεκτρονικών ή απουσίας δύναμης. Καλά και τίμια τα CFmoto αλλά εδώ θα σε ξενέρωνε ένα downsizing με οτιδήποτε άλλο από τα κλασικά επώνυμα. Άλλο πράγμα είναι το "με έφερε η ζωή σε αυτές τις επιλογές", το οποίο είναι σεβαστό από όποια οπτική και αν το δει κανείς και άλλο είναι να λες θα πειραματιστώ προς αυτή τη κατεύθυνση. Οριακά σε βλέπω να μπορείς να συνυπάρξεις με ένα Tracer φορτωμένο με καλές αναρτήσεις.

    Κανόνισε να βρεθούμε για ένα καφεδάκι επιτέλους!

    Στέφανε, οπώς έγραψα και παραπάνω, δεν είναι ότι τα έφερε κάπως συγκεκριμένα η ζωή και πρέπει να μαζευτώ, απλά σκέφτομαι μήπως δοκιμάσω κάτι πιο "λογικό" χωρίς να χάσω κάποιες από τις ευκολίες των σύγχρονων μοτο. Σίγουρα μπορεί να φάω ξενέρα, μπορεί και όχι, είναι αχαρτογράφητα νερά μιας και τα τελευταία μοτό μου είναι "μεγάλα". Tracer είχα και πράγματι δεν ενθουσιάστηκα, πιθανώς το ίδιο να γίνει και με το cf moto.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Tracer gt. Γιατι ειναι λεφτα στην τραπεζα, φευγει δηλαδη σε καλη τιμη ευκολα. Γιατι ειναι απροβληματιστο και ικανο. Γιατι κανει το 95% οσων εκαναν τα premium που κατείχες.
    Σωστός. Αν πούμε όμως, μπακαλίστικα, ότι το tracer gt κάνει το 95% όσων κάνουν τα μεγάλα, το cf moto κάνει το 85-90%? Με λιγότερα χρήματα και σχεδόν καινούργιο. Είναι οι πτυχές του διλήμματος που ανέφερα στην αρχή, το 800ΜΤ είναι μια μοτοσυκλέτα που σου δίνει πλέον επιλογές (τεχνικά χαρακτηριστικά, επιδόσεις, εξοπλισμο) σε σχέση με την τιμή του που ανακατέβει την τράπουλα αρκετά!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Αφού έχεις αλλάξει τόσες μηχανές και τωρα σου γυάλισε το κινέζικο, είναι τόσο κακό να το δοκιμάσεις;

    Αν απογοητευτείς το δίνεις σε ενα μήνα στα ίδια λεφτά.
    Έτσι το σκέφτομαι κι εγώ. Κουβέντα να γίνεται και απόψεις να ανταλλάσουμε...
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  14. #29
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    456
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Εδώ και κάμποσο καιρό σκέφτομαι κάποιες μελλοντικές επιλογές μοτοσυκλέτας. Μια από αυτές είναι να γυρίσω σε λίγο μικρότερα κυβικά/άλογα και με λιγότερα χρήματα. Παρόλα αυτά, έχοντας καλομάθει τα τελευταία χρόνια με ηλεκτρονικά, ευκολίες, τζιτζιμπλίκια, θα ήθελα να διατηρήσω κάποια από αυτά. Η κατηγορία που κοιτάω είναι τα ον οφ ή ψηλά στρητ.

    Κι εκεί που σε αυτά τα χρήματα, μπορείς να κινηθείς στα κλασσικά Tiger sport, Tracer, ίσως κανά Multi 950 2017, αρχίζω και μπαίνω σοβαρά στο τρυπάκι του CF MOTO 800 MT. Έχει ότι θέλω από μπλιμπλίκια (cruise, θερμαινόμενα γκριπ, σίφτερ) και ακόμα παραπάνω (θερμαινόμενες σέλες, οθόνη κτλ), όσα υπάρχουν μτχ έχουν ελάχιστα χλμ (μόνο μεταχειρισμένα κοιτάω).

    Το δίλημμα λοιπόν είναι:
    Μεταχειρισμένο 2-5 ετών με 20-30-50000χλμ από "γνωστό, ποιοτικό και καταξιωμένο" κατασκευαστή ή μηχανή σχεδόν καινούργια με γυαλιστερά καθρεπτάκια για τον ιθαγενή των ευκολιών αλλά άγνωστη ποιότητα, υποστήριξη, μεταπώληση σε βάθος χρόνου?
    Μπορεί επίσης να επεκταθεί σε πιο premium μοτοσυκλέτες (R1200GS, Multi 1200, Crosstourer κτλ) που όμως θα είναι ακόμα παλιότερες και πιθανώς αρκετά πιο φορτωμένες από χιλιόμετρα.

    Και μια προσωπική υποσημείωση:
    Έχοντας την τυχή τα τελευταία χρόνια να αποκτήσω αρκετές premium μοτοσυκλέτες (Multi 1200S, S1000XR, SD1290GT, 1290SAS) έχω καταλήξει πως οι τρομερές δυνατότητες στην απόδοση αυτών των μοτοσυκλετών είναι χρήσιμη λίγες φορές και μένει μόνο η ικανοποίηση της κατοχής τους, το "niche" της υπόθεσης. Εξαιρούνται τα ηλεκτρονικά που περιέγραψα παραπάνω και που είναι πραγματικές ευκολίες χρήσης.
    Από την στιγμή που αυτά είναι διαθέσιμα σε πιο οικονομικά μηχανάκια, θέλω να πιστεύω πως μια τέτοια "υποβάθμιση" δεν θα με χάλαγε, τουλάχιστον για λίγο καιρό.

    Εσείς τι λέτε?
    Πολύ δύσκολη απόφαση να κανεις τέτοιου είδους downsizing. Λέω δύσκολο, γιατί απ ό,τι καταλαβαίνω απ τα λεγόμενα, δεν το υπαγορεύουν οι συνθήκες ζωής σου, αλλά μάλλον, η ανάγκη δοκιμής μιας άλλης φιλοσοφίας.

    Δεδομένου, ότι έχεις αλλάξει πολλές μοτοσικλέτες premium κατηγορίας, θεωρώ ένα cf moto, θα σε καλύψει για κανα 3μηνο-4μηνο, μέχρι δλδ να φύγει ο ενθουσιασμός του Καινούργιου.

    Τα πράγματα, σαφώς, θα ήταν διαφορετικά, αν ο λόγος που κοιτάζεις να κατέβεις κατηγορία, ήταν πιο ουσιώδης, πχ αλλαγή οικονομικής κατάσταση, αλλαγή προτεραιοτήτων κ.ο.κ...

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.021
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Η Μότο είναι προσωπική υπόθεση, καλύτερα να το απαντήσεις εσυ το δίλλημα ειδικά για την περιπτωση σου που έχεις περάσει από ένα σωρό premium κατασκευές.

    Ετσι οπως το θέτεις η λογική λέει ότι αν μπορεις / θελεοσ και έχεις την οικονομική δυνατότητα να αλλαζεισ εύκολα μοτοσυκλέτα πηγαίνε και στο cfmoto. Για την εμπειρία και την ποικιλία.

    Για μεταχειρισμένο, βάζοντας τις ευκολίες των ηλεκτρονικών μέσα, περιορίζεσαι σε μεταχειρισμένο του λίτρου όχι μικρότερο και όχι παλαιότερο από 3 ετών



    Καλη φαση για την περίσταση θα ήταν να δεις την περίπτωση χρόνιας μίσθωσης (leasing) όπου γλιτώνεις τα μεγάλα κεφάλαια κανεις την πλάκα σου και το επιστρέφεις με την λήξη του συμβολαίου. Ξέρω ότι η Benelli έχει μπει σε τετοια προγράμματα. Ενδέχεται να υπάρχουν και άλλες εταιρείες.


    Ο καθένας μας έχει διαφορετική συμπεριφορά πάνω σε αυτό.
    Εγώ για παράδειγμα επειδή δένομαι και δύσκολα αποχωρίζομαι έχω το φετίχ να πάω σε παραδοσιακό κατασκευαστή, αυτό που μπορω να αγοράσω ε; Και συμβιβάζομαι ακόμη και με μικρές κατηγορίες. Μπραφ, χωρίς δάνεια και τετοια..
    Δλδ τι προγραμματα εχει η μπενελι για leasing ιδιωτη. Ξερω για bmw που εφερε ο βαγιανελης.νομιζω αλλα οι τιμες ειναι εξωφρενικες.

Σελίδα 2 από 10 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2015, 18:46
  2. Πως πάει το τραγούδι των Κατρσιμίχα;
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2005, 09:12
  3. Το μελλον των ΜΕΚ στην μοτοσυκλετα
    από Todi στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 14/01/2005, 19:25
  4. το βιβλιο των μυθων
    από wolfman13 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2004, 12:42
  5. Χωρίς σεξ το 69% των Ελληνίδων!!!
    από milaber στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2004, 08:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF