Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: SYM NHT200 και ένδειξη βενζίνης.

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/08/2020
    Μηνύματα
    6

    SYM NHT200 και ένδειξη βενζίνης.

    Γεια σας παιδιά.
    Έχω αγοράσει το nht200 καινούργιο. Ωραίο μηχανάκι, κάνει την δουλειά του ξεκούραστα. Δεν είναι για πολλές συγκινήσεις αλλά για τα δικά μου μέτρα είναι μια χαρά.

    Ο μόνος προβληματισμός μου είναι η ένδειξη της διαθέσιμης βενζίνης. Το ρεζερβουάρ του είναι 11 λίτρα αλλά όταν φτάνει η ένδειξη στην τελευταία βαθμίδα και πάω να το φουλάρω, μου παίρνει περίπου 6 λίτρα. Δεν το βλέπω λογικό.

    Σήμερα το ανάλυσα περισσότερο, μιας και η ένδειξη πάλι έφτασε στην μια γραμμή και αφού έκανα περίπου 70 χιλιόμετρα με αυτήν την γραμμή, είδα πως διαβάζει την στάθμη του υγρού. Μέσα στην δεξαμενή έχει ένα άσπρο πλαστικό όπου το ανώτερο σημείο του είναι περίπου στην μέση της δεξαμενής (κατά το ύψος της). Όταν αυτό μένει χωρίς υγρό, βγάζει ένδειξη έλλειψης καυσίμου. Βέβαια από την μέση και κάτω έχει πολύ βενζίνη. Αν γλύφει το υγρό αυτό το πλαστικό, μου βγάζει μόνο μια γραμμή. Στο οριζόντιο τμήμα αυτού του πλαστικού έχει και δύο καλώδια, άρα μάλλον προσανατολίζομαι σωστά.

    Γιατί βγάζει έλλειψη βενζίνης τόσο νωρίς αφού έχει πολύ βενζίνη ακόμα; Μήπως επειδή είναι on-off και μπορεί να πάρει πολύ κλίση οριζόντια και κάθετα και να μην πάρει αέρα; Στις διάφορες συζητήσεις έχω διαβάσει πως τα sym έχουν ένα θέμα με την ένδειξη της βενζίνης.

    Βέβαια θα μου πείτε να ρωτήσω τον μηχανικό μου ή την αντ/πεια. Θα το κάνω και αυτό αλλά προσωπικά δεν εμπιστεύομαι τον μηχανικό μου. Αυτό το κόλλημα το έχω από τότε που είχα αμάξι.

    Κάθε γνώμη είναι ευπρόσδεκτη.

  2. #2
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex.theoto Προβολή μηνύματος
    Γεια σας παιδιά.
    Έχω αγοράσει το nht200 καινούργιο. Ωραίο μηχανάκι, κάνει την δουλειά του ξεκούραστα. Δεν είναι για πολλές συγκινήσεις αλλά για τα δικά μου μέτρα είναι μια χαρά.

    Ο μόνος προβληματισμός μου είναι η ένδειξη της διαθέσιμης βενζίνης. Το ρεζερβουάρ του είναι 11 λίτρα αλλά όταν φτάνει η ένδειξη στην τελευταία βαθμίδα και πάω να το φουλάρω, μου παίρνει περίπου 6 λίτρα. Δεν το βλέπω λογικό.

    Σήμερα το ανάλυσα περισσότερο, μιας και η ένδειξη πάλι έφτασε στην μια γραμμή και αφού έκανα περίπου 70 χιλιόμετρα με αυτήν την γραμμή, είδα πως διαβάζει την στάθμη του υγρού. Μέσα στην δεξαμενή έχει ένα άσπρο πλαστικό όπου το ανώτερο σημείο του είναι περίπου στην μέση της δεξαμενής (κατά το ύψος της). Όταν αυτό μένει χωρίς υγρό, βγάζει ένδειξη έλλειψης καυσίμου. Βέβαια από την μέση και κάτω έχει πολύ βενζίνη. Αν γλύφει το υγρό αυτό το πλαστικό, μου βγάζει μόνο μια γραμμή. Στο οριζόντιο τμήμα αυτού του πλαστικού έχει και δύο καλώδια, άρα μάλλον προσανατολίζομαι σωστά.

    Γιατί βγάζει έλλειψη βενζίνης τόσο νωρίς αφού έχει πολύ βενζίνη ακόμα; Μήπως επειδή είναι on-off και μπορεί να πάρει πολύ κλίση οριζόντια και κάθετα και να μην πάρει αέρα; Στις διάφορες συζητήσεις έχω διαβάσει πως τα sym έχουν ένα θέμα με την ένδειξη της βενζίνης.

    Βέβαια θα μου πείτε να ρωτήσω τον μηχανικό μου ή την αντ/πεια. Θα το κάνω και αυτό αλλά προσωπικά δεν εμπιστεύομαι τον μηχανικό μου. Αυτό το κόλλημα το έχω από τότε που είχα αμάξι.

    Κάθε γνώμη είναι ευπρόσδεκτη.
    Όλα τα sym είναι Ότι να ναι στην ένδειξη ειδικά τα μικρά αλλά πολύ αλλά λίγο...το τζετ όταν φτάσει στη Ρεζέρβα γράφει 150χλμ σύνολο και έχει κάψει 4 λίτρα και έχει ντεπόζιτο 7...εχω κάνει 220 χλμ και είχε μέσα ακόμα 1.5 λίτρο και είχε τερματίσει ο δείκτης..μετρα με τα χλμ περιπου πόσα σου βγάζει και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο..εγω στα 200 βάζω βενζίνη και έχω μέσα σίγουρα 1.5 με 2 λίτρα
    Throttle that mysterious friend of ours

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    γενικά σε ολα σχεδόν τα μοτο ,ο δείκτης βενζίνης δείχνει οτι νάναι....
    ισως στο ΝΗΤ200 επειδή ειναι καινούργιο μοντέλο ,να το εχουν κάνει και επίτηδες για να σού τραβάει την προσοχή και να το φουλάρεις ,για να μην ξεχαστείς κ μείνει αδειο το ντεποζιτο,να ξέρεις οτι η αντλία βενζίνης (δεν γνωρίζω αν στο δικό σου ειναι μέσα στο ντεπόζιτο η εξω)
    δεν πρέπει ποτέ να μείνει χωρίς βενζίνη ,γιατί μπορεί να πάθει ζημιά να χαλάσει δηλαδή ,γιατί η βενζίνη κ λιπαίνει κ ψύχη την αντλία ,
    γράψε 2-3 πραγματάκια με εντυπώσεις απο το ΝΗΤ200 ,φρένα- ανεση στο δρόμο απο την ανάρτηση-φώτα το βράδυ -σασμάν κλπ - και πόσα κιλά εισαι αν εισαι λίγα οκ ,αν εισαι πάνω π.χ. απο 100 τραβάει-εχει δύναμη η οχι - ΜΗΝ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙΣ...

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Μην σε αγχώνει, το ίδιο θέμα έχουν αρκετά μεγαλύτερα κ ακριβότερα μηχανάκια (επιβεβαιωμενα που ξέρω aprilia caponord και kawasaki zzr1400)
    Όλοι μάθαμε κ ζούμε κ αυτό.
    Πάντως εντελώς για το στόρι το ρεζερβουάρ ενός αυτοκινήτου είναι πολύ ευκολότερο να δείξει σωστή στάθμη μέχρι πολύ χαμηλά λόγω σχήματος.
    Στις μοτο πολύ χοντρικά το σχήμα αυτό σκέψου το σαν ένα τρίγωνο με την κορυφή του προς τα κάτω.
    Όσο το καύσιμο είναι αρκετό η στάθμη πέφτει λίγο.
    Κατεβαίνοντας, μικρή ποσότητα καυσίμου φεύγει συντομότερα.
    Δε ξέρω αν γίνομαι κατανοητός..
    Στην μηχανή μου πχ από τέρμα φουλ το πρώτο νταμακι(εκ των πεντε) πέφτει περίπου στα 90χλμ
    Τα άλλα δύο εξαφανιζόνται ανα 30χλμ έκαστο (!) κ μένει το τελευταίο πριν την ρεζέρβα. Κρατάει λίγο παραπάνω αυτό καμία 50αρια περίπου. Μετά ανάβει ρεζέρβα.
    Ε η ρεζέρβα βγάζει αλλά 100χλμ!!!!!σπάει νεύρα βέβαια με λαμπάκια κ ενδείξεις που αναβοσβήνουν που μόνο μια φορά το δοκίμασα. Ειδάλλως βάζω στα 3ή 4 νταμακια κ έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

    Παρεπιμπτοντως το να αφήνεις μονίμως την μοτο στην ρεζέρβα βλαπτει σοβαροτατα την αντλία μακροπροθεαμα

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/08/2020
    Μηνύματα
    6
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

    Αν και δεν είμαι το κατάλληλο άτομο που θα σου πει πραγματικά αν είναι καλό το μηχανάκι γιατί οδηγώ αρκετά συντηρητικά και δεν έχω εμπειρία με πολλές μηχανές, θα σας πω τις απλές εντυπώσεις μου...

    Έχω κάνει 1500 χλμ.

    Το σασμάν έχει μεγάλη απόσταση στο πόδι για να αλλάξεις ταχύτητα. Οι ταχύτητες όμως κουμπώνουν καλύτερα από το yamaha ys125 που έχω.

    Η θέση οδήγησης είναι άνετη και όρθια. Αν και η σέλα είναι λίγο σκληρή. (δεν είναι για πολλές ώρες ταξίδι με την μια γιατί θα μείνεις πάνω στην σέλα)

    Είμαι 1.85 με περίπου 85 κιλά και έχει καλό άρπαγμα για να κάνεις μια προσπέραση. Τα 100 χλμ πάντως τα πιάνει άνετα.

    Έχει αρκετές δονήσεις στις 5-6000 στροφές και οι λαστιχένιες βάσεις για τα πόδια βοηθάνε να μην τρως πολλούς κραδασμούς. Αν και νομίζω πως είναι ακόμα σφιχτός ο κινητήρας. Νομίζω πως θα μειωθούν οι πολλές δονήσεις μετά από τα 20000 χλμ. Τουλάχιστον αυτό το βλέπω στο yamaha.

    Τα φρένα πιάνουν καλά. Το πίσω abs ενεργοποιείται σχετικά εύκολα. Το μπροστινό abs δεν ενεργοποιείται εύκολα και οι μπροστινές αναρτήσεις κάνουν αρκετή βύθιση.

    Ο κινητήρας είναι ροπάτος, όπου με έκτη ταχύτητα μπορείς να γεμίσεις από τις 4000 στροφές άνετα.

    Στις στροφές είναι λίγο παράξενο. Το οδήγησε και ένας φίλος που έχει εμπειρία σε μηχανές και φοβήθηκε να μπει σε στροφή με ταχύτητα (σε άσφαλτο). Είπε πως μπορεί να φταίνε τα λάστιχα που δεν είναι φαγωμένα. Δεν μπορώ να φέρω άποψη για αυτό αλλά το τιμόνι του είναι πολύ ψηλά και μπροστά στον αναβάτη. Είμαι 1.85 και ο αγκώνας μου κάνει σχεδόν 90 μοίρες γωνία. Μου είπε πως δεν πρέπει να κάνει τόσο γωνιά και να γυρίσω το τιμόνι ψηλότερα. Το έκανα αλλά δεν το βολεύτηκα καθόλου. Ήταν σαν να οδηγούσα chopper. Το ρύθμισα όπως ήταν. Δεν οδηγώ πολλά χρόνια μοτοσυκλέτα. Θα την μάθω... που θα πάει...

    Τα πλαστικά είναι καλής ποιότητας και καλά βιδωμένα.

    Τα φώτα σκοτώνουν! Δεν ρυθμίζονται. Η μεσαία σκάλα φτάνει στο όριο του παραθύρου του αυτοκινήτου όπου απλώνει πολύ δεξιά και αριστερά και τα μεγάλα φώτα είναι πολύ δυνατά. Ένα ενοχλητικό που έχει το καντράν είναι το λευκό backlight. Δυστυχώς δεν ρυθμίζεται η φωτεινότητα. Όταν οδηγείς νύχτα σε τελείως σκοτεινό περιβάλλον το φως από το ταμπλό φέγγει πολύ και εμένα τουλάχιστον με ενοχλεί.

    Για να ξεκινήσεις την μηχανή θα πρέπει να έχεις σηκώσει το πλαϊνό σταντ. Αυτό δεν το βλέπω βολικό γιατί θα πρέπει να καβαλήσεις την μηχανή για να την λειτουργήσεις και να περιμένεις πάνω της τον χειμώνα 1-2 λεπτά για να ζεσταθεί. Εκτός αν βάλεις κεντρικό σταντ.

    Γενικά σαν ποιότητα κατασκευής ΔΕΝ είναι σαν την yamaha (και η yamaha μου είναι από την Ινδία). Είναι κάποιες μικρές λεπτομέρειες που ξεχωρίζουν. Δλδ η κλειδαριά για να ανοίξεις την σέλα κουνιέται πολύ (είναι στερεωμένη από μέσα με λαμάκι ασφαλείας) και από εργαλεία δίνει μόνο ένα κατσαβίδι και ένα σωληνωτό κλειδί. Ναι... Αλλά με αυτά τα λεφτά δεν πρέπει να έχω και πολλές απαιτήσεις.

    Από τις διάφορες εκθέσεις μοτό στο εξωτερικό παρουσιάζουν το συγκεκριμένο μοντέλο με πλαϊνές σχάρες για hardbags. Δυστυχώς αυτές τις σχάρες δεν μπορώ να τις βρω πουθενά. Ούτε στο εξωτερικό. Ρώτησα και την ίδια την Sym και τον εισαγωγέα εδώ αλλά τζίφος. Αυτό που βρήκα είναι πίσω σχάρα. Η μόνη λύση που βρήκα είναι ένας στον Αγ. Στέφανο Αττικής όπου θα πρέπει να του πάω την μηχανή για να κάνει πατρόν και θα μπορέσει να μου φτιάξει πλαϊνές σχάρες. Αλλά θα πρέπει να του αφήσω την μηχανή 1-2 ημέρες.

    Αυτά μπορώ να βρω για την ώρα.
    Πιστεύω να σας έδωσα μια ιδέα πως είναι αυτό το μοντέλο.

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Πολυ ωραια η περιγραφη, να τη χαρεις σου ευχομαι. Οταν λες οτι δεν παιρνει μπρος οταν εχεις τον πλαγιοστατη εννοεις με νεκρα προφανως; Πολυ περιεργο μου ακουγεται αυτο. Εχεις κανει μια ερωτηση στην αντιπροσωπεια μηπως κατι δεν παει καλα με τον αισθητηρα; Να το σχεδιασαν ετσι μου φαινεται πολυ ακυρο.

  7. #7
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2017
    Μηνύματα
    135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    - ΜΗΝ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙΣ...
    +1

    μηχανες οπως η δικη σου, οι οποιες δεν εχουν πολυκυκλοφορησει ακομα, ειναι αντικειμενο θυελωδων αντιπαραθεσεων αναφορικα με την αξιοπιστια τους, την αξια τους κλπ. Η αντικειμενικη μαρτυρια ενος ιδιοκτητη σχετικα με τα θεματακια που μπορει να βγαζουν, οπως και η πολυ ωραια περιγραφη που εκανες, ειναι πολυτιμοτατες! Συνεχισε να μας ενημερωνεις!

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Μελλοντικός οδηγός του NH-T 200 (το περιμένω από μέρα σε μέρα).
    Το συστημα που έχει στο σταντ είναι για λόγους ασφαλείας, για να μην ξεκινήσεις με το σταντ ανοιχτό. Αν δουλευει όπως πρεπει , τότε αν ξεκινήσεις με πρωτη ταχύτητα και κατεβάσεις το σταντ πρεπει να σου σβήσει αμέσως. Το ίδιο συστημα είχε και το παπι Honda innova.
    Η διαδικασία που περιγράφεις για ζέσταμα της μηχανής το χειμώνα μου θυμίζει καρμπυρατέρ με ανοιχτό το τσοκ του αέρα. Στα EFI (Ιντζεξιον) μότο που είχα και έχω καμία φορά δεν έχω ζεστανει την μότο το χειμώνα ακόμη και με θερμοκρασία υπό του μηδέν. Αυτή είναι δουλειά που την κάνει μόνο του το EFI ανεβάζοντας για λίγο διάστημα τις στροφές στο ρελαντί, που στην συνέχεια πέφτουν μόνες τους σε φυσιολογικά επίπεδα.
    Επειδή γενικά τα sym έχουν ένα θέμα με την ένδειξη της βενζίνης, θα σου γραψω, τι κάνω στο δικό μου citycom.
    Έχω υπολογίσει περίπου τι κατανάλωση έχει δηλαδή 3,3-3,6 λίτρα στα 100 χιλιόμετρα. Μηδενιζω τον μερικό χιλιομετρητη όταν φουλάρω βενζίνη. Με ρεζερβουάρ 10 λίτρων όταν φτάσω στα 200-220 χιλιόμετρα, ξανά γεμίζω γνωρίζοντας όμως ποσο έχει μέσα. Που καλό είναι να έχει αρκετή βενζίνη για να μην στεγνώνει η αντλία καυσίμου.
    Αυτό που θα ήθελα να σε ρωτησω είναι αν οι αναρτήσεις του, τα καταφέρνουν με τις λακούβες. Γιατί κυρίως γιαυτό το αγοράζω.

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Αυτό με την μέτρηση χλμ το απέκτησα ως συνήθειο από παλαιότερο μηχανάκι μου που είχε μόνο λαμπάκι ρεζέρβας.
    Το τωρινό έχει δείκτη στάθμης, αλλά πάλι μηδενίζω τον μερικό χιλιόμετρητη κάθε φορά που φουλαρω.
    Μ αυτόν τον τρόπο έχω αξιόπιστη μέτρηση κατανάλωσης μιας κ το trip computer είναι λίγο αισιόδοξο(καίω παραπάνω απ όσο γράφει)
    Επίσης σε ταξίδι με μεγάλα διαστήματα ανεφοδιασμού (βουνά) ο δείκτης είναι περισσότερο ενδεικτικός για μένα. Ξέρω το μηχανάκι μου κ ξέρω ότι με οικονομική οδήγηση πχ μετα 200-220χλμ αυτονομίας αρχίζουν τα πράγματα να γίνονται ανησυχητικά κ ας έχει ακόμη μέσα καύσιμο.
    Οποτε φροντίζω να ανεφοδιαστω έγκαιρα κ ας έχω μέσα 3/4-1/2 ρεζερβουάρ

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/08/2020
    Μηνύματα
    6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Μελλοντικός οδηγός του NH-T 200 (το περιμένω από μέρα σε μέρα).
    Το συστημα που έχει στο σταντ είναι για λόγους ασφαλείας, για να μην ξεκινήσεις με το σταντ ανοιχτό. Αν δουλευει όπως πρεπει , τότε αν ξεκινήσεις με πρωτη ταχύτητα και κατεβάσεις το σταντ πρεπει να σου σβήσει αμέσως. Το ίδιο συστημα είχε και το παπι Honda innova.
    Η διαδικασία που περιγράφεις για ζέσταμα της μηχανής το χειμώνα μου θυμίζει καρμπυρατέρ με ανοιχτό το τσοκ του αέρα. Στα EFI (Ιντζεξιον) μότο που είχα και έχω καμία φορά δεν έχω ζεστανει την μότο το χειμώνα ακόμη και με θερμοκρασία υπό του μηδέν. Αυτή είναι δουλειά που την κάνει μόνο του το EFI ανεβάζοντας για λίγο διάστημα τις στροφές στο ρελαντί, που στην συνέχεια πέφτουν μόνες τους σε φυσιολογικά επίπεδα.
    ....
    Με νεκρά χωρίς να πατήσω τον συμπλέκτη και με κατεβασμένο το σταντ γυρίζει η μίζα αλλά δεν ξεκινάει. Βασικά με το που ανεβάζεις το σταντ και το killer switch στο run ξεκινάει η αντλία της βενζίνης. Αν δεν ανεβάσεις το σταντ δεν πρόκειται να δουλέψει την αντλία.
    Στο yamaha μου μπορώ να ξεκινήσω την μηχανή με κατεβασμένο σταντ αλλά μόλις βάλω ταχύτητα σβήνει η μηχανή. Εδώ είναι διαφορετικό.

    Για το ζέσταμα το λέω γιατί όταν η μηχανή έχει πχ 10 βαθμούς, πάντα την λειτουργώ λίγο για να ζεσταθεί για να μην την ζορίσω.
    Τελευταία τροποποίηση από alex.theoto; 17/08/2020 στις 19:07.

  11. #11
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    πάντως για το ρεζερβουαρ επειδή ζούμε ευτυχώς την εποχή του feedback και του customer satisfaction, θα σε συμβούλευα(αν όπως λές δεν εμπιστεύεσαι τον μαστορα της περιοχής σου) να κάνεις ένα ωραίο γράμμα με "ωραία γραφή" προς τον εισαγωγέα να θέσεις το θέμα προς επίλυση
    γιατί δεν είναι λογικό απο τα 3/4 ή 1/2 γεμάτο να σου δείχνει ρεζέρβα. Μπορεί να υπάρχει μέθοδος βαθμονόμησης, δεν είναι δουλειά μας να αποκωδικοποιήσουμε την λειτουργία του αλλά του δικτύου του brand να το φτιάξουν και να σε κρατήσουν ικανοποιημένο
    you rise you fall you're down then you rise again

  12. #12
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex.theoto Προβολή μηνύματος
    Για το ζέσταμα το λέω γιατί όταν η μηχανή έχει πχ 10 βαθμούς, πάντα την λειτουργώ λίγο για να ζεσταθεί για να μην την ζορίσω.
    και λιγότερο απο 10 βαθμους να έχει δεν χρειάζεται ζέσταμα στο σταντ παραπάνω απο ένα λεπτό όσο δηλαδή χρειάζεται για να ετοιμάσεις την φορεσιά σου για να ξεκινήσεις. Το ζέσταμα όλων τον εξαρτημάτων του κινητήρα αλλά και των περιφερειακών γίνεται εν κινήσει με χαμηλές στροφές κινητήρα
    you rise you fall you're down then you rise again

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/08/2020
    Μηνύματα
    6
    Γεια σας και πάλι.

    Σήμερα μου απάντησε ο εισαγωγέας (Γκοργκόλης) και μου είπε πως για την ένδειξη της βενζίνης μπορεί να ρυθμιστεί η ένδειξη αν τροποποιηθεί το φλοτέρ αλλά δεν το συνιστά και δεν μου λέει τι πρέπει να αλλάξει. Μπορεί να έχει κάποιον ρεγουλατόρο.

    Για το πλαϊνό σταντ, ο αυτοματισμός είναι σωστός, αν και θα μπορούσε να σχεδιαστεί διαφορετικά για να λειτουργεί η μηχανή με κατεβασμένο σταντ. Το κεντρικό σταντ λύνει αυτό το πρόβλημα.

    Δεν ξέρω αν υπήρξε επικοινωνία με τον κατασκευαστή έτσι ώστε να δώσει ένα feedback από πλευράς καταναλωτή.
    Εγώ πάντως έχω ήδη ρωτήσει τον κατασκευαστή και αν λάβω κάποια απάντηση, θα την γράψω εδώ.
    Τελευταία τροποποίηση από alex.theoto; 26/08/2020 στις 21:21. Αιτία: ορθογραφία

  14. #14
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex.theoto Προβολή μηνύματος
    δεν το συνιστά και δεν μου λέει τι πρέπει να αλλάξει.
    Γιατι απλα δεν ξερει..
    (ή δεν θελει να ασχοληθει..)

    Παρεμβαλοντας μια αντισταση, μπορεις να ρυθμισεις τις ενδειξεις οπως θελεις εσυ..
    (απλα θα χασεις λιγο σε "γραμμικοτητα" των ενδειξεων..)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  15. #15
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Η απλά μπορεί να βάλει καλύτερο φλοτερ από κάποια επώνυμη μάρκα και όχι κάνα κινέζικο που κατά πάσα πιθανότητα φοράει πάνω και μετράει στου Κουτρούλη το γάμο...προχωραμε...μετρα απλά στο περίπου με το δείκτη και μέτρα χλμ για ακρίβεια
    Throttle that mysterious friend of ours

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αρρυθμίες και Ένδειξη βλάβης Cbr600f
    από ikarosk στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2009, 09:37
  2. Αλλαγή Carb και αντλία βενζίνης...
    από motaba στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2008, 10:21
  3. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2006, 15:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF