Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Προς κατόχους Uvex Helix Rs.

  1. #1

    Προς κατόχους Uvex Helix Rs.

    Επειδή είχα ακούσει τα καλύτερα για τη ζελατίνα του συγκεκριμένου κράνους και στην παραμικρή ψιχάλα και κρύο δεν βλέπω τίποτα από το θόλωμα, θέλω να ρωτήσω αν έχετε όλοι το ίδιο πρόβλημα ή είναι ελλατωματική η ζελατίνα μου.

  2. #2
    Μαλλον πρεπει να εχει καποιο προβλημα η ζελατινα σου.

    Δεν εχω το Helix αλλα το Uvex Wing RS III. Εχουν την ιδια ζελατινα. Το εχω 2 μιση χρονια κ δεν ειχα κανενα προβλημα. Κατι μικροθολοματα αρχισαν τωρα να παρουσιαζονται. Χθες στη βροχη για παραδειγμα μου ειχε θολωσει στη μυτη (κυκλικα με ακτινα 1.5 εκατοστα)

    Το εχω χρησιμοποιησει σε χειροτερες βροχες χωρις κανενα προβλημα. Τωρα, τι μπορει να φταιει στη ζελατινα σου δεν ξερω.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/02/2007
    Μηνύματα
    5
    Αγόρασα ένα Helix Rs 3 μέρες πριν και σήμερα το πρωί εμφανίστηκαι μια κυλίδα στην μύτη γύρο στα 3 εκατοστά και τα έχω πάρει.....
    Την 10 ημέρα θα εμφανιστεί μια με 10 εκατοστά ....

    το απόγευμα θα πάω εκεί που το αγόρασα.
    Απαράδεχτο!

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Μιας και το εχω το συγκεκριμενο κρανος εναμιση χρονο περιπου, εχω να πω οτι μονο οταν υπαρχει μεγαλη μεγαλη διαφορα θερμοκρασιας, κοινως ψοφοκρυο εξω, και εχω την ζελατινα κλειστη για πολυ ωρα μεσα στην κινηση, ειναι απολυτα λογικο να γινεται μια κηλιδα.
    Ειναι απο τα χνωτα, και οσες ζελατινες και να αλλαξετε, οταν κανει κρυο εξω και δεν δουλευουν σωστα οι αεραγωγοι του κρανους (χαμηλη ταχυτητα η ακινητοποιημενος) , το κρανος θα θολωνει τοπικα.
    Επισης καλο θα ειναι να καθαριζουμε και την ζελατινα εσωτερικα και οχι μονο εξωτερικα.
    Επιδεινωνει αυτη την κατασταση η μπιχλα και η σκονη του περιβαλλοντος.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  5. #5
    Αφού πέρασα από το MOTOMARKET στη Συγγρού και ρυθμίστηκε η ζελατίνα, έτσι ώστε να εφάπτεται τέλεια στα περιμετρικά λάστιχα και να μην υπάρχει καθόλου κενό, οφείλω να πω ότι το πρόβλημα λύθηκε σε μεγάλο ποσοστό.

  6. #6
    Αθόρυβο μέλος Το avatar του/της ledz
    Εγγραφή
    13/08/2005
    Μηνύματα
    335
    Και σε μενα σχηματιζονται υδρατμοι γυρω στα 2 εκατοστα, αλλα παντα οταν ειμαι σταματημενος ή παω αργα Ή κανει παρα πολυ κρυο ή βρεχει. Ειχα κανει την ζελατινα ελαφρια με ενα νωπο πανακι για να φυγουν κατι δαχτυλιες, ισως να φταιει αυτο. Στο μοτο μαρκετ εχει ενα σπρεϊ που ψεκαζεις μια φορα για κανα τριμηνο και γινεται αντιθαμβωτικη παλι η ζελατινα.. ξερω γω
    Silence in the studio!

Παρόμοια θέματα

  1. UVEX Helix RS
    από banditgr στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 11/06/2009, 20:44
  2. Κράνος Uvex Helix RS
    από stako στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2008, 15:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF