Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 60

Θέμα: Συμβασιουχος???

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kokos08
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    267

    Συμβασιουχος???

    Συμβασιουχος δεν ειναι αυτος που δουλευει καπου με συμβαση καποιας συγκεκριμενης χρονικης διαρκειας ή κανω λαθος???

    Η απαιτηση να γινει μονιμος καποιος εφοσον ειναι προσυμφωνημενη η διαρκεια που θα δουλεψεις απο που προκυπτει????



    p.s. Ελεος με το τραγουδι αυτος ο Λαζοπουλος, την Μπεζεντακου την ακουω πιο ευχαριστα!!!!

  2. #2
    Πικραμένο μέλος Το avatar του/της guzzistas
    Εγγραφή
    30/04/2009
    Μηνύματα
    851
    Καλά τα λες.... συνέχισε

    Οι μόνοι πιο ΗΛΙΘΙΟΙ από τους πολιτικούς, είναι οι ΨΗΦΟΦΟΡΟΙ.



  3. #3
    συμφωνώ σε όλα...

  4. #4
    κΑι ΤωΡα Τι...?? Το avatar του/της aisxos
    Εγγραφή
    30/04/2009
    Μηνύματα
    69
    προκύπτει από το παρέθλον με τα ρουσφέτια που μονιμοποιούσαν κάθε ξέμπαρκο από το stage.. εεεε θέλουν και αυτοί..περιττό να πω έλεος!!!
    πάνε και στα δικαστήρια...
    χθες άκουσα ένα επιχείρημα του..."Σε εμάς έπρεπε να κόψουν τον διορισμό??όλα εμείς??"
    Ειλικρίνα αισθάνομαι χαζός που κάθομαι και σπουδάζω με τόοοοσα έξοδα και προσπαθώ να βρω μια δουλεία για τα βγάλω πέρα,και κάποιος που δεν προσπαθεί στην ζωή του,με ένα stage το όποιο το απέκτησε με κάρτα ανεργίας (γιατι μου ζήτησε δουλεία γραφείου) να απαιτεί να εξασφαλιστεί στο δημόσιο..πραγματικά ζούμε ένα χάος με πρωταγωνιστές τους ίδιους μας του εαυτούς!!


    Όταν θα πάω για πρακτική,και θα υπογράψω για 6μηνη δουλεία..στο τελός της συμβασής μου θα απαιτήσω μονιμοποίηση και εαν όχι σκέφτομαι να τον πάω στα δικαστήρια..

  5. #5
    voodoo practitioner Το avatar του/της mikros boudas
    Εγγραφή
    12/02/2008
    Μηνύματα
    453

    Re: Συμβασιουχος???

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
    Συμβασιουχος δεν ειναι αυτος που δουλευει καπου με συμβαση καποιας συγκεκριμενης χρονικης διαρκειας ή κανω λαθος???

    Η απαιτηση να γινει μονιμος καποιος εφοσον ειναι προσυμφωνημενη η διαρκεια που θα δουλεψεις απο που προκυπτει????



    p.s. Ελεος με το τραγουδι αυτος ο Λαζοπουλος, την Μπεζεντακου την ακουω πιο ευχαριστα!!!!
    υπαρχουν και συμβασιουχοι αοριστου χρονου.
    πολλου συμβασιουχοι καλυπταν/καλυπτουν επι σειραν ετων, θεσεις που θα επρεπε να καλυπτουν μονιμοι υπαλληλοι.δεν ζητουν μονιμοποιηση συμβασιουχοι των 6 μηνων.
    μην τον βλεπεις αμα σε ενοχλει,εγω αυτο κανω
    The sickness

    A good rider has balance, judgment, and good timing. So does a good lover.


  6. #6
    ο λαζόπουλος σαν ηθοποιός είναι πολύ καλός και με χιούμορ αλλά δεν μου αρέσει όταν τα μπλέκει με την πολιτικολογία. σε πολλά έχει δίκιο παντως

  7. #7
    Βελτιωμένος Ύπνος...... Το avatar του/της maintenance
    Εγγραφή
    06/10/2004
    Μηνύματα
    1.504

    Re: Συμβασιουχος???

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
    Συμβασιουχος δεν ειναι αυτος που δουλευει καπου με συμβαση καποιας συγκεκριμενης χρονικης διαρκειας ή κανω λαθος???

    Η απαιτηση να γινει μονιμος καποιος εφοσον ειναι προσυμφωνημενη η διαρκεια που θα δουλεψεις απο που προκυπτει????
    απο νομοσχεδιο που το "παραυθρακι" λεει οτι γινεσαι μονιμος, αν και εφοσον καλυπτει η θεση, κενη και διαρκη αναγκη.

    Τωρα πως το προσδιοριζουν αυτο? αναλογα σε ποιο κομμα ανηκεις και αν αυτο ειναι στην εξουσια.

    ετσι απλα.
    η επιβίωση του Ηλιθίου!

    www.icon-decoration.gr

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kokos08
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    267

    Re: Re: Συμβασιουχος???

    Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
    υπαρχουν και συμβασιουχοι αοριστου χρονου.
    πολλου συμβασιουχοι καλυπταν/καλυπτουν επι σειραν ετων, θεσεις που θα επρεπε να καλυπτουν μονιμοι υπαλληλοι.δεν ζητουν μονιμοποιηση συμβασιουχοι των 6 μηνων.
    μην τον βλεπεις αμα σε ενοχλει,εγω αυτο κανω
    Ειμαστε μεγαλο μπουρδελο μαλλον...

    Δεν θα τον εβλεπα μωρε τον Λαζοπουλο αλλα ηθελα με κατι να νευριασω για να εχω αφορμη να βγω να πιω! Βαρεθηκα να πινω για γυναικες! Πρεπει να ανοιξουμε νεους οριζοντες...

  9. #9
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504

    Re: Re: Re: Συμβασιουχος???

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
    Ειμαστε μεγαλο μπουρδελο μαλλον...

    Δεν θα τον εβλεπα μωρε τον Λαζοπουλο αλλα ηθελα με κατι να νευριασω για να εχω αφορμη να βγω να πιω! Βαρεθηκα να πινω για γυναικες! Πρεπει να ανοιξουμε νεους οριζοντες...

    :rotflmao: :rotflmao:
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  10. #10
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Κανένα συμβασιούχο δεν κρατάνε πλέον.. και καλά θα κάνουν να το αντιληφθούν όλοι αυτό. Εδώ κοιτάνε τρόπο να "στείλουν" κόσμο που είναι και μόνιμος πλέον... οχι να πάρουν και άλλους.

    Και όσο εμμένουν σε αυτή την ηλίθια νοοτροπία τόσο θα παραμένουν άνεργοι.
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  11. #11
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297

    Re: Re: Συμβασιουχος???

    Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
    υπαρχουν και συμβασιουχοι αοριστου χρονου.
    πολλου συμβασιουχοι καλυπταν/καλυπτουν επι σειραν ετων, θεσεις που θα επρεπε να καλυπτουν μονιμοι υπαλληλοι.δεν ζητουν μονιμοποιηση συμβασιουχοι των 6 μηνων.
    μην τον βλεπεις αμα σε ενοχλει,εγω αυτο κανω

    ο αορίστου χρόνου δουλεύει μέχρι να απολυθεί (για κάποιο νόμιμο λόγο) ή να παραιτηθεί ΔΕΝ είναι δημόσιος υπάλληλος με την έννοια το μονίμου.

    Γιατί όμως πρέπει να γίνει;
    Για να κάνει ό,τι θέλει και να έχει το κεφαλάκι του ήσυχο ότι δεν πρόκειται να απολυθεί ποτέ

  12. #12
    Όσο υπάρχουν 1.000.000 δημόσιες και δημοτικές άχρηστες εταιρείες, οι οποίες απλά πληρώνουν υπαλλήλους, τότε για να δικαιολογήσουν την ύπαρξή τους θα υπάρχουν συμβασιούχοι. Όταν κάθε Υπουργείο έχει 100 δνσεις και κάθε δνση 1000 τμήματα απλά και μόνο για να υπάρχουν, τότε θα χρειάζονται συμβασιούχοι για να τα στελεχώνουν. Δυστηχώς η μόνη λύση είναι η αναβίωση της πλατείας Κλαυθμώνος.
    Όσο για το Λαζόπουλο απλά δεν χρειάεται να ασχολούμαστε γιατί του δίνουμε αξία!

    2 young 2 die,
    2 old 2 rock n' roll

  13. #13
    voodoo practitioner Το avatar του/της mikros boudas
    Εγγραφή
    12/02/2008
    Μηνύματα
    453

    Re: Re: Re: Συμβασιουχος???

    Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
    ο αορίστου χρόνου δουλεύει μέχρι να απολυθεί (για κάποιο νόμιμο λόγο) ή να παραιτηθεί ΔΕΝ είναι δημόσιος υπάλληλος με την έννοια το μονίμου.

    Γιατί όμως πρέπει να γίνει;
    Για να κάνει ό,τι θέλει και να έχει το κεφαλάκι του ήσυχο ότι δεν πρόκειται να απολυθεί ποτέ
    μαζι σου
    The sickness

    A good rider has balance, judgment, and good timing. So does a good lover.


  14. #14
    Ημιτρελο Μέλος Το avatar του/της imitrelos
    Εγγραφή
    29/03/2010
    Μηνύματα
    557
    Είναι ένα θέμα πολύ δύσκολο από τήν 1 καταλαβαινεις ότι είναι άσχημο να χάνουν κάπιοι τήν δουλειά τους, απο τήν άλλη το ξέρανε παρόλο που δεν τους το είπε το βίσμα αυτοι που φωνάζουν πρίν 12 μηνες όταν τους ανανεωνωταν η σύμβαση ξέρανε ότι δέν θα ξαναανεωθει και αυτό το πάγιες και διαρκείς ανάγκες ας το κόψουν εκτός άν μας πουν τι δουλειά κάνανε ο καθένας .......είμαστε η μοναδικοι στόν κόσμο που χρειαζόμαστε 3 γραμμάτεις για 1 αναφορά :rotflmao: )

    τήν παρασκευή έμαθα στήν εφορία ότι το ωράριο για αυτους είναι 9-12, δευτέρα - πέμπτη (ε ναι μήν χαλάσουν το 3ημερο ) το πώς κράτησα τα νευρά μου το πρωινο να περνάει να θέλω 1 σφραγιδα απο τήν εφορια για να καταθέσω τα χαρτιά μου για μια δουλεια και να είναι η τελευταια μέρα που μπορουσα και να έχω τήν κλώσσα να βάφη τα νύχια και να με ειρωνεύεται ότι είμαι χαζός αφου δέν βλέπω ότι παρασκευή και δέν εξυπηρετούν και τους απασχολώ απο τήν δουλεια τους (παρεπιπτόντως 8 υπάλληλη στο γραφειο και δέν δουλευε κανένας και μετά σου λένε βλακίες για φοροδιαφυγη και έσοδα :rotflmao: )

  15. #15
    voodoo practitioner Το avatar του/της mikros boudas
    Εγγραφή
    12/02/2008
    Μηνύματα
    453
    Αρχικά δημιουργήθηκε από imitrelos
    Είναι ένα θέμα πολύ δύσκολο από τήν 1 καταλαβαινεις ότι είναι άσχημο να χάνουν κάπιοι τήν δουλειά τους, απο τήν άλλη το ξέρανε παρόλο που δεν τους το είπε το βίσμα αυτοι που φωνάζουν πρίν 12 μηνες όταν τους ανανεωνωταν η σύμβαση ξέρανε ότι δέν θα ξαναανεωθει και αυτό το πάγιες και διαρκείς ανάγκες ας το κόψουν εκτός άν μας πουν τι δουλειά κάνανε ο καθένας .......είμαστε η μοναδικοι στόν κόσμο που χρειαζόμαστε 3 γραμμάτεις για 1 αναφορά :rotflmao: )

    τήν παρασκευή έμαθα στήν εφορία ότι το ωράριο για αυτους είναι 9-12, δευτέρα - πέμπτη (ε ναι μήν χαλάσουν το 3ημερο ) το πώς κράτησα τα νευρά μου το πρωινο να περνάει να θέλω 1 σφραγιδα απο τήν εφορια για να καταθέσω τα χαρτιά μου για μια δουλεια και να είναι η τελευταια μέρα που μπορουσα και να έχω τήν κλώσσα να βάφη τα νύχια και να με ειρωνεύεται ότι είμαι χαζός αφου δέν βλέπω ότι παρασκευή και δέν εξυπηρετούν και τους απασχολώ απο τήν δουλεια τους (παρεπιπτόντως 8 υπάλληλη στο γραφειο και δέν δουλευε κανένας και μετά σου λένε βλακίες για φοροδιαφυγη και έσοδα :rotflmao: )
    αν σου μιλησε ετσι,επρεπε να πας στον διευθυντη επιτοπου και αν απαιτησεις την τιμωρηση της
    The sickness

    A good rider has balance, judgment, and good timing. So does a good lover.


Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF