Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 27

Θέμα: Η φυλή με τα κιτρινα.

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Leipsippos
    Εγγραφή
    15/02/2006
    Μηνύματα
    122

    Η φυλή με τα κιτρινα.

    Οι τυποι με τα δικυκλα, η κυρα Μαιρη με την κορη την μονακριβη και αλλες ιστοριες καθημερινης τρελας.

    "Η δικια μου η κορη δεν μπαινει σε λεωφορειο, απαπα μου, δεν ξερεις καλε ποιος ανωμαλος μπαινει εκει μεσα" ειπε με αισθημα φρικης η κυρα Μαιρη του ΚυρΘοδωρου που μενουν στον πρωτο, στην Τασία. "Ταξι, και παλι ταξι, κοστιζει κατι παραπανω αλλα εχω το κεφαλι ησυχο Τασία μου", κατέληξε.
    Η Ντέμη, ηταν μια κοπελα γυρω στα 23 η οποια οντως δεν ειχε μπει ποτε της σε λεωφορειο, πλην ελαχιστων εξαιρεσεων οταν ηταν μικρη και την πηγαινε η κυρα Μαιρη στο γιατρο, στο κεντρο, απο το Φαληρο, όπου εμεναν. Ωραια κοπελα η Ντεμη. Όπου Ντέμη απο το Δημητρα, της γιαγιας της δλδ, απο τα Φιλιατρα.
    Και αυτοκινητο τωρα που τελειωσε το πανεπιστημιο και βρηκε δουλεια δεν πηρε. Της ειναι δυσκολο βλεπεις να μαζεψει λεφτα, (να κοψει απο τις κρεμες και τα φορεματακια; προς Θεου!!) και φοβαται και ο κυρΘοδωρος για την μοναχοκορη, οπερ "Που να τρεχει μονο του το παιδι στις ερημιες , να παθει και τιποτα το αμαξι... δεν ξερει, δεν πειραζει , ταξακι" ελεγε και αυτος , και πληρωνε κιολας. Απο 18 χρονων η Ντεμη ειχε κανει χρυσο Τον Αστερα. Ηθελε να βγει η Ντεμη, τσουπ το ταξι απ'εξω, ηθελε να παει Κηφησια στην φιλη της , τσουπ, το ταξι απ'εξω. Όποτε δεν μπορουσε να την παρει η Αθηνά που ηταν πιο μεγαλη και ειχε αμαξι για την δουλεια , ταξακι να παει και να ερθει το κοριτσι.
    (Στο τελος τα εφτιαξε με τον Αντρεα, ο οποιος εδωσε την σακαρακα του και πηρε κατι πιο ωραιο και γρηγορο για να μπορει να την πηγαινει βολτες πιο ανετα, το πηρε σε λαθος χρωμα βεβαια, ασημι! Κιτρινο επρεπε να το παρει ο Αντρεας το αμαξι, και του ειπα οτι θα του κανω δωρο εγω το φωτιζομενο που γραφει "ΕΛΕΥΘΕΡΟ" αν και πια μονο αυτο δεν ειναι!!!Τελοσπαντων)Η Ντεμη αμαξι δεν πηρε αλλα τουλαχιστον εκοψε τους ταριφες.
    Και ειπα οτι επιτελους ξεμπερδεψα με εκεινα τα ταξι που μου κλειναν το δρομο το βραδυ που γυρναγα σπιτι με την μηχανη και τα στηναν στην μεση της Μποτσαρη για να περιμενεουν την κυρια να κατεβει. Σταματησε και εκεινο το κακο συνηθειο να βγαινει το πρωι στην Ποσειδωνος και να σταματαει τα ταξι η Ντεμη, ακριβως μετα την στροφη, μολις εκανες να βγεις, τσουπ σταματαγε ο ταριφας να δει που παει το μωρο πρωινιατικο, και σιχτηριζες εσυ που περιμενες ενα τεταρτο να βγεις στην παραλιακη και σου χαλαγε το κενο ο ταριφας. VIP member ειχε γινει στα ταξι η μικρη αλλα ευτυχως αυτα τελειωσαν...
    Βεβαια προχθες που ανεβαινα τις σκαλες ακουσα την κυρ Τασία να μιλάει με την Βασιλική του Παρασκευα , στον τρίτο, με τις δύο κορες! Ε, παλι την ίδια ιστορια ακουσα. "Η κορες μου...μπλα ....μπλα..ανωμαλοι... μπλα μπλα... ταξι ..μπλα...ταξι" Δεν ανυσηχησα, ηξερα τι με περιμενει!!!
    Αφου λοιπον το πηρα αποφαση οτι θα τρωω τους ταριφες στην μουρη παλι για τα επομενα 4-5 χρονια ηρθε μια μερα ο Γιαννης απο το Λονδινο, να μεινει σπιτι μου. Οτι ειχε γυρισει απο την Νεα Υορκη και επειδη ειχε κατι μερες παραπανω αδεια, πριν ξαναπαει Λονδινο, ηρθε να μεινει ενα βραδυ Αθηνα και μετα να παει Πατρα να δει τους δικους του. Τσουπ το ταξακι παλι απο κατω αυτη την φορα για την Μαριτα, την μεγαλη του Παρασκευα που λεγαμε, δεν ξερω απο που βγαινει αυτο, Κατερινα την λενε την γιαγια. Παλι στο περιμενε εμεις για να κατεβει η κυια να μας φυγει το ταξι να βαλω την μηχανη στο κενο λιγο πιο κατω, ειναι που ειναι και στενο το στενο (#@$%^%&)"Σαν πολλα ταξι δεν εχετε εδω ρε συ;" με λεει ο Γιαννης. Γιατι του λεω στο εξωτερικο δεν εχει;" απαντω γεματος απο απορια. "Δικε μου οχι, ειναι πιο λιγα και ΠΟΛΥ πιο ακριβα" Καγκελο εγω. "Πως γινεται ρε φιλε πιο λιγα, αφου ολοι με ενα ταξι κυκλοφορουν", καλα μου λεει, πανε εσυ Λονδινο και κυκλοφορα για την πλακα σου με ταξι να δεις για ποτε θα σου εχει φυγει ο μισθος σε 5 μερες. Στην Νεα Υορκη ειναι ζητημα να εχουν 5000 ταξι". (σσ.Εδω εχουμε 15-17.000 ) Προβλημα σκεφτομαι, κατι δεν κολλαει!! Και πως πηγαινετε ρε ανθρωπε, τον ρωταω. Συγκοινωνια δικε μου, συγκοινωνια. Τρενα, λεωφορεια, μετρο, πανε παντου , ερχονται συνεχεια και ειναι συνεπεστατα. Ποια ταξι και βλακειες;

    Και καθομουν σημερα που ξαναερχεται ο Γιαννης και πηγα και εγω εξωτερικο και το ειδα το "φαινομενο" και σκεφτομουν , την ωρα που το πλακωνα στα φρενα το μηχανακι για να μην τρακαρω με τον αυστραλοπιθηκο με το κιτρινο Opel TDi που ειδε πελατη στην Κηφησιας και το εκοψε 3 λωριδες δεξια βολ πλανε, για να μην την παρει κιολας της κυρατσα τελικα, ΓΙΑΤΙ να ειναι φθηνα τα ταξι; Να ειναι ακριβα, να σταματησουν να παραπονιουνται οι ταριφες και να παιρνουν διπλές και τριπλές κουρσες. Αυτοματα η καθε Ντεμη θα το σκεφτει να παρει ταξακι γιατι ο κυρΜπαμπακας της θα γονατισει οικονομικα, οποτε θα παρει λεωφορειο (η αμαξι εστω), και αν παρουν ΟΛΟΙ ΜΜΜ (γιατι δεν εχουν ολοι να παρουν αυτοκινητο)δεν θα εχει πια ΤΟΟΟΟΣΟΥΣ ανωμαλους εκει μεσα, γιατι δεν θα το ανεχονται πλεον οι υπολοιποι επιβατες, που τωρα θα ειναι πολλοι και διαφορων στρωματων και θα εχει κοσμο μεσα ολες τις ωρες το λεωφορειο/τρενο. Γιατι θα σταματησουν να σταματανε τα ταξι καθε 100 μετρα και θα δουλευει και η δεξια λωριδα κυκλοφοριας σαν νορμαλ λωριδα. Οχι σαν εκτακτου αναγκης και απο-επιβιβασης που ειναι τωρα. Και θα μπορω και εγω να παω στη δουλιτσα μου με την μηχανη μου με την ηρεμια μου και οταν εχει κρυο να παρω και εγω το λεωφορειο χωρις αγχος αν θα αργησω και οτι θα κανω 30 ωρες.
    Αλλα φευ, η μειωμενη προσφορα αυξανει μεν τις τιμες του κομιστρου αλλα θα μειωθουν περιπου 10.000 θεσεις απο επαγγελματιες (μη Χ$$ω) αυτοκινητιστες οποτε δεν συμφερει την κυβερνηση στην καταπολεμηση της ανεργιας. Οχι μονο αυτο αλλα θα πρεπει να υπαρξει συστημα ΜΜΜ που να δουλευει για ολους ΟΠΟΥ και αν μενουν, ΟΠΟΥ και αν θελουν να πανε. Άλλα εξοδα απο κει και δνε υπαρχει και πουθενα μερος για να πεσουν οι μιζες, οποτε αστο και φτιαξε καμια γεφυρα στην κατω Τρανοραχουλα που δνε θελει κανενας αλλα θα εχεις και αν λες οτι εκανες εργο και θα τσεπωσεις και αρκετα €€€. Και βεβαια εδω ειναι Ελλαδα οποτε ο καθε κυρΘοδωρος θα δουλευει για να εχει η καθε Ντεμη λεφτα για ταξακι και ας μην γινεται τιποτα σωστα σε τουτο τον τοπο. Δεν τον πολυκοφτει να γινει κατι σωστο εξαλλου γιατι "Εμεις να μαστε καλα και ασε τους αλλους να κοψουν τον λαιμο τους."





    Αρε Ελλαδαρα, ΓερμανοΓαλλοΒρετανος που σου χρειαζεται για να ερθεις στα ισια σου, και μας πειραζει και αν ειμαστε Γραικοί ή Ελληνες, ΡΑΓΙΑΔΕΣ ειμαστε και ετσι θα μεινουμε!

  2. #2
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Leipsippos
    Εγγραφή
    15/02/2006
    Μηνύματα
    122
    Χαιρομαι που σου αρεσε καπετανιο.

    Σημ. Τα ονοματα και τα προσωπα ειναι πραγματικα οπως και οι κατασταεις απλα τα εχω μπερδεψει. Το λεω για να μην υπαρξουν παρεξηγησεις με φιλους που θα το διαβασουν.

  4. #4
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Η ιστορια πολυ ομορφη....

    Η σκεψη επισης...

    ΑΛΛΑ την λογικη "να ακριβυνει για να μην τα χρησιμοποιουμε" ε οχι ρε φιλε!
    εδω λεμε ακριβυνε το ενα ακριβυνε το αλλο και κλαιγομαστε! ανωμαλοι ειμαστε μου φαινεται!
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  5. #5
    Ehh, what's up doc? Το avatar του/της bugsbunny
    Εγγραφή
    08/04/2005
    Μηνύματα
    118
    Course captain?
    Second star to the right and straight on till morning...

  6. #6
    Ωραίο...

    Ονειρεύομαι, την στιγμή που το μετρό θα έχει φθάσει σε όλη την Αττική, για να δώ τι θα τα κάνουν τα 15.000 ταξί οι ταρίφες.

    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
    ΑΛΛΑ την λογικη "να ακριβυνει για να μην τα χρησιμοποιουμε" ε οχι ρε φιλε!
    εδω λεμε ακριβυνε το ενα ακριβυνε το αλλο και κλαιγομαστε! ανωμαλοι ειμαστε μου φαινεται!
    Αν είναι αυτός ο τρόπος για να μειωθεί ο αριθμός τους ας πάνε στο Θεό τα κόμιστρα.

    Οι άνθρωποι, βγάζουν μεροκάματο εκμεταλλευόμενοι το χάος που προκαλούν οι ίδιοι.
    Αν τύχει να βρεθείς Adam στην Αθήνα, κατά την διάρκεια απεργίας των ταξί θα καταλάβεις τι εννοώ.

    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #8
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
    Αν είναι αυτός ο τρόπος για να μειωθεί ο αριθμός τους ας πάνε στο Θεό τα κόμιστρα.

    Οι άνθρωποι, βγάζουν μεροκάματο εκμεταλλευόμενοι το χάος που προκαλούν οι ίδιοι.
    Αν τύχει να βρεθείς Adam στην Αθήνα, κατά την διάρκεια απεργίας των ταξί θα καταλάβεις τι εννοώ.

    εχμμμ.. βασικα ολη μερα (λεμε τωρα) κυκλοφορω στην Αθηνα με αυτοκινητο λογω δουλειας....


    αλλα υπαρχουν ανθρωποι που δεν μπορουν να χρησιμοποιησουν τα ΜΜΜ.... Υποαρχουν κ αυτοι, τι θα κανουν; θα αγορασουν αυτοκινητο; μη τα βλεπουμε ολα απο τη μια πλευρα...

    Η λυση θα ηταν να μην βγαζουν αβερτα αδειες ταξι... αλλα το κερδος ειναι μεγαλο + αυτο που γραφει ο Leipsippos οτι μετα αντε να καταπολεμησεις την ανεργια.....
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.988
    πολυ καλο!!!

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Leipsippos
    Εγγραφή
    15/02/2006
    Μηνύματα
    122

    απλα οικονομικα

    Ειναι θεμα ελαστικοτητας τιμων, ζητησης και προσφορας.
    Τα ταξι ειναι πολλα , αρα η τιμη ειναι εκει για να μπορεσουν ολοι (οι ταριφες) να παρουν κουρσα. Οταν ειναι χαμηλη η τιμη περισσοτερος κοσμος τα χρησιμοποιει και μετην σειρα τους για βγαλουν κερδος παιρνουν διπλες και τριπλες ταριφες. Αν η τιμη ηταν σαν του Λονδινου (25-30 ευρω για μια διαδρομη 5-7χλμ στο κεντρο) δε θα το χρσιμοπουσαν τσοι πολλοι, το κοστος ειναι το ιδιο για τον ταριφα, (5χλμ ειναι 5 χλμ ποσο πετρελαιο θα καψει παρπανω;; ) αλλα το κερδος που αφηνει μεγαλυτερο. Οποτε θα σταματουσαν να γκρινιαζουν οτι δεν βγαινουν. Διπλοταριφιες δεν θα περναν, γιατι θα τους κραζαν οι ιδιοι οι πελατες (για 20 ευρω Φαληρο Ομονοια , οχι να πεταξουμε την κυρατσα 5 στενα πιο περα, ουτε να πατησεις φρενο να ρωτησει που παει δεν θα τον αφηνουν τον ταριφα, γιατι ; ΚΟΣΤΙΖΕΙ!!!)
    Και βεβαια με το 1/3 των ταξι στους δρομους , αυτα λιγα που κυκλοφορουσαν θα ηταν πολυ πιο γρηγορα, αφου θα ηταν πιο λιγο το χαος που προκαλουν και βεβαια θα εβρισκες ελευθερο σαν ανθρωπος αφου δεν θα το επαιρνες για ψυλλου πηδημα.

  11. #11
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430

    Re: απλα οικονομικα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Leipsippos
    Ειναι θεμα ελαστικοτητας τιμων, ζητησης και προσφορας.
    Τα ταξι ειναι πολλα , αρα η τιμη ειναι εκει για να μπορεσουν ολοι (οι ταριφες) να παρουν κουρσα. Οταν ειναι χαμηλη η τιμη περισσοτερος κοσμος τα χρησιμοποιει και μετην σειρα τους για βγαλουν κερδος παιρνουν διπλες και τριπλες ταριφες. Αν η τιμη ηταν σαν του Λονδινου (25-30 ευρω για μια διαδρομη 5-7χλμ στο κεντρο) δε θα το χρσιμοπουσαν τσοι πολλοι, το κοστος ειναι το ιδιο για τον ταριφα, (5χλμ ειναι 5 χλμ ποσο πετρελαιο θα καψει παρπανω;; ) αλλα το κερδος που αφηνει μεγαλυτερο. Οποτε θα σταματουσαν να γκρινιαζουν οτι δεν βγαινουν. Διπλοταριφιες δεν θα περναν, γιατι θα τους κραζαν οι ιδιοι οι πελατες (για 20 ευρω Φαληρο Ομονοια , οχι να πεταξουμε την κυρατσα 5 στενα πιο περα, ουτε να πατησεις φρενο να ρωτησει που παει δεν θα τον αφηνουν τον ταριφα, γιατι ; ΚΟΣΤΙΖΕΙ!!!)
    Και βεβαια με το 1/3 των ταξι στους δρομους , αυτα λιγα που κυκλοφορουσαν θα ηταν πολυ πιο γρηγορα, αφου θα ηταν πιο λιγο το χαος που προκαλουν και βεβαια θα εβρισκες ελευθερο σαν ανθρωπος αφου δεν θα το επαιρνες για ψυλλου πηδημα.

    ειναι ωραιο αλλα μονο θεωρητικο.....
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Leipsippos
    Εγγραφή
    15/02/2006
    Μηνύματα
    122
    Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
    εχμμμ.. βασικα ολη μερα (λεμε τωρα) κυκλοφορω στην Αθηνα με αυτοκινητο λογω δουλειας....


    αλλα υπαρχουν ανθρωποι που δεν μπορουν να χρησιμοποιησουν τα ΜΜΜ.... Υποαρχουν κ αυτοι, τι θα κανουν; θα αγορασουν αυτοκινητο; μη τα βλεπουμε ολα απο τη μια πλευρα...

    Η λυση θα ηταν να μην βγαζουν αβερτα αδειες ταξι... αλλα το κερδος ειναι μεγαλο + αυτο που γραφει ο Leipsippos οτι μετα αντε να καταπολεμησεις την ανεργια.....

    Δεν ειπαμε και αν κατηργηθουν , μια παρατηρηση εκανα και μια προταση πανω σε μια τακτικη και φιλοσοφια που ακολουθουν αρκετοι απο οτι βλεπω νεοελληνες. Δεν περιμενω να αλλαξει κατι. Ουτε να σταματησει ο κοσμος να κυκλοφορει με αυτοκινητα, ισα ισα.

    Το θεμα ανεργεια στην ελλαδα ειναι ανεκδοτο, ταξι, φοιτητες, στρατος και αλλα πολλα συντελουν να μην γινετια βημα μπροστα απο φοβο πολιτικου κοστους, βλεπεις και οι πολιτικοι αν κανουν την υπερβαση το ιδιο φοβουντια, οτι θα μεινουν χωρις δουλεια την επομενη τετραετια!!!!

  13. #13
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Leipsippos
    βλεπεις και οι πολιτικοι αν κανουν την υπερβαση το ιδιο φοβουντια, οτι θα μεινουν χωρις δουλεια την επομενη τετραετια!!!!
    ετσι ακριβως.......


    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  14. #14
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
    ανωμαλοι ειμαστε μου φαινεται!
    και εσυ σε λεωφορεια μπαινεις?



    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Leipsippos
    Εγγραφή
    15/02/2006
    Μηνύματα
    122

    Re: Re: απλα οικονομικα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
    ειναι ωραιο αλλα μονο θεωρητικο.....
    Ρε ας ημουν Υπουργος για μερα....

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Περί ατυχημάτων… με τα δικά μου μάτια
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2011, 11:11
  2. Η..ωραια..με..τα..κοκκινα
    από jimbar στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2004, 06:40
  3. Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΜΑΤΙΑ
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 80
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2004, 15:16
  4. Επειδη εγινε πανικος με τα πολλαπλα ποστ για το ιδιο...
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2004, 17:35
  5. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2003, 13:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF