Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 31

Θέμα: honda cb 400

  1. #1

    Angry honda cb 400

    kalhspera magges eimai kainoyrios sto forum.katelhksa edw mpas kai me boithisei kaneis na brw ti skata mporei na exei h mhxanh moy.loipon exw ena honda cb400 toy exw kanei foyl service kai twra teleytea moy kanei kati skalwmata kai dn pernei mprosta,oxi panta omws.dhl mporei na exw na to anapsw 1 mera tha parei kanonika alla apaks kai to svisw gia kapoio logo dn tha ksanaparei.to phga stn mastora kai moy eipe oti eftege h pleksoyda.thn eftiaksa.kai twra pali ta idia.ti mporei na fteei?help me please...................!mhpws einai phnia h hlektronikh?

  2. #2
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    δουλεύει καλά ζεστό αλλά δεν παίρνει κρύο? Οταν είναι ζεστό παίρνει εύκολα? Βαλβίδες είναι κομπλέ? Το ρουμπινέτο κατεβάζει σωστά?
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  3. #3

    honda cb 400

    nai mia xara doyleyei filaraki.dn pezei rolo an einai kryo h oxi?mporei n doyleyei to mixanaki gia 2 wres synexeia k an to sviso mporei n mhn ksanaparei para mono m sprwksimo.benzinh katebazei giati ekana katharismo sta zigkler.paizei n einai phnia?

  4. #4
    μπορει να ειναι ανορθωτης,που αδυνατει να φορτισει τη μπαταρια.
    πασχουν αυτα τα μηχανακια.
    απο οτι ξερω βεβαια,αν αδειασει η μπαταρια εντελως δεν παιρνει ουτε με σπρωξιμο το συγκεκριμενο μηχανακι.
    Αν δείτε τον Τσάκ, πείτε του οτι τον ψάχνω.

  5. #5
    Λοιπόν φίλε μου,αν και περασαν δυο cbακια απο τα χερια μου κανενα δεν μου παρουσίασε τετοιο θέμα... ταπεινη μου γνωμη πάντως,πριν φτασεις στα πηνεια που ειναι και δαπανηρά, δες πρώτα την μπαταρια και κατοπιν ελεγξε ανορθωτή.Μπορει να μην εχει αμεση σχεση με την εκκινηση,εχει ομως σχεση με την φορτιση της μπαταριας,οπως σωστα επισημανε και ο φίλος παραπανω Για ηλεκτρονικη δεν μου κανει,γιατι δεν θα επαιρνε ουτε σκαστό...Πολλαπλασιαστής ομοιως δεν.... θα ''ρεταριζε'' ή θα δουλευε τρικυλινδρα. Τα μπουζι σου τα ειδες με τα ματια σου πως ειναι καινουργια; Υπαρχουν και πονηροι στην...πιατσα Κατι αλλο δεν μου 'ρχεται τωρα.μακαρι να βοηθησα σε κατι...Καλη φώτιση!

  6. #6
    Εκδικητικό μέλος Το avatar του/της John Steed
    Εγγραφή
    05/03/2010
    Μηνύματα
    1.913
    Είμαι και λίγο άσχετος, αλλά μήπως η μίζα έχει καρβουνάκια? Και μήπως θέλουν άλλαγμα?


    (Μη βαράτε, μια κουβέντα είπα κι εγώ, ζέστη έχει, στο γραφείο είμαι, βαριέμαι και είπα να τη ρίξω κι εγώ τη μ@λ@κεία μου... )
    "Qu ils mangent de la brioche"

  7. #7

    hnda cb 400

    sas eyxaristw re magges gia tis idees sas.tha ta koitaksw ayta poy eipate.a!kai kati teleyteo.otan to bazw mprosta mia xara akoygete h miza oyte exei pesei h dynamh ths alla oyte kai zorizete.an tyxon skefteite kati allo peite moy.kai kati akoma.na thn paw se mastora h ilektrologo?

  8. #8
    Εκδικητικό μέλος Το avatar του/της John Steed
    Εγγραφή
    05/03/2010
    Μηνύματα
    1.913

    Re: hnda cb 400

    Αρχικά δημιουργήθηκε από manolis25
    na thn paw se mastora h ilektrologo?
    Ο μάστορας μπορεί να σου αλλάξει τα καρβουνάκια. ΑΝ είναι αυτά.!

    "Qu ils mangent de la brioche"

  9. #9
    Είπες πως οταν έφτιαξες την πλεξούδα δούλεψε; Μήπως να την ξανάβλεπες; μπορει κατι να βγήκε.... ειπες πως αν παρει μπρός,δουλεύει καλα είτε κρύο είτε ξεστό,σωστά;Αρα τροφοδοσία δεν πρεπει να είναι,απ'οσο καταλαβαίνω & ξερω, οποτε εστιάζεις στα ηλεκτρολογικα...

  10. #10
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    για να καταλάβω.το βάζεις μπροστά.όλα οκ.πας βόλτα 2 ώρες και δεν κάνει τπτ περίεργο και πάλι όλα οκ.το σβήνεις και μετά πας να το βάλεις μποστα μίζαρέι κανονικά με δύναμη αλλά δεν σκάει να πάρει μπροστά.το σπρώχνεις και μόνο τότε παίρνει μπροστά.αυτό ακριβώς συμβαίνει?και αφού πάρει και φύγεις και πας πάλι σπίτι.την επόμενη μέρα τι κάνει?πες λεπτομέρειες για να σε βοηθήσουμε όσο μπορούμε καλύτερα...

  11. #11

    honda cb 400

    ayta akribws p les kolite...to mmhxanaki to exw kanei full service kai pisteyw oti mhxaniko problem dn einai.twra t n pw dn kserw.dn m to kanei panta omws.tha parei mprosta kanonika,tha paw gia kafedaki kyrios kai otan tha einai na thn kanw tha ginomai rompa se olh thn kafeteria blepontas m na sprwxnw...eleos.

  12. #12
    Αν το μηχανάκι σου παίρνει μπροστά έστω και με σπρώξιμο και λειτουργεί κανονικά σε όλο το φάσμα στροφών από εκεί και πέρα .... και η μίζα σού γυρίζει κανονικά και δεν σε αφήνει από μπαταρία

    μάλλον δεν είναι ηλεκτρολογικό το πρόβλημα (μπορεί ο μηχανικός σου όντως να βρήκε πρόβλημα στην πλεξούδα και να μπερδεύτηκε μπορεί και να μην είναι αυτό τελικά το πρόβλημα )

    Γράφεις πως καθάρισες ζιγκλέρ ... ρύθμισες σωστά τα ζιγκλέρ του ρελαντί ;; συγχρονισμός στις πεταλούδες έγινε ;;


  13. #13
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    αν έχεις κάποιο φιλο με μηχανή η αμάξι όταν στο κάνει και μίζαρέις αλλά δεν κάνει τπτ βαλε καλώδια από την μια μπαταρία στην άλλη και δες αν διορθονεται το πρόβλημα.αν πάρει κανονικά βγαλε την μπαταρία σου και φόρτισε την σε φορτίστη.αν μετά για μερικές μέρες όλα πάνε καλά και μετά ξανά αρχίσει το πρόβλημα τότε ίσως να υπάρχει πρόβλημα στο σύστημα φόρτισης.

  14. #14

    honda cb 400

    file m catmaster kalimera.nai exoyme kanei ta panta sta karmpyrater giati to prwto pragma p koitaksame htan ayto.na!shmera gia paradigma dn m pedepse katholoy,eperne synexeia mprosta.ti n pw?ayth h mhxanh tha m trelanei.apokliete na einai hlektronikh?

  15. #15

    Re: honda cb 400

    Αρχικά δημιουργήθηκε από manolis25
    file m catmaster kalimera.nai exoyme kanei ta panta sta karmpyrater giati to prwto pragma p koitaksame htan ayto.na!shmera gia paradigma dn m pedepse katholoy,eperne synexeia mprosta.ti n pw?ayth h mhxanh tha m trelanei.apokliete na einai hlektronikh?
    όχι δεν αποκλείεται να είναι η ηλεκτρονική ... αλλά δυστυχώς όταν δεν το κάνει συνέχεια δεν μπορείς εύκολα να τσεκάρεις ... επίσης αν ήταν ηλεκτρονική δεν θα έπαιρνε σπρωχτό (συνήθως μια βλάβη σε ηλεκτρονική κόβει την ανάφλεξη) αλλά με τα ρεύματα ποτέ δεν ξέρεις

    κάνε ένα απλό πείραμα -κουβάλα μαζί σου ένα μπουζί (cr8eh-9 η cr9 φοράνε αν θυμάμαι καλά) και την ώρα που δεν θα παίρνει βγάλε την αριστερή μπουζόπιπα που είναι προσβάσιμη χωρίς να λύσεις τίποτε άλλο και βάλε το μπουζί που θα κουβαλάς γείωσε το στην κεφαλή και μίζαρε να δεις αν φέρνει σπινθήρα ...

    αν έχει σπινθήρα και παρόλα αυτά δεν παίρνει τότε το πρόβλημα είναι στο σύστημα καυσιμα-αέρας-εισαγωγές-φιλτροκούτι κοιτάτε προς αυτή την μεριά

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. HONDA CB 400 Super Four Version S
    από Da.Vintage στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2005, 22:32
  2. Ψυγειο Απο Honda Cb 400 Super Four
    από sevax στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2005, 11:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF