Σελίδα 7 από 34 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 508

Θέμα: Crypton X135

  1. #91
    Μπροστά έβαλα pirelli MT65 και πίσω Metzeler (δεν θυμάμαι τι):rotflmao:
    Τράκαρα και έσπασε καρίνα το αριστερό μέρος,πάμε για αλλαγή τώρα..
    Με τα λάστιχα πάντως πολύ καλύτερα.Αναμένω για εξατμίσεις ΜΠ@ΜΠΗ.
    Το πλάγιο στάντ βγήκε απο yamaha επιτέλους αλλα έχω πλέον συνηθίσει οπότε δεν θα βάλω.
    Αυτά προς το παρών,καλά είμαι όσο αφορά το τρακάρισμα,φιλάκια
    www.myspace.com/deathmetalito

  2. #92
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crypton78
    Καλησπερα παιδια, το εχω παρει το εργαλειο!!! Αλλα δυστηχως λογο αλαγης εγασιας και ωραριου εχω κανει μονο 150χλμ Το παω μεχρι και 50 χλμ και ηρεμα το γκαζι, καλα ειναι? Υ.Σ αν βρει κανεις τιποτα φωτο με βελτιωτικα καθε ειδους και μπορει ας τα ποσταρει αν μπορει και θελει Υ.Σ2 Φιλε xampos καλοπατητα και μεγεια τα καινουρια λαστιχακια
    mexri 60 να το πας και 70 καμοια φορα μεχρι τα 500 χλμ

    μετα λιγο παραπανο,

    οχι μονο πενηντα δεν ειναι πενηνταρι να το στρωνεις ετσι

  3. #93
    Thanks Φιλε xampos
    http://camouflage-paint-on-spearguns.blogspot.com/

  4. #94
    SIERRA VICTOR 1 Το avatar του/της HFK
    Εγγραφή
    06/05/2007
    Μηνύματα
    136
    Αρχικά δημιουργήθηκε από extremist [B]Μπροστά έβαλα pirelli MT65 και πίσω Metzeler (δεν θυμάμαι τι
    Τράκαρα και έσπασε καρίνα το αριστερό μέρος,πάμε για αλλαγή τώρα..
    Με τα λάστιχα πάντως πολύ καλύτερα.Αναμένω για εξατμίσεις ΜΠ@ΜΠΗ.
    Το πλάγιο στάντ βγήκε απο yamaha επιτέλους αλλα έχω πλέον συνηθίσει οπότε δεν θα βάλω.
    Αυτά προς το παρών,καλά είμαι όσο αφορά το τρακάρισμα,φιλάκια:
    .................................................................................................... ................................................
    Έβαλε κανείς πλάγιο σταντ ? πόσο κάνει ? ξέρει κανείς ?
    τα λάστιχα μπρος -πίσω πόσο κάνουν ?

  5. #95
    30 το μπροστά 50 το πίσω!
    το στάντ νομίζω 25 ευρο.
    www.myspace.com/deathmetalito

  6. #96
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    25 eyrv το σταντ αλλα θελει να το αφισεις κανα 2-3 ωρες εκει με ειπε γιατι θελει δουλιτσα

  7. #97
    Stops Squeaks!! Το avatar του/της lamoun
    Εγγραφή
    20/08/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Περί εξάτμισης..

    Έψαχνε ο ξάδερφος μου να βάλει στο μηχανάκι, τελικά έβαλε μια ολόκληρη, χειροποίητη ονόματι dragon με 150Ε με τον σιγαστήρα. Ήχος μπάσος, και όταν το μοτέρ στροφάρει κάνει καυλωτικό ήχο λέει. Ηχογραφημένο απο κινητό που μου το έστειλε (ότι και αν σημαίνει αυτό για την πιστότητα του ήχου) όντως ακούγεται υπερβολικά ωραία θα έλεγα..
    O lamoun στη βροχή με λάδια είναι μέγας βρόντακας!


    Λάμπρος

  8. #98
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    ολοσωμη ε χμμ

    για ρωτα τον χρειαστηκε να κανει και τιποτα ρυθμησεις , με τον αισθητηρα λ τι εγινε?

  9. #99
    Stops Squeaks!! Το avatar του/της lamoun
    Εγγραφή
    20/08/2004
    Μηνύματα
    1.363
    λογικά με τον λ δε θα χρειάστηκε τίποτα. αυτός διαβάζει τα καυσαέρια στην έξοδο του κυλίνδρου και ρυθμίζει ανάλογα το μείγμα. Άν όμως θές να το αλλάξεις π.χ. πιο πλούσιο δε ξέρω τί θέλει.

    Όπως και να έχει θα ρωτήσω και θα σας πω.
    O lamoun στη βροχή με λάδια είναι μέγας βρόντακας!


    Λάμπρος

  10. #100
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crypton78
    Καλησπερα παιδια, το εχω παρει το εργαλειο!!! Αλλα δυστηχως λογο αλαγης εγασιας και ωραριου εχω κανει μονο 150χλμ Το παω μεχρι και 50 χλμ και ηρεμα το γκαζι, καλα ειναι?
    Το σούπρα το πήγαινα μέχρι 60, οπότε και 70 να το πας δεν θα πάθει τίποτα.

    Φρόντιζε όμως να μην ρίχνεις τις ταχύτητες καρφωτές και επίσης να μην αργείς να αλλάζεις ταχύτητες. Ούτε να ξελιγώνεται αλλά και ούτε να "ουρλιάζει" από τις υψηλές στροφές. Στη θέση σου, πριν τα 1800 χλμ δεν θα το άνοιγα. Από τα 2000 και πάνω ανοίγεις λίγο παραπάνω (10-20 χλμ) και μετά από τις 3-4.000 βάλε την γυναίκα επάνω και ξεκάπνισε το . Επαναλαμβάνω όμως ότι η μηχανή θα στα δώσει όλα ματά από 9-10.000 χλμ οπότε υποθέτω ότι μέχρι και τότε στρώνει. Εγώ τουλάχιστον αυτό κατάλαβα από την συμπεριφορά που είχε στην απόδοση της.

    Δες τι λέει ο κατασκευαστής για το λάδι που είχε μέσα η μηχανή από το εργοστάσιο και πότε πρέπει να το αλλάξεις. Προσωπικά, το πέταξα στα 500χλμ και άλλαζα λάδια κάθε 500χλμ μέχρι να γράψει στο ταμπλό 3.000 χλμ. Το έκανα γιατί όσο να ναι όλο και κάποια "κατάλοιπα" θα δημιουργεί η διαδικασία του στρωσίματος.
    Πάντα όρθιοι

  11. #101
    SIERRA VICTOR 1 Το avatar του/της HFK
    Εγγραφή
    06/05/2007
    Μηνύματα
    136
    δημιουργήθηκε από lamoun
    Περί εξάτμισης..

    Έψαχνε ο ξάδερφος μου να βάλει στο μηχανάκι, τελικά έβαλε μια ολόκληρη, χειροποίητη ονόματι dragon με 150Ε με τον σιγαστήρα. Ήχος μπάσος, και όταν το μοτέρ στροφάρει κάνει καυλωτικό ήχο λέει. Ηχογραφημένο απο κινητό που μου το έστειλε (ότι και αν σημαίνει αυτό για την πιστότητα του ήχου) όντως ακούγεται υπερβολικά ωραία θα έλεγα..
    .................................................................................................... ..........................................
    υπόψη σας ότι απο την άνοιξη του 2008 ξεκινάνε ΚΤΕΟ στα δίκυκλα με έλεγχο φυσικά και στα καυσαέρια και θόρυβο προκειμένου να χορηγείται η κάρτα καυσαερίων, οπότε όποιος σκεφτεται να αλλάξει εξατμιστικό , καλό θα είναι να κρατήσει και τα παλιά !!!

  12. #102
    SIERRA VICTOR 1 Το avatar του/της HFK
    Εγγραφή
    06/05/2007
    Μηνύματα
    136
    επίσης διάβασα για super σπόρ παπί ΚΥΜCO 125 cc jetix , που έσκασε μούρη στην έκθεση του Μιλάνο και τα περιδικά λένε και καλά ότι παέι αέρα
    ξέρει κανείς τίποτε ? Θα είναι πιό γρήγορο απο το crypton x 135 ?

  13. #103
    Φιλε ιππεα ευχαριστω
    http://camouflage-paint-on-spearguns.blogspot.com/

  14. #104
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Ξέχασα και κάτι άλλο.

    Αφού πετάξεις το εργοστασιακό λάδι, ψάξε βρες σύμφωνα με το εγχειρίδιο της yamaha ποιό λάδι ενδείκνυται για τον κινητήρα του.

    Σε καινούργιες μηχανές όπου οι συμπίεση είναι πολύ μεγάλη και οι ανοχές των μετάλλικών μερών απειροελάχιστες ίσως θα έπρεπε να βάλεις ένα λάδι σχετικά ψιλό σαν το 10W40 castrol ή motul . Είναι πολύ ψιλό και διασκορπίζεται με αποτέλεσμα να λαδώνει και την παραμικρή άκρη του κινητήρα. Αυτό είναι πολύ σημαντικό γιατί πρέπει το λάδι να πηγαίναι παντού ώστε να υπάρχει όσο το δυνατό ομαλότερο στρώσιμο !!! Άλλωστε οι μέρες θα είναι κρύες για τους επόμενους 3 μήνες οπότε δεν είναι τόσο απαραίτητο το πιο "χοντρό" λάδι(λ.χ 15W50).

    Μετά το Μάρτη και εφόσον βλέπεις ότι ανεβαίνει η θερμοκρασία περιβάλλοντος βάλε το 15W50 πλήρως συνθετικό (να μην λέει συνθετικής βάσης αλλά να λέει 100% synthetic).

    Έχεις παπί κορυφή απ' ότι ακούγεται οπότε πρόσεχε το για να σε προσέξει και αυτό στο μέλλον.

    Αν κάνεις τις αλλαγές μόνος σου, τότε πρόσεχε την τάπα του κάρτερ. Όταν αδειάσεις τα παλιά λάδια και ξαναβαλεις την τάπα στη θέση της βίδωσε την με το χέρι σου μέχρι να τερματίσει. Μέχρι δηλαδή να μην γυρνάει με την δύναμη των δαχτύλων σου και μόνο. Μετά πάρε το κλειδί και σφίξε ΤΟ ΠΟΛΥ 45 μοίρες από εκεί που σταμάτησε κατά την προηγούμενη διαδικασία. Μην φοβάσαι δεν πρόκειται να τρέχει λάδι. Εγώ την είχα πατήσει με το NX250 που είχα παλαιότερα και έκανα ζημιά στις στροφές της βίδας.
    Πάντα όρθιοι

  15. #105
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    και γω εχω χαλασει τα πασα απ αυτην τη βιδα στο bandit απο τετοιου ειδους μαλακια μου, να ναι καλα ενα παρατημενο bandit που του την πηρα μιας και δεν την χρειαζοτανε

Σελίδα 7 από 34 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF