Σελίδα 24 από 25 ΠρώτοΠρώτο ... 1419202122232425 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 346 έως 360 από 367

Θέμα: ομαδα ΔΙαροια ΑΣτυνομιας..

  1. #346
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostasagk
    Εγγραφή
    11/01/2010
    Μηνύματα
    378
    το μονο που θα πω είναι πως η Διας σταματησε για παραβαση......ειμαστε διπλα σε παραδρομο βουλαιγμενης οπου το μπροστινο αυτοκινητο περναει με βαθυτατο κοκκινο....ρε παιδια λεω καντε κατι...ΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ ΤΡΟΧΑΙΑΣ........
    οσο για τον τσαμπουκα ...καμμια φορα τους δηκαιολογω ..ολιγον ολη μερα στο δρομο ..αντιμέτωποι με τον κάθε ανωμαλο πιστολέρο η δεν ξερω γω με τι άλλο ...ισως να δικαιολογηται εν μερη...όχι απολυτα....μου εχει τυχη και εμενα εξι ενατιον μου .....μαλλον ο ενας από τους εξι ...αλλα την βρήκαμε την ακρη ....εχουν και αυτοι τα δικια τους....
    Δεν ταξιδεύω για να πάω κάπου αλλά για να πάω.
    Ταξιδεύω για χάρη του ταξιδιού. Το ζήτημα είναι να μετακινείσαι.

  2. #347
    never hold back Το avatar του/της Ohm
    Εγγραφή
    08/12/2015
    Μηνύματα
    371
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterbmwrider Προβολή μηνύματος
    pipe τα shits δεν happen απο μονα τους.καποιος τα προκαλει.
    άλλο το shit happens και άλλο το κάποιος έκανε μαλακία

    πέρα από αυτό

    από το να περάσεις κατά λάθος κόκκινο... μέχρι να πάει να σε συλλάβει η δίας (που δεν της πέφτει λόγος για παραβάσεις κοκ) επειδή είναι ευερέθιστοι, υπάρχει απόσταση

    ο mikes εκανε λαθος που περασε με κοκκινο, αλλά εκεί τελειώνει και το φταίξιμό του

    οι άλλοι φέρθηκαν αντικανονικά (δεν τους πέφτει λόγος για παραβάσεις κοκ), αντιδεοντολογικά (ο πολίτης έχει συνταγματικό δικαίωμα να πει ό,τι θέλει για το πρόσωπό του, ο αστυνομικός όχι) και με υπερβάλλοντα ζήλο.

    τα κάλυψα όλα;
    I live to learn. I learn to think. I think to create. I create to be.

  3. #348
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Shit happens

    Μπορείς να κάτσεις σπίτι σου γιατι εκει έξω κυκλοφορούν τρελοί, μεθυσμένοι, μαστουρωμενοι και δεν ξέρω γω τί αλλο και να εισαι ασφαλής.

    Αλλα καταλάβετε επιτέλους οτι δεν εχουν καμια βάση τα παραδείγματα του στυλ "κάποιος που πέρασε με κόκκινο μπορεί να χτυπήσει ενα 4χρονο παιδάκι και να κλαίει η μάνα του στο μνήμα να κλαίει κι η Παναγια, να χτυπήσει κι ενα μικρό γλυκό ανυπεράσπιστο κουταβάκι που ποτε κανεις δε θα χύσει ενα δάκρυ για το χαμό του..... Οποτε τί 700 ευρώ και διπλώματα και μαλακιες. Να του κόψουμε το πουλί με κουτάλι, και να τόνε στείλουμε Αλκατράζ/γιεντικουλε/σαν κουεντιν να μάθει αυτός"

    Σαν καλό ακούγεται αυτό για κάποιους που νομίζουν πως την έχουν μεγάλη. Μπουλμόντ ακούς ???


    Στο δια ταύτα τώρα
    Νομίζω ότι ότι είχε να ειπωθεί ειπώθηκε και ότι δεν έχει νόημα να συνεχίζουμε να γράφουμε. Ο Μικές που είναι όντως προσεκτικός αναβάτης και με πολλά χρόνια καβάλας έκανε ένα λάθος. Ούτε ο πρώτος είναι ούτε ο τελευταίος. Οι τσέοι από την άλλη του την είπαν και μάλιστα με άσχημο τρόπο. Κάποιοι όμως που δεν είναι θερμοκέφαλοι έριξαν τους τόνους και αυτό είναι το σωστό. Ο Μικές ξέρει τι πρέπει να κάνει και θα το κάνει και οι άλλοι έκαναν ότι έπρεπε να κάνουν. Η λογική δεν είναι να μοιράζεις τικέτα χωρίς έλεος.
    Νομίζω ειπώθηκαν όλα.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  4. #349
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ohm Προβολή μηνύματος
    άλλο το shit happens και άλλο το κάποιος έκανε μαλακία

    πέρα από αυτό

    από το να περάσεις κατά λάθος κόκκινο... μέχρι να πάει να σε συλλάβει η δίας (που δεν της πέφτει λόγος για παραβάσεις κοκ) επειδή είναι ευερέθιστοι, υπάρχει απόσταση

    ο mikes εκανε λαθος που περασε με κοκκινο, αλλά εκεί τελειώνει και το φταίξιμό του

    οι άλλοι φέρθηκαν αντικανονικά (δεν τους πέφτει λόγος για παραβάσεις κοκ), αντιδεοντολογικά (ο πολίτης έχει συνταγματικό δικαίωμα να πει ό,τι θέλει για το πρόσωπό του, ο αστυνομικός όχι) και με υπερβάλλοντα ζήλο.

    τα κάλυψα όλα;
    είσαι λάθος, το εξήγησα παραπάνω, πέφτει λόγος σε όλους ένστολους και μη σε υπηρεσία ή όχι. Μην γράφουμε πάλι τα ίδια. Δεν έχει νόημα να νομίζεις πχ ότι θα διαπράξεις έγκλημα και απλά επειδή αυτός που σε είδε είναι της τροχαίας άρα ρυθμίζει κίνηση δεν θα ασχοληθεί. Τους πέφτει και τους παραπέφτει λόγος και μάλιστα επειδή είναι 8 ώρες καβάλα σε 2 τροχούς ίσως να τους πέφτει και περισσότερο από τους άλλους.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  5. #350
    never hold back Το avatar του/της Ohm
    Εγγραφή
    08/12/2015
    Μηνύματα
    371
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    είσαι λάθος, το εξήγησα παραπάνω, πέφτει λόγος σε όλους ένστολους και μη σε υπηρεσία ή όχι. Μην γράφουμε πάλι τα ίδια. Δεν έχει νόημα να νομίζεις πχ ότι θα διαπράξεις έγκλημα και απλά επειδή αυτός που σε είδε είναι της τροχαίας άρα ρυθμίζει κίνηση δεν θα ασχοληθεί. Τους πέφτει και τους παραπέφτει λόγος και μάλιστα επειδή είναι 8 ώρες καβάλα σε 2 τροχούς ίσως να τους πέφτει και περισσότερο από τους άλλους.
    ΕΣΥ είσαι λάθος, εγώ είμαι ΑΝΘΡΩΠΟΣ

    μπορεί να τους πέφτει λόγος, αλλά κλίση οι ίδιοι δεν μπορούν να κόψουν. Μπορούν να πάρουν τα στοιχεία σου και να τα προωθήσουν στην τροχαία ή να καλέσουν την τροχαία, λεπτομέριες δεν ξέρω, αλλά η συμπεριφορά τους γενικότερα εσένα σου φάνηκε σύμφωνη με τους κανόνες τους;
    I live to learn. I learn to think. I think to create. I create to be.

  6. #351
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317

  7. #352
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Πώς το βλεπεις, θα το περασουμε σε σελιδες το thread της Valencia; Για εκει μας κοβω...

  8. #353
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    Ρε παίδες, έλεοc, κλΉση. Κλήση!

    Σιγά μη σου κλίνουν και το ρήμα «κόβω».

  9. #354
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ohm Προβολή μηνύματος
    ΕΣΥ είσαι λάθος, εγώ είμαι ΑΝΘΡΩΠΟΣ

    ....
    Πολλοί λένε ότι ο Βασιλάκης είναι λάθος αλλά τον ξέρουμε και προσωπικά. Εσύ ΑΝΘΡΩΠΕ, συμμαζέψου.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #355
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostas777 Προβολή μηνύματος
    Ρε παίδες, έλεοc, κλΉση. Κλήση!

    Σιγά μη σου κλίνουν και το ρήμα «κόβω».

    Όχι, κλίση, σωστά το γράφουν... Από την κλήση που παίρνεις όταν πληρώνεις την κλήση. Ή το κλίσμα.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  11. #356
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Μου θυμίζετε λιγο το πρόγραμμα citizens on patrol του Captain Lassard μερικοί.
    Φίου φίου φι φι φίου

  12. #357
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Το θέμα έχει εξαντληθεί, νομίζω. Αλλά θα μείνω λίγο στα πρώτα μου ποστς, τα οποία οι περισσότεροι αγνοήσατε ή απλά δεν κατανοήσατε. Γνωρίζω ΠΟΛΥ καλά το συγκεκριμένο σημείο, καθώς περνάω τουλάχιστον 2 φορές καθημερινά. Ο Μικές θα μπορούσε να έχει χτυπήσει, χωρίς να το καταλάβει κιόλας. Εξ αριστερών του, όπως στέκεται στο φανάρι, το 95% των αυτοκινήτων στρίβει όντως δεξιά (γι'αυτούς), ΑΛΛΑ το φανάρι τους είναι πράσινο (μέχρι να ανάψει πράσινο για τον Μικέ) ΚΑΙ για να περάσουν απέναντι (ή απέναντι και αριστερά) και όσοι το κάνουν 1ον δε γίνεται φανερή άμεσα η πρόθεσή τους αυτή, μέχρι να είναι πολύ αργά (αφού το σύνηθες είναι όλοι να στρίβουν δεξιά και δεν ανάβουν φλας για να περάσουν απέναντι) και 2ον έχουν αρκετή ταχύτητα για να σε χτυπήσουν άσχημα.

    Εντάξει, έκανε μια μαλακία από λάθος, όλοι έχουμε κάνει έστω μία, δεν την πλήρωσε, όλα τα υπόλοιπα είναι περιττά. Να προσέχετε όλοι. Και παγκόσμια ειρήνη.
    Life begins at 45°.

  13. #358
    never hold back Το avatar του/της Ohm
    Εγγραφή
    08/12/2015
    Μηνύματα
    371
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Πολλοί λένε ότι ο Βασιλάκης είναι λάθος αλλά τον ξέρουμε και προσωπικά. Εσύ ΑΝΘΡΩΠΕ, συμμαζέψου.
    γιατί, αυτός με ξέρει και μου λέει ότι "είμαι λάθος"; (κακομετάφραση στα ελληνικά του αγγλικού "you are wrong")
    I live to learn. I learn to think. I think to create. I create to be.

  14. #359
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ohm Προβολή μηνύματος
    γιατί, αυτός με ξέρει και μου λέει ότι "είμαι λάθος"; (κακομετάφραση στα ελληνικά του αγγλικού "you are wrong")
    Το ανέκδοτο με τον γρυλο το ξερεις;
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  15. #360
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ohm Προβολή μηνύματος
    ΕΣΥ είσαι λάθος, εγώ είμαι ΑΝΘΡΩΠΟΣ

    μπορεί να τους πέφτει λόγος, αλλά κλίση οι ίδιοι δεν μπορούν να κόψουν. Μπορούν να πάρουν τα στοιχεία σου και να τα προωθήσουν στην τροχαία ή να καλέσουν την τροχαία, λεπτομέριες δεν ξέρω, αλλά η συμπεριφορά τους γενικότερα εσένα σου φάνηκε σύμφωνη με τους κανόνες τους;
    Κλιση δεν κοβουνε,αλλα μπορουνε να συλλαβουνε ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ,να τον πανε στο τμημα οπου θα του κοψει αλλος κλιση και να αφησουνε τη μηχανη στο δρομο μεχρι να παει να τη συμμαζεψει ο ιδιοκτητης.

    Αυτο μπορει ,αν δεν κανω λαθος,να το κανει ακομη και εκτος υπηρεσιας,απλα με την επιδειξη της αστ.ταυτοτητας.

Σελίδα 24 από 25 ΠρώτοΠρώτο ... 1419202122232425 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Δηλωστε Την Ομαδα Σασ
    από karelis στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 144
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2005, 05:53
  2. Ομαδα Αιματοσ Στα Κρανη.
    από maintenance στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2005, 19:03
  3. Έσκισε η ομάδα!!!
    από stako στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2005, 08:38
  4. να και κατι απο ομαδα εψιλον
    από wolfman13 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2004, 16:18
  5. Η ομάδα του Μαραντόνα...
    από superfour στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 20:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF