Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: επιλογη ελαστικων

  1. #1

    επιλογη ελαστικων

    παιδια θα ηθελα την συμβουλη-βοηθεια σας

    εχω ενα fz6n 05 και αν και εχω μονο 3000 χιλιομετρα, δεν ειμαι ικανοποιημενος απο τα λαστιχα που ειχε πανω της dunlop . το μηχανακι γλιστραει συνεχεια με το παραμικρο, δεν ζεστενεται το λαστιχο .Βεβαια βασικος παραγοντας ειναι και οι μικρες χιλιομετρικες αποστασεις που εχουμε εδω μια και βρισκομαι σε ενα μικρο νησι.

    οποτε θελω να αλαξω λαστιχα, να βαλω πολυ μαλακα, που να ζεστενονται γρηγορα.

    καμια προταση και να ξερεται και τιμες με την τοποθετηση μαζι?

    ευχαριστω
    ps οπως καταλαβαινμεται ο τροπος οδηγησης δεν εχει να κανει με πιστες κλπ, ειμαι σε ενα μικρο νησι με μικρες αποστασεις.θελω ενα πολυ καλο λαστιχο και μαλακο να ζεστενεται γρηγορα

  2. #2
    Γειά σου αγαπητέ συνονόματε.

    Κι εγώ Fazerάκι έχω από τον 4/2005 και το πήρα με μαμά Bridgestone ΒΤ020. Ήταν αρκετά καλά στην αρχή και καθόλη τη διάρκεια ζωής τους όλο το χρόνο. Εκτός από το σημείο να φαγωθεί στη μέση το πέλμα και σε στροφές να κάνει το "σκαλοπάτι".

    Μέχρι τώρα έχω βάλει 2 φορές τα Metzeler Μ3 400ευρά εμπρός πίσω και για χειμώνα και για καλοκαίρι και έχω να πω πως είναι κορυφαία.

    Έχω 32000χλμ και οδηγώ 70% πόλη, 30% έξω, όλο το χρόνο ασταμάτητα.

    Τα λάστιχα είναι πολύ καλά για εκείνες τις μέρες που έχει κρύο ή υγρασία και θες να κάνεις μια απόσταση σχετικά σβέλτα, ή βιάζεσαι. Εμπνέουν εμπιστοσύνη. Για το στεγνό δεν το συζητάω. Σε 2-3χλμ ζεσταίνοντε γρήγορα και εκεί να δεις εμπιστοσύνη.

    Μου πήγαν 9000χλμ το πίσω και 10000χλμ το εμπρός. Και το εμπρός και το πίσω θα σε πάνε απροβλιμάτιστα μέχρι τα 8500χλμ και 9500χλμ αντίστοιχα. Μετά θα έχεις πρόβλημα. Ίσως το μόνο μειονέκτημα ότι δεν πάνε 1 εμπρός 2 πίσω.

    Άλλα λάστιχα που θα δοκιμάσω θα είναι τα καινούρια Michelin Pilot Road 2. Έχουν μέχρι στιγμής καλές κριτικές και θα αντέχουν παραπάνω σε χλμ.

    Και κάτι άλλο. Το ξέρεις φαντάζομαι πως τα λάστιχα στη μοτό πρέπει να αλλάζοντε αρκετά πιο συχνά από του αυτοκινήτου. Δηλαδή 2 χρόνια με τα ίδια λάστιχα, είναι και Dunlop, λογικό είναι να "ξεραθούν".
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  3. #3
    m3 η pirelli diablo corsa3 με λιγα λογια τα καλυτερα για εμενα λαστιχα.

  4. #4
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    φιλε εχω diablo corsa3 και μεχρι στιγμης μετα απο 7000 χλμ και με 1 TD ακομα τα εμπιστευομαι και τα θεωρω κορυφη...

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  5. #5
    beer drinker Το avatar του/της nakedorange
    Εγγραφή
    30/11/2006
    Μηνύματα
    599
    Τα Michelin Pilot Power 2CT...

    logo στην ασφαλτο..


  6. #6
    Τα Diablo δεν τα έχω βάλει για να ξέρω. Αν και τώρα βγήκαν τα Diablo3.

    Ξέρω όμως πως είναι πολύ σούπερ (από κάποιον φίλο με γυμνό FZ6) αλλά και τα ακριβότερα.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  7. #7
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Michelin Pilot Power..

    Ρε συ Balafoutre ακριβά μου φαίνοται τα Μ3..

    Τα diablo 3 είναι δίγομα..;
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
    Michelin Pilot Power..

    Ρε συ Balafoutre ακριβά μου φαίνοται τα Μ3..

    Τα diablo 3 είναι δίγομα..;
    Ντάξει, μπορεί να είναι λίγο τσιμπημένη η τιμή αλλά τα πλήρωσα όποτε γούσταρα (σε 2-3 μήνες δηλαδής), το άζωτο μέσα, το κορδόνι που χρειάστηκε μέσα, όποτε γούσταρα μέτρημα πιέσεις δωρεάν.....τέλος πάντων μπορεί να πληρώνω κάτι παραπάνω (το πρώτο σετ μου βγήκε τόσα, το 2ο, 370) αλλά έχω πολύ καλή εξυπηρέτηση όποτε χρειαστεί.

    Τα Diablo 3 είναι δίγομα πλέον και προσοχή διότι έχουν την ίδια ακριβώς χάραξη με τα παλιά Diablo.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  9. #9
    ουφ μου εχει φαει τα αυτια ενας ξαδερφος ενος φιλου μου για τα καινουρια λεει bridgestone 01....τα ξερει κανεις?

  10. #10
    500 ευρα αγορα τοποθετηση μου ζητανει για τα metzeler M3 και οταν λενε μου ζητανε εννοειται οτι ενας ειναι εδω ο yamahas.

    εσεις ποσα τα βρισκετε?

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GEORGEE
    500 ευρα αγορα τοποθετηση μου ζητανει για τα metzeler M3 και οταν λενε μου ζητανε εννοειται οτι ενας ειναι εδω ο yamahas.

    εσεις ποσα τα βρισκετε?
    ποσαααααααααααα? βρε τον κλεφτη, 420 τα εβαλα εγω μαζι με τοποθετηση ζυγοσταθμισμα την ζαντα στον arron στην βουλιαγμενης.
    ε στο χορνετ το 600.

  12. #12
    Μαυρομιχάλης. .. Το avatar του/της stavrobeis
    Εγγραφή
    14/05/2003
    Μηνύματα
    150

    !!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από GEORGEE
    500 ευρα αγορα τοποθετηση μου ζητανει για τα metzeler M3 και οταν λενε μου ζητανε εννοειται οτι ενας ειναι εδω ο yamahas.

    εσεις ποσα τα βρισκετε?
    500 :hypnotize :wacko:

    Ειπαμε οτι ειναι ακριβα τα λαστιχα, αλλα οχι και ετσι!!!

    Εγω φιλε εχω για 500 χλμ τα Dunlop Qualifier (Γυρω στα 380 - 420 τα βρισκεις), και προς στιγμην μου φαινονται πολυ καλα!

    Αλλα 500.....................
    Χ

    (δε ξέρω να υπογράφω)

    www.xristopistoi.tk

  13. #13
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GEORGEE
    500 ευρα αγορα τοποθετηση μου ζητανει για τα metzeler M3 και οταν λενε μου ζητανε εννοειται οτι ενας ειναι εδω ο yamahas.

    εσεις ποσα τα βρισκετε?
    Πες του οτι ΓΑΜΙΕΤΑΙ..

    Από ποιό νησί είσαι..;Προφανώς το παίζει νταβάς λόγω περιορισμένων επιλογών..
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  14. #14
    Τα Diablo 3 είναι δίγομα πλέον και προσοχή διότι έχουν την ίδια ακριβώς χάραξη με τα παλιά Diablo. [/B][/QUOTE]

    τα diablo 3 ειναι τριγομα και ναι εχουν την ιδια χαραξη αλλα με μικρεσ διαφορες! κεντρο ειναι γομα σκληρη και στα πλαγια χωριζει δυο γομεσ μια medium και μια soft gia τους στριφτερους! :P
    the night is mine
    the fight is tonight
    i the ghostrider going for a ride!

Παρόμοια θέματα

  1. Επιλογη ελαστικων
    από hardworker στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2014, 14:04
  2. επιλογη ελαστικων motocross
    από bdellas31 στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2010, 16:57
  3. Επιλογη ελαστικων για κουτι....
    από foler στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2010, 08:36
  4. Βοηθεια για επιλογη ελαστικων
    από agnostos71 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2004, 03:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF