Σελίδα 11 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 678910111213141516 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 285

Θέμα: Going to the dark side. Αγορα σκουτερ (εκει καταντησαμε)...

  1. #151
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kachius Προβολή μηνύματος
    Τί φρύδι πήρες, για πες!
    Πόσο είχε (νομίζω κανά 80άρι περίπου) και μπήκε εύκολα (πρέπει να κάνεις τρύπες.

    Άλλαξα και εγώ ζελατίνα μιας και η τεράστια givi είχε σπάσει, έβαλα μια mra σε μέγεθος μαμάς, αλλά έχει πολύ φασαρία τελικά (καμμία σχέση με τη givi),
    οπότε σκέφτομαι είτε να πάρω πάλι την τεράστια είτε τα φρυδάκια (αλλά δεν τους είχα εμπιστοσύνη ότι δουλεύουν)
    Το φρύδι είναι αυτό.

    https://www.motoraid.eu/puig-screen-...-clip-on-clear

    Είναι κλιπ ον, δεν κάνεις τρύπες. Η τοποθέτηση είναι πανεύκολη και το βλέπω πολύ σταθερό. Κι εγώ συμβουλεύτηκα τον Βασίλη (Billy84) που είδα ότι το φοράει στο nc του. Στη δικιά μου περίπτωση πάντως η ζελατίνα είναι ήδη μεγάλη (στο ύψος του πηγουνιού μου) οπότε αυτό το πρόσθετο με κάλυψε εντελώς. Δεν ξέρω κατά πόσο θα με κάλυπτε αν το έβαζα στην μαμά που ήταν κοντή. Αν βάζοντας το χέρι μπροστά σου βλέπεις ότι δεν έχεις αέρα μέχρι τον λαιμό, θα σε καλύψει. Αν ο αέρας πάει και πιο χαμηλά ίσως να μην φτάνει.

  2. #152
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Καθε φορα που βλεπω κουβερτα σε σκουτερ, σκεφτομαι αραγε πως να ειναι στο δικο μου το οποιο εχει και γριλιες για τον ζεστο αερα του ψυγειου... μετα σκεφτομαι το camping απο γατες που μπορει να συμβει και εχω αλλεργια σ'αυτες!
    pew pew pew pew pew pew !!!

  3. #153
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Σε σένα Βαγγέλη θα είναι φούρνος αν τη βάλεις.

    Για τις γάτες δοκίμασα το ξύδι που προτάθηκε στο νήμα του πάτερ και όντως δουλεύει. Ούτε ίχνος τρίχας πουθενά.

  4. #154
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Σε σένα Βαγγέλη θα είναι φούρνος αν τη βάλεις.

    Για τις γάτες δοκίμασα το ξύδι που προτάθηκε στο νήμα του πάτερ και όντως δουλεύει. Ούτε ίχνος τρίχας πουθενά.
    To σκεφτομαι σοβαρα για κουβερτα και 'γω, καθως οσο περναει ο καιρος γινομαι ολο και πιο "φλωρος" με το κρυο.

    Με τις τρεχουσες θερμοκρασιες, ελαφρυ παντελονακι δουλειας, ψηλες καλτσες λεπτες και κλασσικο παππουτσακι, νοιωθω τον καυτο αερα απο το ψυγειο στα ποδια κινουμενος με 120-130.
    Σκεφτομαι πως αυτος ο αερας που δραπετευει στο περιβαλλον, με κουβερτα θα το κανει κυριολεκτικα φουρνο!

    Στο γκαραζ του σπιτιου ξερεις, κανενα θεμα, αλλα στη δουλεια ρε γαμωτο, εχει απειρες γατες, πιστευω ακομα και με ξυδι θα εχω θεμα και αν "μαρκαριστει" μια φορα, παει εγινε το κακο!
    pew pew pew pew pew pew !!!

  5. #155
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Το φρύδι είναι αυτό.

    https://www.motoraid.eu/puig-screen-...-clip-on-clear
    ληστεία μετα φόνου

    σε ζηλεύω παντως τωρα που έπιασε το κρύο. ποσο καιει αυτο?

  6. #156
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Το φρύδι είναι αυτό.

    https://www.motoraid.eu/puig-screen-...-clip-on-clear

    Είναι κλιπ ον, δεν κάνεις τρύπες. Η τοποθέτηση είναι πανεύκολη και το βλέπω πολύ σταθερό. Κι εγώ συμβουλεύτηκα τον Βασίλη (Billy84) που είδα ότι το φοράει στο nc του. Στη δικιά μου περίπτωση πάντως η ζελατίνα είναι ήδη μεγάλη (στο ύψος του πηγουνιού μου) οπότε αυτό το πρόσθετο με κάλυψε εντελώς. Δεν ξέρω κατά πόσο θα με κάλυπτε αν το έβαζα στην μαμά που ήταν κοντή. Αν βάζοντας το χέρι μπροστά σου βλέπεις ότι δεν έχεις αέρα μέχρι τον λαιμό, θα σε καλύψει. Αν ο αέρας πάει και πιο χαμηλά ίσως να μην φτάνει.
    Ευχαριστώ! θα το σκεφτώ.
    Με χτυπάει αέρας στο στήθος (ψηλά) αλλά δε με ενοχλεί αυτό, η φασαρία στο κράνος δεν παλεύεται!
    Ξέρω από βέσπα!

  7. #157
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    ληστεία μετα φόνου

    σε ζηλεύω παντως τωρα που έπιασε το κρύο. ποσο καιει αυτο?
    Η τιμή είναι όντως τσιμπημένη. Υπάρχει και κινέζικη εκδοχή από eBay γύρω στα 25€ αλλά διάβασα κακές κριτικές. Επίσης υπάρχει και ένα αντίστοιχο προϊόν που πιάνει με μια βάση στο κέντρο μόνο. Αυτή κάνει γύρω στο 50αρικο αλλά για αυτή διάβασα ότι ενοχλεί η βάση στο κέντρο γιατί μπαίνει στο οπτικό πεδίο. Είπα να μην το ρισκάρω και να πάω στη δοκιμασμένη λύση του Βασίλη.

    Η κατανάλωση που βλέπω είναι λίγο κάτω απ τα 4 λτ/100 χλμ.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kachius Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ! θα το σκεφτώ.
    Με χτυπάει αέρας στο στήθος (ψηλά) αλλά δε με ενοχλεί αυτό, η φασαρία στο κράνος δεν παλεύεται!
    Αυτό που εννοούσα είναι ότι αν με τη ζελατίνα που έχεις ο αέρας χτυπάει και πιο χαμηλά απ το λαιμό σου (πχ στο στήθος όπως λες) υπάρχει κίνδυνος το φρύδι να σου φέρει τον αέρα σε σημείο που δε θα περνάει πάνω απ το κράνος. Οπότε να έχεις πάλι θόρυβο.

    Αν ήσουν Θεσσαλονίκη μπορούσαμε να κάνουμε μια δοκιμή, μπαίνει και βγαίνει εύκολα.

    Edit: Είχα βρει κι αυτή την αγγελία όταν έψαχνα. Μήπως δεχτεί να το κάνεις μια δοκιμη κι αν σε βολέψει το παίρνεις.

    https://www.car.gr/parts/view/312657...eres-zelatines
    Τελευταία τροποποίηση από ptc; 14/11/2021 στις 18:32.

  8. #158
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Ρε μάγκες, 320€ για μεγάλο σέρβις είναι νορμάλ τιμή; Λίγο τσιμπημένη σα να μου φάνηκε. Για εξουσιοδοτημένο με τον καλό ιμάντα μιλάμε (180€ ήταν μόνο αυτός).

    In other news, αφού έγινε και το σέρβις μπήκαν και οι χούφτες. Οι οποίες όμως δε με έχουν βολέψει ιδιαίτερα. Για να μην πω ότι μου φαίνονται σχεδόν επικίνδυνες. Θα τους δώσω καμία βδομάδα ακόμα και αν συνεχίσουν να με ενοχλούν θα παν από εκεί που ήρθαν.

  9. #159
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    180€ ιμαντας
    15€ Λαδια
    5€ φιλτρο λαδιου
    10€ φιλτρο αερα
    10€ μπουζακι
    (δεν προσθετω τις μπιλιες του φυγοκεντρικου και τους οδηγους)

    220€ τα ανταλλακτικα!
    100€ η εργασια
    (κατ'εκτιμηση ετσι;

    Στο δικο μου για σερβις μεταδοσης + καθαρισμα + λαδια + φιλτρα + μπουζι ... χρειαζομαι σιγουρα ενα διωρακι!
    Αν βαλεις στην εξισωση και εξτρα χρονο απλωσε εργαλεια, καθαρισε εργαλεια, μαζεψε...
    Αν εισαι και μερακλης και οταν ανοιξεις μεταδοση καθαρισεις τα ΠΑΝΤΑ να γυαλισουν, φυσημα με τον αερα τον φυγοκεντρικο συμπλεκτη και ξεπλυμα με σπρει φρενων, οπως και καμπανα...
    Χαλαρα χτυπαω ενα τριωρο με το πασο μου φυσικα!!

    Το "μεγαλο σερβις" για τα δικα μου στανταρ, ειναι ολα τα παραπανω + υγρα φρενων με εξαερωση + καθαρισμα σε εμβολα απο δαγκανες και οδηγους, + παραφλου ...

    Η μεγαλη πιπα, ειναι ο ιμαντας ο οποιος ειναι ανεξηγητα ακριβος!
    Οταν αγορασα το δικο μου (2015), εκανε 64€, τωρα κοστιζει 85 και παω στοιχημα θα χτυπησει και 100άρι!
    pew pew pew pew pew pew !!!

  10. #160
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Ρε μάγκες, 320€ για μεγάλο σέρβις είναι νορμάλ τιμή; Λίγο τσιμπημένη σα να μου φάνηκε. Για εξουσιοδοτημένο με τον καλό ιμάντα μιλάμε (180€ ήταν μόνο αυτός).

    In other news, αφού έγινε και το σέρβις μπήκαν και οι χούφτες. Οι οποίες όμως δε με έχουν βολέψει ιδιαίτερα. Για να μην πω ότι μου φαίνονται σχεδόν επικίνδυνες. Θα τους δώσω καμία βδομάδα ακόμα και αν συνεχίσουν να με ενοχλούν θα παν από εκεί που ήρθαν.
    Μάλλον πολλά Πέτρο, ειδικά για Kymco (ήξερα ότι έχουν σχετικά φθηνή συντήρηση).
    Πριν ένα μήνα έκανα κι εγώ μεγάλο σέρβις στο Beverly, σε εξουσιοδοτημένο Αθήνας, και πλήρωσα 200€. Δεν χρειάστηκε όμως κάποιο έξτρα αναλώσιμο (π.χ. τακάκια).
    Έχω την εντύπωση ότι τα εξ ανατολάς μοτό επιβαρύνονται πολύ από την τρέχουσα κατάσταση (αύξηση τιμών, μεταφορικών κτλ.). Πάντα γινόταν αυτό βέβαια (στο ΧΜΑΧ πλήρωνα πάντα αρκετά παραπάνω για σέρβις, πάντα σε εξουσιοδοτημένο, σε σχέση με το Beverly που πήρα πιο μετά).

  11. #161
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    η Kymco πάντα είχε ακριβο σερβις. εχει ριξει τιμες τελευταια γιατι έχανε πελάτες αλλα και παλι ειναι ψηλα.

  12. #162
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Κοίταξα τώρα την αναλυτική περιγραφή του σέρβις. 264€ μόνο για ανταλλακτικά λέει. Εδώ που τα λέμε πέρα απ τον εξωφρενικά ακριβό ιμάντα δε βλέπω κάτι άλλο περίεργο.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20211204_131411.jpg 
Προβολές:	198 
Μέγεθος:	62,2 KB 
ID:	432705

  13. #163
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Καλα ωρε,ο ιμαντας εχει και επαλειψη χρυσοσκονης και κανει τοσο??
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  14. #164
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Κοίταξα τώρα την αναλυτική περιγραφή του σέρβις. 264€ μόνο για ανταλλακτικά λέει. Εδώ που τα λέμε πέρα απ τον εξωφρενικά ακριβό ιμάντα δε βλέπω κάτι άλλο περίεργο.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20211204_131411.jpg 
Προβολές:	198 
Μέγεθος:	62,2 KB 
ID:	432705
    τοσο κάνει

    https://kymco.gr/product/k-xct-300i-abs/

    εχει πλέον αναλυτικό πινακα η kymco εκει που λεει συντηρηση. το έβαλε απο τοτε που έκανε μειωση στα ανταλλακτικά. παλια μπορει να εχει και 300+ ο ιμαντας.

  15. #165
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Και τα λάδια μου φαίνονται πολύ ακριβά.Τι είναι racing και έχουν 16 ευρώ? Έλεος κάπου δηλαδή.

    Ο ιμάντας πράγματι είναι απίστευτα ακριβός. Το ερώτημα είναι, στα πόσα χιλιόμετρα πας για προληπτική αλλαγή? Θυμάμαι σε Nexus στα 10.000km ήταν όριο και έπρεπε να τον αλλάξεις.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

Σελίδα 11 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 678910111213141516 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Welcome To The ''Titanium'' Side Of The ''Force''
    από manhunter στο forum Suzuki Hayabusa
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2009, 17:08
  2. the other side
    από tatoo23 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 04/02/2008, 09:55
  3. πεντελη-υμηττος1-4-07 the dirt side..
    από taxydromos στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2007, 17:39
  4. The dark side of moto.gr
    από Ταξιδευτής στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2006, 10:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF