Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 33

Θέμα: CAPITAL CONTROLS και ανταλλακτικά

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της giannis1070
    Εγγραφή
    14/12/2013
    Μηνύματα
    74

    CAPITAL CONTROLS και ανταλλακτικά

    Καλησπέρα,

    Μήπως έχετε τελευταίες λεπτομέρειες όσον αφορά τα capital controls και εισαγωγή ανταλακτικών;;

    Επιτρέπεται ο Σαρακάκης, ολόκληρος εισαγωγέας, να μην έχει τη δυνατότητα να εισάγει ανταλλακτικά, ακόμα και το τελευταίο διάστημα που με συγκεκριμένες διαδικασίες μπορείς να κάνεις έμβασμα στο εξωτερικό;;

    Έχω τη μηχανή στο συνεργείο 2 μήνες τώρα, έχασα όλο το καλοκαίρι γ@μω το κράτος σας...

  2. #2
    Κάνε υπομονή...οι εισαγωγεις είναι εχθροί του λαού. Μέχρι να γίνουν εγκαίνια σε ελληνικό εργοστάσιο παραγωγής μοτοσυκλετών, ο σαρακακης θα πρέπει να περιμένει την έγκριση των αρμοδιωνΕ επιτροπώνΕ
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    539
    Και από λάστιχα όλους με σλικ μας βλέπω σε λίγο...

  4. #4
    Μέλος Το avatar του/της giannis1070
    Εγγραφή
    14/12/2013
    Μηνύματα
    74
    Είχαν πει ότι θα γίνουν κάποιες αλλαγές αρχές Σεπτέμβρη όσον αφορά τις εισαγωγές από εταιρείες, αλλά τώρα με τις εκλογές δε νομίζω να γίνει κάτι.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.971
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Κάνε υπομονή...οι εισαγωγεις είναι εχθροί του λαού.
    (και όχι μόνο...)



    Άσε που σου δεΖμεύουν τα λεφτά για 2 μήνες ΠΡΙΝ την εισαγωγή.
    ανανήψαντας

  6. #6
    Οι εταιρίες ποτέ δεν είχαν πρόβλημα εισαγωγών. Τώρα από ότι κατάλαβα έχουν μικρότερο ακόμα και λιγότερη Βαβούρα. Οπότε αν κάτι αργεί δεν φταίνε τα cc φταίει ο αντιπρόσωπος.

  7. #7
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.683
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Οι εταιρίες ποτέ δεν είχαν πρόβλημα εισαγωγών. Τώρα από ότι κατάλαβα έχουν μικρότερο ακόμα και λιγότερη Βαβούρα. Οπότε αν κάτι αργεί δεν φταίνε τα cc φταίει ο αντιπρόσωπος.
    λαθος.φταινε και μαζι οι επιτροπες που πανε με το σταγονομετρο.το προβλημα δεν ειναι μονο στα ανταλακτικα,αλλα σε ευρη φασμα των προιοντων.εμεις στα παπουτσια εχουμε χοντρο προβλημα
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  8. #8
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.130
    Κι εμείς είχαμε πρόβλημα. Αυτόν τον μήνα είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα, αλλά ακόμα παρακαλάμε τράπεζες για τιμολόγια του Ιουλίου...
    Life begins at 45°.

  9. #9
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.372
    Εγω παντως που ηθελα σωμα. ψεκασμου, μεσα ιουλη δεν μπορουσαν να μου το φερουν λογο των κοντρολς.. Το ξαναπαραγγειλαμε τη προηγουμενη βδομαδα και το ειχα μεσα σε 3 μερες..

  10. #10
    Μέλος Το avatar του/της giannis1070
    Εγγραφή
    14/12/2013
    Μηνύματα
    74
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    Εγω παντως που ηθελα σωμα. ψεκασμου, μεσα ιουλη δεν μπορουσαν να μου το φερουν λογο των κοντρολς.. Το ξαναπαραγγειλαμε τη προηγουμενη βδομαδα και το ειχα μεσα σε 3 μερες..
    Εγώ κάνω κάθε εβδομάδα 2 τηλέφωνα στον Σαρακάκη, στο τμήμα Ανταλλακτικών και παίρνω διαρκώς την ίδια απάντηση. Ούτε τηλεφωνητή να είχαν βάλει.

  11. #11
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Giannis

    Δικιο εχεις αλλα το θεμα δεν εχει να κανει με τα capital controls αλλα με τον Σαρακακη.....


    Παντα ετσι ηταν απο την δεκαετια του 80...

    Αρχιδ@ς μεγαλος....

  12. #12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    λαθος.φταινε και μαζι οι επιτροπες που πανε με το σταγονομετρο.το προβλημα δεν ειναι μονο στα ανταλακτικα,αλλα σε ευρη φασμα των προιοντων.εμεις στα παπουτσια εχουμε χοντρο προβλημα
    Έχεις μείνει λίγο πίσω, οι επιτροπές τέλος... Αυτό διαβάσαμε τουλάχιστον ότι ως 10000 αν θυμάμαι καλά, πλέον αποφασίζουν οι τράπεζες και δεν κολλάει η διαδικασία.
    Όταν πάω πχ στην Yamaha και μου λέει "αεροπορική" παραγγελία, δεν περνάει από επιτροπή αυτό και η εμπειρία του Μικέ δείχνει ότι μάλλον αυτό που λέω παραπάνω έχει εφαρμοστεί ήδη.
    Τώρα αν ο όποιος από πάντα προβληματικός εισαγωγέας παρέμεινε προβληματικός και με τα cc, μην τα ρίχνουμε αλλού.

  13. #13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Οι εταιρίες ποτέ δεν είχαν πρόβλημα εισαγωγών. Τώρα από ότι κατάλαβα έχουν μικρότερο ακόμα και λιγότερη Βαβούρα. Οπότε αν κάτι αργεί δεν φταίνε τα cc φταίει ο αντιπρόσωπος.
    Ε? Κάτι έχεις μπερδέψει, ή είσαι εκτός κύκλου εμπορίου, ή κάτι άλλο ήθελες να γράψεις.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    (και όχι μόνο...)



    Άσε που σου δεΖμεύουν τα λεφτά για 2 μήνες ΠΡΙΝ την εισαγωγή.
    Κάτι θέλεις να πεις εσύ, αλλά έκανες κοπάνα στο μάθημα.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    539
    Εμένα πάντως σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο μου λέγανε ότι έχουν μείνει από ανταλλακτικά. Κι αυτό λόγω των τραπεζών. Ο Σαρακάκης έκανε εισαγωγές (μου είπανε ξαναλέω) 500Κ με 1 εκ. την ημέρα. Μην ξεχνάτε ότι δεν έχει μόνο ανταλλακτικά μηχανών. Οπότε πώς θα καλύψει τώρα όλη τη ζήτηση αφού δεν επιτρέπεται να φύγουν τόσα λεφτά έξω;

  15. #15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Έχεις μείνει λίγο πίσω, οι επιτροπές τέλος... Αυτό διαβάσαμε τουλάχιστον ότι ως 10000 αν θυμάμαι καλά, πλέον αποφασίζουν οι τράπεζες και δεν κολλάει η διαδικασία.
    Όταν πάω πχ στην Yamaha και μου λέει "αεροπορική" παραγγελία, δεν περνάει από επιτροπή αυτό και η εμπειρία του Μικέ δείχνει ότι μάλλον αυτό που λέω παραπάνω έχει εφαρμοστεί ήδη.
    Τώρα αν ο όποιος από πάντα προβληματικός εισαγωγέας παρέμεινε προβληματικός και με τα cc, μην τα ρίχνουμε αλλού.
    Η παραγγελία της Yamaha για το 1 ανταλλακτικό, δεν αφορά ένα ανταλλακτικό, αφορά ένα πλήθος ανταλλακτικών από τους συνεργάτες που προωθούν τις παραγγελείες στον αντιπρόσωπο, και αυτός με την σειρά του θα πάει στην επιτροπή της τράπεζας ή του Γ.Λογιστηρίου για έγκριση. Και τα 10.000 είναι φραγκοδίφραγκα για μια μεσαία εταιρία, για τις μεγάλες δεν το συζητάμε...
    Εκτός αυτού οι τράπεζες έχουν πλαφόν, δεν μπορούν να εγκρίνουν όσα 10ρικα θέλουν. Αν πλαφονάρει -εύκολο μιας και οι εισαγωγές αυτή τη στιγμή είναι στο 1/3 της φυσιολογικής εμπορικής δραστηριότητας- πάμε για άλλα, με σειρά προτεραιότητας και του προϊόντος και του πελάτη κλπ κλπ κλπ.

    Εχει βελτιωθεί η κατάσταση, αλλά απέχει μακράν από αυτό που πρέπει να συμβαίνει στο εμπόριο για να κάνει την δουλειά του.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. capital control και ταξίδι στην ευρώπη
    από yianyian στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2015, 23:26
  2. Cb-1 και ανταλλακτικά συνεργείο
    από gspantidakis στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2009, 17:02
  3. Διαγράμματα και ανταλλακτικά Honda / Suzuki
    από McGyver στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2006, 13:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF