Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 59

Θέμα: Τεραστια βοηθεια για προστιμο

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/07/2016
    Μηνύματα
    0

    Τεραστια βοηθεια για προστιμο

    Καλησπερα σας σημερα το πρωι ξεκιναω το δρομο μου για την δουλεια.Ετυχε να μην παρω το κρανος(οσοι θελετε κατηγορείστε με το κρανος,σχεδον παντα το φοραω ετυχε να το ξεχασω,μετα απο 2 χλμ καταλαβα την μαλακια που εκανα αλλα δεν γυρισα πισω να το παρω και παλι μαλακια μου..)φτανω καπου στο περιστερι και εχει μπλοκο.Με σταματανε γιατι δεν φοραγα το κρανος μου,τους εξηγησα πως εχει τους ειπα δικαιο εχετε ετυχε να το ξεχασω δεχτηκα τις επιπτωσεις μολις ακουσα το προστιμο εβαλα τα κλαματα...175 ευρω σε 10 μερες αλλιως 350.Εξηγησα πως εχει η κατασταση στο σπιτι ομως οι αστυνομικοι εκαναν την δουλεια τους.
    Η μαμα μου ειναι ανεργη και ο πατερας μου ειναι χωρισμενος με την μαμα μου απο οταν ημουν μικρος (δεν μιλαμε καθολου)
    το σπιτι το συντηρω με την αδερφη μου εμενα απο την δουλεια μου μπαινουν 300 ευρω στο σπιτι να περασουμε .
    Θα πληρωθώ τον αλλο μηνα για να μπορω να δώσω τα λεφτα,ομως με 300 ευρω πως θα πληρωσω 350; και μετα να πουμε οτι θα παρουμε και καποια υλικα να φτιαξουμε κανα φαι;
    υπαρχει περιπτωση να παω με τα χαρτια της μαμας μου οτι ειναι ανεργη και το χαρτι οτι ειναι χωρισμενη οτι μπαινει ο δικος μου μισθος μεσα στο σπιτι καπως να το κανω να δωσω λιγοτερα;
    το κατανοώ εσφαλα δεν ειπα να μην πληρώσω και ουτε απετω να μου δωσουν το διπλωμα πισω ας κρατησουν το διπλωμα θα πηγαίνω με συγκοινωνία στην δουλεια αλλα πως θα δωσω τοσα πολλα λεφτα;
    και δόσεις να τα βαλω 350 ευρω που θα πρωτοδωσω;δεη νερο τι;

  2. #2
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.119
    Πώς γίνεται να θυμηθείς μετά από 2 ολόκληρα χιλιόμετρα πορείας ότι ξέχασες το κράνος, το οποίο φοράς "πάντα"; Δε σου φάνηκε περίεργο στο κεφάλι σου το ότι, ξέρω γω, δεν το φορούσες;
    Life begins at 45°.

  3. #3
    Και από ότι ξέρω, κλήσεις για κράνος δεν σβήνονται.

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/07/2016
    Μηνύματα
    0
    οταν βγαινεις και εχεις πολλα στο κεφαλι σου αυτα συμβαίνουν...τωρα απο εκει και περα το ανέφερα και προηγουμενως το γνωριζω εσφαλα μηπως γινετε καποιος διακανονισμος;

  5. #5
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Manosastrou Προβολή μηνύματος
    οταν βγαινεις και εχεις πολλα στο κεφαλι σου αυτα συμβαίνουν...τωρα απο εκει και περα το ανέφερα και προηγουμενως το γνωριζω εσφαλα μηπως γινετε καποιος διακανονισμος;

    Δεν νομίζω... αφου δεν έχει να τα δώσεις σε 10 μέρες, τα μαζεύεις κάθε μήνα από 75 και τα δίνεις σε 4 μήνες.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #6
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.119
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Manosastrou Προβολή μηνύματος
    οταν βγαινεις και εχεις πολλα στο κεφαλι σου αυτα συμβαίνουν...τωρα απο εκει και περα το ανέφερα και προηγουμενως το γνωριζω εσφαλα μηπως γινετε καποιος διακανονισμος;
    Γιατί δεν πηγαίνεις στον διοικητή, με το αρχικό κείμενο; Μπορεί να τον πείσεις.

    Εδώ, δε νομίζω ότι μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος. Ό,τι και να σου πούμε, δεν είναι στο χέρι μας.
    Life begins at 45°.

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/07/2016
    Μηνύματα
    0
    75 ευρω το μηνα δεν ειναι καθολου ευκολο σε τετοια κατασταση πραγματικα...αμα ηταν μια φορα και τελος καπως θα εβγαινε που και παλι πολυ δυσκολα ποσον μαλλον τωρα που θα ειναι για 4 μηνες...πφφ

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/07/2016
    Μηνύματα
    0
    οκ ευχαριστω πολυ απλα ηθελα να μαθω αν γινετε με καποιο τροπο διακανονισμος με τα απαραίτητα αυτα δικαιολογητικα.

  9. #9
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    768
    Οπως βρισκουμε χρηματα να κινουμε τα οχηματα μας ετσι λοιπον τα χρηματα αυτα θα τα βαλουμε στη μπαντα να πληρωσουμε τα λαθη μας. Γενικοτερα.
    TO AVOID PAIN, THEY AVOID PLEASURE
    TO AVOID DEATH, THEY AVOID LIFE
    54°10'02.9"N 4°28'40.5"W

  10. #10
    Το κράνος έχει και αφαίρεση διπλώματος 10 μέρες αν θυμάμαι σωστά. Κανόνισε μετά να ανοίξεις νήμα "με πιάσανε χωρίς δίπλωμα και την έφαγα πάλι".

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/07/2016
    Μηνύματα
    0
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sakis81 Προβολή μηνύματος
    μη γραφετε ότι να ναι.αλλο παλι αυτό,αν δεν τον ''αθωωσει'' ο διοικητης θα πληρωσει το προστιμο εις διπλουν.

    τραβα στον διοικητη,αιτησου ακροαση.δεν εχεις να χασεις κατι.παρουσιασε την κατασταση όπως εχει,αν εχεις και τιποτα χαρτια που να αποδεικνυουν την αληθεια των λεγομενων σου ακομα καλυτερα.σε περιπτωση-ας μην γελιομαστε,αυτό το σεναριο είναι το επικρατεστερο-που δεν την σβησουν αστην απληρωτη.μετα από 2 μηνες που θα περασει στο taxis μπες και κανε διακανονισμο.
    αυριο μου ειπανε να περασω απο τον δοιηκητη αμα του παραπεμψω ολα τα χαρτια οτι η μαμα μου ειναι ανεργη και λοιπα και μου πει δεν μπορω να κανω τιποτα πρεπει να πληρωσεις ολο το ποσο. Τι μπορω να κανω;
    εννοώ οτι ετσι και αλλιως 175 ευρω δεν εχω να δωσω τωρα,αρα μιλαμε για τα 350 ευρω.Πού μπορω μετα να κανω αιτηση για διακανονισμο;απλα ειμαι 19 και δεν γνωρίζω πολλα απο αυτα..

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/07/2016
    Μηνύματα
    0
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από WiSe Προβολή μηνύματος
    Οπως βρισκουμε χρηματα να κινουμε τα οχηματα μας ετσι λοιπον τα χρηματα αυτα θα τα βαλουμε στη μπαντα να πληρωσουμε τα λαθη μας. Γενικοτερα.
    Βενζινες ειναι πληρωμενες ..

  13. #13
    Πήγαινε (το αργότερο μέχρι μεθαύριο) στον διοικητή του τμήματος που ανήκει το όργανο που σε έγραψε. Τα στοιχεία θα τα βρεις στην κλήση. Εξήγησε πως έχουν τα πράγματα. Αν ΔΕΝ στην ακυρώσει,

    πήγαινε στον Δήμο της περιοχής που σε γράψανε. Βρες τον υπεύθυνο για τις κλήσεις. Παρακάλεσέ τον να την πετάξει. Αν αρνηθεί, απευθύνσου στον προϊστάμενό του, κατόπιν διευθυντή, αντιδήμαρχο, δήμαρχο.

    Αν περάσουν δύο μήνες και δεν έχει τακτοποιηθεί το ζήτημα, η κλήση θα βεβαιωθεί στην εφορία. Τότε, μπορείς να την διακανονίσεις σε έως 12 έντοκες δόσεις.

    Edit:
    Όσοι με γνωρίζουν, ξέρουν ότι στο μηχανάκι δεν ανεβαίνω χωρίς κράνος. Παρόλα αυτά, ένα πρωί έψαχνα το κράνος για να πάω στη δουλειά. Δεν το βρήκα και φόρεσα της γυναίκας μου. Όταν έφτασα στο γραφείο λύθηκε η απορία μου για το "χαμένο" κράνος. Το είχα ξεχάσει την προηγούμενη!
    Μπορεί ο φίλος να λέει ψέμματα και να μη φοράει ποτέ κράνος. Μπορεί όμως να λέει και αλήθεια. Δεν μπορώ να ξέρω.
    Τελευταία τροποποίηση από Bladerunner; 12/07/2016 στις 13:53.
    Think faster than you ride

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/07/2016
    Μηνύματα
    0
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Το κράνος έχει και αφαίρεση διπλώματος 10 μέρες αν θυμάμαι σωστά. Κανόνισε μετά να ανοίξεις νήμα "με πιάσανε χωρίς δίπλωμα και την έφαγα πάλι".
    σε καμια περιπτωση δεν ζηταω να μου δωσουνε πισω το διπλωμα,και σε καμια περιπτωση δεν θα κινησω το μηχανακι χωρις διπλωμα.Απλως εχω σοβαρο οικονομικο θεμα,για αυτο κι λας απευθηνθηκα εδω μπας και υπαρχει καποιος διακανονισμος επειδη δεν γνωρίζω.

  15. #15
    με συγχωρείς απλά έχουν δει τα μάτια μας τόσα χρόνια πονηριές...

    κάνε ότι σου είπε ο Bladerunner. Τι στο καλό, πιθανολογώ ότι κάποιος θα έχει κατανόηση.

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βοήθεια για μονοκύλινδρα αερόψυκτα
    από ctpanoramix στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2004, 13:01
  2. Βοηθεια για επιλογη ελαστικων
    από agnostos71 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2004, 03:22
  3. Μια βοήθεια για Kawasaki
    από tidime στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2004, 14:15
  4. βοηθεια για CRM 250
    από crmaris στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2004, 14:58
  5. Βοηθεια Για Επιλογη!!!!
    από djupiter στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2004, 01:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF