Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Ερωτηση σχετικα με μητρικη καρτα σε Υπολογιστη.

  1. #1

    Ερωτηση σχετικα με μητρικη καρτα σε Υπολογιστη.

    Ρε παιδες εχω ενα προβληματακι στον υπολογιστη μου.Εκανα φορματ και μετα απο αυτο διαπιστωσα οτι δεν εχω τα Σιντια που με ειχαν δωσει με τον υπολογιστη.Ανοιξα λοιπον το κουτι και βρηκα τι καρτα γραφικων ειχα κατεβασα ντραιβερς και ολα μια χαρα.Αλλα η καρτα ηχου ειναι ενσωματωμενη στην μαδερμπορντ και δεν πεζει ηχο.Πως να δω ποια ειναι ρε παιδια ι μαδερμπορντ?Το μονο που ξερω ειναι οτι ειναι ΜSI!
    Ενυμπαντι?

    :rotflmao: :rotflmao:
    T(w)o beer or not t(w)o beer? :P
    Two beeeeeeeerr!!!!

  2. #2
    A cold-hearted bastard Το avatar του/της Gares'
    Εγγραφή
    27/07/2005
    Μηνύματα
    432

    Re: Ερωτηση σχετικα με μητρικη καρτα σε Υπολογιστη.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Kotsis23
    Ρε παιδες εχω ενα προβληματακι στον υπολογιστη μου.Εκανα φορματ και μετα απο αυτο διαπιστωσα οτι δεν εχω τα Σιντια που με ειχαν δωσει με τον υπολογιστη.Ανοιξα λοιπον το κουτι και βρηκα τι καρτα γραφικων ειχα κατεβασα ντραιβερς και ολα μια χαρα.Αλλα η καρτα ηχου ειναι ενσωματωμενη στην μαδερμπορντ και δεν πεζει ηχο.Πως να δω ποια ειναι ρε παιδια ι μαδερμπορντ?Το μονο που ξερω ειναι οτι ειναι ΜSI!
    Ενυμπαντι?

    :rotflmao: :rotflmao:
    Ούτε τα βιβλιαράκια δεν έχεις?Έχει ένα και η μαδερμπορντ που λέει τα πάντα για αυτήν
    Yesterday is history.
    Tommorow is mystery.
    But today is a gift.
    That is why it is called the "present"...

  3. #3
    Μπα τιποτες.Σκεψου εναν υπολογιστη που ειναι Λαθρομεταναστης..Ουτε χαρτια ουτε "διαβατηρια" ουτε τιποτα

    T(w)o beer or not t(w)o beer? :P
    Two beeeeeeeerr!!!!

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/03/2009
    Μηνύματα
    302
    πάνω στην μητρική είναι γραμμένο το μοντέλο της, άνοιξε και ψάξε προσεκτικά, θα το βρεις

    αν το μηχάνημα παίζει, κατέβασε και τρέξε το sisoft sandra, το οποίο θα σου πει με κάθε λεπτομέρεια τι hardware έχει το πισί σου

  5. #5
    Stops Squeaks!! Το avatar του/της lamoun
    Εγγραφή
    20/08/2004
    Μηνύματα
    1.363
    O lamoun στη βροχή με λάδια είναι μέγας βρόντακας!


    Λάμπρος

  6. #6
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jorgevaldano
    πάνω στην μητρική είναι γραμμένο το μοντέλο της, άνοιξε και ψάξε προσεκτικά, θα το βρεις

    αν το μηχάνημα παίζει, κατέβασε και τρέξε το sisoft sandra, το οποίο θα σου πει με κάθε λεπτομέρεια τι hardware έχει το πισί σου
    +125..

    με κάποιο προγραμματάκι που κάνει αυτοψία όπως το παραπάνω, αλλιώς ανοίγεις το κουτί

    (κάρτες ήχουν είναι 2-3 μόνο, με συνηθισμένη μία της Realtek, οπότε το πιο πιθανό είναι και άλλης μητρικής drivers να κατεβάσεις αυτή να παίξει σωστά
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
    +125..

    με κάποιο προγραμματάκι που κάνει αυτοψία όπως το παραπάνω, αλλιώς ανοίγεις το κουτί

    (κάρτες ήχουν είναι 2-3 μόνο, με συνηθισμένη μία της Realtek, οπότε το πιο πιθανό είναι και άλλης μητρικής drivers να κατεβάσεις αυτή να παίξει σωστά
    +1 μην ζορίζεσαι... έτσι όπως σου τα είπαν είναι
    ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ...


  8. #8
    Ευχαριστω παιδες!Τωρα κατεβαζω το προγραμματακι και αν δεν την δει που δεν νομιζω θα την βγαλω.

    T(w)o beer or not t(w)o beer? :P
    Two beeeeeeeerr!!!!

  9. #9
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Kotsis23
    Ευχαριστω παιδες!Τωρα κατεβαζω το προγραμματακι και αν δεν την δει που δεν νομιζω θα την βγαλω.

    εννοείς θα ανοίξεις το κουτί.. μην βγάλεις τπτ..
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  10. #10

    Re: Ερωτηση σχετικα με μητρικη καρτα σε Υπολογιστη.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Kotsis23
    Ρε παιδες εχω ενα προβληματακι στον υπολογιστη μου.Εκανα φορματ και μετα απο αυτο διαπιστωσα οτι δεν εχω τα Σιντια που με ειχαν δωσει με τον υπολογιστη.Ανοιξα λοιπον το κουτι και βρηκα τι καρτα γραφικων ειχα κατεβασα ντραιβερς και ολα μια χαρα.Αλλα η καρτα ηχου ειναι ενσωματωμενη στην μαδερμπορντ και δεν πεζει ηχο.Πως να δω ποια ειναι ρε παιδια ι μαδερμπορντ?Το μονο που ξερω ειναι οτι ειναι ΜSI!
    Ενυμπαντι?

    :rotflmao: :rotflmao:
    βαλε να ψαξει στο ιντερνετ μονο του, και θα τα βρει

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/07/2009
    Μηνύματα
    0
    Αγαπητέ φίλε καλησπέρα !

    Ένα πρόγραμμα που χρησιμοποιείται πολύ από sysadmins για να βλέπουν τα χαρακτηριστικά μηχανημάτων είναι το System Info For Windows, το κατεβάζεις από εδώ : http://www.gtopala.com/download/siw.exe

    Το πρόγραμμα κάνει μία "ακτινογραφία" στο σύστημα σου και βλέπεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ, μητρική, κάρτα ήχου με κωδικούς εκδόσεις firmware κτλ. Είναι καταπληκτικό!


    Αν σε περίπτωση δεν βρεις drivers των συσκευών που ψάχνεις στείλε μου με ένα Pm τα χαρακτηρηστικά της συσκευής και θα σου τα βρώ εγώ,

    Φιλικά,

    Ανδρέας.

Παρόμοια θέματα

  1. ερώτηση σχετικά με links σε ένα ποστ
    από road spirit στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 17/12/2007, 14:40
  2. Μια ερώτηση σχετικά με παπί και καλάθι
    από Infini στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2006, 18:10
  3. Ερώτηση σχετικά με φροντίδα αλυσίδας
    από xxxristos στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2005, 10:43
  4. Ερωτηση σχετικα με freewind suzuki.
    από Vezouvios στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2004, 08:48
  5. Ερώτηση σχετικά με αξιοπιστία αντιπροσωπείας.
    από Infini στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2004, 18:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF