Σελίδα 12 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 278910111213 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 166 έως 180 από 187

Θέμα: Αγορα VFR800 Crossrunner '16

  1. #166
    η καταναλωση σε tourer δε παιζει ρολο στην αγορα? βεβαια αμα βλεπεις best seller gs1200 με 15λτ/100κμ σα να χετε δικιο..

  2. #167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από opeth Προβολή μηνύματος
    η καταναλωση σε tourer δε παιζει ρολο στην αγορα? βεβαια αμα βλεπεις best seller gs1200 με 15λτ/100κμ σα να χετε δικιο..
    επειδή η Δευτέρα δεν πάει καλά ως σήμερα και δεν βοηθάς, δεν το ξανακοιτάς το νουμεράκι γιατί και το 800άρι σύμφωνα με τα περιοδικά ΜΕΓΙΣΤΗ έχει πάνω από 13λ/100κμ και ΜΕΣΗ έχει όσο το GS, μπορεί και λίγο παραπάνω, παρά τα 400 λιγότερα κυβικά; Το ότι είναι ίδια κιλά με το GS αντιλαμβάνομαι ότι δεν το βοηθάει ιδιαίτερα, αλλά ΟΚ, αρκετά με τους φανατισμένους ποδοσφαιρικού τύπου, δεν νομίζεις;

  3. #168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    επειδή η Δευτέρα δεν πάει καλά ως σήμερα και δεν βοηθάς, δεν το ξανακοιτάς το νουμεράκι γιατί και το 800άρι σύμφωνα με τα περιοδικά ΜΕΓΙΣΤΗ έχει πάνω από 13λ/100κμ και ΜΕΣΗ έχει όσο το GS, μπορεί και λίγο παραπάνω, παρά τα 400 λιγότερα κυβικά; Το ότι είναι ίδια κιλά με το GS αντιλαμβάνομαι ότι δεν το βοηθάει ιδιαίτερα, αλλά ΟΚ, αρκετά με τους φανατισμένους ποδοσφαιρικού τύπου, δεν νομίζεις;

    δεν ειμαι φανατισμενος και δε λεω οτι λενε τα περιοδικα. εγω σου μιλαω για μηχανακια που βολταρω μαζι τους.

    υγ. gs γεματο γραψε 270κιλα καλα εισαι.
    υγ. 800αρι στις 6000~ πριν vtech 140-150κμ/ωρ 6.1λτ/100κμ(γ αυτο η μεση βγαινει καπου 7.5 αμα εισαι και λιγο παιχνιδιαρης) στα 240κμ/ωρ ναι γραφει οτι θελει ο μετρητης δε ξερω και γω ποσα καυσιμα πινει εκει.

    τεσπα ειμαστε οφφ δεν ειναι συγκριση μια αναφορα εκανα και πεσαμε σε φανατικο

  4. #169
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από opeth Προβολή μηνύματος
    δεν ειμαι φανατισμενος και δε λεω οτι λενε τα περιοδικα. εγω σου μιλαω για μηχανακια που βολταρω μαζι τους.

    υγ. gs γεματο γραψε 270κιλα καλα εισαι.
    υγ. 800αρι στις 6000~ πριν vtech 140-150κμ/ωρ 6.1λτ/100κμ(γ αυτο η μεση βγαινει καπου 7.5 αμα εισαι και λιγο παιχνιδιαρης) στα 240κμ/ωρ ναι γραφει οτι θελει ο μετρητης δε ξερω και γω ποσα καυσιμα πινει εκει.

    τεσπα ειμαστε οφφ δεν ειναι συγκριση μια αναφορα εκανα και πεσαμε σε φανατικο
    Ε καλά, ότι θα βγω ΕΓΩ ο φανατικός των GS μην το πεις πουθενά, θα γελάνε και οι πέτρες. Στα 140-150 ούτε το GS καίει. Και δεν το λένε μόνο τα περιοδικά, το λένε οι κάτοχοι όχι στα ελληνικά φόρα που τα βαριέμαι γιατί πόση αυταρέσκεια να αντέξει κανείς, στα ξένα που γράφουν ΚΑΙ τα στραβά της μοτοσικλέτας και γράφουν και σοβαρά χιλιόμετρα. Και αν ανέβουν λίγο οι ταχύτητες στα 160 που δεν είναι εκτός πραγματικότητας και μπει το VTEC σε λειτουργία, εκεί γελάνε και οι βενζινάδες.

    Περί βαρών, μάλλον μιλάς για το ADV και εκεί έχεις δίκιο. Όχι για το απλό.

    Αλλά όπως λες, ξεφεύγουμε. Το ζήτημα λοιπόν δεν είναι το να θάψεις το GS γιατί είναι ο εύκολος στόχος.




    Κρατάμε λοιπόν ότι το δικό σου Crossrunner χωρίς να περάσεις τα 140-150 καίει 6.1λ/100 και πάμε παρακάτω χωρίς άλλα "συγκριτικά"...

  5. #170
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/12/2015
    Μηνύματα
    38
    Εξοπλισμός για το άγνωστο... Βαση της SW MOTECH για το GARMIN ZUMO . Νομίζω ταιριαστό συνολακι!
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 20170511_180016.jpg‎   20170511_180313.jpg‎  

  6. #171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Apache Προβολή μηνύματος
    Η Προσωπική μου άποψη είναι ότι όσο και να καίει η μηχανή από την στιγμή που την γουστάρω, μου κάνει τα κέφια μου, ηρεμεί την ψυχή μου και μου γεμίζει τις μπαταρίες χαλάλι της, άλλωστε τι να κάψει 1 λίτρο παραπάνω από κάποια άλλη; Στα π@π@ρια μου, αν θέλω να πηγαίνω στην δουλειά μου κάθε μέρα θα πάρω και ένα παπί με 700€, αν και σε εμένα η καλύτερη στιγμή της ημέρας (μιλάω για τις καθημερινές) είναι η διαδρομή μέχρι την Βούλα για δουλειά πήγαινε -έλα...
    Η συγκεκριμένη μοτοσικλέτα είναι άψογη σε όλα τα επίπεδα...
    Ρε Μανο, σε συζήτηση που είχαμε μου είχες πει ότι ενώ σου αρεσε το cross runner το απέρριψε λόγω της κατανάλωσης ( το προηγουμενο μοντέλο) και μετά κοίταγε για το καινούριο ,αλλα απ ότι μου είπες δεν ηθελες να φτάσεις σε αυτά τα λεφτά.
    αυτό που γράφεις εδώ όμως έρχονται σε αντίθεση μ αυτό που μου είχες πει?? ότι το παλιο cross runner εχει υψηλή κατανάλωση ? μήπως λέω τελικά μήπως έπρεπε να το έχεις πάρει??

  7. #172
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NIKOS. Προβολή μηνύματος
    Ρε Μανο, σε συζήτηση που είχαμε μου είχες πει ότι ενώ σου αρεσε το cross runner το απέρριψε λόγω της κατανάλωσης ( το προηγουμενο μοντέλο) και μετά κοίταγε για το καινούριο ,αλλα απ ότι μου είπες δεν ηθελες να φτάσεις σε αυτά τα λεφτά.
    αυτό που γράφεις εδώ όμως έρχονται σε αντίθεση μ αυτό που μου είχες πει?? ότι το παλιο cross runner εχει υψηλή κατανάλωση ? μήπως λέω τελικά μήπως έπρεπε να το έχεις πάρει??
    Ποτε δεν ειναι αργα για να το παρει! Καταπληκτικο μηχανακι το κροσσραννερ!

  8. #173
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Apache
    Εγγραφή
    02/08/2016
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NIKOS. Προβολή μηνύματος
    Ρε Μανο, σε συζήτηση που είχαμε μου είχες πει ότι ενώ σου αρεσε το cross runner το απέρριψε λόγω της κατανάλωσης ( το προηγουμενο μοντέλο) και μετά κοίταγε για το καινούριο ,αλλα απ ότι μου είπες δεν ηθελες να φτάσεις σε αυτά τα λεφτά.
    αυτό που γράφεις εδώ όμως έρχονται σε αντίθεση μ αυτό που μου είχες πει?? ότι το παλιο cross runner εχει υψηλή κατανάλωση ? μήπως λέω τελικά μήπως έπρεπε να το έχεις πάρει??
    Nικόλα θα σου απαντήσω πολύ απλά, το παλιό το Crossrunner σχεδιαστικά δεν μου έλεγε τίποτα (μοιάζει με γαλοπούλα), ήμουν όμως διατεθειμένος να κάνω παραχώρηση σε αυτόν τον τομέα γιατί ξέρω ότι είναι καλό μηχανάκι, ήρθε στην συνέχεια και η κατανάλωση και έτσι το απέρριψα.
    Εάν το συγκεκριμένο μου έκανε "κλίκ" όσο και να έκαιγε θα το έπαιρνα να είσαι σίγουρος.

  9. #174
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Apache Προβολή μηνύματος
    Nικόλα θα σου απαντήσω πολύ απλά, το παλιό το Crossrunner σχεδιαστικά δεν μου έλεγε τίποτα (μοιάζει με γαλοπούλα), ήμουν όμως διατεθειμένος να κάνω παραχώρηση σε αυτόν τον τομέα γιατί ξέρω ότι είναι καλό μηχανάκι, ήρθε στην συνέχεια και η κατανάλωση και έτσι το απέρριψα.
    Εάν το συγκεκριμένο μου έκανε "κλίκ" όσο και να έκαιγε θα το έπαιρνα να είσαι σίγουρος.
    μήπως λέω μήπως το καινούριο???

  10. #175
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Apache
    Εγγραφή
    02/08/2016
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NIKOS. Προβολή μηνύματος
    μήπως λέω μήπως το καινούριο???
    Το καινούργιο μάλιστα, αλλά λυπάμαι το Tracer ούτε 6 μήνες δεν το έχω, από τους οποίους 6 λείπω τους τρείς....

  11. #176
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Apache Προβολή μηνύματος
    Nικόλα θα σου απαντήσω πολύ απλά, το παλιό το Crossrunner σχεδιαστικά δεν μου έλεγε τίποτα (μοιάζει με γαλοπούλα), ήμουν όμως διατεθειμένος να κάνω παραχώρηση σε αυτόν τον τομέα γιατί ξέρω ότι είναι καλό μηχανάκι, ήρθε στην συνέχεια και η κατανάλωση και έτσι το απέρριψα.
    Εάν το συγκεκριμένο μου έκανε "κλίκ" όσο και να έκαιγε θα το έπαιρνα να είσαι σίγουρος.
    εμένα μ αρεσε και το παλιο και μ αρέσει και το καινούριο , σε σύγκριση όμως με το tracer700 που οδηγησα κάτι δικό σου και ενα άλλο τεστ ντραιβ,
    ακόμα και το παλιο Μανο, ειναι σε άλλο level !!
    το tracer 700 περα από τον κινητήρα που φαινόταν νευρικός , και το παιχνιδιάρικο στήσιμο !
    στα αλλά με απογοήτευσε , περίμενα γενικότερα καλύτερη ποιότητα κατασκευής από την Yamaha σε μηχανάκι τόσων χιλιάδων ευρώ !

  12. #177
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Apache
    Εγγραφή
    02/08/2016
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NIKOS. Προβολή μηνύματος
    εμένα μ αρεσε και το παλιο και μ αρέσει και το καινούριο , σε σύγκριση όμως με το tracer700 που οδηγησα κάτι δικό σου και ενα άλλο τεστ ντραιβ,
    ακόμα και το παλιο Μανο, ειναι σε άλλο level !!
    το tracer 700 περα από τον κινητήρα που φαινόταν νευρικός , και το παιχνιδιάρικο στήσιμο !
    στα αλλά με απογοήτευσε , περίμενα γενικότερα καλύτερη ποιότητα κατασκευής από την Yamaha σε μηχανάκι τόσων χιλιάδων ευρώ !
    Συμφωνω σε ολα....

  13. #178
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/12/2015
    Μηνύματα
    38
    Και μια προσφατη και πιο συγκεκριμένη κατανάλωση της CR : Η μηχανη εχει 15000χλμ και ειμαι μονοκαβαλος , φουλαρω στη γεφυρα στο Ριο και ερχομαι Αθηνα απο το νεα Εθνικη , τουνελ κλπ.. Ριο Κορινθος ταξιδευω με 130 στα 140 ,δεν μπαινω vtec και Κορινθος Αθηνα δεν ξεπερνω τα 120 λογω κινησης τριημερου . Φουλαρω στην Καλλιθεα με 10,5 λιτρα. Δεν ξερω ακριβως το μηκος της νεας διαδρομης και δεν τσεκαρισα οδομετρο αλλα αν ειναι κατι λιγοτερο απο 200 χλμ τοτε στο συγκεκριμενο ταξιδι η μεση κατανάλωση ηταν 5,3 με 5,4 λιτρα /100χλμ.

  14. #179
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SYRAMO Προβολή μηνύματος
    Και μια προσφατη και πιο συγκεκριμένη κατανάλωση της CR : Η μηχανη εχει 15000χλμ και ειμαι μονοκαβαλος , φουλαρω στη γεφυρα στο Ριο και ερχομαι Αθηνα απο το νεα Εθνικη , τουνελ κλπ.. Ριο Κορινθος ταξιδευω με 130 στα 140 ,δεν μπαινω vtec και Κορινθος Αθηνα δεν ξεπερνω τα 120 λογω κινησης τριημερου . Φουλαρω στην Καλλιθεα με 10,5 λιτρα. Δεν ξερω ακριβως το μηκος της νεας διαδρομης και δεν τσεκαρισα οδομετρο αλλα αν ειναι κατι λιγοτερο απο 200 χλμ τοτε στο συγκεκριμενο ταξιδι η μεση κατανάλωση ηταν 5,3 με 5,4 λιτρα /100χλμ.
    Σωστά τα λες κάπου εκεί καίει και το δικό μου VTEC 2004 vfr , εάν μπεις VTEC και το κρατας στις 8000 πάει γύρω στα 8/100

  15. #180
    Hayabusa 2005, καθημερινή μετακίνηση 60κμ στην Αττική οδό με ταχύτητες 120-160 (και αρκετά ανοίγματα με 3η - 4η στα 200+) μου βγάζει 6,2 - 6,5lt/100km
    Τελευταία τροποποίηση από project.breeze; 14/07/2017 στις 21:12.
    Fortis Fortuna Adiuvat

Σελίδα 12 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 278910111213 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 22:01
  2. Αγορα V-strom 650
    από medieval στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2004, 19:11
  3. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/02/2004, 22:27
  4. Σάββατο 16/1
    από SF στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 16/01/2004, 23:33
  5. Αγορά πάπιας
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 17:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF