Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 61

Θέμα: Σοβαρο λαθος στην αδεια κυκλοφοριας

  1. #31
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Ώπα ώπα, σε καμία περίπτωση δεν ενθαρρύνω το να μένει οποιοσδήποτε ατιμώρητος ε, ΕΙΔΙΚΑ όταν το λάθος του ταλαιπωρεί άλλους. Ίσα ίσα, σκέφτομαι ακριβώς σαν εσένα. 7 χρόνια τώρα τρέχω σε δικαστήρια και έχω ξοδέψει μερικούς μισθούς σε έξοδα για "χαμένη υπόθεση", από την οποία ξέρω ότι πιθανότατα δε θα πάρω ούτε μισό ευρώ, απλά για να νιώσω την ικανοποίηση του να κριθεί ένοχος.

    Απλά η σιχαμάρα έχει βαρέσει κόφτες.
    Life begins at 45°.

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ώπα ώπα, σε καμία περίπτωση δεν ενθαρρύνω το να μένει οποιοσδήποτε ατιμώρητος ε, ΕΙΔΙΚΑ όταν το λάθος του ταλαιπωρεί άλλους. Ίσα ίσα, σκέφτομαι ακριβώς σαν εσένα. 7 χρόνια τώρα τρέχω σε δικαστήρια και έχω ξοδέψει μερικούς μισθούς σε έξοδα για "χαμένη υπόθεση", από την οποία ξέρω ότι πιθανότατα δε θα πάρω ούτε μισό ευρώ, απλά για να νιώσω την ικανοποίηση του να κριθεί ένοχος.

    Απλά η σιχαμάρα έχει βαρέσει κόφτες.
    Να τονισω επισης, πως το λαθος παραμενει λαθος καθως υπαρχει ΚΤΕΟ προηγουμενης εβδομαδας καθως και ιστορικο.
    Μετα τη μεταβιβαση εγω οτι οφειλω να κανω, θα το κανω!
    10 λεπτα γραψιμο για επιστολη ειναι, γιατι ολα τα ΦΕΚ ΜΕΚ Κλπ, αναφερουν τις οποιες κυρωσεις για κατ'εξακολουθηση λαθη.
    Ξερεις ποση χαρτουρα θα ξεσκονισει ο διευθυντης του τμηματος συγκοινωνιων, που εβαλε σφραγιδες σε απειρες αδειες, τελειως στα τυφλα???


    Αν μη τι αλλο, λεφτα στην τσεπη μου δεν θελω να βαλω, δε ζουμε στο Amurica με τις αγωγες να πεφτουν συννεφο και τα billions να τρεχουν ποταμια.
    Τυχον ιδιοκτητες που θα κληθουν να διορθωθει το λαθος μου αρκει.... γιατι δεν ηταν η μοναδικη αδεια βρε αδερφε!
    pew pew pew pew pew pew !!!

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Από λάθη άλλο τίποτα.

    Αλλού ανέφερα τον κινητήρα, που αντί για RC36E είχε περαστεί ΡΨ36Ε, γιατί προφανώς κάποιος υπάλληλος δεν είδε ότι έγραφε ελληνικά.

    Σε άλλη περίπτωση, τέλη '90s , πήγα να μεταβιβάσω μοτοσυκλέτα στο ονομά μου. Έδωσα το χαρτομάνι, και μια εβδομάδα μετά, πήγα να παραλάβω την νέα άδεια. Από την χαρά μου, δεν την κοίταξα και πήγα να φύγω, αλλά έπεσε η ματιά μου στις παρατηρήσεις κάτω-κάτω, που έλεγαν ''Καταλυτικό, αντιρυπαντικής τεχνολογίας''. Σκέφτομαι, το VFR400 καταλυτικό αντιρυπαντικής τεχνολογίας, τι λέει μωρέ αυτό, και κοιτάω επισταμένα αυτήν την φορά, ε αντί για ΝΒΚ πινακίδα, μου είχαν μεταβιβάσει ΝΕΚ, ένα 125ρι σκούτερ piaggio. Εν ολίγοις, κάποιου άμοιρου που δεν ξέρω τι όνειρο έβλεπε, του είχαν μεταβιβάσει το σκούτερ του σε εμένα. Επιτόπου, τους το έδειξα, και σε 2' είχαν διορθώσει το λάθος, και τυπώσει νέα άδεια με το ΝΒΚ που είχα εγώ. Σκέψου να μην το είχα δει εγκαίρως δλδ.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  4. #34
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Στην δικιά μου περίπτωση (λάθος χρώμα) ,το κυκλοφορούσα έτσι πάνω από δεκαετία,από το 2002.Βάλε το πόσες φορές με σταμάτησε τροχαία (χωρίς κράνος,εξάτμιση,you know) δηλαδή όλες τις φορές που συναντηθήκαμε ,ποτέ κανείς δεν μου είπε φίλε γιατί γράφει άλλο χρώμα η άδεια;Το ανακάλυψα τυχαία πριν 2.5 χρόνια που ήθελα να παραδώσω τις πινακίδες και αφού με σκάσανε στην Αμαλιάδα ( η άδεια είχε βγει Καβάλα) με δικαιολογίες δεν έχουμε αδειόχαρτα,κόλησε το σύστημα,χάλασε το pc,λείπει ο Κ.Τάδε,ελάτε σε 10 μέρες κτλ,ε το άφησα έτσι.ΑΝ ξαναβγάλω πινακίδες βλέπουμε.
    ΥΓ σε μικρό-ατύχημα που είχα η ασφαλιστική δεν μου δημιούργησε πρόβλημα,δεν σχολιάστηκε καν το γεγονός.Έφταιγα κιόλας,πλήρωσαν πίσω προφυλακτήρα σε ολοκαίνουργιο Honda Civic.

    To δικό σου πρόβλημα φυσικά είναι πολύ σοβαρότερο αφού μιλάμε για στοιχεία άλλης μοτοσυκλέτας.
    Τελευταία τροποποίηση από katsar; 21/03/2019 στις 10:22.
    porca miseria.

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panos_zip
    Εγγραφή
    01/02/2012
    Μηνύματα
    657
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    ...
    Αλλού ανέφερα τον κινητήρα, που αντί για RC36E είχε περαστεί ΡΨ36Ε, γιατί προφανώς κάποιος υπάλληλος δεν είδε ότι έγραφε ελληνικά.
    ....
    Θεούλης!
    - Triumph Daytona 675 (Track Bike)
    - Ducati Multistrada 1200s

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Τελος καλο, ολα καλα.
    Η νεα αδεια βγηκε χθες, ολοσωστη στον πωλητη και σημερα αλλη μια φορα, στο δικο μου ονομα.
    Το μηχανακι ειναι τοσο "μαμα" που ο Παπακαλιατης αν το καβαλουσε θα το γκαστρωνε για πλακα.

    Τα ζωα στο συγκοινωνιων, μεσα στις σχεδον 2 ωρες αναμονης, εδωσαν ρεσιταλ.
    Ο μονος που πραγματικα φαινοταν να κανει τυπικα ξεκαθαρα και γρηγορα τη δουλεια του, ηταν στο πρωτοκολλο και στο γκισε αδειων.
    Οι μοναδικοι δυο υπαλληλοι που ηταν Non-stop σε κινηση.
    Οι υπολοιποι, απλα υπηρχαν και κατι αγνωστο εκαναν... κοιταζοντας χαρτια.

    Μαλλον θα διπλοτσεκαραν μην γινει κανενα λαθος!!!


    Επειδη πουθενα στο ιντερνετ δεν βρηκα μια απαντηση, ανοιξα αυτο το thread.
    Θεωρω οτι ειναι μια καλη βαση για καποιον που μελλοντικα αντιμετωπισει κατι παρομοιο να μην κατσει στ'αυγα του και να τους τρεξει ΟΣΟ και οπως μπορει.
    pew pew pew pew pew pew !!!

  7. #37
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Καλοτάξιδο φίλος!!Τι είναι θα μας πεις;;;
    porca miseria.

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    534
    Πλάκα θα'χει να είναι όντως Suzuki GSXR με κινητήρα από Vstrom

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    TL1000r λεγεται αυτο
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  10. #40
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Συνέβη σήμερα...Αφού περίμενα 10 μέρες αντί για 4....Τα νεύρα μου...Ποιος Κωστάκης ποιος Αλέξης ποιός Πάγκαλος...Δε τους έχουμε ανάγκη....είμαστε από μόνοι μας ΓΤΠΚ...




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	toyotapunto.jpg 
Προβολές:	158 
Μέγεθος:	81,0 KB 
ID:	408955
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Καλά δεν ξέρουν ο βλάχοι ότι το punto είναι Mitsubishi και όχι Toyota;Τι γκασμάδες
    Αλήθεια, τι προβλέπεται σε τέτοιες περιπτώσεις;;

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Καλά δεν ξέρουν ο βλάχοι ότι το punto είναι Mitsubishi και όχι Toyota;Τι γκασμάδες
    Αλήθεια, τι προβλέπεται σε τέτοιες περιπτώσεις;;
    Αλλάζεις το σήμα του αυτοκινήτου για να συμφωνεί με την άδεια.

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Κανονικα θελουν καταγγελια και αποζημιωση τουλαχιστον το ημερομισθιο σου που θα χαραμισεις για να ασχοληθεις με την υπηρεσια τους για να βγει ακρη.
    pew pew pew pew pew pew !!!

  14. #44
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    Κανονικα θελουν καταγγελια και αποζημιωση τουλαχιστον το ημερομισθιο σου που θα χαραμισεις για να ασχοληθεις με την υπηρεσια τους για να βγει ακρη.
    Κανονικά είναι να πάω από κει με τη διμούτσουνη αλλά είπα να μην είμαι των άκρων...Θα πάει ο διαικπεραιωτής από εκεί πρωί πρωί να το φτιάξει....Για να δούμε... όλα τα περιμένω....
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    στειλε τη φωτο στο νομικο τμημα της τουοτα και θα τους κανει αγωγη για δυσφημιση

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 05/06/2018, 15:54
  2. Λάθος στην άδεια κυκλοφορίας
    από kostakisK στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2017, 07:09
  3. Απαντήσεις: 65
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2009, 20:09
  4. Άδεια κυκλοφορίας
    από arxaios στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2005, 20:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF