Σελίδα 16 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 6111213141516171819 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 226 έως 240 από 283

Θέμα: My TTR-250 Raid . . .

  1. #226
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.529
    το manual ζηταει ''τοσα'' βολτ σε ''τοσες'' στροφες
    αν αυτο επαληθευεται ειναι οκ
    το ποσα βγαζει σε τερμα στροφες δεν νομιζω οτι απασχολει γιατι το μοτερ δεν θα δουλεψει εκει παρατεταμενα ωστε να αδειασει η μπαταρια

  2. #227
    Κώστας - "Ανήσυχο" Μέλος Το avatar του/της el-Gatto
    Εγγραφή
    11/01/2008
    Μηνύματα
    1.116
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motomaniac Προβολή μηνύματος
    δηλαδη για να καταλαβουμε σε ολο το φασμα των στροφων δειχνει απνω απο 13,4 και μονο στον κοφτη κοντα πεφτει σε 12? μνε 12 η 12,5 δεν φορτιζει η μπαταρια. κι αυτο το ξερει ο κατασκευαστης. οποτε αποκλειεται να δουλευει ετσι.
    Με φώτα σβηστά
    Ρελαντί > 14,1-14,4
    Περίπου 3000στρ. > 13,7 - 13,9
    Μισό γκάζι > 13.2
    80% γκάζι > 13
    τέρμα γκάζι > 12,5

    Με φώτα αναμένα
    Ρελαντί > 14 - 13,8
    Περίπου 3000στρ. > 13,5 - 13,1
    Μισό γκάζι > 12,8
    80% γκάζι > 12,5
    τέρμα γκάζι > 12,1 - 12


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    το manual ζηταει ''τοσα'' βολτ σε ''τοσες'' στροφες
    αν αυτο επαληθευεται ειναι οκ
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	cV.JPG 
Προβολές:	790 
Μέγεθος:	34,0 KB 
ID:	348785


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    ...το ποσα βγαζει σε τερμα στροφες δεν νομιζω οτι απασχολει γιατι το μοτερ δεν θα δουλεψει εκει παρατεταμενα ωστε να αδειασει η μπαταρια
    Εξαρτάται ποιός το καβαλάει.
    Την περασμένη Κυριακή για παράδειγμα ,μετά απο ολοήμερη χωματάδα 150χλμ ,επέστρεψα νύχτα ασφάλτινα απο Αρβανίτσα.
    Απο την έξοδο της Θήβας στην Ν.Ε.Ο. μέχρι σπίτι μου ,πήγα τερμα γκάζι. (120-125-130 χλμ/ω)
    Εχω γυρίσει με τον ίδιο τρόπο κι απο Λαμία-Αθήνα.
    Μάστορα άσε κάτω τη σέλα, θα τ'αλλάξω μόνος μου τα λάδια!
    " the PouroDuro team "

  3. #228
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.529
    μισο λεπτο........
    τι μισο γκαζι και τερμα γκαζι
    η μετρηση πρεπει να γινεται σταματημενος με νεκρα και με το γκαζι τοσο ωστε οι στροφες να ειναι περιπου 3000 δηλαδη ελαχιστο
    οσο για τον τροπο οδηγησης οπως το περιγραφεις το λιγοτερο κακο με τετοιο καρυδωμα ειναι να αδειασει η μπαταρια

  4. #229
    Κώστας - "Ανήσυχο" Μέλος Το avatar του/της el-Gatto
    Εγγραφή
    11/01/2008
    Μηνύματα
    1.116
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    μισο λεπτο........
    τι μισο γκαζι και τερμα γκαζι
    η μετρηση πρεπει να γινεται σταματημενος με νεκρα και με το γκαζι τοσο ωστε οι στροφες να ειναι περιπου 3000 δηλαδη ελαχιστο
    ΝΑΙ φίλε μου ,σωστά τα λές.
    Οι δυό πρώτες σειρές (ρελαντί & 3000στρ) αφορούν την στατική μέτρηση που αναφέρεις.

    Τα υπόλοιπα ,αφορούν τις τιμές που μου δίνει το βολτόμετρο εν κινήσει.
    Και μισό-τέρμα γκάζι ,αναφέρω λόγω ανυπαρξιας στροφομέτρου.
    Θα μπορούσα να πώ αυθαίρετα κ στο περίπου 5000 στρ κ 8000 στρ
    Αλλά πιστεύω οτι κ όπως το έθεσα γίνομαι κατανοητός.

    Αλλωστε εξ'αρχής έχω πεί πολλάκις ότι χαμηλά πάμε καλά - ψηλά πάμε περίεργα - είναι λογικό ;
    Αυτό είναι κ το ερώτημα.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    οσο για τον τροπο οδηγησης οπως το περιγραφεις το λιγοτερο κακο με τετοιο καρυδωμα ειναι να αδειασει η μπαταρια
    Εγώ κερνάω....εγώ πίνω....και γουστάρω να το "πίνω" το ΤουΤούρι.
    Μάστορα άσε κάτω τη σέλα, θα τ'αλλάξω μόνος μου τα λάδια!
    " the PouroDuro team "

  5. #230
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.529
    η στατικη σου μετρηση ειναι οκ
    συμπτωματα δεν εχεις
    μην ασχολεισαι

  6. #231
    Bladerunner Το avatar του/της siraxanz
    Εγγραφή
    17/07/2003
    Μηνύματα
    420
    ...και εγώ την ίδια γνώμη έχω, μια χαρά ακούγεται να δουλεύει!

  7. #232
    Κώστας - "Ανήσυχο" Μέλος Το avatar του/της el-Gatto
    Εγγραφή
    11/01/2008
    Μηνύματα
    1.116
    H αλήθεια είναι οτι (εν μέρει) έχετε δίκιο.
    Αν μετρούσα τις τιμές μόνον στατικά με ένα πολύμετρο ,θα ήταν ΟΚ by the book ,kι εγώ θα'πρεπε να είμαι ήσυχος.

    Ο λόγος που ψάχνομαι ,είναι οτι έχω μόνιμα το βολτόμετρο επάνω ,και βλέπω τις όποιες τιμές ,στις όποιες φάσεις λειτουργίας της μοτοσυκλέτας.
    Κι επειδή συνήθως προσθέτω βολτόμετρο στις μοτό μου ,κάτι τέτοιο δεν μου χει ξανατύχει.

    Στο Τενερέ πχ ,που επίσης έχω μόνιμο βολτόμετρο ,η απόκλιση της τάσης σε όποια φάση λειτουργίας ,είναι της τάξης του 0.1 V. (13,7-13,8)

    Μου φαίνεται λοιπόν μεγάλη η απόκλιση 14-12 V που βλέπω στο Τουτούρι ,γι'αυτό κ ψάχνομαι.

    Ισως μια καλή λύση ,θα ήταν να βγάλω το βολτόμετρο ,για να μην βλέπω τις αποκλίσεις.


    Οπως κ να'χει ,ευχαριστώ σας για τις γνώμες κ τις απόψεις που παραθέσατε.
    Μάστορα άσε κάτω τη σέλα, θα τ'αλλάξω μόνος μου τα λάδια!
    " the PouroDuro team "

  8. #233
    Κώστας - "Ανήσυχο" Μέλος Το avatar του/της el-Gatto
    Εγγραφή
    11/01/2008
    Μηνύματα
    1.116
    Οπως έχω πεί πιό πίσω ,το "μαμά" γρανάζωμα του μοτοσυκλετακίου ,ήταν 14-44.

    Η χαμηλή ιπποδύναμή του ,σε συνδιασμό με το σχετικά μακρύ αυτό γρανάζωμα ,είχαν σαν αποτέλεσμα ,την χλιαρότητα απόδοσης στις χαμηλές στροφές ,αλλά κ' το "κρέμασμα" της 6ης στην υποψία ελαφριάς ανωφέριας ή ελάχιστου κόντρα ανέμου.

    Ξεκίνησα τοποθετώντας ένα 46άρι γρανάζι πίσω.(+2Δ δηλ)
    Ζωντάνεψε ελάχιστα στις χαμηλές σχέσεις ,αλλά για να σηκωθεί ο εμπρός τροχός ακόμα κ με 1η στο κιβώτιο ,χρειαζόταν γερή αμπραγιαρισιά.
    Η 5η του απο την άλλη ,ανέβαζε στροφές με μεγαλύτερη ευκολία ολούθε ,και η 6η του κρατιόταν σαφώς πιό εύκολα στην πορεία σε ΕΟ ,αλλά και πάλι ,όχι στο επίπεδο που επιθυμούσα..

    Δεν μου έφτανε όμως ,γιατί ειδικά στο χώμα ,χρειαζόταν να δουλεύω το σασμάν σε υπερωρίες ,κατεβάζωντας ακόμα κ 1η στα αργά κ δύσκολα κομμάτια.

    Επειδή ο οδηγός της αλλυσίδας ,αλλά και το μήκος της (αρθ.κρίκων) δεν μου επέτρεπαν περαιτέρω αύξηση μεγέθους του πίσω γραναζιού ,αποφάσισα να προχωρήσω σε δοκιμή 1Δ μικρότερου εμπρός (13Δ απο 14Δ που φόραγε) ,γνωρίζοντας βέβαια οτι το 13άρι εμπρός είναι οριακά μικρό σε μέγεθος ,και όχι ότι καλύτερο για το όλο σύστημα.
    Αλλά ήθελα να αποκτήσω άποψη ,για την αριθμολογική σχέση χρηστικότητας της τελικής μετάδοσης.

    Ψάχνοντας για εμπρός γρανάζι 13Δ ,μου έκανε εντύπωση οτι ήταν δυσεύρετο στην αγορά των after ανταλλακτικών.
    Μόνον σε AFAM το βρήκα ,και το πήρα.

    Να σημειώσω εδώ ότι ,προσπαθώντας να βγάλω το παλιό 14άρι που φόραγε ,η διαδικασία είχε μεγάλο βαθμό δυσκολίας ,αφού παξιμάδι και άξονας είχαν γίνει ένα σώμα απο την οξείδωση.
    Τόσο δύσκολο είναι ρε πστμ για τα μαστόρια ,να βάλουν λίγο γρασσάκι πρίν βιδώσουν το κάθε παξιμάδι;;;
    Τες πα...
    Μετά απο πολύ κοπάνημα με αερόκλειδο ,βγήκε κάποια στιγμή.
    Το σύνολο έμοιαζε σαν να'ταν οξυγονοκολλημένο.
    Πολύ καλό καθάρισμα με βουρτσάκι και WD40 και το σύνολο έδειξε αξιοπρεπές κ πάλι.

    Αλλο θέμα που διεπίστωσα ήταν ότι ,το γρανάζι που φόραγε δεν ήταν αυτό που έπρεπε.
    Φαρδύτερο συνολικά ,με αποτέλεσμα να μην χωράει ,άρα κ να μην υπάρχει ,η προβλεπόμενη ασφάλεια (καρέ/άξονα/παξιμαδιού)

    Φυσικά ,μαζί με τον σωστό τύπο(κωδ) γραναζιού ,αγοράστηκε κ τοποθετήθηκε κ η προβλεπόμενη YAMAHA ασφάλεια.(πήρα δυό για να'χω να παίζω)
    Μπήκαν όλα επάνω στον πεντακάθαρο πλέον άξονα ,με γρασσάκι όπου χρειάζεται ,και ασφαλίστηκαν-σφίχτηκαν στα προβελπόμενα.

    Αποτέλεσμα: Το μοτοσυκλετάκι -επιτέλους- πήρε τα πάνω του.
    - Οι αλλαγές όλων των ταχυτήτων ,μπορούν να γίνονται πλέον σε χαμηλότερες στροφές ,αφού δεν χρειάζεται να γεμίζει πολύ η προηγούμενη για να κρατάει κ να ανεβάζει στροφές ο κινητήρας με την επόμενη.
    - Στους δασικούς χωματόδρομους ,όλα πλέον είναι πιό εύκολα για το μοτέρ ,αφού μπορεί να είναι παντού κ πάντα με μία πάνω ,γουργουρίζοντας σε χαμηλές στροφές ,αλλά με ελαστικότητα κ την δυνατότητα να "ακούει" χωρίς σκορτσαρίσματα στο άνοιγμα του γκαζιού.
    - Η 1η -επιτέλους- σηκώνει τον εμπρός τροχό μόνο με απότομο άνοιγμα του γκαζιού ,ενώ η 2η ,όταν το μοτέρ δουλεύει στη ροπή του ,αρκείται σε μιά βοήθεια της μανέτας του συμπλεκτη για να σηκώσει κι αυτή τον εμπρός τροχό στον αέρα.
    (Να εξηγήσω εδώ οτι ,το σήκωμα του εμπρός τροχού ,εκτός απο διασκεδαστικό ,ειδικά στο χώμα είναι κ' σωτήριο ,όταν βλέπεις ξαφνικά εμπόδια -τύπου βαθύ νεροφάγωμα ή φυτευτός βράχος- τα οποία πρέπει στιγμιαία να περάσεις απο πάνω χωρίς να πέσεις)
    - Στην άσφαλτο ,όλες οι ταχύτητες γεμίζουν πολύ εύκολα ,και η 6η πλέον κρατιέται υπό όλες τις συνθήκες με απλό άνοιγμα του γκαζιού.
    Οι στροφές βέβαια είναι σαφώς ψηλότερα σε όλο το φάσμα του χλμτρητή ,αλλά χωρίς το μοτεράκι να ακούγεται "σπασμένο".
    - Η ένδειξη σε km πλέον -λόγω ηλεκτρονικού μηχανισμού ταχυμέτρου- έχει αποκτήσει περίπου +12% fail. (στα 100 πραγματικά > δείχνει 112)

    Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος απο αυτό το γρανάζωμα (13-46),κ θα το κρατήσω προς το παρόν.

    Τού κανα δώρο και μιά ανακατασκευή σέλας ,με κάλυμα χρώματος PurpleBlue της YAMAHA.
    Και
    Χθές ,έκανα μιά ακόμα όμορφη βόλτα μαζί του ,αλλά και με φοβερή παρέα ,στα χώματα της Λαυρεωτικής.
    Κι είμαι χαρούμενος ,γιατί...
    Οσο το καβαλάω ,τόσο περισσότερο μ'αρέσει το μικιό.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20160116_161850-a-small.jpg 
Προβολές:	629 
Μέγεθος:	111,4 KB 
ID:	350467
    Μάστορα άσε κάτω τη σέλα, θα τ'αλλάξω μόνος μου τα λάδια!
    " the PouroDuro team "

  9. #234
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el-Gatto Προβολή μηνύματος
    Ναι μάστορα ,και το μανιουάλυ σωστό είναι (Open & Raid έχουν το ίδιο μοτέρ)
    και specs στο net που'χω ψάξει 1 lt λένε στην αλλαγή λαδιών
    και σωστά το μετράω
    και στην τελική
    μέχρι κ σκαλιστό στο καλούπι του καπακιού του κάρτερ υπαρχει
    Συνημμένο 345275
    μπράβο σου φίλε μου γιά τήν ολη σου κυριολεκτικά επαγγελματική σου προσπάθεια γιά τό ttr σου , εγώ εχω ενα serow 225 κ στο καλούπι τού καπακιού γράφει oil 1.1 litre αλλά κ στό manual τό ιδιο γράφει, θεωρώ παράξενο νά παιρνει μόνο 1 litro τό δικό σου , κ απλά οπτικά πού βλέπεις τό μέγεθος τού κινητήρα σου φαίνεται πολύ μεγαλύτερος από αυτόν τού serow οπότε λογικά εχουν κάνει λάθος οι τής yamaha κ εσύ βάζεις τήν σωστή ποσότητα , κ σέ μένα γιά νά δουλέψει σωστά τό σασμάν θέλει παραπάνω 100 μέ 150 ml λαδιού δηλ. 1200 μέ 1250 ml συνολικά (τί λάδι τού βάζεις μάρκα κ τύπο )
    Τελευταία τροποποίηση από alexis72; 17/01/2016 στις 21:57.

  10. #235
    Κώστας - "Ανήσυχο" Μέλος Το avatar του/της el-Gatto
    Εγγραφή
    11/01/2008
    Μηνύματα
    1.116
    Στα 1200-1250 ml έχω καταλήξει κι εγώ.
    Οσες δοκιμές κ νά'κανα (κρύο-ζεστό) με αυτά τα ml έχει το σωστό ύψος στάθμης στο τζαμάκι του κάρτερ ,και δουλεύει βουτυρένια το σασμάν.

    Ξεκίνησα με 10-40 ημισυνθετικό.
    Βλέποντας όμως οτι
    αφενός είχε κατανάλωση (περίπου 250ml στα 1000km)
    αφεταίρου τα άλλαζα κάθε 1500km
    αποφάσισα να δοκιμάσω πρωτογενές ορυκτό (σε 10-40 πάλι).
    Εχω κάνει αυτή τη στιγμή 1000κατι km με το ορυκτό και
    το δούλεμα μοτέρ κ σασμάν είναι πολύ πιό γλυκό κ αθόρυβο
    συν το ότι η κατανάλωση λαδιού έχει πέσει στο μισό.

    Προσανατολίζομαι λοιπόν να συνεχίσω με πρωτογενές ορυκτέλαιο ,και ,αναλόγως χρήσης (σκληρή-μέτρια) να του τ'αλλάζω κάθε 1000-1500 km.
    Μάστορα άσε κάτω τη σέλα, θα τ'αλλάξω μόνος μου τα λάδια!
    " the PouroDuro team "

  11. #236
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της CustomBoy
    Εγγραφή
    28/07/2013
    Μηνύματα
    300
    Πολύ μ αρεσε η γραναζική επεξήγηση !!!!και οτι αφιερωσες χρόνο για τον πειραματισμό...

    +1000 και για αυτα,και για το ομορφο μηχανακι...

    (και εγω ολο στα διαβάσματα για τα γρανάζια ειμαι μεχρι να πέσουν και σαν ανταλλακτικα στα χέρια μου...)

  12. #237
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.866
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el-Gatto Προβολή μηνύματος
    Η ένδειξη σε km πλέον -λόγω ηλεκτρονικού μηχανισμού ταχυμέτρου- έχει αποκτήσει περίπου +12% fail. (στα 100 πραγματικά > δείχνει 112)
    Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος απο αυτό το γρανάζωμα (13-46),κ θα το κρατήσω προς το παρόν.
    Το πρόβλημα είναι κυρίως το οδόμετρο, το οποίο γράφει περισσότερα χλμ από τα διανυθέντα.
    Αφενός επιβαρύνεται το "ιστορικό" της μηχανής με χλμ που δεν έχουν γίνει (αν σε ενδιαφέρει η μεταπώληση), αφετέρου είναι από δύσκολο εώς αδύνατον να χιλιομετρήσεις διαδρομές και να ακολουθήσεις πορεία σε χάρτη.
    Αν έχεις σήμα ταχυμέτρου από το μπροστά γρανάζι, μάλλον θα χρειαστείς ένα από τα παρακάτω :

    http://shop.12oclocklabs.com/index.p...&product_id=59
    http://www.healtech-electronics.com/products/sh/

  13. #238
    Κώστας - "Ανήσυχο" Μέλος Το avatar του/της el-Gatto
    Εγγραφή
    11/01/2008
    Μηνύματα
    1.116
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Το πρόβλημα είναι κυρίως το οδόμετρο, το οποίο γράφει περισσότερα χλμ από τα διανυθέντα.
    Αφενός επιβαρύνεται το "ιστορικό" της μηχανής με χλμ που δεν έχουν γίνει (αν σε ενδιαφέρει η μεταπώληση), αφετέρου είναι από δύσκολο εώς αδύνατον να χιλιομετρήσεις διαδρομές και να ακολουθήσεις πορεία σε χάρτη.
    Αν έχεις σήμα ταχυμέτρου από το μπροστά γρανάζι, μάλλον θα χρειαστείς ένα από τα παρακάτω :

    http://shop.12oclocklabs.com/index.p...&product_id=59
    http://www.healtech-electronics.com/products/sh/

    Αισιόδοξο ταχύμετρο έχουν συνήθως απο "μαμά" ,τα περισσότερα απο τα σύγχρονα μοτό.
    πχ το ΧΤ660Ζ Τενερέ ,γράφει +12%
    το Vstrom φτάνει το +15% σε απόκλιση
    Δεν γνωρίζω βέβαια αν στον προγραμματισμό τους ,τα παραπάνω χλμ αφορούν μόνο την ένδειξη ταχυμέτρου ,και όχι του οδόμετρου.

    Γενικά ,κ να γράφει παραπάνω χλμ δεν με πολυ-πειράζει.
    Θα του κάνω κ νωρίτερα τα σερβις έτσι.

    Οσο για την επίπτωση στην μεταπώληση ,σε μοτοσυκλέτα 20ετίας ,όποιος ασχοληθεί με τα χλμ που γράφει το κοντέρ ,ε..θα πρέπει να'ναι λίγο ...."αγαθός" να το πω...;
    Ασε που το συγκεκριμένο ,δεν βλέπω να το δίνω.


    Στο Τενερέ έχω βάλει SpeedoHealer για να καλυμπράρω το μαμά ταχύμετρο.
    Αλλά στο ΤΤR ,δεν νομίζω οτι αξίζει το κόστος.

    1000 φορές να δώσω το ίδιο ποσό ,κ να βάλω ένα πολυόργανο της TraiTech ,
    το οποίο θα παίρνει ένδειξη απο τον εμπρός τροχό > άρα τέλος στα fails
    και θα μου δίνει κι έναν σκασμό πληροφορίες ακόμα (στροφές ,μέση ωριαία ,χλμ σερβις ,road trips ,εσωτ+εξωτ θερμοκρασία-κ.α.)
    Μάστορα άσε κάτω τη σέλα, θα τ'αλλάξω μόνος μου τα λάδια!
    " the PouroDuro team "

  14. #239
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.866
    Το οδόμετρο συνήθως κλέβει λιγότερο από το ταχύμετρο.
    Στο δικό μου περίπου το μισό (%), μετρημένο με gps.

    Αλλά, όπως το θέτεις, δεν σου χρειάζεται.

  15. #240
    Κώστας - "Ανήσυχο" Μέλος Το avatar του/της el-Gatto
    Εγγραφή
    11/01/2008
    Μηνύματα
    1.116
    Ωραία περάσαμε και σήμερα ,παρέα με το "μικιό" το ΤουΤουRάκι.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	P1230019.jpg 
Προβολές:	428 
Μέγεθος:	100,1 KB 
ID:	350793
    Μάστορα άσε κάτω τη σέλα, θα τ'αλλάξω μόνος μου τα λάδια!
    " the PouroDuro team "

Παρόμοια θέματα

  1. TTR 250 RAID
    από george.S στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 244
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2023, 17:28
  2. [ΠΩΛΕΙΤΑΙ] Yamaha ttr 250 raid
    από nic mor στο forum Αγγελίες Yamaha
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2015, 17:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF