Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 57

Θέμα: τι κανεις σε αυτη τη περιπτωση?

  1. #1

    τι κανεις σε αυτη τη περιπτωση?

    Χθες το απογευμα στην Λαρισα επιασε ξαφνικη μπορα! Μιλαμε για πολυ νερο. Περιπολικο λοιπον την εχει πεσει σε κεντρικο πεζοδρομο της πολης και γενικα σταματαει κοσμο με μηχανακια ανεξαρτητου ηλικιας και φυλου. Λιγο πριν αρχισει να ριχνει καρεκλες τα οργανα σταματανε πιτσιρικα με παπακι ¨αγωνιστικο¨ (περα μαχαλας racing team και ετσι) με λεπτο λαστιχο, φυσικα χωρις κράνος για να μην χαλασει το μαλλι.

    Αρχιζει λοιπον ο ελεγχος. Δεν ξερω αν το νεαρό τον γράψαν τελικά μόνο για κράνος ή ειχε και άλλα στοιχεία που λείπαν. Το θέμα είναι οτι ενω έβρεχε καταρακτωδως τα οργανα μπήκαν μεσα στο αμάξι και ειχαν τον πιτσιρικά ακριβως απο εξω και να τον ρωταν απο μισανοιχτο παραθυρο για κανα τεταρτάκι. Ο τυπάς φυσικά έγινε λούτσα (για να μην πω τπτ άλλο)

    Αφου λοιπόν τελειώσαν τα οργανα την κάναν. Το αυτο έκανε και ο πιτσιρικάς. Δεν νομίζω οτι πήγε τελικά για καφεδιά.

    Και ρωτάω λοιπόν. Τι θα έκανες αγαπητέ συνφορουμίτη στην προκειμένη περίπτωση? Θα καθόσουν μεσα στην μπόρα να σε κάνουν σπάσιμο τα smurfs? θα τους έλεγες να μπώ μεσα στο αμάξι και εγώ ρε παιδια για να μην βρέχομαι? Ελα εξω οργανο να με γράψεις για να δω τι ακριβως κάνεις? Δώσε με κυριε αστυφηλαξ το ονομά σου να σε αναφέρω?

    Θερμή παράκληση. Εννοειτε οτι ο πιτσιρικάς δεν εκανε σωστα που οδηγούσε χωρις κράνος και τα λοιπά. Καλά κανανε και τον γράψανε. να του πάρουν και το διπλωμα, αν φυσικα εχει.

    Αλλα ρε παιδια λιγο σεβασμός. Τον έχεις τον τυπακο εξω και εχει γινει μουσκεμα. Αν ήταν γυναίκα ή μπαρμπας με μπιροκοιλια δεν νομιζω να ενεργούσαν το ίδιο.
    Αν συλλαβίσεις στα αγγλικά τους αριθμούς, πότε θα βρεις για πρώτη φορά το γράμμα 'a' ?

  2. #2
    καλοκαιρινη μπορα = ευλογία

    καθεσαι και βρέχεσαι, βρισκεις καταλυμμα καπου κοντα (τεντα, υποστεγακι, δενδρακι)

    και κοιτας τα μπατσακια απο μακρυα περιμενωντας να κοπασει...

    αφου φοβουνται το νερο , εκμεταλευσου τους φοβους τους

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mixalakis
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    391
    Δηλαδή αν δεν τον σταμάταγαν οι μπάτσοι, δεν θα γινόταν μούσκεμα;

  4. #4
    δηλαδή έπρεπε να γίνουν λούτσα όλοι? αφού ο πιτσιρικάς έτσι και αλλιώς θα γινόταν λούτσα με την πάπια, οι Κυριοι Αστυφυλαξς σκέφτηκες οτι μπορεί να έχουν μπροστά τους πολλές ακόμα ώρες υπηρεσία? και αν του κόψαν πρόστιμο πως θα γράφανε την παράβαση? εκτός και άμα έχουν αδιάβροχο στυλό και μπλοκάκια. :rotflmao:

  5. #5
    δεν παλευεστε Το avatar του/της ΜΟΖΑΡΤ
    Εγγραφή
    01/11/2006
    Μηνύματα
    349
    ρε φιλε αυτα τα τυπακια πρεπει να τα βρεξουν στο ξυλο
    μας εχουν ζαλισει και δεν σεβονται και κανενα.
    το κακο ειναι οτι το τανιν στην λαρισα εχει ξεφυγει αρκετα και η οδηγικη εκπαιδευση ειναι στα ταρταρα.

    εχω δει απειρα τυπακια με σκουτερ να μην μπορουν να τα πατησουν κατω και στην στροφη να πανε τσολιαδες στα ανακτορα.

    και φυσικα για κρανος το αυτονοητο.
    καΛΑ πΛΑκα με κανεις?

  6. #6
    ο γρηγορος πιστευω θα προλαβαινε να πινει φραπεδουμπα αν δεν τον γραφανε. καλα τον καναν και τον γραψανε. απλα τον ειχανε επιτειδες εξω στην βροχη 15 λεπτα. Φανταζομαι οτι αν θελανε θα την ειχανε κοψει την κληση στο μπαμ μπαμ. ειμαι περιεργος να εβλεπα τι θα γινοταν αν ηταν μπατσομηχανοι!
    Αν συλλαβίσεις στα αγγλικά τους αριθμούς, πότε θα βρεις για πρώτη φορά το γράμμα 'a' ?

  7. #7
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Μήπως να του διναν και καφεδάκι;... το τι έγινε λούτσα δεν φταίνε οι αστυνομικοί. Ας φόραγε κράνος, αδιάβροχα , μποτάκια κτλ.. ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΦΟΡΑΕΙ.. για να μην γίνει μούσκεμα. Που θα γινόταν έτσι και αλλιώς αν συνέχιζε με το παπί στην βροχή.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  8. #8
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    Μήπως να του διναν και καφεδάκι;... το τι έγινε λούτσα δεν φταίνε οι αστυνομικοί. Ας φόραγε κράνος, αδιάβροχα , μποτάκια κτλ.. ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΦΟΡΑΕΙ.. για να μην γίνει μούσκεμα. Που θα γινόταν έτσι και αλλιώς αν συνέχιζε με το παπί στην βροχή.

    Gandalf

    Αν ειχαν αυτη τη συμπεριφορα απεναντι σε εσενα?


    Ο πιτσιρικας μπορει να μη σεβεται τον εαυτο του αλλα αν θελουμε αξιοπρεπεια πρεπει να φερομαστε αναλογως....

    Το επιπεδο των "οργανων εξουσιας" ειναι ο πηχυς ...


    Ειμασταν εμεις για Ευρωπη.... Παραγκες απο λαμαρινες και χωματοδρομους επρεπε να εχουμε ακομα..... μεχρι εκει φτανει το επιπεδο μας σε ολους τους τομεις
    Accipere quam facere praestat injuriam

  9. #9
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    ΠΟΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΡΕ ΦΙΛΕ;... μας δουλεύεις;.. μήπως να του έδιναν και ομπρελίτσα και κανά αδιάβροχο; Επαναλαμβάνω.. αν είχε τον κατάλληλο εξοπλισμό , μια χαρά θα ήταν. Δεν είναι δουλειά του αστυνομικού να κάνει τον πολίτη να νιώθει άνετα την ώρα που του επιβάλουν την τιμωρία του νόμου..

    ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΠΣΤ ΜΟΥ!

    Και αν το έκαναν σε μένα... δεκάρα δεν θα έδινα μιας και ο μαλάκας της υπόθεσης θα είμαι εγώ και οι πράξεις που έκανα εκείνες που με έφεραν σε εκείνο το σημείο.

    όλα μας φταίνε τελικά εκτός απο τις μαλακίες που κάνουμε εμείς.. για αυτές είναι υπεύθυνες οι συνθήκες και οι καταστάσεις γύρω μας που μας ωθούν στην πράξη τους.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  10. #10
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    ΠΟΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΡΕ ΦΙΛΕ;... μας δουλεύεις;.. μήπως να του έδιναν και ομπρελίτσα και κανά αδιάβροχο; Επαναλαμβάνω.. αν είχε τον κατάλληλο εξοπλισμό , μια χαρά θα ήταν. Δεν είναι δουλειά του αστυνομικού να κάνει τον πολίτη να νιώθει άνετα την ώρα που του επιβάλουν την τιμωρία του νόμου..

    ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΠΣΤ ΜΟΥ!

    Και αν το έκαναν σε μένα... δεκάρα δεν θα έδινα μιας και ο μαλάκας της υπόθεσης θα είμαι εγώ και οι πράξεις που έκανα εκείνες που με έφεραν σε εκείνο το σημείο.

    όλα μας φταίνε τελικά εκτός απο τις μαλακίες που κάνουμε εμείς.. για αυτές είναι υπεύθυνες οι συνθήκες και οι καταστάσεις γύρω μας που μας ωθούν στην πράξη τους.

    Gandalf

    Δηλαδη αν σε σταματησουν για τυπικο ελεγχο και στεκεσαι μεσα στη βροχη δεν εχεις προβλημα?


    Εσυ ξερεις καλυτερα....
    Accipere quam facere praestat injuriam

  11. #11
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.886
    Λιγα με την ΛουτσΑ.

  12. #12
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.227
    +1, τι σας έκανε η ΛούτσΑ; ε;

    μια χαρά παραλία έχει
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  13. #13
    i love you 80's Το avatar του/της zoropatra
    Εγγραφή
    16/11/2004
    Μηνύματα
    1.026
    ok!απο οτι καταλαβα ολοι οι παραπανω που απαντησαν ποτε δεν:

    1)εχουν οδηγησει πιτσιρικαδες χωρις διπλωμα....
    2)ποτε δεν εχουν παραβιασει τον κ.ο.κ π.χ σε ταχυτητα
    3)ποτε δεν εχουν οδηγησει χωρις κρανος.......
    4)σχεδον κανενας μας δεν εχει βαλει εξατμιση στην μηχανη για παραπανω βρου βρουμμμ
    5)γενικα κανενας δεν εχει κανει καγκουριλικια εστω και πιτσιρικας......(μερικοι κανουμε ακομα)

    ειμαστε ολοι αγιοι οι μοτοσυκλετιστες?δηλαδη οποιος φοραει κρανος ειναι σωστος?

    για σωπατε ρε μαγκες!!!!!ακομα και ο δολοφονος εχει δικαιωματα!!!!!

    και για να απαντησω στο αρχικο ποστ........τετοιοι μπατσοι θελουν φτυσιμο!!!!!
    αν ηταν κανενας δικηγορος με καμια bmw ξεκρανοτος ή δεν θα τον σταματουσαν ή θα πηγεναν σε καποιο υποστεγο......απλα τετοιοι μπατσοι ξερουν να κανουν τους μαγκες στα πιτσιρικια!!!!!

    και για να μην παρεξηγηθω δεν λεω οτι ο πιτσιρικας ειχε δικιο..........οκ εκανε την παρανομια του θα πλερωσει!!!αλλα υπαρχουν και καποια δικαιωματα ρε αδερφια!!!!!
    Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΠΟΚΑΤΑΣΚΕΥΗ

    ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΧΑΠΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΕΡΝΕΙΣ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ.....

    μην ακολουθείς το μονοπάτι...πήγαινε εκεί που δεν υπάρχει μονοπάτι και άφησε τα ίχνη σου.....



  14. #14
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    @zoropatra:

    Ποιά δικαιώματα;... έκανε μαλακία .. θα πληρώσει.. όπως πληρώνουμε όλοι όταν τις κάνουμε (γιατί τις κάνουμε όλοι! ). Στην τελική δεν τον πλάκωσαν στο ξύλο... έλεγχος και απόδοση κλήσης ήταν η ιστορία!

    Σιγά δηλαδή μην του έδιναν όπως είπα και ομπρελίτσα και καφέ για να μην νιώσει άσχημα ενώ τιμωρείται για την μαλακία που έκανε. Και δεν νομίζω να του είπαν "κάτσε πελαργός στην βροχή με το ένα πόδι επάνω". Θα μπορούσε να πάει απο εκείνη την μεριά του οχήματος που θα βρεχόταν λιγότερο... είναι δυνατόν δηλαδή να ζητάτε ευθύνες απο το πλήρωμα των αστυνομικών γιατί ενα μαλακισμένο έκανε μια παπαριά και ενώ ελεγχόταν , βρεχόταν;

    Τι άλλο θα διαβάσουμε ρε πστ μου ακόμα εδώ; ΕΛΕΟΣ δηλαδή...

    @SVX:

    Οχι δεν θα έχω πρόβλημα , γιατί όταν οδηγώ μηχανή στην βροχή φοράω πάντα κράνος , πάντα αδιάβροχο και πάντα μπότες γάντια... αν με πιάσει στην μέση και πάλι έχω πάντα κράνος, πάντα μπουφάν και πάντα όλα τα υπόλοιπα που φοράμε γενικά όταν οδηγούμε τον διάολο που καβαλάμε.
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  15. #15
    Kala tou ekanan.Etsi vent0uza.
    μπάρον says :
    "Japan rullezzzz re και ας το περνάω μίνιο και μουράβια κάθε 2 βδομάδες :rotflmao: "
    -
    _Holder of Honoured Blockage Degree delivers lessons on invisibility_

    Ο Καγκουρογαμόσαυρος

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τρακαρα..... Σε αυτη την περιπτωση ομως τι γινεται???
    από trelos_paros στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2011, 21:55
  2. Πότε θα δούμε κάτι ανάλογο σε αυτή τη χώρα;
    από Cpt. Haddock στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2007, 13:06
  3. τι μπορεί να βρει κανείς σε μια εντουροβόλτα?
    από nimbus στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2007, 08:46
  4. Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2005, 11:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF