Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 16

Θέμα: Ερώτηση για κάλυμμα σέλας στο ΧΤΧ.

  1. #1
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755

    Ερώτηση για κάλυμμα σέλας στο ΧΤΧ.

    Για βοηθήστε λίγο ρε παιδιά..

    Μετά απο καλοκαίρι , ήλιο , θάλασσα (οχι ρε .. δεν το πέταξα μέσα.. ) το κάλυμμα της σέλας παρέδωσε πνεύμα και έχει αποκαλύψει τα "σώψυχα" του (bob ο σφουγγαράκης).

    Έψαξα λίγο στο web και βρήκα ενα δύο μαγαζιά... (moto-k και κάποιον στην Αμφιθέας). Το ζήτημα τώρα είναι το πόσο πάει το μαλλί. Με δεδομένο μάλιστα πως μια νέα σέλλα έχει κανά 80αρι, αν συμφέρει να περάσω κάλυμμα ή να πάρω νέα σέλλα.

    Υπάρχει και πάντα η περίπτωση να το περάσω μόνος , μιας και εργαλεία υπάρχουν αλλά δεν έχω δεί κανένα να πουλάει ΜΟΝΟ κάλυμμα.

    Για δώστε λίγο τα φώτα σας, έτσι ώστε στις πρώτες βροχές το βρεγμένο σφουγγάρι απο μέσα μην φροντίσει να μουσκεύει τα γεννητικά όργανα και τα κάνει δαμάσκηνα απο το μούλιασμα...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  2. #2
    Υπάρχει και αυτό θεσνίκη και νομίζω κάνουν παραδώσεις σε άλλες πόλεις ρίξε καμιά ματιά πληροφοριακά και για σχέδια.Για τιμές μαλλον τηλ καλύτερα.

    http://www.tonimpatzio.com/

    http://www.moto.gr/forums/showthread...F3%E5%EB%E5%F2

    http://www.moto.gr/forums/showthread...F3%E5%EB%E5%F2

    http://www.moto.gr/forums/showthread...F3%E5%EB%E5%F2
    joy ride, (ˈdʒɔɪˌraɪd), noun: a ride with no particular goal, just for the pleasure of it.

  3. #3
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    ευχαριστώ φίλε μου αλλά το οτι είναι στην άλλη άκρη της Ελλάδος και μόνο απο τα μεταφορικά μπορώ να καταλάβω που θα φτάσει το μαλλί.

    Θα προτιμούσα κάτι εδώ κοντά αν είναι για να μου την φτιάξουν. Εκτός και αν πουλάει μόνο καλύμματα.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  4. #4
    Δεν ξέρω εαν σου κάνει αλλά για δες αυτό.

    http://cgi.ebay.com/Yamaha-XT600E-XT...torcycle_Parts

  5. #5
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.223
    είναι ένας πολύ καλός ταπετσέρης κάπου σε ένα στενάκι στην πειραιώς στον ταύρο.
    μου είχε φτιάξει το κάλυμμα της σέλας του ER-5 που είχα όταν μου την έσχισαν κάποια άγνωστα καλόπαιδα (αν τα βρω... )

    μου έκανε άριστη δουλειά και έβαλε κορυφαίας ποιότητας αδιάβροχο και αντιολισθητικό ύφασμα. το κόστος πάει γύρω στο 70αρι περίπου.
    αν σε ενδιαφέρει πες μου να στο στείλω με πμ
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #6
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    xalias1... ευχαριστώ φίλε αλλά είναι διαφορετικές οι σέλες του ΧΤ με το ΧΤΧ.

    dimitrisioak... δεν μου στέλνεις σε παρακαλώ με pm τα στοιχεία φίλε μου να ρωτήσω;... Ευχαριστώ πολύ.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  7. #7
    Μπορείς και με λιγότερα, η δουλειά του εγγύηση.

    Το site

    Διάβασε εδώ
    A Noisy Tappet is a Happy Tappet!

  8. #8
    Τελικά υπάρχουν πολλά μαγαζιά.μόνο που δεν γράφουν τιμές

    http://www.selotexniki.gr/index.html
    joy ride, (ˈdʒɔɪˌraɪd), noun: a ride with no particular goal, just for the pleasure of it.

  9. #9
    Εγώ είχα φτιάξει πέρισυ στον starsel γέμισμα και κάλυμα με 40€
    A Noisy Tappet is a Happy Tappet!

  10. #10
    Εγω φιλε μου την εφτιαξα στο moto.k με δυο επιπεδα[130 ευρω] και μου εκανε πολυ καλη δουλεια!!Η απλη σιγουρα να κανει πιο φθινα...εχω φωτο στα xtfotos αν θες να την δεις....
    XT και ξερο ψωμι!!!!!!!!

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sakoulakis
    Εγγραφή
    06/01/2003
    Μηνύματα
    336
    παρε καινουρια καλητερα
    ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ

  12. #12

    Re: Ερώτηση για κάλυμμα σέλας στο ΧΤΧ.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    Για βοηθήστε λίγο ρε παιδιά..

    Μετά απο καλοκαίρι , ήλιο , θάλασσα (οχι ρε .. δεν το πέταξα μέσα.. ) το κάλυμμα της σέλας παρέδωσε πνεύμα και έχει αποκαλύψει τα "σώψυχα" του (bob ο σφουγγαράκης).

    Έψαξα λίγο στο web και βρήκα ενα δύο μαγαζιά... (moto-k και κάποιον στην Αμφιθέας). Το ζήτημα τώρα είναι το πόσο πάει το μαλλί. Με δεδομένο μάλιστα πως μια νέα σέλλα έχει κανά 80αρι, αν συμφέρει να περάσω κάλυμμα ή να πάρω νέα σέλλα.

    Υπάρχει και πάντα η περίπτωση να το περάσω μόνος , μιας και εργαλεία υπάρχουν αλλά δεν έχω δεί κανένα να πουλάει ΜΟΝΟ κάλυμμα.

    Για δώστε λίγο τα φώτα σας, έτσι ώστε στις πρώτες βροχές το βρεγμένο σφουγγάρι απο μέσα μην φροντίσει να μουσκεύει τα γεννητικά όργανα και τα κάνει δαμάσκηνα απο το μούλιασμα...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Gandalf
    re gandalf oreksi gia sizitisi exis?
    pigene se ena tapetseri aftokiniton pare ligo dermatini ke karfose tin stin sela sou 8a sou stixisi kana 10-to poli 20 euro logo krisis
    rikse ke ena nailon apo mesa gia ta nera giati den kseris ti pernis na exis to kefali sou isixo ke telioses

    ti ka8ese ke pedevese?
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

  13. #13
    Aκούω τρελές τιμές . Εμένα μου αλλάξε ένας ταπετσέρης όλο το κάλημα και μπήκε αντιολισθιτικό με 40 ευρώ .

    Μου τον είχε συστήσει τύπος με χτ που του είχε πάρει λιγότερα μιας και η σέλα του χτ είναι μικρότερη απο του στρώμα . Αλλά όλα αυτά Κρήτη .

    Δεν μπορεί όμως , για ψάξτο στην περιοχή σου . Δεν πρέπει να κάνει παραπάνω .

    Θα αρχίσουν σε λίγο και τα πρωτοβρόχεια και δε λέει να περάσει μέσα νερό .

  14. #14
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    στο δικο μου XT ειχα παρει το καλυμα απο τον http://www.tonimpatzio.com/.το ειχε στειλει με το ταχυδρομειο και το εβαλα μονος μου.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	333333333333333.jpg 
Προβολές:	318 
Μέγεθος:	85,1 KB 
ID:	207546

  15. #15
    Επίσης στο ΧΤ που είχα εφτιαξα κάλυμα κόντα στα δικαστήρια με 60Ε.
    Στο πλάγια ήταν μπλέ και από πάνω είχε αντιολισθιτικο δέρμα (γκρι).
    Εάν θέλεις να είναι όλη η σέλα το ίδιο ύφασμα είναι 40Ε

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2008, 09:00
  2. Ερώτηση για τις χούφτες στο V-Strom
    από Innersense στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2007, 14:38
  3. Νέος στο forum / Ερώτηση για ένα μοντέλο KTM
    από OzimBa στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2006, 16:40
  4. Παιδες ερωτηση για κάγκελα στο transalp
    από petridist στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2005, 09:20
  5. Ερώτηση για συγκριτικό On-Off 650 στο 0-300
    από Innersense στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2005, 08:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF