Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: Αγορα πλαϊνών σαμαριων για motard

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275

    Αγορα πλαϊνών σαμαριων για motard

    Γεια σας παιδιά εχω ενα daytona remix 125 και θελω να παρω πλαϊνά σαμαρια για μικρές εξορμήσεις σε παραλίες που θέλω μα κανω για να μην κυκλοφορω με την τσαντα πλατης και ποναει η πλατη μου συνεχεια. Ειμαι αναμεσα σε αυτο https://www.skroutz.gr/s/17196181/Mo...rbon-58lt.html. Και αυτο https://www.skroutz.gr/s/6008528/AGV...%B1-G-350.html κλεινοντας ποιο πολυ προς agv λογω μαρκας. Το ερωτημα μου ειναι αν θα κατσουν καλα και αν θα καταφερω εστω και με καποια πατεντα με δεματικα να τα σταθεροποιησω επειδη είναι σχετικα στενο μηχανάκι.
    Επισης βρηκα και αυτό που ισως να καθεται καλυτερα https://motokinisi.gr/gr/sakos-oyras...f=bestprice.gr

    Υ.γ Θα εβαζα σχαρα αλλα δυστυχως δεν την βρισκω απο ελλαδα παρα μονο απο ενα μαγαζι του εξωτερικου με 64 ευρω + ενα 30αρι για μπαγκαζιερα που μου φαινονται πολλα γτ θελω να το δωσω το μηχανακι και σε κανα χρονο θα παρω μεγαλυτερη μηχανη(on/off) οποτε σκεφτομουν οτι θα μου μεινουν τα πλαϊνά σαμαρια και δεν θα χρειαστεί να ξαναπαρω
    Τελευταία τροποποίηση από masterone; 01/08/2019 στις 12:42.

  2. #2
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Δεν έχω γνώμη γι αυτα που έβαλες, αλλά επειδή έγραψες οτι κλίνεις προς agv λόγω μάρκας να ξέρεις οτι αυτη η AGV Pro είναι μια Ελληνική μάρκα που διάλεξε ένα λίγο πονηρό πιασσάρικο όνομα και δεν έχει καμμία σχέση με την AGV.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #3
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.130
    Από τη μεριά της εξάτμισης ίσως και να στερεώνονται κάπως,αλλά από την άλλη τη 'γυμνή' με τίποτα.Χρειάζεσαι οπωσδήποτε βάσεις σαμαριών οι οποίες δεν είναι ιδιάιτερα ακριβές.Αν όμως δεν βρεις στο εμπόριο έτοιμες τράβα σε ένα μηχανουργείο και εξήγησε στο μάστορα τι θέλεις,γι αυτόν είναι ζήτημα ωρών να σου φτιάξει ένα σετ!

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    https://motokinisi.gr/gr/sakos-oyras...f=bestprice.gr Καταλαβα αν παω σε κατι τετοιο ομως λόγικα φεν θα εχω προβλημα ετσι?

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Δεν έχω γνώμη γι αυτα που έβαλες, αλλά επειδή έγραψες οτι κλίνεις προς agv λόγω μάρκας να ξέρεις οτι αυτη η AGV Pro είναι μια Ελληνική μάρκα που διάλεξε ένα λίγο πονηρό πιασσάρικο όνομα και δεν έχει καμμία σχέση με την AGV.
    Ευτυχώς που το πες γτ δεν το ξερα

  6. #6
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από masterone Προβολή μηνύματος
    https://motokinisi.gr/gr/sakos-oyras...f=bestprice.gr Καταλαβα αν παω σε κατι τετοιο ομως λόγικα φεν θα εχω προβλημα ετσι?
    Μια χαρά είναι κι αυτός και μάλιστα για να στερεώνει καλά να πάρεις τα λάστιχα που είναι σαν αράχνες με τα πολλά άγκιστρα.

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Μια χαρά είναι κι αυτός και μάλιστα για να στερεώνει καλά να πάρεις τα λάστιχα που είναι σαν αράχνες με τα πολλά άγκιστρα.
    Εχω τετοια λαστιχα εχω παρει ηδη και διχτυα και χταποδια

  8. #8
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.130
    Εδώ που τα λέμε αν είναι να χρησιμοποιήσεις την ουρά άντε πάρε ένα σακίδιο πλάτης (αν δεν έχεις),θα καθαρίσεις με 20€ και θα φορτώνεις ύστερα και το σακίδιο στον ώμο!

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Εδώ που τα λέμε αν είναι να χρησιμοποιήσεις την ουρά άντε πάρε ένα σακίδιο πλάτης (αν δεν έχεις),θα καθαρίσεις με 20€ και θα φορτώνεις ύστερα και το σακίδιο στον ώμο!
    Εχω 2 σακίδια πλατης ενα 35 λιτρα και ενα 100 αλλα δεν βολευουν ειδικα με δικαβαλο

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Μου δημιουργηθηκε και μια αλλη απορια αν τα σαμαρια τα πρωτα μπορουν να χρησιμοποιηθουν και χωριστα τοτε μπορω να βαζω το ενα στην ουρα και οταν παρω μεγαλυτερη μοτο με καγκελα να μπαίνουν κανονικα και τα 2 μαζι ή ειναι φιξ μαζι δεμενα?

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    817
    και το σάκο "ουράς" που θα τον βάλεις σε δικάβαλο? Εγώ πάντως που έχω σαμάρια χωρίς βάσεις έχουν από την πίσω μεριά τρόπο να δεθούν μεταξύ τους και ποτέ σε ταξίδι δεν ενόχλησαν-έφυγαν. Καλό θα ήταν πάντως να πας σε φυσικό μοτομάγαζο γτ από το internet δεν καταλαβαίνεις το μέγεθός τους.
    Πάτα το 0

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Πισω στην ουρα σκεφτομουν απλα αυτο π θελω να ξερω ειναι αν χωριζουν και μπορει να χρησιμοποιηθεί μονο το ενα απο τα 2 τοτε βολευει. Δυστυχως μαγαζια εδω που βρισκομαι δεν υπαρχει για τετοια ηδη(ειμαι σε νησι)

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    -πάρε μα απλή τσάντα γυμναστηρίου, βγάλε τα πλαστικά ποδαράκια από κάτω
    -πάρε μια μαύρη σακούλα σκουπιδιών και βάλτη σε μια τσέπη μέσα για όταν βρέξει
    -πάρε ένα δίχτυ ελαστικό μηχανής (ή χταπόδι τέλος πάντων και είσαι κομπλέ)

    Τα ρέστα φάτα με τίποτα γκομενάκια στη μπαραλία
    ανανήψαντας

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    https://www.skroutz.gr/s/17196181/Mo...rbon-58lt.html. Πηρα αυτα τα σαμαρια τελικα και ποιοτικα μου αρέσουν αρκετά μονο λιγο πολυπλοκα φαινονται στο δεσιμο. Ομως δεν καθονται καλα στο μηχανάκι μου οποτε βαζω την μια μονο πισω απο την σελα και την δενω με δυχτι και χταποδι και δεν παει πουθενα. Και οταν θα παρω μεγαλυτερη μοτο πιστευω θα κατσουν κουτί ( μπορεί να παρω cbx500 μεχρι τον νοεμβρη) γιατι παιζει να το πουλησω συντομα το μηχανακι μ

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά Μεταχειρισμένης Εξάτμισης για Zx-12r
    από Kosovaros στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/08/2007, 22:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF