Σελίδα 10 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 567891011 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 163

Θέμα: FAZER 800 VS FAZER 1000 VS VERSYS 650 VS TRK502

  1. #136
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Η ζονγκσενγκ έτρεχε και με κάτι σαν gsxr στο endurance σε κάποια φάση. Και πάλι δεν πιάνω το τι θέλει να πει ο φίλος.
    Δεν έτρεχε με κάτι σαν GSXR.
    Με Suzuki GSXR1000 έτρεχε κι είχε και πολύ καλά αποτελέσματα αφού έφτιαξε καλή ομάδα και πήρε και πολύ καλούς οδηγούς, πχ Stephane Mertens.
    Προφανώς ήταν ένα πού καλός τρόπος να διαφημίσουν διεθνώς την φίρμα, μόνο που έτρεχαν με 100% Japan μοτοσυκλέτα.
    Εχει τρέξει και WSBK με Suzuki.

    Επίσης η Zongshen έχει τρέξει και στα GP250 με Aprilia και κινέζους οδηγούς αλλά ήταν στις τελευταίες θέσεις όταν τερμάτιζαν.

    Καμμία σχέση όμως με κινητήρες κλπ, απλά έφτιαξαν ομάδα και έτρεχαν αγώνες με μοτοσυκλέτες που αγόραζαν απο άλλους.

    @DRAKONET κόψε λίγο και παρτο αλλιώς.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  2. #137
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Δεν έτρεχε με κάτι σαν GSXR.
    Με Suzuki GSXR1000 έτρεχε κι είχε και πολύ καλά αποτελέσματα αφού έφτιαξε καλή ομάδα και πήρε και πολύ καλούς οδηγούς, πχ Stephane Mertens.
    Προφανώς ήταν ένα πού καλός τρόπος να διαφημίσουν διεθνώς την φίρμα, μόνο που έτρεχαν με 100% Japan μοτοσυκλέτα.
    Εχει τρέξει και WSBK με Suzuki.

    Επίσης η Zongshen έχει τρέξει και στα GP250 με Aprilia και κινέζους οδηγούς αλλά ήταν στις τελευταίες θέσεις όταν τερμάτιζαν.

    Καμμία σχέση όμως με κινητήρες κλπ, απλά έφτιαξαν ομάδα και έτρεχαν αγώνες με μοτοσυκλέτες που αγόραζαν απο άλλους.

    @DRAKONET κόψε λίγο και παρτο αλλιώς.
    το ξέρω Άρη,απλά επειδή είχε τα σήματα της ζονκγ πάνω και δεν έγραφε πουθενά SUZUKI ή GSX-R έγραψα "κάτι σαν". βέβαια θα μπορούσε να παρανοηθεί ως προς το ότι η ζονγκ έφτιαξε μια αντιγραφή του GSX-R
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1.jpg 
Προβολές:	216 
Μέγεθος:	29,9 KB 
ID:	398376
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  3. #138
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Δεν έτρεχε με κάτι σαν GSXR.
    Με Suzuki GSXR1000 έτρεχε κι είχε και πολύ καλά αποτελέσματα αφού έφτιαξε καλή ομάδα και πήρε και πολύ καλούς οδηγούς, πχ Stephane Mertens.
    Προφανώς ήταν ένα πού καλός τρόπος να διαφημίσουν διεθνώς την φίρμα, μόνο που έτρεχαν με 100% Japan μοτοσυκλέτα.
    Εχει τρέξει και WSBK με Suzuki.

    Επίσης η Zongshen έχει τρέξει και στα GP250 με Aprilia και κινέζους οδηγούς αλλά ήταν στις τελευταίες θέσεις όταν τερμάτιζαν.

    Καμμία σχέση όμως με κινητήρες κλπ, απλά έφτιαξαν ομάδα και έτρεχαν αγώνες με μοτοσυκλέτες που αγόραζαν απο άλλους.

    @DRAKONET κόψε λίγο και παρτο αλλιώς.
    Εκ παραδρομης παιδια ναι ετσι ειναι ετρεχε με suzuki και ηταν suzuki....η αναφορα εγινε στο φιλο γιατι ελεγε οτι η κινα δεν εχει και δεν μπορει να εχει τεχνογνωσια ....γι'αυτο το ανεφερα
    Οταν δεν ξερεις τιποτα δεν εχεις ουτε οδηγους...ουτε μηχανικους....απο τετοιες ενεργειες λοιπον ξεκινησαν και κανουν και αυτοι τα βηματα τους....υπηρχαν ετοιμες μοτοσυκλετες ιαπωνικες παντα ..που στηριξαν την προσπαθεια τους....οπως ειπε και ο φιλος..κλεβοντας κι'ολας πολλα !
    Και για να μην χανουμε την αρχη του ποστ....λεμε τα ιδια πραγματα...εγω δεν ειπα πουθενα οτι εκαναν περθενογενεση τουναντιον
    δεν ειπα που θενα οτι ειναι ΟΛΑ ΑΡΙΣΤΑ τα κινεζικα!!
    τουτο μονο υποστηριζω...οτι κανουν με το trk μεγαλη και τιμια προσπαθεια...και αξιζει να το δει ποσο μαλλον και να το αγορασει....δεν ειναι ιαπωνικο..οκ ναι γι'αυτο ομως θα το πεταξουμε χωρις να αναλυσουμε>>??
    εκτος αν δεν θελετε να κανουμε καμια κουβεντα οσοι εχουν αλλοι γνωμη
    νομιζω οτι θελετε να μοιραζομαστε αποψεις...και να πουμε και την γνωμη μας ελευθερα
    μερικοι στειλαν και πμ..λεγοντας μου να μην πω και εγω τι....να το βουλωσω τοτε !!

  4. #139
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    ΠΡΟΣ...Ζεύκας
    ''Καταρχάς ηρέμησε γιατί μου θυμίζεις τους αγανακτισμένους του συντάγματος που τους έπνιγε το δίκιο''.

    ''Κατά δεύτερον η AJP είναι Πορτογαλική εταιρεία. To εργοστάσιο είναι στη Λουσάδα της Πορτογαλίας.
    Το μόνο από Κίνα είναι ένα μοτεράκι-αντιγραφή χόντα 250 κυβικά που βγάζει 27 άλογα. δλδ wtf''
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ειμαι απολυτα ηρεμος....γιατι ξερω τι λεω και τι μου γινεται....

    Η ajp EINAI πορτογαλικη εταιρια...χαιρομαι που το εψαξες και το ειδες...απλα βιαστηκες !
    το AJP PR5 250 Extreme που ανεφερω....ΕΧΕΙ κινητηρα ZONGSHENG oλη η τεχνωγνωσια της honda κλεμενο μεν κινεζικο δε δλδ)...
    οπως και να εχει το πραγμα παντως....χαιρομαι που εγινε ολη αυτη η σηζητηση
    Τελευταία τροποποίηση από DRAKONET; 01/08/2018 στις 16:30.

  5. #140
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    Ξανα λεω...μεσα στον σωρο...υπαρχουν και καλα κομματια
    Επισης..ποιος απο εδω θα πηγαινε να παρει το ισπανικο AJP 250 PR5 Extreme που το βγαζει η ZONGSENG(ναι αυτη που εχει και τα παπια) στην κινα???? κανεις!!!!
    γιατι δεν γνωριζουν...εχουν αγνοια...οτι το ΚΙΝΕΖΙΚΟ αυτο μηχανακι εχει στο μοτερακι του την τεχνογνωσια της HONDA καλα διαβαζεται....η Zongshen εχει συμμετέχει στο 24ωρο παγκόσμιο πρωτάθλημα αντοχής Endurance παλαιότερα, με μία αντιγραφή του Honda RVF 750.Τον ιδιο κινητηρα εχει και το Gas Gas EC 250 Cami...κινεζο...και μαμαει ξαναλεω οποιος ξερει και δεν εχει αγνοια !!!!!
    ΣΥΝΕΧΙΖΩ ...
    ΤΟ AJP 250 PR5 Extreme....ΕΚΤΟς ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΤΗΣ HONDA...γιατι HONDA EINAI...
    φουλ ριθμιζομενο μπροστινο Marzocchi διαμέτρου 48mm που εσωτερικα εχει δυο !!! θαλαμους και εχει μαυρη ανωδιωση...για τις στατικες τρβες !!
    ΠΙΣΩ αμορτισέρ της Sachs, πλήρως ρυθμιζόμενο !
    Ενα τιμονι με διατομη που ειναι μεταβλητη σε θηρια πλακες δεσιματος απο υλικο CNC τιs reicon
    ρυθμιστης συμπλεκτη απο cnc της reicon
    τεράστια μαρσπιέ αναβάτη από ergal και ποδόφρενο και λεβιέ ταχυτήτων, από το ίδιο υλικό – σε κόκκινο χρώμα να κανουν μπαμ
    εξάτμιση τιτανίου με carbon τάπα της Doma
    τροχούς της Morad, φρένα της Braketek – με πλευστό δίσκο wave μπροστά, πλαστικά της Polisport και καθαρά αγωνιστικά enduro ελαστικά της Michelin, Enduro Competion.
    απλα βαλτε στο μυαλο σας...οτι εαν θελουν κανουν τα παντα...και θα το κανουν σιγα-σιγα !
    ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΙΝΕΖΟ...ΧΑΧΑ
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    Ειμαι απολυτα ηρεμος....γιατι ξερω τι λεω και τι μου γινεται....

    Η ajp EINAI πορτογαλικη εταιρια...χαιρομαι που το εψαξες και το ειδες...απλα βιαστηκες !
    το AJP PR5 250 Extreme που ανεφερω....ΕΧΕΙ κινητηρα ZONGSHENG oλη η τεχνωγνωσια της honda κλεμενο μεν κινεζικο δε δλδ)...
    οπως και να εχει το πραγμα παντως....χαιρομαι που εγινε ολη αυτη η σηζητηση
    πάλι καλά που γνωρίζεις 2-3 πραγματάκια και δεν πετάς τούβλα ξέρω γω

  6. #141
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    ενιγουέι απο επιχειρήματα είναι ότι οι κινέζοι προμηθεύουν ένα κλεμμένο μοτεράκι 250 κυβικά με 27 άλογα.

    και από την άλλη έχεις την Ιαπωνία που έχει κατακτήσει ότι υπάρχει και δεν υπάρχει.

    έχει καταντήσει μια γελοιότητα αυτό το θρεντ. ή μήπως τείνει να λάβει επικές διαστάσεις;

  7. #142
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    πάλι καλά που γνωρίζεις 2-3 πραγματάκια και δεν πετάς τούβλα ξέρω γω
    δεν με αφηνουν να τα πω!
    χαιρομαι που κανεις αναζητησεις...παντως οταν θα πας δικαβαλος γιανισκαρι πισω απο ι.χ τοτε θα σε υπολογιζω πιο πολυ !

  8. #143
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Προσπερνάω ότι το RVF750 είναι κινητήρας V4 750 κυβικών, και το gas gas είναι μονοκύλινδρο 250 κυβικών, άρα δεν μπορεί αυτά να είναι ''τον ίδιο κινητήρα''. Ίσως εννοείς κάποια προηγούμενη πρόταση, και όχι την πρόταση για το RVF.

    Στέκομαι στο RVF. Έχουμε κάποιο λινκ, κάποια εικόνα, κάτι θετικό τέλος πάντων, για τον ισχυρισμό σου; Ή πετάξαμε ένα Αντώνη Κανάκη και την παρέα του μόλις;
    http://www.zongshen.cn/en/cause/carTeam

  9. #144
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.752
    Είναι κάποιο RVF στο λινκ που πόσταρες; Εγώ ένα Suzuki GSXR βλέπω, ξανά και ξανά.

    Σαν να λέμε, τι Πάτρα, τι Βόλος, ίδια μέρη είναι...
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  10. #145
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    3 το λάδι 3 το ξύδι 5 το λαδόξυδο!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  11. #146
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.752
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET
    http://www.bikeit.gr/test-bikes/test...r5-250-extreme

    Διαβασε το αρθρο αναφερει για το rvf

    το προηγουμενο λινκ που εστειλα....δεν ειναι σωστο αναφερει ομως ιστορικα πως κινηθηκε μια κινεζικη εταιρια και καταφερε να κανει το αδυνατον για εκεινη την εποχη...κερδιζοντας τον σεβασμο ολων..
    παει πολυς καιρος που το ειχα διαβασει...ισως και 8-10 χρονια και δεν καταφερα να το βρω..
    καταφερα να βρω ομως αρθρο που το κανει αναφορα....
    Δεν λες κάτι προσωπικό, και η απάντηση είναι για δημόσιο ερώτημα σε δημόσιο θέμα, δεν βλέπω τον λόγο για ΠΜ. Συνεχίζω λοιπόν στο θέμα.

    Δλδ η αποδειξη σου, για τον ισχυρισμο σου, είναι μια αναφορά σε ένα ελληνικό site; Αυτό έχει αποδεικτική ισχύ, πιο λίγο κι από το τίποτα.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  12. #147
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.752
    Κάτσε όμως τώρα να δεις γιατί είναι παντελώς απίθανο εξ αρχής να ισχύει ο ισχυρισμός σου.

    Εμπορικούς V4 κινητήρες σε σπορ χρήση, έχουν φτιάξει 3 εταιρίες.

    Η Honda φτιαχνει V4 από τις αρχές της δεκαετίας του 80.

    Στην δεκαετία μας, ξεκίνησαν να φτιάχνουν Aprilia και από φέτος η Ducati.

    Ο λόγος, είναι ότι είναι ένας τύπος κινητήρα, με μεγάλο κόστος, και υψηλές κατασκευαστικές απαιτήσεις. Είναι ΔΥΣΚΟΛΟ να φτιάξεις V4 κινητήρα, για αυτό τόσα χρόνια, μόνο η Honda έφτιαχνε.


    Το να λες τώρα, ότι είναι κάτι κινέζοι, οι οποίοι δεν είναι εις θέση ούτε μονοκύλινδρο να φτιάξουν σωστά, και όλως τυχαίως, ξαφνικά φτιάξαν V4 και τρέξαν και αγώνα αντοχής με αυτό.... Και ΔΕΝ έκανε κάτι η Honda για την αντιγραφή κιόλλας....

    Δεν είναι και μηδέν η πιθανότητα, αλλά δεν βλέπω να απέχει και πολύ από το μηδεν.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  13. #148
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Κάτσε όμως τώρα να δεις γιατί είναι παντελώς απίθανο εξ αρχής να ισχύει ο ισχυρισμός σου.

    Εμπορικούς V4 κινητήρες σε σπορ χρήση, έχουν φτιάξει 3 εταιρίες.

    Η Honda φτιαχνει V4 από τις αρχές της δεκαετίας του 80.

    Στην δεκαετία μας, ξεκίνησαν να φτιάχνουν Aprilia και από φέτος η Ducati.

    Ο λόγος, είναι ότι είναι ένας τύπος κινητήρα, με μεγάλο κόστος, και υψηλές κατασκευαστικές απαιτήσεις. Είναι ΔΥΣΚΟΛΟ να φτιάξεις V4 κινητήρα, για αυτό τόσα χρόνια, μόνο η Honda έφτιαχνε.


    Το να λες τώρα, ότι είναι κάτι κινέζοι, οι οποίοι δεν είναι εις θέση ούτε μονοκύλινδρο να φτιάξουν σωστά, και όλως τυχαίως, ξαφνικά φτιάξαν V4 και τρέξαν και αγώνα αντοχής με αυτό.... Και ΔΕΝ έκανε κάτι η Honda για την αντιγραφή κιόλλας....

    Δεν είναι και μηδέν η πιθανότητα, αλλά δεν βλέπω να απέχει και πολύ από το μηδεν.
    σου εστειλα πμ γιατι εχει ξεφυγει το θεμα απο το αρχικο ποστ και κουρασε αρκετα...το τι κανει η καθε εταιρια...δεν ενδιαφερει κανεναν....διαβασε ολα τα μνμ..και θα δεις γιατι εγινε η αναφορα σε αγωνες που πηγαν κινεζοι με αυτο..η σαν αυτο (διαλεξε οτι θες) το δικυκλο
    τωρα κατι αλλα που λες...αν εχει ισχυη αυτο που γραφω...η οχι....ξερεις καλυτερα εσυ μαλλον που ακυρωνεις οτι διαβαζω!
    οκ κρατησε οτι θες...εχε την αποψη σου...απλα ξεφυγε και το τραβηξαμε

  14. #149
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    453
    Σήμερα πέτυχα ένα trk στο δρόμο, μου έκανε εντύπωση ο ήχος του, από τους καλύτερους που έχω ακούσει σε 2 κυλίνδρους.
    Τα κάγκελα πάλι γιατί προεξέχουν τόσο?

  15. #150
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.194
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt_Slow Προβολή μηνύματος
    Τα κάγκελα πάλι γιατί προεξέχουν τόσο?
    Πφφφ!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	chariot-scene-gladiator-2000-BNPJ5K.jpg 
Προβολές:	123 
Μέγεθος:	106,1 KB 
ID:	398387

Σελίδα 10 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 567891011 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Tracer 700 vs Kawa Versys 650 vs Suzy VStrοm 650
    από Apache στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 135
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2016, 12:29
  2. versys 650 vs xt660x
    από Γιώργος Πατρα στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2016, 11:14
  3. Fazer 1000 01-05 vs Sv 1000.
    από zephyr1 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2007, 11:00
  4. Transalp 650 Vs Fazer 600 Vs Bmw 650 Gs
    από ΤΑSΟS στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2004, 16:04
  5. V strom 650 Vs FZ6 fazer
    από zoudis στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2004, 21:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF