Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 23

Θέμα: Koyta Exc-e

  1. #1

    Koyta Exc-e

    Καλησπερα σε ολους,πριν απο 3 ημερες παρελαβα το τελευταιο για το 2008 ktm exc-e 300 (εχουν πουληθει ολα τα 250 και 300 διχρονα και περιμενουν τα 09 το καλοκαιρι !!! ) περνωντας ολο το Σ.Κ. μαζι του δεν μπορω να πω οτι τρελαθηκα και αυτο γιατι δεν ηταν πολυ προθυμο στις αλλαγες διευθυνσης και γλιστρούσε πολυ στις στροφες .πιστευω οτι φταινε τα λαστιχα εχει 90/90/21 και 140/80/18 θα με βοηθούσαν πολυ η συμβουλες σας για το τι να βαλω_ μπροστα ιδιο ή 80/100/21 και πισω 110/100/18(μηπως ειναι στενο? 120/90/18 (πολυ περιορισμενες επιλογες σε αυτη τη διασταση)
    Υ.Γ. ενοειται οτι πιεσεις και αναρτησεις σεταριστικαν σωστα και σχολαστικα

  2. #2
    και η πρωτη ΜΟΥ φοτο οχι και δικια της γιατι ειναι η μοτο που ηταν στην εκθεση


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00445 [].jpg 
Προβολές:	398 
Μέγεθος:	27,8 KB 
ID:	127468

  3. #3
    Kαλο λασπωτο

    Ηταν πολλα αυτα τα τελευταια 300αρια στην εκθεση....


    Warning!! Motorsports can be Dangerous....

  4. #4

    Re: Koyta Exc-e

    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos45
    Καλησπερα σε ολους,πριν απο 3 ημερες παρελαβα το τελευταιο για το 2008 ktm exc-e 300 (εχουν πουληθει ολα τα 250 και 300 διχρονα και περιμενουν τα 09 το καλοκαιρι !!! ) περνωντας ολο το Σ.Κ. μαζι του δεν μπορω να πω οτι τρελαθηκα και αυτο γιατι δεν ηταν πολυ προθυμο στις αλλαγες διευθυνσης και γλιστρούσε πολυ στις στροφες .πιστευω οτι φταινε τα λαστιχα εχει 90/90/21 και 140/80/18 θα με βοηθούσαν πολυ η συμβουλες σας για το τι να βαλω_ μπροστα ιδιο ή 80/100/21 και πισω 110/100/18(μηπως ειναι στενο? 120/90/18 (πολυ περιορισμενες επιλογες σε αυτη τη διασταση)
    Υ.Γ. ενοειται οτι πιεσεις και αναρτησεις σεταριστικαν σωστα και σχολαστικα
    [/

    Φίλε Γιώργο καλημέρα.....

    οι διαστάσεις 90/90/21 και 140/80/18 αντιστοιχούν σε εντουράδικα οικλογικά ελαστικά (FIM), ενώ οι υπόλοιπες που αναφέρεις σε κλασσικά ΜΧ λάστιχα.....

    γνώμη μου είναι πως αποκλείεται να γλυστράει από λάστιχα (τα οικολογικά είναι εκπληκτικά και ιδανικά για στροφές χωρίς μπερμ....), μάλλον κάτι άλλο είναι...

    τι οδηγούσες πριν????

    Ισίδωρος

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
    Kαλο λασπωτο

    Ηταν πολλα αυτα τα τελευταια 300αρια στην εκθεση....



    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  6. #6
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.657

    Re: Koyta Exc-e

    Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos45
    δεν ηταν πολυ προθυμο στις αλλαγες διευθυνσης και γλιστρούσε πολυ στις στροφες .
    Προφανώς "μπερδεύεσαι" με την ΜΧ οδήγηση ...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Καλορίζικο!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
    Ηταν πολλα αυτα τα τελευταια 300αρια στην εκθεση

  8. #8
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Profanos me prolave sto "tsak" kai peire to telaytaio Stock tis KTM hellas



    :rotflmao:




    kales voltes man
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  9. #9
    Αρχαία Ολυμπία Το avatar του/της marios8
    Εγγραφή
    02/04/2005
    Μηνύματα
    2.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
    Profanos me prolave sto "tsak" kai peire to telaytaio Stock tis KTM hellas



    :rotflmao:




    kales voltes man
    Ρε Julius τζάμπα το φίλαγα 3 ώρες

    Υγ Καλοτάξιδο
    Τον κάθε λαό τον κυβερνάει αυτός που του αξίζει.

  10. #10
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos45
    και η πρωτη ΜΟΥ φοτο οχι και δικια της γιατι ειναι η μοτο που ηταν στην εκθεση



    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos45
    και η πρωτη ΜΟΥ φοτο οχι και δικια της γιατι ειναι η μοτο που ηταν στην εκθεση

    Φοβερό marketing η ktm,

    πούλησε σε δύο το τελευταίο κομμάτι της έκθεσης.:rotflmao:

  12. #12
    Σχετικά με το "τελευταίο" εγώ τη Δευτέρα μετά την έκθεση πήγα να παραγγείλω το 250 από κάποιον τοπικό έμπορο, που ήδη μου είχε πάρει το KX μου για ανταλλαγή. Ρωτώντας την KTM HELLAS μας είπαν ότι έχουν εξαντληθεί όλα και έτσι ρωτήσαμε για το 300. Λάβαμε την ίδια απάντηση και έτσι ξεκίνησα τα τηλέφωνα κατ ευθείαν στα HELL IN STORE. Όλοι, ηταν απόλυτοι ότι το 300 δεν θα το βρώ πουθενά γιατί τα έψαχναν και οι ίδιοι και για το 250 απλά έλεγαν ότι δεν το έχουν αλλά ότι θα μπορούσα να το βρώ ίσως από την KTM HELLAS.
    Αυτό το βρήκα στον Κατσάφαρο στου οποίου το κατάστημα ήταν όντως το τελευταίο όπου παραδόξως μαθαίνοντας ότι υπάρχει εκεί ξανατηλεφώνησα στην ΚΤΜ ΗΕΛΛΑΣ (που υποτίθεται ότι γνωρίζει τί γίνεται στο δίκτυό της ) και πάλι μου είπαν ότι μάλλον κάνω λάθος και ότι δεν υπάρχει μηχανάκι προς πώληση. Ευτυχώς στην ktm έκαναν λάθος και έτσι το απέκτησα!

    Όσον αφορά τα λάστιχα όντως πρίν οδηγούσα MX με 80 /100/21 και 110/90/19 , παρ όλα αυτά σε αρκετές εντουροβόλτες μου με μηχανές φίλων,είχα παρατηρήσει ότι χρησιμοποιούν ελστικά ίδιων διαστάσεων (πίσω 18). Γι αυτό και προβληματίστηκα με τα συγκεκριμένα, που όντως είναι οικολογικά αλλά αυτό κατά γενική ομολογία, δεν θεωρείται πλεονέκτημα. Επίσης, η αφορμή μου δόθηκε και από σχετικές συζητήσεις, όπου κάποιοι πρότειναν ελαστικά με διαστάσεις MX καθώς επίσης και ο dirtybird που άλλαξε κατ΄ευθείαν τα αρχικής τοποθέτησης.

  13. #13
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    [i]Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos45 [

    Όσον αφορά τα λάστιχα όντως πρίν οδηγούσα MX με 80 /100/21 και 110/90/19 , παρ όλα αυτά σε αρκετές εντουροβόλτες μου με μηχανές φίλων,είχα παρατηρήσει ότι χρησιμοποιούν ελστικά ίδιων διαστάσεων (πίσω 18). Γι αυτό και προβληματίστηκα με τα συγκεκριμένα, που όντως είναι οικολογικά αλλά αυτό κατά γενική ομολογία, δεν θεωρείται πλεονέκτημα. Επίσης, η αφορμή μου δόθηκε και από σχετικές συζητήσεις, όπου κάποιοι πρότειναν ελαστικά με διαστάσεις MX καθώς επίσης και ο dirtybird που άλλαξε κατ΄ευθείαν τα αρχικής τοποθέτησης. [/B]
    Σαφως τα 110 ( τα οποια προτιμαω και εγω ) θα σε ευκοληνουν στις γρηγορες αλλαγες κατευθυνσης αλλα θα χασεις αρκετα σε ευσταθεια στις γρηγορες φλαταδουρες και γενικα στα πολλα χιλμ....

    Εγω προσωπικα θα πεταγα κατευθειαν το 140 ( το οποιο θεωρω υπερβολικο... )


  14. #14
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.657
    Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
    Εγω προσωπικα θα πεταγα κατευθειαν το 140 ( το οποιο θεωρω υπερβολικο... )
    Πως φαίνονται οι Νότιοι που οδηγούν στην "ξεραϊλα" ...


    (αν πέσεις σε πολύ λάσπη με το 110 θα σε βγάλει η ΕΜΑΚ όταν καλοκαιριάσει ...!!!)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  15. #15
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
    Πως φαίνονται οι Νότιοι που οδηγούν στην "ξεραϊλα" ...


    (αν πέσεις σε πολύ λάσπη με το 110 θα σε βγάλει η ΕΜΑΚ όταν καλοκαιριάσει ...!!!)
    & που να δείτε & τους πιο Νότιους ακόμα....

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. agora EXC
    από doni στο forum KTM
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 26/02/2005, 20:28
  2. Ktm Singles [lc4-smr-exc]
    από DUKASII στο forum KTM
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 23/06/2004, 11:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF