Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 13 από 13

Θέμα: Manual ΓΙΑ Dl650 ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/01/2006
    Μηνύματα
    8

    Manual ΓΙΑ Dl650 ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ

    ΠΩΣ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΑ MANUAL ΓΙΑ DL650 ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ?
    ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟ ''ΑΝΕΒΑΣΕΙ'' ΚΑΠΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ?

  2. #2
    Breva 1100 Το avatar του/της Bil
    Εγγραφή
    07/11/2005
    Μηνύματα
    555
    Αν αναφέρεσαι στο μικρό μανουαλ που είναι κάτω από τη σέλα της μηχανής, τότε αυτό αν έχεις μοντέλο κανονικής εισαγωγής και όχι παραεισαγωγής είναι ΚΑΙ στα ελληνικά.
    Αν εννοείς το αναλυτικό μάνουαλ των 300 και ... σελίδων αυτό υπάρχει από οσο γνωρίζω μόνο στα αγγλικά σε ηλεκτρονική μορφή και αν θυμάμαι καλά μπορείς να το κατεβάσεις και από το ελληνικό site για V-Strom www.vstrom.gr

    Αλλι'ως ρώτα αν μπορεί να στο δώσει κανενας έλληνας μάστορας εξουσιοδοτημένου service ...ματι λέω...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Bil
    Αν αναφέρεσαι στο μικρό μανουαλ που είναι κάτω από τη σέλα της μηχανής, τότε αυτό αν έχεις μοντέλο κανονικής εισαγωγής και όχι παραεισαγωγής είναι ΚΑΙ στα ελληνικά.
    Αν εννοείς το αναλυτικό μάνουαλ των 300 και ... σελίδων αυτό υπάρχει από οσο γνωρίζω μόνο στα αγγλικά σε ηλεκτρονική μορφή και αν θυμάμαι καλά μπορείς να το κατεβάσεις και από το ελληνικό site για V-Strom www.vstrom.gr

    Ρε φιλε το δικο μου δεν το εχει στα ελληνικα και δεν ειναι παραεισαγωγης!Θα μου αποσταλει μαζι με εγγυηση απο Σφακιανακη!

    Οσο για το manual στο vstrom.gr το κατεβασα και δεν ειναι στα ελληνικα!

  4. #4
    Breva 1100 Το avatar του/της Bil
    Εγγραφή
    07/11/2005
    Μηνύματα
    555
    Κώστα και σε μένα κάτω από τη σέλα ήταν όλα εκτός από το ελληνικό, που μου ήρθε μαζί με το βιβλίο συντήρησης - εγγύηση αφού πήρα εγώ τηλέφωνο και εστειλα ενα φάξ Σφακιανά γιατί ο δικός μου έμπορος το είχε ψιλοαμελήσει...
    Αλλά αφού το απέκτησα με αυτόν τον τρόπο....το έβαλα κάτω από τη σέλα και αυτό..

  5. #5
    Υιοθετημένο... ...μέλος Το avatar του/της athandim
    Εγγραφή
    21/04/2003
    Μηνύματα
    489
    Η ύπαρξη ελληνικού εγχειριδίου χρήσης και βιβλίου συντήρησης είναι η απόδειξη οτι το μηχανάκι είναι επίσημης εισαγωγής...

    Με αυτά τα δυο (και τον αριθμό πλαισίου) σε περίπτωση μεταπώλησης γνωρίζουμε αν η μοτοσυκλέτα είναι παραλληλης εισαγωγής ή επίσημης...(και φυσικά, αναλογα διαμορφώνεται και η τιμή...)

    Γι αυτό η αντιπροσωπία τα δίνει, αφού πρώτα τσεκάρει τον αριθμό πλαισίου....
    'Ενα Jameson με πάγο...

  6. #6
    Υιοθετημένο... ...μέλος Το avatar του/της athandim
    Εγγραφή
    21/04/2003
    Μηνύματα
    489

    Re: Manual ΓΙΑ Dl650 ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από llrnr
    ΠΩΣ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΑ MANUAL ΓΙΑ DL650 ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ?
    Για να το πω απλά:

    - Αν έχεις V-Strom επίσημης εισαγωγής και έχεις χάσει το manual ίσως και να σου δώσουν άλλο....Τηλεφώνησε στο Σφακιανάκη, στα κεντρικά (210-3499000) και ζήτα το τμήμα εγγυήσεων. Θα βγάλεις άκρη.

    - Αν έχεις παράλληλης εισαγωγής, ξέχνα το...Πήγαινε στο μαγαζί που το αγόρασες μήπως και....(χλωμότατο το κόβω), αλλιώς φωτοτυπίες από φίλο-γνωστό σου...
    'Ενα Jameson με πάγο...

  7. #7
    llrnr ΥΠΟΜΟΝΗ. Άν και δέν την πήρα ακόμη, (αύριο έχω κλείσει ραντεβού για test drive) θα σας το ανεβάσω από crack. σσσσσσσσσσσσσσ. τσιμουδιά.

  8. #8
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Πηγαίντε στα τμήματα ανταλλακτικών και παραγγείλετε το σαν ανταλλακτικό.Έχει κανονικό part number,το έχω πάρει.Αύριο θα σας γράψω τον αριθμό
    Εξωτερικά είναι κάπως ΕΤΣΙ
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  9. #9
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Tό βρήκα.
    Γράφτε....
    99500-36130-01GR
    (Ισχύει για το Κ4,προφανώς για τα μεταγενέστερα κυκλοφορεί άλλο,αλλά με μικρές έως ασήμαντες διαφορές):smilea:
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/01/2006
    Μηνύματα
    8
    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ MANUAL...PLEASE...!!!
    ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΡΕ dvavoul...ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ...???

  11. #11
    To manual το ζητησα απο τον Σφακιανακη και μου απαντησε οτι δεν το πουλαει σαν ανταλλακτικο γιατι το μεταφραζουν αυτοι και το δινουν σε κατοχους vstrom που τα εχει εισαγει ο Σφακιανακης (!). Το δικο μου (μοντ. 2006) το αγορασα απο αλλον dealer και διεθετε manual σε αλλες γλωσσες. Υπαρχει καπου να το κατεβασω?
    Ή να το βγαλω φωτοτυπια απο καποιον συμφορουμιτη?

    thnx

  12. #12
    Παιδες το βιβλιαρακι το δινει η αντιπροσωπεια....με κοστος βεβαια...της ταξεως των 126 ευρω!!!!ΑΝ μπορει κανεις να το βρουμε δια της τζαμπα οδους....

  13. #13
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Οποιος θελει να του το δωσω σε φωτοτυπιες να μου στειλει πμ.Εχω το service manual(δηλ το αναλυτικο του συνεργειου).Οποιος λοιπον αρεσκεται να γνωριζει τα παντα για το μηχανακι του και να του βαζει χερι,ας σπευσει.Καπου διαβασα οτι η αντιπροσωπεια δεν το δινει σαν ανταλλακτικο και αυτο μου την δινει στα νευρα!
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

Παρόμοια θέματα

  1. Manual στα ελληνικά για V-Strom 650
    από Resident στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2012, 09:00
  2. Manual στα ελληνικά για BMW 650GS
    από KRIDER στο forum BMW
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2009, 13:04
  3. Ψάχνω manual μηχανής στα ελληνικά
    από zadis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 16/08/2008, 17:28
  4. Service Manual για 650gs στα αγγλικά??
    από dio650gs στο forum BMW
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2006, 07:57
  5. bmw f650 gs manual στα ελληνικα η αγγλικα
    από nkbl στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2004, 00:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF