Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 24

Θέμα: Piaggio MP3 vs scooters τύπου beverly, t-max ktl

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/05/2009
    Μηνύματα
    11

    Piaggio MP3 vs alla scooters tipou beverly, t-max ktl

    Diabasa tis proigoumenes imeres diafores sizitiseis sxetika me to mp3 tis piaggio, kata poso einai asfales enas kateksoxin odigos autokinitou, toso gia ton idio oso kai gia tous ipoloipous, na agorasei k na metakinitai pleon me ena mp3. To thema pou egw thellw na thesw einai ti einai protimotero gia enan odigo autokinitou, me ligi i kai katholou empeiria se mixanes. Na agorasei ena mp3, mias kai dinei tin entipwsei oti parexei perissoteri pathitiki asfalia (paragontas pou einai poli simantikos gia kapoion pou exei to gnotheis eauton k den thewrei ton eauto tou valentino rossi) lambanontas omws ipopsin to auksimeno kostos kai tin pithanon megaliteri diskolia se eligmous, i mipws einai protimotero na agorasei ena scooter (p.x. to beverly cruiser 250), pou tha ton boithisei na katalabei poio amesa tin filosofia k idiaiterotites mias mixanis k tha tou epitrepsei isws pio eukola melontika na metabei se mixani magaliterou kibismou? Basika gia na eimai eilikrineis, auto einai ena dilima to opoio biwnw k egw. Tha sas parakalousa loipon na mou peite tin gnwmi sas k na me boithisete sto na parw tin pio swsti k asfali aposasi toso gia mena oso kai gia tous ipoloipous.

    p.s. Tin "mixani" skopeuw na tin xrisimopoiw gia tis kathimerines mou metakiniseis apo kai pros tin douleia mou k gia genikotera gia tis polles mikrometakiniseis pou exw sto kentro (mias k menw sto kentro tis athinas)
    Forever young!!!

  2. #2
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  3. #3
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Καλως ηρθες....


    Το MP3 δειχνει σιγουρα πιο ασφαλες σε καποιον που δεν εχει προηγούμενη εμπειρια σε μοτοσικλετες...ειδικα αν προερχεται απο το χωρο του αυτοκινητου εχει ορισμενα χαρακτηριστικα οπως το ποδοφρενο και τους χωρους που κανουν την μεταβαση απο τη μια κατηγορια στην αλλη πιο ευκολη...

    Παρ΄ολα αυτα και με το MP3 μπορεις να πεσεις, ενω το κυριοτερο προβλημα θεωρω οτι ειναι η μειωμενη ευελιξια του στο πηξιμο λογο ογκου και βαριας αισθησης του μπροστινου.

    Αν οπως λες θες ενα scooter για μικρομετακινησεις μεσα στη πολη, μην κοιτας ουτε καν στα 250...ενα 125-200 θα σε βολεψει μια χαρα, ειναι πολυ πιο οικονομικο και τα λεφτα που γλυτωνεις θα σου προτεινα να τα επενδυσεις σε πολυ καλης ποιοτητας προστατευτικο εξοπλισμο που ειναι το σημαντιοκοτερο ολων.

    Παντως κρινοντας απο αυτα που γραφεις το θεμα το προσεγγιζεις με σοβαροτητα, οποτε δεν νομιζω οτι θα εχεις προβλημα με ενα κανονικο διτροχο scooterακι.


  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/05/2009
    Μηνύματα
    11
    Διάβασα τις προηγούμενες ημέρες διέφορες συζητήσεις σχετικά με το mp3 τις piaggio, κατά πόσο είναι ασφαλές ένας κατεξοχήν οδηγός αυτοκινητου, τόσο για τον ίδιο όσο και για τους υπολοιπους, να αγοράσει k να μετακινείται πλέον με ένα mp3.Το θέμα που εγώ θέλω να θέσω είναι τι είναι προτιμότερο για έναν οδηγό αυτοκινητου, με λίγη η και καθόλου εμπειρία σε μηχανές. Να αγοράσει ένα mp3, μιας και δίνει την εντύπωση ότι παρέχει περισσότερη παθητική ασφάλεια(παράγοντας που είναι πολύ σημαντικός για κάποιον που έχει το "γνοθεις" εαυτόν k δεν θεωρεί τον εαυτό του Valentino Rossi) λαμβάνοντας όμως υπόψιν το αυξημένο κόστος και την πιθανόν μεγαλύτερη δυσκολία σε ελιγμούς ή μήπως είναι προτιμότερο να αγοράσει ένα scooter (p.x. το beverly cruiser 250), που θα τον βοηθήσει να καταλάβει ποιο άμεσα την φιλοσοφία k ιδιαιτερότητες μιας μηχανής k θα του επιτρέψει ίσως πιο εύκολα μελλοντικά να μεταβεί σε μηχανή μεγαλύτερου κυβισμού? Βασικά για να είμαι ειλικρινείς, αυτό είναι ένα δίλημμα το οποίο βιώνω k εγώ. Θα σας παρακαλούσα λοιπόν να μου πείτε την γνώμη σας k να με βοηθήσετε στο να πάρω την πιο σωστή k ασφαλή απόφαση τόσο για μένα όσο και για τους υπολοιπους.

    p.s. Την "μηχανή" σκοπεύω να την χρησιμοποιώ για τις καθημερινές μου μετακινήσεις από και προς την δουλειά μου k για γενικότερα για τις πολλές μικρομετακινήσεις που έχω στο κέντρο (μιας k μένω στο κέντρο τις αθηνας)
    Forever young!!!

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nyor
    p.s. Την "μηχανή" σκοπεύω να την χρησιμοποιώ για τις καθημερινές μου μετακινήσεις από και προς την δουλειά μου k για γενικότερα για τις πολλές μικρομετακινήσεις που έχω στο κέντρο (μιας k μένω στο κέντρο τις αθηνας)
    Θα προτιμούσα δίτροχο για να είμαι ειλικρινής, εφόσον η χρήση του θα ήταν στο κέντρο. Υπάρχει μεγάλη διαφορά στην ευελιξία τους ακόμα και όταν μιλάμε για μεγάλα σε σχέση με μικρά scooter, πόσο μάλλον για το MP3.
    Ακόμα και αρχάριος δεν θα αντιμετωπίσει πρόβλημα προσαρμογής (με τα δίτροχα). Και ικανοποιητικά στρίβουν και φρενάρουν, η απόδοση και ο τρόπος που λειτουργεί το μοτέρ τους δεν τρομάζουν, ενώ υπάρχουν και αρκετά μοντέλα με ABS.
    Συμφωνώ με τον el hymador για το θέμα του εξοπλισμού και τα κυβικά. Τα 125-150 είναι αρκετά για αρχάριο, ενώ με 200-250 είσαι υπερ καλυμμένος για να κινηθείς οπουδήποτε.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/05/2009
    Μηνύματα
    11
    Καλώς σας βρίκα....

    Βασικά κοιτάω το συγκεκριμένο scooter scooter (Beverly cruiser 250) καθαρά από αισθητικού λογους. Είμαι διατεθιμένος να δώσω κατι παραπάνω για κάτι το οποίο υποκειμενικά μου αρέσει περισσότερο. Σχετικά με τον εξοπλισμό εχω είδη αγοράσει ενα κράνος SHOEI και λογικά σε λίγο καιρό να αγοράσω και κάποιο jacket.

    Πάντως όσον αφορά την γνώμη σου καταλαβαινώ οτι απο θέμα κόστους θεςρείς οτι είναι κάλύτερο ενα απλο scooter. θα ήθελα όμως να ρωτίσω κατα πόσο συμφωνείτε/διαφωνείτε με την άποψη ενός φίλου, οτι γενικά οι "κουτάκιδες¨δεν πρέπει να οδηγούν μηχανή, επείδή πολύ απλα δεν έχουν την εμπειρία. Και γενικότερα κατα πόσον ευθύνονται για τα ατυχήματα μόνο οι "κουτάκιδες"? Μήπως και οι κατεξοχίν μηχανόβιοι δεν έχουν ιδέα απο την φιλοσοφία του αυκινήτου, με αποτέλεσμα να μην μπορούν εύκολα να προβλέψουν? Στην τελική τελική μην κανέις τόσες σφίνες. Και μην βγεις εκτός όριων όταν ένα ¨κουτι¨αλλάζει λωρίδα, κ σου μπλοκάρει την ευθεία. Η άποψη μου ειναι οτι η απάντηση βγίσκεται καπου στη μέση. Ο δρόμος δεν ανοίκει σε κανέναν.
    Forever young!!!

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nyor
    Πάντως όσον αφορά την γνώμη σου καταλαβαινώ οτι απο θέμα κόστους θεςρείς οτι είναι κάλύτερο ενα απλο scooter. θα ήθελα όμως να ρωτίσω κατα πόσο συμφωνείτε/διαφωνείτε με την άποψη ενός φίλου, οτι γενικά οι "κουτάκιδες¨δεν πρέπει να οδηγούν μηχανή, επείδή πολύ απλα δεν έχουν την εμπειρία. Και γενικότερα κατα πόσον ευθύνονται για τα ατυχήματα μόνο οι "κουτάκιδες"? Μήπως και οι κατεξοχίν μηχανόβιοι δεν έχουν ιδέα απο την φιλοσοφία του αυκινήτου, με αποτέλεσμα να μην μπορούν εύκολα να προβλέψουν? Στην τελική τελική μην κανέις τόσες σφίνες. Και μην βγεις εκτός όριων όταν ένα ¨κουτι¨αλλάζει λωρίδα, κ σου μπλοκάρει την ευθεία. Η άποψη μου ειναι οτι η απάντηση βγίσκεται καπου στη μέση. Ο δρόμος δεν ανοίκει σε κανέναν.
    Ποιός έγραψε ότι οι κουτάκηδες δεν πρέπει να οδηγούν μηχανή;
    Οι περισσότεροι οδηγοί μοτό είναι και οδηγοί αυτοκινήτων. Σε γενικές γραμμές ένας οδηγός μηχανής είναι καλύτερος οδηγός αυτοκινήτου καθώς έχει πιο ανεπτυγμένη την αίσθηση του χώρου και της "ροής" της κυκλοφορίας, ενώ η προσπάθεια επιβίωσης μέσα στην κίνηση του έχουν καλλιεργήσει την 6η αίσθηση που χρειάζεται για να προβλέψεις τη στραβή που θα γίνει.

    Σαφεστατα υπάρχουν και οδηγοί μοτό που είναι για κλωτσιές πάντως....
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #8
    Η βασική διαφορά ανάμεσα σε "κουτάκηδες" και "μηχανόβιους" είναι ότι οι δεύτεροι στην συντριπτική τους πλειοψηφία έχουν και αυτοκίνητο. Κατεξοχήν μηχανόβιοι είναι ελάχιστοι.

    Επίσης ο βαθμός ετοιμότητας που πρέπει να έχεις όταν οδηγάς μηχανή δεν συγκρίνεται σε καμία περίπτωση με αυτόν του αυτοκινήτου (ξεκαθαρίζω ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ με την οδήγηση μοτοσυκλέτας).

    Οι απαιτήσεις οδήγησης μοτοσυκλέτας είναι πολύ υψηλές. Λίγο να αφαιρεθεί και ... καληνύχτα.
    Ο οδηγός του αυτοκινήτου κινήται συνήθως σε μια γραμμή πίσω από έναν άλλο με χαμηλή έως μέση ταχύτητα χωρίς να επηρεάζεται από καιρικές συνθήκες (κρύο, ζέση, καυσαέρια), με αποτέλεσμα να του επιτρέπονται στιγμές χαλάρωσης.

    Το πρόβλημα το έχουν όλοι όσοι οδηγούν μηχανές από αυτούς που οδηγούν αποκλειστικά αυτοκίνητο, και αυτό γιατί κάποιος που δεν έχει οδηγήσει ποτέ μηχανή δεν έχει ιδέα, απο που μπορεί να περάσει μια μηχανή, τι μπορεί να γίνει αν παει να κλείσει μια μηχανή, πως μπορεί να σταματήσει μια μηχανή (και ανάλογα με τη μηχανή όλα αυτά).

    π.χ. Μου έχει τύχει ουκ ολίγες φορές να μπει αυτοκίνητο στην λωρίδα που κινούμαι (όχι απότομα) πάνω σε στροφή όταν είμαι με κλίση (ο οδηγός του αυτοκινήτου δεν συνηδειτοποιεί πόσο ποιό δύσκολο είναι να διορθώσεις πορεία υπο κλίση).

    Ωραίο το bevely.
    Το μικρότερο σκούτερ θα κάνει και αυτό τη δουλεία αλλά όχι τόσο άνετα, και επειδή το ατοκίνητο σου το βλέπω να πιάνει αράχνες, καλό θα είναι να έχεις κάτι "καλό" για βασικό μέσο μεταφοράς.
    A Noisy Tappet is a Happy Tappet!

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/04/2009
    Μηνύματα
    10
    Ωραίο το bevely.
    Το μικρότερο σκούτερ θα κάνει και αυτό τη δουλεία αλλά όχι τόσο άνετα, και επειδή το ατοκίνητο σου το βλέπω να πιάνει αράχνες, καλό θα είναι να έχεις κάτι "καλό" για βασικό μέσο μεταφοράς. [/B][/QUOTE]

    Απο τοτε που πηρα το x max το δικο μου αυτοκινητο εχει πιασει στην κυριολεξια αραχνες, και το εχω μετανιωσει που δεν πηρα κατι ακομα καλυτερο π.χ. tmax.

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/05/2009
    Μηνύματα
    11
    Δεν διαφωνώ σε κανένα από τα παραπάνω. Σαφώς κ το αυτοκινήτο από μόνο του είναι μία θωράκιση που σε ορισμένες περίπτώσεις κανεί του οδήγους να ποιο αφελής. Αυτο που θέλω όμως να πω ειναι κατί που σίγουρα δεν μπορεί να γινεί στην πραγματικότητα άλλα μπορεί ο καθένας να το φανταστεί. Φανταστείτε λοιπόν της μηχανές να συμπεριφέρονται όπως κάνουν τα αυτοκίνητα, να μην κάνουν σφίνες, να μην αλλάζουν συνεχώς λωρίδες, να μην κανουν αναστοφές όπου να ΄ναι κτλ... (θα μου τότε ποιος ο λόγος να πάρεις μηχανή, αυτό ομως είναι αλλη συζήτηση) Στην τελική τελική δεν θυμάμαι στον Κ.Ο.Κ να επιτρέπει στις μηχανές να περνάνε ανάμεσα στα αυτοκίνητα και γενικότερα να συμπεριφέρονται όπως κάπουν. Τυπικά και μόνο, οι μήχανες δεν παραβιάζουν πολυ περισσότερο τον Κ.Ο.Κ και θέτουν σε κίνδυνο τοσο την δίκή τους ζωή όσο και τη ζωή των άλλων. Αν γινόταν αυτό πόσα λιγότερα ατυχήματα θα είχαμε??? Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι οι μοσυκλετιστές οδηγόντας οπώς οδηγούν, πέρνουν απο μόνοι τους ένα ρίσκο. Δεν είναι μόνο ευθύνη της κυρα κούλας που θα κόψει το τιμόνι χωρίς να πολυκοιταξει, αλλά και του αναβάτη που θα πάει να την περάσει έχοντας αφίσει το πόλυ 10 εκάτοστα από αυτήν.
    Forever young!!!

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/05/2009
    Μηνύματα
    11
    Όσον αφόρα το ποιος ειναι γενικότερα καλυτερος οδηγός, επιτρέψτε μου να διαφωνίσω. Για μένα είναι καθαρά ανα περίπτωση. Όπως πολύ σωστά είπατε για την ικάνότητες που χρειάζεται μία μηχανή (που σαφώς κ έχετε δικίο) έτσι κ εγώ για να κάνω τον δικήγορο του διαβόλου θα σας πω μερικές ικανότητες που έχει σε μεγαλύτερο βαθμό ένας οδηγός αυτοκινήτου.
    1) Χρείαζεται κάποια ικανότητα στο να κουμαντάρεις έναν όγκο που ζυγιζει 1,5 τόνο, δεν ειναι το ίδιο σε μια μήχανη που ζυγίζει 250-350 κίλα.
    2) Οι οδηγοί αυτοκίνητων επειδή εχουν συνηθίσει εχουν πολύ μεγαλύτεροι υπομονή. Ίσως τα περισσότερα "κουτάκια" που είναι νευρικά στην κίνηση κ αποτελούν κίνδυνο για της μηχανές που κάνουν τις σγίνες, οδηγιούνται απο ανθρώπους που εχουν μηχανές κ απλα δεν την παλεύουν που έχουν κολίσει.
    3) Επίσης την μηχάνη της αισθάνεσαι, είναι προέκτασει του σώματος σου, την κουμαντάρεισ με το σώμα σου... το αυτοκίνητο παλι καλείσαι να το κουμανταρεις χωρίς άμεση σχέση.
    Forever young!!!

  12. #12
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nyor
    Όσον αφόρα το ποιος ειναι γενικότερα καλυτερος οδηγός, επιτρέψτε μου να διαφωνίσω. Για μένα είναι καθαρά ανα περίπτωση. Όπως πολύ σωστά είπατε για την ικάνότητες που χρειάζεται μία μηχανή (που σαφώς κ έχετε δικίο) έτσι κ εγώ για να κάνω τον δικήγορο του διαβόλου θα σας πω μερικές ικανότητες που έχει σε μεγαλύτερο βαθμό ένας οδηγός αυτοκινήτου.
    1) Χρείαζεται κάποια ικανότητα στο να κουμαντάρεις έναν όγκο που ζυγιζει 1,5 τόνο, δεν ειναι το ίδιο σε μια μήχανη που ζυγίζει 250-350 κίλα.
    2) Οι οδηγοί αυτοκίνητων επειδή εχουν συνηθίσει εχουν πολύ μεγαλύτεροι υπομονή. Ίσως τα περισσότερα "κουτάκια" που είναι νευρικά στην κίνηση κ αποτελούν κίνδυνο για της μηχανές που κάνουν τις σγίνες, οδηγιούνται απο ανθρώπους που εχουν μηχανές κ απλα δεν την παλεύουν που έχουν κολίσει.
    3) Επίσης την μηχάνη της αισθάνεσαι, είναι προέκτασει του σώματος σου, την κουμαντάρεισ με το σώμα σου... το αυτοκίνητο παλι καλείσαι να το κουμανταρεις χωρίς άμεση σχέση.
    Πάει καρφί για αντιπαράθεση αλλά δε μπορώ να μην προσπαθήσω έστω ν' αλλάξω κάπως το σκεπτικό σου :

    α. Καθένας οδηγεί αυτοκίνητο. Το βάρος της μηχανής βρίσκεται όλο ανάμεσα στα πόδια σου και πρέπει κάθε στιγμή να μπορείς να το ελέγξεις. Και με οποιαδήποτε ταχύτητα, σε οποιοδήποτε δρόμο ευθεία, ή στροφή, αυτοκινητόδρομο ή επαρχιακό.

    β. Οι οδηγοί αυτοκινήτων έχουν πολύ μεγαλύτερη υπομονή όταν βρίσκονται στην κίνηση αλλά μόλις βρουν κάποιο άνοιγμα να χωθούν σε άλλη λωρίδα σπάνια κοιτάνε τους καθρέφτες. Στα στοπ σπάνια περιμένουν. Η υπομονή αφορά μόνο φραγμένο από κίνηση δρόμο.

    γ. Το τρίτο μέρος όσων λες έρχεται από μόνο του σε αντίθεση με το πρώτο.
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/05/2009
    Μηνύματα
    11
    Φίλε μου απλά κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου... Η δική μου άποψη είναι οτι οπώς υπαρχουν αδήγοι αυτοκινήτων που δεν προσέχουν ετσι υπάρχουν κ οδηγοί μηχανων. Τωρα το ποιος χρειαζεται περισσοτερες ικανονητες για να οδηγηθει ΣΩΣΤΑ ενα αυτοκίνητο η μηχανή παλι θα πω και οι δύο. Η διαφορά για μένα ειναί οτι η μηχανή δεν συγχωρεί., οπως ίσως να κάνει ένα αυτοκίνητο. Και αυτό κάνει από μόνο του τους οδηγούς μηχανών να πρέπει να προσέχουν πολύ περισσότερο.

    Επίσης από οτι κατάλαβα μαλλον δεν διάβασες τι έγραφα παραπάνω σχετικά με το πόσο σωστή ή όχι ειναι η συμπεριφόρα των μηχανών στους ελληνικούς δρόμους.
    Forever young!!!

  14. #14
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nyor
    Φίλε μου απλά κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου... Η δική μου άποψη είναι οτι οπώς υπαρχουν αδήγοι αυτοκινήτων που δεν προσέχουν ετσι υπάρχουν κ οδηγοί μηχανων. Τωρα το ποιος χρειαζεται περισσοτερες ικανονητες για να οδηγηθει ΣΩΣΤΑ ενα αυτοκίνητο η μηχανή παλι θα πω και οι δύο. Η διαφορά για μένα ειναί οτι η μηχανή δεν συγχωρεί., οπως ίσως να κάνει ένα αυτοκίνητο. Και αυτό κάνει από μόνο του τους οδηγούς μηχανών να πρέπει να προσέχουν πολύ περισσότερο.

    Επίσης από οτι κατάλαβα μαλλον δεν διάβασες τι έγραφα παραπάνω σχετικά με το πόσο σωστή ή όχι ειναι η συμπεριφόρα των μηχανών στους ελληνικούς δρόμους.
    επειδή τα διάβασα κι επειδή κάνω κοντά στις 3000 χλμ το μήνα πόσα απ' αυτά π.χ. σφήνες κι ανεξέλγκτες αναστροφές και πολλά άλλα δεν κάνουν τα αυτοκίνητα;
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/05/2009
    Μηνύματα
    11
    Αν είσαι αντικειμενικός θα παραδεχτείς οτι οι μηχανές κανουν πολύ περισσότερες..Ετσι τουλαχιστον νομίζω εγώ.
    Forever young!!!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Piaggio Mp3
    από MS75 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2008, 12:47
  2. Piaggio Liberty VS Kymco Nexxon VS Daytona Sprinter
    από kalisperis στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2007, 19:03
  3. piaggio mp3 κι' όμως υπάρχει....
    από sp71 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 15/11/2006, 13:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF