Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 64

Θέμα: Falco Venus, παίρνουν νερό

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Viper4
    Εγγραφή
    20/11/2010
    Μηνύματα
    372

    Falco Venus, παίρνουν νερό

    Πρόβλημα παίδες και θέλω την γνώμη σας.

    Για καιρό η Δανάη έψαχνε να πάρει μπότες. Τις ήθελε αδιάβροχες και θηλυκές... όμορφες κλπ.
    Αυτά που ζητούσαμε τα βρήκαμε στα χαρακτηριστικά της μπότας Falco Venus. Τις βρήκαμε σε προσφορά και τις πήραμε πριν λίγες μέρες.
    Της λέω πριν τις βάλεις και τις πατήσεις σε δρόμο βάλτες σε μια λεκάνη με νερό να δεις αν είναι όντως 100% αδιάβροχες όπως λένε. Τις έβαλε και σε λίγη ώρα πήραν νερό και οι δύο, η αριστερή δε πολύ!

    Της λέω όπως είσαι αλλαγή τώρα! Παίρνω τηλ τον καταστηματάρχη και αφού μου τα μάσησε λίγο στην αρχή δέχτηκε να κάνει την αλλαγή. Δεν είχε όμως άλλο ζευγάρι στο νούμερο που θέλαμε στο ίδιο χρώμα, αλλά το είχε σε άλλο χρώμα. ΟΚ κανένα πρόβλημα λέω. Ο καταστηματάρχης λέει ότι πάνω στην μηχανή ο αέρας διώχνει το νερό και δεν υπάρχει περίπτωση να είναι τόσο πολύ όσο σε λεκάνη και μπλα μπλα μπλα... Όλα αυτά στα δικά μου αυτιά είναι βλακείες!

    Παίρνουμε λοιπόν σήμερα το άλλο ζευγάρι. Το ίδιο τεστ, και σε λίγα δευτερόλεπτα (ούτε μισό λεπτό) ξαναπήραν και οι δύο πάλι. Λιγότερο από τις άλλες μεν αλλά ξαναπήραν.

    Σε καμιά βδομάδα που λογικά θα ξαναπάω σαλόνικα θα περάσω από το μαγαζί του και θα απαιτήσω τα λεφτά μου πίσω. Και ερωτώ. Έχω άδικο; ή είναι λογικό να παίρνουν νερό μέσα στην λεκάνη;

    Οι δικιές μου δηλαδή γιατί δεν παίρνουν; και τις έχω και 4 χρόνια!
    Μ' αρέσει που τα καφενεία έχουν γεμίσει άνεργους επιστήμονες με 2 μεταπτυχιακά.Πλέον πας για ουζάκι και αντί για μπάλα συζητάς για μαύρες τρύπες τουλάχιστον..

  2. #2
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Viper4 Προβολή μηνύματος
    Πρόβλημα παίδες και θέλω την γνώμη σας.

    Για καιρό η Δανάη έψαχνε να πάρει μπότες. Τις ήθελε αδιάβροχες και θηλυκές... όμορφες κλπ.
    Αυτά που ζητούσαμε τα βρήκαμε στα χαρακτηριστικά της μπότας Falco Venus. Τις βρήκαμε σε προσφορά και τις πήραμε πριν λίγες μέρες.
    Της λέω πριν τις βάλεις και τις πατήσεις σε δρόμο βάλτες σε μια λεκάνη με νερό να δεις αν είναι όντως 100% αδιάβροχες όπως λένε. Τις έβαλε και σε λίγη ώρα πήραν νερό και οι δύο, η αριστερή δε πολύ!

    Της λέω όπως είσαι αλλαγή τώρα! Παίρνω τηλ τον καταστηματάρχη και αφού μου τα μάσησε λίγο στην αρχή δέχτηκε να κάνει την αλλαγή. Δεν είχε όμως άλλο ζευγάρι στο νούμερο που θέλαμε στο ίδιο χρώμα, αλλά το είχε σε άλλο χρώμα. ΟΚ κανένα πρόβλημα λέω. Ο καταστηματάρχης λέει ότι πάνω στην μηχανή ο αέρας διώχνει το νερό και δεν υπάρχει περίπτωση να είναι τόσο πολύ όσο σε λεκάνη και μπλα μπλα μπλα... Όλα αυτά στα δικά μου αυτιά είναι βλακείες!

    Παίρνουμε λοιπόν σήμερα το άλλο ζευγάρι. Το ίδιο τεστ, και σε λίγα δευτερόλεπτα (ούτε μισό λεπτό) ξαναπήραν και οι δύο πάλι. Λιγότερο από τις άλλες μεν αλλά ξαναπήραν.

    Σε καμιά βδομάδα που λογικά θα ξαναπάω σαλόνικα θα περάσω από το μαγαζί του και θα απαιτήσω τα λεφτά μου πίσω. Και ερωτώ. Έχω άδικο; ή είναι λογικό να παίρνουν νερό μέσα στην λεκάνη;

    Οι δικιές μου δηλαδή γιατί δεν παίρνουν; και τις έχω και 4 χρόνια!
    καταρχας, οι Falco αν θυμαμαι ειναι budget μποτες ...φτηνη κατηγορια δηλαδη...

    κατα 2ο , ξερεις πολλους να βουτανε την μποτα σε κουβα με νερο για ωρα? το δερμα οσο καλο κ να ειναι (κ οποια μεμβρανη και να φοραει) δεν μπορει να την παλεψει σαν ενα ακριβο gore tex
    Accipere quam facere praestat injuriam

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Viper4
    Εγγραφή
    20/11/2010
    Μηνύματα
    372
    Οι δικιές μου είναι Subirac (των 120 ευρώ) και δεν παίρνουν με τίποτα νερό!

    Οι Falco στα λίγα δευτερόλεπτα πήραν νερό! Δεν λέω ότι της άφησα τόσο ώστε να ποτίσει το δέρμα! Παίρνουν κάπου εκεί από όπου ξεκινάει το φερμουάρ χαμηλά.
    Μ' αρέσει που τα καφενεία έχουν γεμίσει άνεργους επιστήμονες με 2 μεταπτυχιακά.Πλέον πας για ουζάκι και αντί για μπάλα συζητάς για μαύρες τρύπες τουλάχιστον..

  4. #4
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    οι δικες μου falco,δεν εχουν μπασει νερα..δεν τις εχω δοκιμασει σε λεκανη κλπ αλλα εχουν φαει 1.5 ωρα δυνατη βροχη σε επιστροφη απο ταξιδι.τωρα για το αν εχεις δικιο,απτην στιγμη που στις πουλαει για 100% αδιαβροχες και δεν ειναι,θα επρεπε να σου επιστραφουν τα χρηματα.δεν ξερω κατα ποσο θα το καταφερεις.καλα ξεμπερδεματα...
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  5. #5
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    εμενα παλι μου φαινεται υπερβολικο.δεν ειναι λογικο επειδη λεει ο κατασκευαστης οτι ειναι αδιαβροχες να τις βουτηξουμε στο νερο λες και παμε για ψαρεμα...
    δλδ επειδη ο κατασκευαστης λεει οτι το κρανος προστατευει θα το εξφενδονισουμε με 300χαω και θα περιμενουμε να μην παθει ζημια?

    τεσπα...καλα ξεμπερδεματα φιλος...
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Μιχαλη δεν ειναι τροπος να δοκιμασεις αν ειναι 100% αδιαβροχες αυτος ρε φιλε....

    Απο οτι ξερω οι μποτουλες κρατανε μια χαρα το νερο εξω απο το ποδι. Τωρα αν εισαι μαζι με την γυναικα και φας 1 ωρα βροχη το προβλημα σου θα ειναι το τηγανι που θα σας στο κεφαλι και οχι αν παρουν νερο τα ποδια της

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kiloMeater
    Εγγραφή
    02/08/2006
    Μηνύματα
    200
    Παλια κατι Sidi αδιαβροχες που ειχα, ειχα περπατησει σε ποταμι μεσα (~10-20cm) για κανα 10λεπτο, νερο δεν ειχανε βαλει.
    http://community.webshots.com/user/IliasB

  8. #8
    ναι ρε παιδιά όντως είναι πολύ ακραίος τρόπος.....

    αλλά αμα λες οτι αυτό το προιόν είναι αδιαβροχο 100% δεν κάνεις διαχωρισμό σε νερό βροχής ή λεκάνης....

    ή είναι ή δεν είναι..... bi καταστάσεις δεν.....

    υγ.... όσο για τα κράνη και λοιπά τιμαλφή (αυτοκίνητα ακόμα) τα τέστ ασφαλείας γίνονται υπο κάποια παγκοσμίως αποδεκτα στανταρ..... το πόσο ρεαλιστικα είναι αυτα, είναι άλλο θέμα....

  9. #9
    Τελευταία τροποποίηση από Joyrider; 04/04/2012 στις 08:11.

  10. #10
    viper....

    θα σε στεναχωρήσω αλλά....

    water resistant δεν σημαίνει αδιαβροχες.....

    τωρα αν στις πούλησε για αδιαβροχες, άλλο θέμα....

  11. #11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    viper....

    θα σε στεναχωρήσω αλλά....

    water resistant δεν σημαίνει αδιαβροχες.....

    τωρα αν στις πούλησε για αδιαβροχες, άλλο θέμα....
    Ακριβώς γιαυτό έβαλα όλα αυτά τα λινκ. ΟΛΑ γράφουν water resistant.

    Ούτε ξέρουν τι σκατά πουλάνε ορισμένοι.

    Ή λες να υπάρχει δόλος; μπαααα

  12. #12
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Εγώ πάντως με τις dainese gore tex έχω άλλο πρόβλημα ρε παίδες....αρνούνται πεισματικά οι water resistant να πλυθούν...τι της βουλιάζω μέσα σε νερό,τις της πετάω στο πλυτήριο πάλι βρώμικες είναι....τόσο αδιαβροχές πιά?

    :rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:
    Keep spamming!!!:a13:

  13. #13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GIXXERAKIAS Προβολή μηνύματος
    Εγώ πάντως με τις dainese gore tex έχω άλλο πρόβλημα ρε παίδες....αρνούνται πεισματικά οι water resistant να πλυθούν...τι της βουλιάζω μέσα σε νερό,τις της πετάω στο πλυτήριο πάλι βρώμικες είναι....τόσο αδιαβροχές πιά?

    :rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:
    καλά, οι ιταλοί είναι γνωστό οτι δεν ξέρουν αγγλικα....

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Viper4
    Εγγραφή
    20/11/2010
    Μηνύματα
    372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    viper....

    θα σε στεναχωρήσω αλλά....

    water resistant δεν σημαίνει αδιαβροχες.....

    τωρα αν στις πούλησε για αδιαβροχες, άλλο θέμα....


    Μου τις πούλησε για 100% αδιάβροχες.
    Μ' αρέσει που τα καφενεία έχουν γεμίσει άνεργους επιστήμονες με 2 μεταπτυχιακά.Πλέον πας για ουζάκι και αντί για μπάλα συζητάς για μαύρες τρύπες τουλάχιστον..

  15. #15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Viper4 Προβολή μηνύματος
    Μου τις πούλησε για 100% αδιάβροχες.
    τότε φίλος επειδή (ειδικά αν τις έχεις πάρει με απόδειξη) δεν προκειται να σου δώσει πίσω φράγκα, δώσε κάτι παραπάνω και πάρε (από αυτόν, τι να κάνεις) πραγματικά αδιαβροχες (100% waterproof για να μαθαίνουν και οι ιταλοί).....

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΕΜΦΙΑΛΩΜΕΝΟ ΝΕΡΟ ΖΑΓΟΡΙ
    από toyota στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 08/07/2005, 10:07
  2. Περίεργο νερό
    από Timberg στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2005, 08:53
  3. Falco Sl1000?sos Sos Sos
    από tzanismille στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2005, 13:52
  4. Στη Δανία όλοι παίρνουν το λεωφορείο!
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/12/2004, 04:57
  5. Προσοχή στο νερό από Ψάρια
    από Polifer στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2004, 15:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF