Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 61

Θέμα: Μπουκωμα και αγκομαχητο!

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/05/2013
    Μηνύματα
    15

    Μπουκωμα και αγκομαχητο!

    Παιδια γεια σας και καλως σας βρηκα

    Λυπαμαι που πρωτοεμφανιζομαι με προβλημα, αλλα τι να κανουμε, συμβαινουν αυτα, ελπιζω να με διαφωτισετε και εσεις λιγο.

    Εχω ένα SUZUKI TU 250X, αγορασμενο το 1999. Τωρα εχει γυρω στα 40.000 χλμ.
    Για να παρετε μια ιδεα (εμενα ειναι οπως αυτο το μπορντω):
    http://www.motorencyclopedie.nl/moto...u250xvolty.htm

    Το μηχανακι είναι πολύ καλοδιατηρημενο και με εχει εξυπηρετησει τα μεγιστα, όλα αυτά το χρονια! Service εκανα παντα κανονικα, ποτε δεν τσιγκουνευτηκα σε υλικα, ενώ εχω αλλαξει και διαφορα, όπως αναρτησεις, προφυλακτηρες, ελατηρια, και αλλα, όλα γνησια ανταλλακτικα SUZUKI. Τον Αυγουστο του 2012, με αφησε ξαφνικα, ηταν τα πηνια (νομιζω στατορας λεγεται αυτό?), τα αλλαξα, όλα καλα.

    Πριν από λιγο καιρο, κανενα διμηνο τωρα, αρχισε εντελως ξαφνικα να μου μπουκωνει. Συγκεκριμενα συμβαινει το εξης:
    Το βαζω μπρος κανονικα και ξεκιναω. Μετα από 500 μετρα ανοιγω το γκαζι και μπουκωνει. Δηλαδη, κανει όπως όταν μενουμε από βενζινη και περναμε σε ρεζερβα. ΔΕΝ ανταποκρινεται στο ανοιγμα του γκαζιου, μπουκωνει, αγκομαχει. Σταματαω λοιπον δεξια, το μαρσαρω λιγο ή και το αφηνω στο ρελαντι, ξεκιναω και παει κανονικα. Όταν ανεβασει στροφες δεν μου το κανει. Αν όμως το σβησω, το αφησω εστω και λιγο, και το ξαναβαλω μπρος υπαρχει περιπτωση να μου το ξαναεμφανισει.

    Το πηγα στον μηχανικο που παω από παντα, ο οποιος είναι και ο εξουσιοδοτημενος της SUZUKI εδώ που ζω. Έλεγξε καρμπυρατερ, μπουζια, φιλτρα, και λεει ότι όλα είναι ΟΚ. Πηγα και εβαλα και 100αρα αμολυβδη. Μια από τα ιδια μου εκανε. Επισης ο μαστορας μου αποσυνδεσε το stand, που στη μηχανη μου, σβηνει τον κινητηρα αν είναι κατω όταν πας να φυγεις. Για καποιες μερες δουλευε καλα, και αναθάρρησα, μετα όμως παλι τα ιδια μου κανει.

    Εχετε καμια ιδεα ρε παιδια τι μπορει να είναι?

    Ευχαριστω παιδια!

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    το είχα πάθει στην μικρή μου μηχανή , όσο και αν περίεργο σου φανεί είναι μια μεμβράνη μέσα σε ένα σωλήνα νομίζω της βενζίνης ,και συνήθως ή σκίζετε η μαζεύει σκουπιδάκια,ακριβώς το ίδιο μου έκανε,και τελικά ήταν σκισμένη και είχε μαζέψει βρωμιά, καθαρίστηκε και το καρμπ. και μετά μια χαρά ήταν, για δες τό λιγο είναι πιο απλό απο οσο νομίζεις,δεν γνωρίζω τους μηχανικούς όρους για να στο εξηγήσω πιο "σωληνακι" είναι... απλά ελπίζω να κατάλαβες ποιο εννοώ

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/05/2013
    Μηνύματα
    15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PetranGR Προβολή μηνύματος
    το είχα πάθει στην μικρή μου μηχανή , όσο και αν περίεργο σου φανεί είναι μια μεμβράνη μέσα σε ένα σωλήνα νομίζω της βενζίνης ,και συνήθως ή σκίζετε η μαζεύει σκουπιδάκια,ακριβώς το ίδιο μου έκανε,και τελικά ήταν σκισμένη και είχε μαζέψει βρωμιά, καθαρίστηκε και το καρμπ. και μετά μια χαρά ήταν, για δες τό λιγο είναι πιο απλό απο οσο νομίζεις,δεν γνωρίζω τους μηχανικούς όρους για να στο εξηγήσω πιο "σωληνακι" είναι... απλά ελπίζω να κατάλαβες ποιο εννοώ
    Γεια σου φιλε, ευχαριστω για την απαντηση!
    Ναι και εγω πιστευω οτι πρεπει να ειναι κατι πολυ απλο, διοτι το μηχανακι μου το εχω παντα πεντακαθαρο και καλοδιατηρημενο!
    Δυστυχως, δεν μπορω να καταλαβω για τι ακριβως μου μιλας, διοτι (δυστυχως) με τα μηχανικα δεν εχω πολυ-αχοληθει. Βρηκα ομως τα σχεδια του νεου μοντελου (του 2009). Μηπως μπορεις σε παρακαλω να ριξεις μια ματια και να μου πεις πως λεγεται αυτη η μεμβρανη και το σωληνακι που λες?

    http://www.bikebandit.com/2009-suzuk...9102#sch650209

    Δεν ξερω αν βρισκεται σε αυτο το σημειο της μηχανης η μεμβρανη για την οποια μου μιλας. Αλλα σε αυτο το site εχει τα διαγραμματα για διαφορα μερη της μηχανης. Δωσε μου μια ιδεα πως λεγεται αυτο που λες, να το πω στον μαστορα μου. Βασικα, δεν καταλαβαινω ΠΩΣ και δεν πηγε το μυαλο του σε κατι τετοιο. Μπορει βεβαια να το εχει ηδη ελεγξει

    Ευχαριστω πολυ!

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SuzRet54627 Προβολή μηνύματος
    Γεια σου φιλε, ευχαριστω για την απαντηση!
    Ναι και εγω πιστευω οτι πρεπει να ειναι κατι πολυ απλο, διοτι το μηχανακι μου το εχω παντα πεντακαθαρο και καλοδιατηρημενο!
    Δυστυχως, δεν μπορω να καταλαβω για τι ακριβως μου μιλας, διοτι (δυστυχως) με τα μηχανικα δεν εχω πολυ-αχοληθει. Βρηκα ομως τα σχεδια του νεου μοντελου (του 2009). Μηπως μπορεις σε παρακαλω να ριξεις μια ματια και να μου πεις πως λεγεται αυτη η μεμβρανη και το σωληνακι που λες?

    http://www.bikebandit.com/2009-suzuk...9102#sch650209

    Δεν ξερω αν βρισκεται σε αυτο το σημειο της μηχανης η μεμβρανη για την οποια μου μιλας. Αλλα σε αυτο το site εχει τα διαγραμματα για διαφορα μερη της μηχανης. Δωσε μου μια ιδεα πως λεγεται αυτο που λες, να το πω στον μαστορα μου. Βασικα, δεν καταλαβαινω ΠΩΣ και δεν πηγε το μυαλο του σε κατι τετοιο. Μπορει βεβαια να το εχει ηδη ελεγξει

    Ευχαριστω πολυ!
    Μην νομίζεις οτι και εγώ είμαι κανένας μάστορας του ΜΙΤ ,απλά είχε συμβεί στο δικό μου είχα ζητήσει εξήγηση , είδα και το σκοισμένο μόνος οπότε κατάλαβα,το ψάχναμε καμία εβδομάδα μέχρι να το καταλάβουμε,νομίζω οτι ήταν ένα σωληνάκι που παρείχε την βενζίνη ,στον κινητήρα.Οπότε δεν γνωρίζω την ορολογία.
    Για αυτό , αν του εξηγήσεις και του πείς , η μεμβράνη η οποία βρίσκετε στο σωληνάκι παροχής βενζίνης; ίσως καταλάβει.

    Εμένα αγκωμαχούσε ακριβώς το ίδιο με εσένα και καμία φορά έσβηνε.

  5. #5
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.657
    Πιθανόν είναι δύσκολο να περιγραψεις το τι ακριβώς συμβαίνει αλλά άλλο πράγμα είναι το μπούκωμα (υπερβολική άκαυστη βενζίνη) και άλλο το ρετάρισμα (να μένεις από βενζίνη)...

    Ένας τρόπος, για να βγάλεις άκρη, είναι να βγάλεις το μπουζί όταν σου κάνει αυτά τα κόλπα και να δεις αν είναι "βρεγμένο" ή όχι ..
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/05/2013
    Μηνύματα
    15
    Παιδια, ευχαριστω για τις απαντησεις

    Σημερα επικοινωνησα με ενα εξουσιοδοτημενο service SUZUKI στην Αθηνα και μιλησα με εναν πολυ καλο ανθρωπο, μηχανικο. Μου ειπε οτι στη μηχανη μου δεν υπαρχει καμια μεμβρανη στο σωληνακι της βενζινης. Ενα απλο σωληνακι ειναι λεει που δινει βενζινη στο καρμπυρατερ. Δεν εχει καμια μεμβρανη, ενα απλο σωληνακι ειναι. Του περιεγραψα το προβλημα και μου ειπε και αυτος για ελεγχο καρμπυρατερ, τον οποιο εγω βεβαια εχω ηδη κανει στο τοπικο (εξουσιοδοτημενο) συνεργειο. Μου ειπε επισης οτι αυτο που συμβαινει μπορει να οφειλεται σε πολλα και διαφορα, μεχρι και Ηλεκτρονικη μπορει να ειναι , και οτι αν δεν δει το μηχανακι απο κοντα δεν μπορει να πει. Παντως, γνωριζονται με τον τοπικο μηχανικο μου, εδω που βρισκομαι, τον εχει σε εκτιμηση, και δηλωσε εκπληκτος πως και δεν το εχει βρει ακομη το προβλημα...

    Επειδη ισως δεν εκφραστηκα και πολυ σωστα, να ξαναπεριγραψω τι ακριβως συμβαινει:

    - Το μηχανακι ειναι στο γκαραζ, παω και το βαζω μπροστα, χωρις κανενα προβλημα. Καμια φορα χρησιμοποιω ΤΣΟΚ, αλλες φορες οχι.
    - Αφου ζεσταινεται λιγο, λιγοτερο απο 1 λεπτο, ξεκιναω.
    - Μετα απο περιπου 500-1000 μετρα, και ενω παω πχ. με δευτερα και περιπου 20-30 χλμ/ωρα, αρχιζει και μου μπουκωνει! Δηλαδη, ενω εχω το γκαζι σταθερο ή και το ανοιγω λιγο για να παω πιο γρηγορα, το μηχανακι ΔΕΝ ανταποκρινεται! Οι στροφες ανεβαινουν, αλλα δεν "πιανει" να παει πιο γρηγορα! Αγκομαχει και κανει σαν μπουκωμενο! Καταλαβαινετε? Ελπιζω να το περιγραφω σωστα
    - Με το που γινεται αυτο, εγω σταματαω καπου δεξια, και χωρις να σβησω βαζω νεκρα και το ψιλο-μαρσαρω μεχρι να ερθει στα συγκαλα του! Κανει λιγο σαν μπουκωμενο και μετα ξεμπουκωνει!
    - Αφου συμβει αυτο, κανω τις διαδρομες μου κανονικα, ειτε μεσα στην πολη με χαμηλες ταχυτητες και σταματηματα-ξεκινηματα, ειτε εξω απο την πολη που την ανοιγω τερμα, χωρις να παρουσιαζει κανενα προβλημα!
    - ΑΝ σταματησω καπου και την αφησω για λιγο (σβηστη εννοειται), μπορει μετα να μου το ξανακανει.

    Εκτος απο το οτι το συγκεκριμενο προβλημα ειναι σπαστικο, ειναι και λιγο επικινδυνο Εγω δεν τρεχω αλλα δεν εχω παντα τη δυνατοτητα να σταματαω καπου δεξια μεσα στην κινηση

    Απο περιπου την επομενη Τριτη θα ξαναπερασω απο το συνεργειο να το ξαναδουμε. Θα μου βαλει μου ειπε λιγο σπρεϊ στις φυσες, δεν ξερω τι εννοει..

    Τελος, εγω δυστυχως ή ευτυχως, δεν το ακουμπαω το μηχανακι στο κινητηρα. Ολα τα εκανε και τα κανει ο μαστορας.

    ΑΝ εχετε καμμια ιδεα για το τι μπορει να συμβαινει, ειναι πολυ ευπροσδεκτη!!
    (φοβαμαι μονο μην ειναι καμια ηλεκτρονικη, που κανει γυρω στα 300 )

  7. #7
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.657
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SuzRet54627 Προβολή μηνύματος
    μιλησα με εναν πολυ καλο ανθρωπο, μηχανικο.
    εδώ κάτι δεν μου στέκει..
    (μήπως ξέχασες να γραψεις "και με έναν"..??)

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SuzRet54627 Προβολή μηνύματος
    Οι στροφες ανεβαινουν, αλλα δεν "πιανει" να παει πιο γρηγορα!
    Ή το λάστιχό σου πατάει σε λάδια ή πατινάρει ο συμπλέκτης ή πάλι κάτι δεν περιγραφεις σωστά..
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/05/2013
    Μηνύματα
    15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    εδώ κάτι δεν μου στέκει..
    (μήπως ξέχασες να γραψεις "και με έναν"..??)
    Δεν σε καταλαβαινω. Τι εννοεις??

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Ή το λάστιχό σου πατάει σε λάδια ή πατινάρει ο συμπλέκτης ή πάλι κάτι δεν περιγραφεις σωστά..

    Τι πραμα?! Το λαστιχο μου παταει σε λαδια?! Ποιο λαστιχο? Το πισω λαστιχο, ο πισω τροχος εννοεις?! Αν εννοεις αυτο, μας δουλευεις ρε φιλε? Πλακα μας κανεις?
    Για το συμπλεκτη δεν ξερω τι να σου πω, εμενα κανονικα μπαινουν οι ταχυτητες

    Οσο για το αν περιγραφω κατι σωστα ή οχι, ΜΗΠΩΣ εχουν προβλημα τα Ελληνικα σου, φιλε μου?! Διοτι δεν ξερω πως αλλιως να στο πω

  9. #9
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.657
    Καλέ μην συγχίζεσαι ...!!
    (κρατα το για την πιθανότητα της ηλεκτρονικής..)


    Υ.Γ.
    Όντως έχουν πρόβλημα τα Ελληνικά μου γιατί έπρεπε αμέσως να καταλάβω ότι όταν ένα μηχανάκι ανεβάζει στροφές χωρίς να επιταχύνει, μάλλον δουλεύει με νεκρά..
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/05/2013
    Μηνύματα
    15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Καλέ μην συγχίζεσαι ...!!
    (κρατα το για την πιθανότητα της ηλεκτρονικής..)


    Υ.Γ.
    Όντως έχουν πρόβλημα τα Ελληνικά μου γιατί έπρεπε αμέσως να καταλάβω ότι όταν ένα μηχανάκι ανεβάζει στροφές χωρίς να επιταχύνει, μάλλον δουλεύει με νεκρά..
    Τι ειναι αυτα που λες ρε φιλε... Δηλαδη θες να πεις οτι ειχα νεκρα στο μηχανακι και δεν το ειχα καταλαβει?! Πω ρε... Καμια σχεση! Εκει που παει λεμε, κανονικα, με μικρη ομως ταχυτητα, σιγουρα κατω απο 30χλμ / ωρα, το παθαινει! Κανονικα με ταχυτητα καλο-κουμπωμενη παω και παρουσιαζεται το προβλημα! ΜΕΤΑ σταματαω δεξια αναγκαστικα, και ΤΟΤΕ βαζω νεκρα ή και με την ταχυτητα που εχει μεσα και συμπλεκτη, ψιλο-μαρσαρω λιγη ωρα, και "ξεμπουκωνει". Αυτα.

    Τελος παντων.

    ΑΝ ξερει καποιος σε αυτο το forum ας πει τουλαχιστον τι θα κοιταζε αυτος στο συγκεκριμενο μηχανακι, με τη σειρα. ΤΙ θα εξεταζε δηλαδη, το ενα μετα το αλλο, Α Β Γ Δ... μεχρι να εντοπισει το προβλημα.

    Να ειστε ολοι καλα.

    Ευχαριστω.

  11. #11
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.657
    Καλά σε κατάλαβα ότι είσαι σεβνταλής άντρας...

    Εσύ γίνεται να καταλάβεις ότι όταν ανοίγεις το γκάζι ΚΑΙ ανεβαίνουν οι στροφές ΚΑΙ δεν επιταχύνει το μηχανάκι ισχύει κάτι από τα 3 που σου έγραψα παραπάνω...???
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  12. #12
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Καλά σε κατάλαβα ότι είσαι σεβνταλής άντρας...

    Εσύ γίνεται να καταλάβεις ότι όταν ανοίγεις το γκάζι ΚΑΙ ανεβαίνουν οι στροφές ΚΑΙ δεν επιταχύνει το μηχανάκι ισχύει κάτι από τα 3 που σου έγραψα παραπάνω...???
    Μετάφραση των παραπάνω σε απλά Ελληνικά:

    1. Μπας και πατινάρει ο συμπλέκτης και δεν πάει βήμα το μοτοσακό σου;
    2. Μπας και πατάς λάδια και πάλι γλυστράει κάτι αλλά αντι των δίσκων του συμπλέκτη, αυτή τη φορά ο τροχός;
    3. Σίγουρα κουμπώνουν όλες οι ταχύτητες και δεν σου πετάει νεκρά;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #13
    Πρέπει να κάνεις μια εκ βαθέων ψυχανάλυση στο καρμπυρατέρ σου γιατί πιστεύω πως τα κρατάει όλα μέσα του με αποτέλεσμα τα κόμπλεξ του να μεταφράζονται σε μπουκώματα και αγκομαχητά.

  14. #14
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SuzRet54627 Προβολή μηνύματος
    Επειδη ισως δεν εκφραστηκα και πολυ σωστα, να ξαναπεριγραψω τι ακριβως συμβαινει:

    - Το μηχανακι ειναι στο γκαραζ, παω και το βαζω μπροστα, χωρις κανενα προβλημα. Καμια φορα χρησιμοποιω ΤΣΟΚ, αλλες φορες οχι.
    - Αφου ζεσταινεται λιγο, λιγοτερο απο 1 λεπτο, ξεκιναω.
    - Μετα απο περιπου 500-1000 μετρα, και ενω παω πχ. με δευτερα και περιπου 20-30 χλμ/ωρα, αρχιζει και μου μπουκωνει! Δηλαδη, ενω εχω το γκαζι σταθερο ή και το ανοιγω λιγο για να παω πιο γρηγορα, το μηχανακι ΔΕΝ ανταποκρινεται! Οι στροφες ανεβαινουν, αλλα δεν "πιανει" να παει πιο γρηγορα! Αγκομαχει και κανει σαν μπουκωμενο! Καταλαβαινετε? Ελπιζω να το περιγραφω σωστα
    - Με το που γινεται αυτο, εγω σταματαω καπου δεξια, και χωρις να σβησω βαζω νεκρα και το ψιλο-μαρσαρω μεχρι να ερθει στα συγκαλα του! Κανει λιγο σαν μπουκωμενο και μετα ξεμπουκωνει!
    - Αφου συμβει αυτο, κανω τις διαδρομες μου κανονικα, ειτε μεσα στην πολη με χαμηλες ταχυτητες και σταματηματα-ξεκινηματα, ειτε εξω απο την πολη που την ανοιγω τερμα, χωρις να παρουσιαζει κανενα προβλημα!
    - ΑΝ σταματησω καπου και την αφησω για λιγο (σβηστη εννοειται), μπορει μετα να μου το ξανακανει.

    Εκτος απο το οτι το συγκεκριμενο προβλημα ειναι σπαστικο, ειναι και λιγο επικινδυνο Εγω δεν τρεχω αλλα δεν εχω παντα τη δυνατοτητα να σταματαω καπου δεξια μεσα στην κινηση

    Απο περιπου την επομενη Τριτη θα ξαναπερασω απο το συνεργειο να το ξαναδουμε. Θα μου βαλει μου ειπε λιγο σπρεϊ στις φυσες, δεν ξερω τι εννοει..

    Τελος, εγω δυστυχως ή ευτυχως, δεν το ακουμπαω το μηχανακι στο κινητηρα. Ολα τα εκανε και τα κανει ο μαστορας.

    ΑΝ εχετε καμμια ιδεα για το τι μπορει να συμβαινει, ειναι πολυ ευπροσδεκτη!!
    (φοβαμαι μονο μην ειναι καμια ηλεκτρονικη, που κανει γυρω στα 300 )

    Υπαρχει περιπτωση να ξεχνας το τσοκ ανοιχτο....????

    Υπαρχει περιπτωση να μην κλεινεις καλα το τσοκ..???

    ( Λεω εγω τωρα..)

  15. #15
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.657
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Πρέπει να κάνεις μια εκ βαθέων ψυχανάλυση στο καρμπυρατέρ σου γιατί πιστεύω πως τα κρατάει όλα μέσα του με αποτέλεσμα τα κόμπλεξ του να μεταφράζονται σε μπουκώματα και αγκομαχητά.
    Προσωπικά έχω αντιθετη άποψη αγαπητε συνάδελφε..

    Μάλλον πρόκειται περί άκρας εξωτερίκευσης εσωτερικών συναισθημάτων του εν λόγω εξαεριωτήρος μετά σημαντικής αμετροέπειας ως προς το εν συστατικόν του καυσίμου μίγματος...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Και κάτι ακόμα
    από bikersonly στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 15:41
  2. Kαλημέρα και ευλογημένα MotoGp...
    από BICILINDRICO στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2003, 15:17
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 22:42
  4. Γεια και χαρα
    από sonus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 11:47
  5. Προς admins, moderatores και όποιος άλλος...
    από TManiac στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 08:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF