Σελίδα 1 από 17 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 242

Θέμα: drz 400

  1. #1

    Post drz 400

    paidia eimai kainoyrgios shn selida opos kai kainoyrgios pano se ena drz 400 montelo 2003!! 8a sas po se ti katastash einai to mhxanaki mou k 8a h8ela na mou peite an ekana kala pou to phra! einai 2003 montelo, foraei e3atmish crd apo ton pato, zantolastixa motard me sxedon kainoyrgia lastixa dunlop! einai to grehgoro montelo me karbyrater fcr, plastiko ntepozito xoris piso patakia ktl... 8a h8ela na mou pei kapoios pou gnorizei posa ellathria exei to pistoni tou! to paidi pou to phra mo eipe pos foraei pistoni me diplo ellathrio k skeftomai na tou peraso pistonaki me 3 ellathria gia na exo to kefali mou yshxo! einai kalh kinhssh h oxi? parakalo as mou apanthsei kapoios......

  2. #2

    Re: drz 400

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikolakhs89
    paidia eimai kainoyrgios shn selida opos kai kainoyrgios pano se ena drz 400 montelo 2003!! 8a sas po se ti katastash einai to mhxanaki mou k 8a h8ela na mou peite an ekana kala pou to phra! einai 2003 montelo, foraei e3atmish crd apo ton pato, zantolastixa motard me sxedon kainoyrgia lastixa dunlop! einai to grehgoro montelo me karbyrater fcr, plastiko ntepozito xoris piso patakia ktl... 8a h8ela na mou pei kapoios pou gnorizei posa ellathria exei to pistoni tou! to paidi pou to phra mo eipe pos foraei pistoni me diplo ellathrio k skeftomai na tou peraso pistonaki me 3 ellathria gia na exo to kefali mou yshxo! einai kalh kinhssh h oxi? parakalo as mou apanthsei kapoios......
    Εχεις το καλο το ετοιμοπολεμο drz400'E !
    H CRD καλη ειναι αλλα υπαρχουν και καλυτερες αν κυνηγας την απολυτη δυναμη..!
    Ολα τα drz400 εχουν το ιδιο πιστονι , εχει 3 ελατηρια απο τη μανα του . Το 'Ε εχει και πιο ανεβασμενη συμπιεση στο 12.2:1 ( 'S/'SM 11.3:1) αλλα αυτο οφηλεται στη φλατζα της βασης του κυλινδρου .

    Σου ειπε το παιδι οτι εχει αλλαξει αυτος το πιστονι με καποιο αλλο ;

    Με 2 ελατηρια πιστονι βγαινει στα 92mm + 94mm διαμετρο (90mm μαμα) ενα που εριναι πιο κοντο που χρησημοποιητε οταν το κανεις 450cc με την +5mm στροφαλομπιελα για να μη βρει το πιστονι στις βαλβιδες .
    Αν δεν εχει βαλει την +5mm στροφαλομπιελα τοτε δε νομιζω να εχει πιστονι με 2 ελατηρια .

    Παιζει και

    κοντερακι φινο .

    Λαδακια να του αλλαζεις καθε 3.000χλμ περιπου και το λαδι που βαζεις να ειναι καλης ποιοτητας και να τελιωνει σε 50 , π.χ 15W50 - 20W50 .
    Βασιλης

    DRZ4??sm k5 full extra!

  3. #3

    thnks

    se eyxaristo poly filarako!!! na eisai kala!!! me boh8hses arketa!!! a kai oso gia to konter entelos symptomatika proxtes paragghla ayto akrivos apo to e bay... eyxaristo...

  4. #4
    Αν το πηρες απο το ιδιο μαγαζι να ξερεις οτι το στελνει γρηγορα! 6 μερες εκανε για να ερθει το δικο μου ! Εγω του εβαλα και αυτο !
    Βασιλης

    DRZ4??sm k5 full extra!

  5. #5

    Cool poreies!!!

    file 8a h8ela na se rothso k kati akoma! epeidh eimai foithths skeftomai pou k pou na xrhsimopoio to drz gia na phgainoerxomai sto kanoniko spiti mou stoys goneis apo thn polh pou spoudazo (mia apostash peripou 250 xlm) mia fora stoys dyo mhnes... yparxei kapoio provlhma h oxi? pio poly me provlhmatizei to oti einai to E montelo phpos den antexei poreies?eyxaristo...

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Ειχα κι εγω το Ε. Για χιλιομετρα τοσο πολλα δε κανει. Ειναι για χρηση βουνο πιο πολυ.
    Κατα τα αλλα ειναι πολυ καλο μηχανακι, να προσεχεις τα λαδια μονο και την καδενα.

  7. #7

    Re: poreies!!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikolakhs89
    file 8a h8ela na se rothso k kati akoma! epeidh eimai foithths skeftomai pou k pou na xrhsimopoio to drz gia na phgainoerxomai sto kanoniko spiti mou stoys goneis apo thn polh pou spoudazo (mia apostash peripou 250 xlm) mia fora stoys dyo mhnes... yparxei kapoio provlhma h oxi? pio poly me provlhmatizei to oti einai to E montelo phpos den antexei poreies?eyxaristo...

    Καλυτεςρα θα ηταν να του αλλαξεις κανα γραναζι για να απλωσει πιο πολυ , εδω το δικο μου το SM ( + οτι του εχω βαλει..!)που εχει 15/41 και στην εθνικη/μεγαλη πορια μου φεναιται κοντο..

    Τι γραναζια φοραει ?
    Βασιλης

    DRZ4??sm k5 full extra!

  8. #8

    Thumbs up granazia

    Αν δεν κάνω λάθος φοράει 15 μπροστά κ 49 πίσω! να το μακρύνω περισσότερο λες; Αυτό που θα ήθελα να μου πεις εμπηρικά είναι αν υπάρχει περίπτωση να πάθει κάτι απο την πορεία ή δεν καταλαβαίνει τίποτα? Ευχαριστω πάρα πού ρε φίλε για την βοηθειά σου!! Με ευκολήνεις πολύ!

  9. #9
    Εε αμα εινει SM παρα ειναι κοντο για καθε μερα... Δοκιμασε ενα 15/41 και θα εισαι κομπλε νομιζω .
    Βασιλης

    DRZ4??sm k5 full extra!

  10. #10

    Thumbs up

    δεν σκοπευω να κανω αυτην την αποσταση καθε μερα αλλα περιπου μια φορα στο δυμηνο! τεσπα! κατα την γνωμη σου ο κινητηρας αντεχει τοσα χλμ πορεια ή υπαρχει περιπτωση να βγαλει καποιο προβλημα;

  11. #11
    Το δικο μου το εχω φερει στα επιπεδα ενος 'Ε εδω και κανα χρονο+ , εχω κανει ταξιδακια της ταξης των 200χλμ , μεση ταχυτητα 110-130 και παει οκ . Γενικα αν δε το κυνηγας το μηχανακι συνεχεια στη τελικη του δεν εχεις θεμα . Αλλα με γραναζομα 15/49 +17ρηδες τροχους θα σου βγαλει τη πιστη γιατι ειναι αρκετα κοντο .
    Βασιλης

    DRZ4??sm k5 full extra!

  12. #12
    μπραβο ρε drzακια... δεν περιμενα τοση βοηθεια απο κανεναν! αυριο βγαινει το παλιο πιστονι κ θα γινει η παραγγελια του καινουργιου με τα τρια ελλατηρια!! αν εχω κσμισ απορια θα σε ρωτησω! κ παλι ευχαριστω!!!

  13. #13
    Ειναι ρε σιγουρο οτι το παλιο ειναι με 2 ελατηρια???
    Τα JE ειναι παντως πολυ καλα πιστονια , τετοιο εχω κι εγω και γενικα εχουν πολυ καλη φημη πανω στα drz !
    Βασιλης

    DRZ4??sm k5 full extra!

  14. #14
    δεν ειναι σιγουρο ετσι μου ειπε ο τυπος που αγορασα το μηχανακι!!! αυριο που 8α ανοιχτει θα δουμε! αν τελικα φοραει πιστονι με τρια ελλατηρια λεω να του αλλαξω μονο τα ελλατηρια! ποια η γνωμη σου? πηγαινει παντως πολυ καλα το μηχανακι! ειναι πολυ παιχνιδιαρικο κ γενικα ειμαι ευχαριστημενος!!!

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikolakhs89
    δεν ειναι σιγουρο ετσι μου ειπε ο τυπος που αγορασα το μηχανακι!!! αυριο που 8α ανοιχτει θα δουμε! αν τελικα φοραει πιστονι με τρια ελλατηρια λεω να του αλλαξω μονο τα ελλατηρια! ποια η γνωμη σου? πηγαινει παντως πολυ καλα το μηχανακι! ειναι πολυ παιχνιδιαρικο κ γενικα ειμαι ευχαριστημενος!!!
    Μου φαινεται λιγο κουφο παντως να εχει μπει πιστονι με 2 ελατηρια...
    Αμα ανοιχτει θα το δει ο μηχανικος , το δικο μου που ανοιχτηκε στα 26.000χλμ για να μπει ο μεγαλυτερος κυλινδρος+πιστονι ( "440cc" ) τα μαμισια ηταν σε αριστοτατη κατασταση!
    Βασιλης

    DRZ4??sm k5 full extra!

Σελίδα 1 από 17 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF