Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 66

Θέμα: Μπότες η μποτάκι??

  1. #16
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Όποιος έχει συγκεκριμένο χώρο εργασίας και μετακινείται μόνο στο πηγαινέλισμα σε αυτόν, θα κερδίσει σε ασφάλεια και άνεση, αν αφήνει αλλαξιά εκεί. Παπούτσια, παντελόνι, μέχρι και κάλτσες.

    Ασφαλή εξοπλισμό για τη μετάβαση και αλλαγή σε άνετη ένδυση και υπόδηση, στο χώρο εργασίας.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    180
    Τελικά τσιμπίσα τις nighthawk. Φενονται άνετες και χθες τις φορεσα κάνα 3 ωρο

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    180
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Όποιος έχει συγκεκριμένο χώρο εργασίας και μετακινείται μόνο στο πηγαινέλισμα σε αυτόν, θα κερδίσει σε ασφάλεια και άνεση, αν αφήνει αλλαξιά εκεί. Παπούτσια, παντελόνι, μέχρι και κάλτσες.

    Ασφαλή εξοπλισμό για τη μετάβαση και αλλαγή σε άνετη ένδυση και υπόδηση, στο χώρο εργασίας.
    Σημερα θα δοκιμάσω με τις μπότες να μείνω στην δουλειά κανονικά

  4. #19
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Όποιος έχει συγκεκριμένο χώρο εργασίας και μετακινείται μόνο στο πηγαινέλισμα σε αυτόν, θα κερδίσει σε ασφάλεια και άνεση, αν αφήνει αλλαξιά εκεί. Παπούτσια, παντελόνι, μέχρι και κάλτσες.

    Ασφαλή εξοπλισμό για τη μετάβαση και αλλαγή σε άνετη ένδυση και υπόδηση, στο χώρο εργασίας.
    Σωβρακο οχι ρε Νεοσσε?
    Ride(s) the wind of change...

  5. #20
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Σωβρακο οχι ρε Νεοσσε?
    Άμα με προσπεράσει κανένας στο μπεριφερειακό με Beverly 350 ξυστά από δεξιά () με 120 km/h, χρειάζεται αλλαγή κι αυτό.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Aris98 Προβολή μηνύματος
    Θα βολεψουν κάθε μέρα και στην δουλειά γραφείου ? Θα πάω να δοκιμάσω και το επόμενο νούμερο για να καταλήξω δεν ξέρω τι εφαρμογή πρέπει να έχουν αλλά νιώθω λίγο σφυκτο το πόδι μου μήπως θα ανοίξει λίγο ? Φόρεσα και τις x tourer δεν ητνα τόσο μαλακές αλλά είχαν πιο ανοιχτή φόρμα. Άλα τα nighthawk μου άρεσαν πιο πολύ και ότι μπορείς να το βάλεις μέσα από το jean
    Είναι και θέμα συνήθειας από ένα σημείο και έπειτα!
    Εγώ δεν έχω θέμα να τις φοράω για ώρες... υπάρχουν όμως άνθρωποι που δεν τις αντέχουν.Οι Nighthawk έχουν καλή ποιότητα και νομίζω πως θα σου κάτσουν καλά και απροβλημάτιστα...καλοφόρετες
    Ως προς το μέγεθος, συνήθως παίρνω μισό νούμερο μεγαλύτερο από το συνηθισμένο διότι είναι βαριά και ογκώδη υποδήματα και εκ των πραγμάτων κουράζουν τα πόδια.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    https://motokinisi.gr/gr/mpotakia-s-...nRhZ3MiOiIifV0
    Εγώ σκέφτομαι αυτές γιατί χρειάζομαι ένα πιο ''σοβαρό'' μποτάκι για καθημερινό λόγω δουλειάς.
    έχει κάποιος κάποια άποψη?
    Λόγω δουλειάς δεν έχεις πολλές επιλογές. Και τα 200€ όμως δεν είναι αμελητέα ποσότητα!
    Προτείνω να πας να τα δεις/πιάσεις από κοντά και αν διαθέτουν έστω τις στοιχειώδεις προστασίες, προχώρα.
    Από εμφάνιση πάντως είναι τέλειες γι'αυτό που τις θέλεις!

  7. #22
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Φαντάσου τώρα το δικηγόρο με τις Nighthawk πάνω από το κοστούμι, να αγορεύει στο δικαστήριο:

    "Κύριε πρόεδρε, ο πελάτης μου πορευόταν σύννομα με το αμάξι του, όταν ξαφνικά πετάχτηκε ένας από εκείνους τους αλήτες με τα μοτοσακά."
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  8. #23
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Άμα με προσπεράσει κανένας στο μπεριφερειακό με Beverly 350 ξυστά από δεξιά () με 120 km/h, χρειάζεται αλλαγή κι αυτό.

    1η μου επιλογη ειναι απο αριστερα...συνηθως.
    Ride(s) the wind of change...

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Όποιος έχει συγκεκριμένο χώρο εργασίας και μετακινείται μόνο στο πηγαινέλισμα σε αυτόν, θα κερδίσει σε ασφάλεια και άνεση, αν αφήνει αλλαξιά εκεί. Παπούτσια, παντελόνι, μέχρι και κάλτσες.

    Ασφαλή εξοπλισμό για τη μετάβαση και αλλαγή σε άνετη ένδυση και υπόδηση, στο χώρο εργασίας.
    Έτσι έκανα πριν τα λοκντάουν και τις τηλεργασίες και τελικά έχασα ένα ζευγάρι καινούρια μαύρα παπούτσια! Δεν τα βρίσκω πουθενά, ενώ ένα άλλο μπλε που είχα επίσης αφήσει είναι εκεί. Παίζει να μου τα ψύρρισαν από το ντουλάπι

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Σωβρακο οχι ρε Νεοσσε?
    Κι όμως! Μια φορά με σκούτερ και καρεκλοπόδαρα στην ΑΟ, είχα βραχεί μέχρι σώβρακο!
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  10. #25
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.713
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Φαντάσου τώρα το δικηγόρο με τις Nighthawk πάνω από το κοστούμι, να αγορεύει στο δικαστήριο:

    "Κύριε πρόεδρε, ο πελάτης μου πορευόταν σύννομα με το αμάξι του, όταν ξαφνικά πετάχτηκε ένας από εκείνους τους αλήτες με τα μοτοσακά."
    Χαχαχαχαχα
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  11. #26
    Μέλος Το avatar του/της Vassilis
    Εγγραφή
    16/11/2021
    Μηνύματα
    276
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Aris98 Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σε όλους σκέφτομαι να; ;γορασω μπότες μηχανής για κάθε μέρα αλλά και για εκδρομές -ταξιδια έχετε καμία ιδέα από άνετες μπότες ; Επίσης μου είπαν και για casual μποτάκια όπου αυτά δεν μου έδωσαν έμπιστοσυνη. Σαν μοντέλο το ένα που σκέφτομαι είναι οι dainese nighthawk αλλά με επικαλαμίδες dainese με velcro δεν κάθονται τόσο καλά . Γενικά πείτε μου καλες μπότες μποτάκια άνετα για χρήση για κάθε μέρα αλλά και βόλτες εκδρομές. Επίσης τα casual μποτάκια προστατεύουν οπότε μήπως είναι η ιδέα μου? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Για καθημερινά-casual-γραφείου έχω τα Dainese York D-WP και είμαι υπέρ-ευχαριστημένος. Τα συνιστώ ανεπιφύλακτα.

  12. #27
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.039
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    https://motokinisi.gr/gr/mpotakia-s-...nRhZ3MiOiIifV0
    Εγώ σκέφτομαι αυτές γιατί χρειάζομαι ένα πιο ''σοβαρό'' μποτάκι για καθημερινό λόγω δουλειάς.
    έχει κάποιος κάποια άποψη?


    https://www.urbanrider.co.uk/helston...oot-camel.html
    Vi døde ikke...
    vi har aldri levd..

  13. #28

  14. #29
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.039
    Δεν έχει νούμερα, ίσως βρείς αλλού:

    https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...cle-Boots-0010

    Ωπ, εδώ κάτι γίνεται:

    https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...cle-Boots-0026

    Και εδώ:

    https://www.fc-moto.de/en/TCX-Metrop...torcycle-Shoes
    Vi døde ikke...
    vi har aldri levd..

  15. #30
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    246
    Για να μην ανοίγω άλλο θέμα παραθέτω εδώ τον προβληματισμό μου.
    Προχθές μετά από 10+ έτη τα χειμερινά μου μποτάκια της Gaerne παρέδωσαν πνεύμα. Άνοιξαν από κάτω σε διάφορα σημεία και ο τσαγκάρης μου είπε ότι δεν μου εγγυάται ότι θα αντέξει η επισκευή τους. Έτσι μπήκα σε σκέψη για αγορά νέων. Αυτή την στιγμή έχω για τις ανοιξιάτικες-καλοκαιρινές βόλτες τις παρακάτω οι οποίες δεν είναι αδιάβροχες.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	23998-forma-genesis-blk-red-5.jpg 
Προβολές:	104 
Μέγεθος:	28,5 KB 
ID:	441849

    Σκέφτομαι ότι από εδώ και πέρα δεν θα έχει και πολλές βροχές και κρύα οπότε ίσως να αναβάλω την αγορά και για αργότερα (εκτός και αν βρω κάποια προσφορά). Έχετε να προτείνετε κάποια με τιμή μέχρι περίπου 150 ευρώ (δύσκολα τα οικονομικά προς το παρόν);

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Dainese D-Axial 44 Μποτες
    από anco στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2005, 19:44
  2. oxtar μπότες...
    από free rider στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 24/01/2005, 10:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF