Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 72

Θέμα: Η Οδύσσεια της Ακινήσιας

  1. #1
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.187

    Η Οδύσσεια της Ακινήσιας

    Θυμάμαι τον εαυτό μου να μπαίνει σε συνεργεία της BMW, σε συνεργεία της γειτονιάς, και να κοροϊδευει όλους τους άλλους BMW ιδιοκτήτες για τα προβλήματα τους με τα μηχανακΙΑ τους. Από το 2006 μέχρι και το 2015, μια μηχανή απροβλημάτιστη. Ούτε μπαταρία μου ζήτησε, ούτε θορύβους άκουγα, ούτε άξονας έσπασε, ούτε σασμάν κλάταρε, ούτε καμμιά από τις ειδικές βλακείες που άκουγα από τους άλλους χρήστες. Και να πεις ότι εγώ της είχα της δικιάς μου καμμιά ειδική μεταχείριση; Τα service, με το ζόρι γιατί βαριόμουν, και μόνο. Χιλιόμετρα, πολλά χιλιόμετρα, εθνική οδό, επαρχιακό δίκτυο, πόλη σαν παπί. Και αυτή εκεί. Λάδια, φίλτρα, τακάκια.

    Και έρχεται εκείνη η αποφράδα μέρα του Νοεμβρίου του σωτήριου έτους 2015, και έχω το τρακάρισμα στην Εθνική. Ναι εκείνο που έκανα τον Superman πετώντας πάνω από τα αυτοκίνητα, παρέα με τα αδέρφια μου τα πουλιά, γνωρίζοντας την ελευθερία της πτήσης (την προσγείωση πρέπει να δουλέψω λίγο). Και μπλέκω με ασφαλιστικές, με συνεργεία που δεν τα ξέρω, με υπεύθυνες δηλώσεις, με εξαρτήματα που "δεν βρίσκονται", με πολύ δουλεία από μέρους μου και μεγάλες αφραγκιές, και εγωισμούς...και καταληγεί η μηχανή να μείνει ακινητοποιημένη μέσα σε ένα συνεργείο, λυμμένη για 2 χρόνια ακριβώς. 7/11/2015 το τρακάρισμα, 7/11/2017 την παρέλαβα στα χέρια μου.

    Τι μπορεί να κάνει μια ακινήσια σε μια μοτοσυκλέτα; Τίποτα θεωρητικά. Στην πραγματικότητα, και παρόλη την χαρά μου που την είχα στα χέρια μου ξανά, τα προβλήματα, μικρά και μεγάλα, φαίνοταν από την πρώτη μέρα.

    Καταρχήν ένα καλό service. Καινούργια μπουζί, λάδια, φίλτρο λαδιού, καινούργιο Κ&Ν αέρα, βαλβολίνες διαφορικού, ιμάντας δυναμό...Κόστος ανταλλακτικών (που είναι η δουλειά μου σε εντελώς δικές μου τιμές) 50 Ευρώ. Μου έχει πει ο μηχανικός ότι ακούει και το ενα μπεκ κάπως περίεργα, παίρνω και δυο μπεκ να τα έχω καβάτζα άλλα 35 Ευρώ (η BMW μου ζητούσε για τα ίδια 380 Ευρώ). Βάλε και την εργασία του μηχανικού μου (γιατι στην BMW δεν θα την πάω αλλά εκεί που εμπιστευόμαι) 150 Ευρώ. Με το ξεκίνημα βρίσκομαι 235 Ευρώ μείον. Στο συνεργείο λοιπόν ανακαλύπτουμε πως χάνει βενζίνη από την τρόμπα. Μετά απο τηλεφωνήματα κλείνετε ραντεβού στην BMW και αλλαγή και στις δύο τρόμπες, καθώς επίσης και στο πίσω μουαγιέ δωρεάν, λόγω ανάκλησης. Στην BMW όμως πάω δεν θα βρούμε τίποτα; Ναι το ήξερα εκ των προτέρων, από την στιγμή που την πήρα πως η μηχανή πατινάριζε, και μάλιστα άσχημα.

    Ραντεβού για αλλαγή δίσκο πλατώ αφού πρώτα γίνει έλεγχος. Λύνοντας λοιπόν την μηχανή ανακαλύπτουμε πως από την ακινησία έχουν σκάσει όλες οι τσιμούχες του σασμάν και του διαφορικού και τα λάδια τα έχουν κάνει όλα χάλια. Ανακαλύπτουμε πως ο δισκός είναι φαγωμένος μεν αλλα μουλιασμένος στο λάδι, το πλατώ είναι σε καλή κατάσταση και πως οι τσιμούχες του άξονα και αυτές σκασμένες. Βάλε και 4 φλασάκια άσπρα που ζαχάρωνα...350 Ευρώ δίσκος και εργασια, και 30 Ευρώ όλες οι τσιμούχες άλλα 380 Ευρώ.

    Χαρούμενος συνεχίζω τα χιλιόμετρα νομίζοντας πως τα προβλήματα μου τελειώνουν εδώ. Τι της λείπει της μηχανής; Ένα καλό πλύσιμο που της χρωστάω, και ένα ζευγάρι λάστιχα που από την ακινησία έχουν ξεραθεί. Ραντεβού για πλύσιμο σε γνωστό πλυντήριο πέριξ της Βουλιαγμένης, με φουλ εξτρα προγράμμα (λαιμούς εξατμίσεων και όλα). Πάω να την πάρω και την χαζεύω για πρώτη φορά με χαρά. Σαν να την έχω καινούρια ξανά. Δρόμο για λάστιχα σε γνωστό λαστιχάδικο της Λ. Αλεξάνδρας. Ανέβασμα στην ράμπα και τα καινούρια λάστιχα είναι στην θέση τους. 25 Ευρώ για πλύσιμο και 280 για λάστιχα πάμε αλλά 305 Ευρώ. Κάπου εδώ σκέφτομαι πως ήδη έχω σκάσει 925 Ευρώ που θα έπρεπε να τα βάλω στο ατύχημα. Αφού όλα είναι αποτέλεσμα της ακινησίας...Κάποιος όμως που τον λένε Murphy γελούσε.

    Καβαλάω να φύγω από το λαστιχάδικο και μόλις πατάω φρένο γίνεται το καντράν μου χριστουγεννιάτικο δέντρο. Λαμπάκια αναβοσβήνουν, φρένα υπολειτουργούν, αναστροφή και πίσω. Έλεγχος ότι όλα εγιναν σωστά και δρόμο για συνεργείο. Πρώτες ενδείξεις πρόβλημα στο σεβρο. Ραντεβού Δευτέρα πρωτι στην BMW πάλι, έλεγχος (έλεγχος; δεν ειμαι σίγουρος), και η απόφαση βγήκε. Χτυπημένη μόναδα ABS. 1500 Ευρώ καινούρια. Τι λέτε ρε παιδιά; Πάτε καλά; Τι εναλλακτικές έχουμε; Μεταχειρισμένη ή καταργούμε το ABS με 150 Ευρώ. Μεταχειρισμένη; Μεταχειρισμένη. Εχεις να μου προτείνεις κάποιον; Πήγε σε αυτόν στην Παλλήνη. Είναι καλός.
    Ο μοναδικός στην Ελλάδα που έχει κάνει backflip με ΒΜW R1200GS, με μάρτυρες.

    ΠΟΝΕΣΕ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ!!!!

    -ΘΩΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ;
    -Ο ΘΩΜΑΣ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ταδε εφη trooper)


    Μανο...το τσιπουρο σε περιμενει ρε φιλε σπιτι μου...


    ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ. ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!

  2. #2
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.187
    Νέο σκέλος της Οδύσσειας, και ραντεβού για έλεγχο της μονάδας του. Συμφωνία και πληρωμή 600 Ευρώ για μονάδα, και 90 στην BMW για τοποθέτηση...690 Ευρώ το σύνολο. Καβαλάω την μηχανή, τα λαμπάκια σβηστά, τα μοτεράκια ακούγονται και πριν φτάσω σπίτι τα λαμπάκια ξαναναβουν. Το ρίσκο του μεταχειρισμένου, σε συνάρτηση με τον γκαντεμη, χτύπησαν. Το πρόβλημα εξαφανιζόταν και εμφανιζόταν περιστασιακά για πέριπου 15-20 μέρες και σε σύνολο 900 χιλιομέτρων, μέχρι που άναψαν και δεν ξαναέσβησαν...

    Τηλέφωνο στον τύπο με τα ανταλλακτικά και ενημέρωση για κάποιον που επισκεύαζει στην Ηλιούπολη. Νέο ραντεβού για έλεγχο, συζήτηση, αποχωρισμός της μοτό ξανά για έλεγχο και το πόρισμα "Χτυπημένη μονάδα ABS". Αποφασίζουμε λοιπόν να πάρουμε τα καλύτερα μέρη από την παλιά και τα καλύτερα από την νέα και να χτίσει μια μονάδα σωστή. Κόστος; 75 Ευρώ γιατί άλλαξα τακάκια, και για τα υγρά φρένων που αλλάχτηκαν, αφού του άφησα την παλιά για ανταλλακτικά. Μετά από 3 μέρες η μηχανή είναι έτοιμη και πάω να την πάρω. Την έχω δοκιμάσει και είναι τέλεια.

    Φεύγω ψιλοφοβισμένος και αποφασίζω να την τεστάρω στα δύσκολα. Γρήγορα κομμάτια, επαρχιακό δίκτυο, πόλη, έντονα φρεναρίσματα, απαλά...ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ...εκτός...φυσικά θα υπήρχε ένα εκτός, μια σπογκώδη αίσθηση στην μπροστινή μανέτα. Ελεγχος και ανακαλύπτω πως στα χαλαρά φρένα (αυτά που ψυχολογικά πατάμε) η μπροστινή μανέτα σαν να χάνει πίεση. Τηλέφωνο στον επισκευαστή και από τους ελέγχους που μου ζητάει καταλαβαίνουμε πως το πρόβλημα είναι στις τσιμούχες της μπροστινής τρόμπας...η ακινησία και πάλι. Περιμένοντας να βρει τα τσιμουχάκια για να πάω και έχοντας κάνει συνολικά 1100 χιλιόμετρα, τα λαμπάκια του ABS ξαναναβουν για "Χαμηλή στάθμη υγρών" στην μονάδα.

    Νέο ραντεβού αύριο στον επισκευαστή για έλεγχο και να μείνει πάλι η μηχανη εκεί, έχω φτάσει σε κόστος μέχρι τώρα 1690 Ευρώ στα 7000 χιλιόμετρα και χωρίς να έχω τελείωσει ουσιαστικά...αλλά το βασικότερο χωρίς να έχω μηχανή και να φοβάμαι να πάω οπουδήποτε με αυτή (με τα φρένα δεν παίζουμε), για μια μοτοσυκλέτα που όσο δεν την πρόσεχα δεν έδινα τίποτα!

    Κάπου θα υπάρχει η Ιθάκη.
    Ο μοναδικός στην Ελλάδα που έχει κάνει backflip με ΒΜW R1200GS, με μάρτυρες.

    ΠΟΝΕΣΕ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ!!!!

    -ΘΩΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ;
    -Ο ΘΩΜΑΣ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ταδε εφη trooper)


    Μανο...το τσιπουρο σε περιμενει ρε φιλε σπιτι μου...


    ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ. ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!

  3. #3
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    Οχι ρε φιλε.....

    Τι γκαντεμιά.....

    Ελπιζω να ξεμπερδεύεις σύντομα και να βγούμε καμιά βραδυνή και μετα για περκερ...

  4. #4
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.281
    Πουλά το και πάρε Honda

    Πφφφ καλά ξεμπερδέματα ρε..τα βαπόρια έχουν τρεχάματα φιλε
    Throttle that mysterious friend of ours

  5. #5
    Η (μεγάλη) ακινησία μάλλον είναι χειρότερη και από την κακή συντήρηση...

    Δύο χρόνια!!!

    Ρε φίλε, τι ήταν αυτο που σε καθυστέρησε περισσότερο;

  6. #6
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Πουλά το και πάρε Honda
    Στις αυτοδιεγειρομενες γεννήτριες το λενε παραμενουσα μαγνητιση...

    Στον εγκέφαλό σου που εχει κολλήσει στην εποχή που είχες αυτο το σιχαμερο γιαπωνέζικο κατασκεύασμα, πώς το λένε;;;

  7. #7
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.187
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Η (μεγάλη) ακινησία μάλλον είναι χειρότερη και από την κακή συντήρηση...

    Δύο χρόνια!!!

    Ρε φίλε, τι ήταν αυτο που σε καθυστέρησε περισσότερο;
    Μαλακίες συνεργειάδων, μαζί με ασφαλιστών και αφραγκιες. Ζητούσαν από την ασφαλιστική να φτιάξω την μηχανή (2000 Ευρώ ζημιά), εγωισμός δικός μου να δανειστώ, και κακός συντονισμός. Αναγκάστηκα και πήγα σε συνεργείο που με έστειλε η δική μου ασφαλιστική, που κάλυπτε την δουλειά με υπευθυνη δήλωση, και ασχολήθηκε μετά από πολύ πίεση δική μου. Σκέψου ότι τα ανταλλακτικά τα βρήκα ΟΛΑ εγώ.
    Ο μοναδικός στην Ελλάδα που έχει κάνει backflip με ΒΜW R1200GS, με μάρτυρες.

    ΠΟΝΕΣΕ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ!!!!

    -ΘΩΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ;
    -Ο ΘΩΜΑΣ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ταδε εφη trooper)


    Μανο...το τσιπουρο σε περιμενει ρε φιλε σπιτι μου...


    ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ. ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!

  8. #8
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.187
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Πουλά το και πάρε Honda

    Πφφφ καλά ξεμπερδέματα ρε..τα βαπόρια έχουν τρεχάματα φιλε

    Τα είδα και τα Honda...αν και...με βλέπω να γυρνάω σε κάτι χωρίς ABS, ESP, DPS, BRK, και αλλα ηλεκτρονικά...20 χρόνια πίσω


    (έχε χάρη που είσαι γλυκό αγόρι, και έχω σχέδια για σένα...)
    Τελευταία τροποποίηση από caesarsk; 19/06/2018 στις 21:24.
    Ο μοναδικός στην Ελλάδα που έχει κάνει backflip με ΒΜW R1200GS, με μάρτυρες.

    ΠΟΝΕΣΕ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ!!!!

    -ΘΩΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ;
    -Ο ΘΩΜΑΣ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ταδε εφη trooper)


    Μανο...το τσιπουρο σε περιμενει ρε φιλε σπιτι μου...


    ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ. ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    τι να πω αδελφε....
    καλα τα λεφτα....
    αλλα τετοια ψυχολογικη πιεση που εφαγες δεν αξιζει κανενα οχημα
    πουλημα με προβλημα κοψοχρονια και παμε γι αλλα....
    και στο λεω εγω που εχω γαιδουρινη επιμονη
    τσιμουχες και abs ειναι δεδομενα απο ακινησια

  10. #10
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.187
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    τι να πω αδελφε....
    καλα τα λεφτα....
    αλλα τετοια ψυχολογικη πιεση που εφαγες δεν αξιζει κανενα οχημα
    πουλημα με προβλημα κοψοχρονια και παμε γι αλλα....
    και στο λεω εγω που εχω γαιδουρινη επιμονη
    τσιμουχες και abs ειναι δεδομενα απο ακινησια
    και ερχόμαστε στο άλλο ζήτημα...ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΟΥΛΗΣΩ!!!!! (δεν εξηγειται αυτο)
    Ο μοναδικός στην Ελλάδα που έχει κάνει backflip με ΒΜW R1200GS, με μάρτυρες.

    ΠΟΝΕΣΕ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ!!!!

    -ΘΩΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ;
    -Ο ΘΩΜΑΣ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ταδε εφη trooper)


    Μανο...το τσιπουρο σε περιμενει ρε φιλε σπιτι μου...


    ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ. ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hidefnick
    Εγγραφή
    07/08/2005
    Μηνύματα
    1.586
    2 χρόνια ΔΕΝ είναι μεγάλη ακινησία.....
    "Growing old is inevitable. Growing up is optional"...

  12. #12
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Να γιατι vstrom
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από hidefnick Προβολή μηνύματος
    2 χρόνια ΔΕΝ είναι μεγάλη ακινησία.....
    Καλά τα λέει ο πορνοστάρ ,ούτε ακινησία ούτε καν ακινήσια.
    Ήτανε να στα βγάλει φίλε...
    ΥΓ Άκου και μένα κάτι ξέρω από ακινησίες !

  14. #14
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Καλά τα λέει ο πορνοστάρ ,ούτε ακινησία ούτε καν ακινήσια.
    Ήτανε να στα βγάλει φίλε...
    ΥΓ Άκου και μένα κάτι ξέρω από ακινησίες !
    Από κίνηση δεν κατέχεις πράμα.........
    Τα 'χει φάει όλα το γκαράζι.............
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Ρε Σοφ...περαστικά στην τσέπη ρε...
    Και μακάρι να μην σου βγάλει τίποτα ξανά το ρδελο σου..
    Τωρα το γιατί...νομίζω ότι είναι λίγο απ'όλα...δλδ δεν σου είχε βγάλει τόσα χρόνια και πιθανότατα να σου έβγαζε κάποια από αυτά εν καιρώ αν δεν είχες το ατύχημα...
    Και φυσικά η ακινησία ξεραίνει τα πάντα...
    Οι βενζίνες γίνονται κόλλες, κολλάνε τα ρεζερβουάρ, οι τρομπες, τα μπεκ...
    Ξεραίνονται οι τσιμουχες που δεν λιπαίνονται, λαστιχακια, παπαρακια...και άλλα πολλά...
    Αν δε το συνεργείο που την είχες την έβγαζε έξω το πρωί και την ξαναβαζε μέσα το απόγευμα που εκλεινε (έλλειψης χώρου), πάει να πει ότι έχει φάει άπειρο ήλιο και βροχή...
    Δυστυχώς έτσι έχουν τα πράγματα και είσαι τρανό παράδειγμα για όσους ρωτάνε εδώ μέσα κατά καιρούς για να τσιμπήσουν αυτή την "ευκαιρία" που κάθεται 2-3-4 χρόνια και την πουλάει ο γείτονας, φίλος, μπατζανακης κοψοχρονια...

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. απωλεια της προσωρινης ακινησιας!
    από daxon1 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2014, 10:24
  2. Της φυλακής τα σίδερα.....
    από bikersonly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2008, 20:06
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2003, 13:18
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 18:50
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 09:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF