Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Ειμαι κοντος,θα μπορω να το κουμανταρω το θηριο?

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/03/2007
    Μηνύματα
    7

    Ειμαι κοντος,θα μπορω να το κουμανταρω το θηριο?

    Γεια χαρα σε ολους.
    Εχω σχεδον αποφασισει να παρω ενα καινουριο v-strom 650
    τα εχω ψαξει ολα,και μενει κατι τελευταιο που θα μου δωσει και το σπρωξιμο
    να φτασω μεχρι και το γραφειο καποιου μαγαζιου να αγορασω το θηριο.
    Μικρο αλλα ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!
    θα μπορω να το κουμανταρω?????????????
    Τι εννοω.
    Οδηγω εδω και 2 χρονια ενα χτ 400 95' γυρω στα 165 κιλα,σαν παπακι.
    Θα μπορεσω να κουμανταρω το 200κιλο?
    Θα παταω καλα τα ποδια μου κατω? Ειμαι οχι πολυ ψηλος 1,70(μπορει και ουτε ) περιπου και ελαφρυς περιπου 65 κιλα.
    Πιθανον να εφοδιαστω και με μπαγκαζιερα και τανκ-μπαγκ που θα προσθεσουν και μερικα κιλα,η μπαγκαζιερα τουλαχιστον.
    Βεβαια εννοειται οτι θα γινει και καποιο test drivε - μπορει και απο ενα φιλο μου που το εχει να το παρω βολτα.
    Φανταζεστε ενω το ζαχαρωνω τοσους μηνες τελικα να ανακαλυψω οτι δεν ειναι για τα μετρα μου?
    γελιο που θα κανουμε.
    Σε τετοια περιπτωση θα παω για το χτ 660χ.
    Αν καποιος που το εχει και ειναι περιπου ιδιου αναστηματος θα με βοηθουσε πολυ αν μου ελεγε την εμπειρια του.
    Ευχαριστω προκαταβολικα σε οποιον απαντησει.Τα λεμε πιο κατω

  2. #2
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2006
    Μηνύματα
    10
    φιλε μην ανχωνεσαι κ εγω στα ιδια κυβικα ειμαι κ προβλημα ειχα λιγο στα κουμαντα (μπρος-πισω)λογω φαρδιας σελας.κ εγω πριν ενα artesia 400 ειχα.μολις περασει καμια βδομαδα θα του παρεις τον αερα κ δεν θα εχεις κανενα προβλημα.απλα για να εισαι 100% σιγουρος βαλε κανα καγκελακι γιατι ο νομος της κουτας ισχυει κ για κοντους κ για ψηλους

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/03/2007
    Μηνύματα
    7
    χεχε,το ιδιο ετσι?
    απο αρτεσια 400 σε v-strom?
    Ωραια,χαιρομαι που δεν ειχες προβλημα γιατι μου εχει παρει τα μυαλα το μηχανακι και το θελω επειγοντως.
    Εχω ακουσει οτι παρα τον ογκο του δεν ειναι πολυ βαρυ και δυσκαμπτο,το αντιθετο μαλλον.
    Ελπιζω να εισαι στο ιδιο υψος και οχι κανενας διμετρος! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2006
    Μηνύματα
    10
    τι διμετρος.... 1,74 στην α.τ. Να φανταστεις οταν το καβαλησα πριν το παρω, ενας φιλος μου ειπε "σε βλεπω να ξεθαβεις τις διπατες".οσο για το αλλο το v-stromaki μολις τσουλισει ειναι πουπουλο.μην το σκεφτεσαι κ καλες βολτες

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/03/2007
    Μηνύματα
    7
    α ευχαριστω πολυ ρε φιλαρακι.


    ΤΟ ΘΕΛΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.094
    Τα κιλά σου και ο όγκος σου δεν παίζουν ρόλο. Τουλάχιστον όχι σε όλες τις συνθήκες. Άλλωστε δεν παλεύεις με τι μοτοσικλέτα!
    Από την άλλη ίσως το ύψος να σου δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα. καβάλησε την οδήγησέ την και θα κρίνεις. Νομίζω πάντως ότι με τον καιρό θα συνηθίσεις.

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/03/2007
    Μηνύματα
    7
    Ξερεις που θα ειναι το γελιο?

    Πρωτη μερα,μολις την παρω απ την βιτρινα,ξερεις εκει που δεν μπορεις να σταματησεις να την θαυμαζεις και να κατεβεις απο πανω της,να πω στην γκομενα,παμε μωρο μου μια τσαρκα?
    Και να κανει το συνηθες που εχω συνηθισει στο xt-ακι το οποιο ειναι πουπουλο τσουλωντας και μη,να πατησει με ολη της δυναμη πανω στο μαρσπιε,και απο δεξια μαλιστα στο αδυναμο ποδι,εχει παρει και κανα δυο κιλα τελευταια και μπαμμμμ,παρτο κατω.Και πριν προλαβω να βαλω καγκελα και τα σχετικα.Ε ειναι μετα να μην βιαιοπραγησεις?
    Θα θεσω ορο,για να ανεβεις πανω κυρα μου πρωτα θα κανεις γυμναστηριο hard work για ενα μηνα,
    και θα ανεβαινεις απο ψηλο πεζοδρομιο χωρις να πατας το μαρσπιε!
    Η αλλιως να φερνεις μαζι σου σου σκαμπο!
    Καλα η δικια μου ( :a07: ) εχει κανει και το αδιανοητο,εχει πεσει σαν καρπουζι κατεβαινοντας απο eliminator!!
    (bobo-eliminator-xt-v strom? ............... οσο ψηλωνω εγω ψηλωνουν και τα μηχανακια που αλλαζω! Και ειμαι μολις 22 ετων κουτσά!!!!

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.094
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nospipi
    Ξερεις που θα ειναι το γελιο?

    Πρωτη μερα,μολις την παρω απ την βιτρινα,ξερεις εκει που δεν μπορεις να σταματησεις να την θαυμαζεις και να κατεβεις απο πανω της,να πω στην γκομενα,παμε μωρο μου μια τσαρκα?
    Και να κανει το συνηθες που εχω συνηθισει στο xt-ακι το οποιο ειναι πουπουλο τσουλωντας και μη,να πατησει με ολη της δυναμη πανω στο μαρσπιε,και απο δεξια μαλιστα στο αδυναμο ποδι,εχει παρει και κανα δυο κιλα τελευταια και μπαμμμμ,παρτο κατω.Και πριν προλαβω να βαλω καγκελα και τα σχετικα.Ε ειναι μετα να μην βιαιοπραγησεις?
    Θα θεσω ορο,για να ανεβεις πανω κυρα μου πρωτα θα κανεις γυμναστηριο hard work για ενα μηνα,
    και θα ανεβαινεις απο ψηλο πεζοδρομιο χωρις να πατας το μαρσπιε!
    Η αλλιως να φερνεις μαζι σου σου σκαμπο!
    Καλα η δικια μου ( :a07: ) εχει κανει και το αδιανοητο,εχει πεσει σαν καρπουζι κατεβαινοντας απο eliminator!!
    (bobo-eliminator-xt-v strom? ............... οσο ψηλωνω εγω ψηλωνουν και τα μηχανακια που αλλαζω! Και ειμαι μολις 22 ετων κουτσά!!!!



    ΜΗΝ το γελάς! Κατά πάσα πιθανότητα θα συμβεί. ΚΑι θα γελάς για πολύ καιρό. Ψυχραιμία και ηρεμία και όλα βρίσκονται. Καλοτάξιδο και καλόβολτο.

Παρόμοια θέματα

  1. Μπορω να το κουμανταρω???
    από lari στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 08/02/2008, 10:22
  2. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2008, 16:18
  3. Που μπορω να βρω εκεινο το προστατευτικο? δεν ξερω πως λεγετε! Δειτε μεσα.
    από vaspiou στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2006, 18:23
  4. Δε μπορώ να το πιστέψω αυτό που έγινε.
    από bonepeeler στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2005, 13:12
  5. πώς μπορώ να βρω το manual του monster 620 i.e. του 2003??
    από nimbus στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2005, 19:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF