Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 45

Θέμα: Άνοιξε την πόρτα και...

  1. #1

    Άνοιξε την πόρτα και...

    Κατεβαίνω την 3 Σεπτεμβρίου, στο ύψος του ΟΤΕ και κόβω στο φανάρι (κόκκινο) για να στρίψω δεξιά στη Πατησίων. Παρεπιμπτόντως, χθες πούλησα το super four και ήμουν με το xtx του αδερφού μου μέχρι να πάρω το στρομάκι.Όπως έλεγα έκοβα στο φάναρι γιατί ήταν κόκκινο και μπρόστά μου έχω ένα ταρίφα στη δεξιά πλευρά μπροστα ακριβως από το φανάρι χωρίς αλαρμ χωρίς τίποτα. Κάνω τη μ@λ@κι@ να περάσω μπροστά, ενω ήταν σταματημένος, από δεξιά και με το που φτάνω στη πόρτα του συνοδηγού, ανοίγει ο π@π@ρ@ς ο πελάτης. Με βρίσκει η γωνία της πόρτας στο γόναατο και με σωριάζει κάτω, ευτυχώς κάτι εκατοστα απο μια σκαλοσιά μέσα σχεδόν στη μέση του δρόμου. Ο ταρίφας έδειξε ενδιαφέρον για το τί έπαθα αλλά με το που με έίδε όρθιο και ότι δεν έιχα μεγαλη ζημιά στο μηχανακι(σπασμένη η δεξιά μανέτα, εγώ έσκισα το δάχτυλό μου και το γόνατο) σηκώνεται και φεύγει χωρίς να τον νιάξει η ζημια στην πόρτα του.
    Ερώτημα:επειδή τα είχα χαμένα εκείνη τη στιγμή και τον αφησα να φύγει, ποιος έφταιγε?
    Παραδέχομαι ότι έκανα το τραγικό λάθος να τον περάσω από δεξιά έστω και σταματημένος που ήταν, εκείνος όμως έπρεπε να κατεβάσει τον πελάτη στο φανάρι μπροστά και μάλιστα χωρίς αλαρμ και τέλος δεν έπρεπε εκείνος να ελέγξει τους καθρέφτες για διερχόμενο όχημα και μετά να δώσει το οκ στον πελάτη ή μήπως φταίει το παληκάρι?

    Υ.Γ. μήπως ήταν σημάδι τώρα που πούλησα το δικό μου να το γυρίσω στους 4 τροχούς?
    Έχω χάσει πολλούς φίλους που δεν είδαν τα σημάδια αλλά είδαν τα κυππαρίσια ανάποδα

  2. #2
    ΑΝΑΠΟΦΑΣΙΣΤΟΣ Το avatar του/της kawasaki ZX-12
    Εγγραφή
    29/06/2005
    Μηνύματα
    213
    προσπεραση απο δεξια απαγορευεται νομιζω το ξερεις!!!!!!

    νομιζω οτι φταις εσυ το οτι εφυγε ενταξει μαλακια αλλα αφου ησουνα καλα οκ!!!!!

  3. #3
    Το ξέρω οτι απαγορεύεται, το είπα εξάλλου μ@λ@κί@ μου, αλλά ήταν σταματημένος. Πάντως κατάλαβε ότι έκανε χαζομάρα γιατί ένω του έδειξα τη ζημιά που έγινε στη πόρτα του δεν το ένοιαξε και την έκανε. Δε λες καλά που δεν έπεσα στη σκαλωσιά να μπει κανά σίδερο μέσα στο κράνος και να γίνω Πολύφημος. Μα και αυτοί την σκαλωσιά την έχουν εκεί πάνω από χρόνο μέσα στο δρόμο

  4. #4
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    φταίει 100% ο ταρίφας
    δεν έχει καμία σημασία το ότι πέρασες από δεξιά το μόνο που μετράει είναί ότι άνοιξε πόρτα

    και το λέω εκ προσωπικής πείρας και μάλιστα σε μένα άνοιξε η πόρτα και έπεσα εγώ πάνω στην πόρτα αυτός άνοιξε την πόρτα πάνω σου.

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kawasaki ZX-12
    προσπεραση απο δεξια απαγορευεται νομιζω το ξερεις!!!!!!

    νομιζω οτι φταις εσυ το οτι εφυγε ενταξει μαλακια αλλα αφου ησουνα καλα οκ!!!!!
    προσπεραση απο δεξια, φταις εσυ!

    ταριφας που μαζευει/αφηνει πελατες οπου γουσταρει κ οχι στη "πιατσα" με το ειδικα διαμορφωμένο πεζοδρομιο φταιει ο ταριφας!


    ποιος κερδιζει???



    δε ξερω ρωτα κανα δικηγορο!
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  6. #6
    Όπως και να έχει εγω αυτη τη στιγμή είμαι με ένα σακαταμένο γόνατο και το δάχτυλο να παίζει. Σίγουρα φταίω εγώ αλλά και ο ταρίφας. Τα έγραψα όλα αυτα για να προλάβω τα χειρότερα και να μη κάνει κανείς αλλός τη χαζομάρα τη δική μου. Προσοχή παίδες, τελικά δεν χάνεις και τιποτα με το να μείνεις πίσω απο το αμαξι στο φανάρι,δεν είναι απαραίτητο να βγαίνουμε μπροστά και να καταλαμβάνουμε τη πεζοδιάβαση(αυτό θα το συζητήσουμε άλλη φορά).

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vandrielos
    δεν είναι απαραίτητο να βγαίνουμε μπροστά και να καταλαμβάνουμε τη πεζοδιάβαση(αυτό θα το συζητήσουμε άλλη φορά).
    μην αγχωνεσαι .... εχει γινει ηδη!!!

    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  8. #8
    Αναλλοίωτος Το avatar του/της Akatanomastos
    Εγγραφή
    28/04/2005
    Μηνύματα
    1.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vandrielos
    Προσοχή παίδες, τελικά δεν χάνεις και τιποτα με το να μείνεις πίσω απο το αμαξι στο φανάρι,δεν είναι απαραίτητο να βγαίνουμε μπροστά και να καταλαμβάνουμε τη πεζοδιάβαση(αυτό θα το συζητήσουμε άλλη φορά).
    pali kala pou to katalaves, kai eftixos me mikres sinepeies
    -It's 106 miles to Chicago. We've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses.
    - Hit it.
    -------------------------------------------------------------------------------
    όλα αυτά, είναι απλά μέρος του πανυγηριού που λέγεται ζωή..
    ------------------------------------------------------------------------------
    νέα προσθήκη

    Definition of a bad boy



  9. #9
    Κομμένο μέλος Το avatar του/της dimokritos
    Εγγραφή
    18/05/2007
    Μηνύματα
    305
    και εγώ κάποτε βγαίνοντας απο αμάξι φίλου, έκανα τη μαλακία και άνοιξα την πόρτα και έπεσε πάνω ένα παλικάρι με transalp. ευτυχώς δεν πήγαινε γρήγορα (στο φανάρι είμασταν) και σταμάτησε όρθιος σπάζοντας μόνο ένα κομμάτι του φαίρινγκ. του το αντικατέστησα φυσικά αλλά θα μπορούσαν να είχαν γίνει πολύ χειρότερα τα πράγματα.

    τώρα και στο γκαράζ να είναι το αμάχι, αν δε κοιτάξω μερικές φορές, η πόρτα δεν ανοίγει.

    αν δεν τον περνούσες απο δεξιά θα έφταιγε σίγουρα ο ταξιτζης. τώρα δεν ξέρω πώς έχουν τα πράγματα. αλλά αφού είδε ότι είσαι καλά και την κοπάνησε αμέσως, εμένα μου λέει ότι κάτι παραπάνω ήξερε και φρόντισε να γίνει καπνός...
    Βάλτο καλά στο κεφάλι σου.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.997
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimokritos
    και εγώ κάποτε βγαίνοντας απο αμάξι φίλου, έκανα τη μαλακία και άνοιξα την πόρτα και έπεσε πάνω ένα παλικάρι με transalp. ευτυχώς δεν πήγαινε γρήγορα (στο φανάρι είμασταν) και σταμάτησε όρθιος σπάζοντας μόνο ένα κομμάτι του φαίρινγκ. του το αντικατέστησα φυσικά αλλά θα μπορούσαν να είχαν γίνει πολύ χειρότερα τα πράγματα.

    τώρα και στο γκαράζ να είναι το αμάχι, αν δε κοιτάξω μερικές φορές, η πόρτα δεν ανοίγει.

    αν δεν τον περνούσες απο δεξιά θα έφταιγε σίγουρα ο ταξιτζης. τώρα δεν ξέρω πώς έχουν τα πράγματα. αλλά αφού είδε ότι είσαι καλά και την κοπάνησε αμέσως, εμένα μου λέει ότι κάτι παραπάνω ήξερε και φρόντισε να γίνει καπνός...

    +1

  11. #11
    ρακόμελος Το avatar του/της naxiotis
    Εγγραφή
    15/02/2006
    Μηνύματα
    316
    καταρχήν αποζημιώνεσαι κανονικότατα(βρες ένα καλό δικηγόρο)


    αυτό που πρέπει να κάνεις άμεσα είναι καταγγελία για τροχαίο με εγκατάλειψη στην τροχαία της περιοχής(νομίζω ότι είναι στην Δεληγιάνη)

    πινακίδα πήρες,έτσι?



    εμένα μου έτυχε το 2003 το ίδιο στου Λακιώτη(θηβών) και πήρα με 1 μήνα αναρωτική από την ασφαλιστική σχεδόν 5000 ευρώ


    απλά πάρε ότι αποδείξεις μπορείς(φουσκωμένες) από νοσοκομείο ή από γιατρό
    ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΝΩΡΙΣ

  12. #12
    ρακόμελος Το avatar του/της naxiotis
    Εγγραφή
    15/02/2006
    Μηνύματα
    316

    Re: Άνοιξε την πόρτα και...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από vandrielos
    ανοίγει ο π@π@ρ@ς ο πελάτης.
    σηκώνεται και φεύγει χωρίς να τον νιάξει η ζημια στην πόρτα του.
    εκείνος όμως έπρεπε να κατεβάσει τον πελάτη στο φανάρι μπροστά και μάλιστα χωρίς αλαρμ και τέλος δεν έπρεπε εκείνος να ελέγξει τους καθρέφτες για διερχόμενο όχημα και μετά να δώσει το οκ στον πελάτη
    έφυγε μπας και την γλυτώσει :a017: :a015: :a37:


    βρες δικηγόρο που ασχολείται με τροχαία ή εταιρεία


    ρώτα τον ασφαλιστή σου,ξέρει αυτός
    ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΝΩΡΙΣ

  13. #13
    ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΛΗΜΕΡΑ,
    ΤΟΝ ΑΦΗΣΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΓΙΑΤΙ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΧΑΖΟΜΑΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΤΡΕΞΙΜΑΤΑ. ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΜΙΑ ΠΑΡΕΝΝΟΗΣΗ, Ο ΤΑΡΙΦΑΣ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΚΑΤΩ , ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΗΚΕ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΕΓΩ ΚΑΜΙΑ ΧΟΝΤΡΗ ΖΗΜΙΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΕΙΔΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΟΚ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΜΕ ΕΛΑΦΡΑ, ΚΑΤΙ ΠΕΤΑΞΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΚΑΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΤΟ ΤΑΧΙ, ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΣΗΜΑΣΙΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΠΑΛΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ, ΕΜΕΝΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ΑΜΑΞΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΚΟΦΑΝΗΚΕ ΑΛΛΑ ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΖΗΣΩ

  14. #14
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    μετα κραζουμε εδω μεσα τους ιχηδες που δε ξερουν λεει να οδηγουνε....λες και οσοι καβαλανε ξερουνε να οδηγουνε....

    αναρωτιεσαι ρε φιλε ποιος φταιει????

    δλδ κατσε να το δουμε....προσπερασες απο δεξια και φταιει ο ταριφας που δεν αναψε αλαρμ????

    για ανοιξε παλικαρι μου να διαβασεις ποτε ειναι απαραιτητη η χρηση αλαρμ και μη παλευεις να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας...

    ποτε ξανα.

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  15. #15
    ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΩ ΛΙΓΟ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΛΕΩ ΟΤΙ ΤΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΥΘΥΝΗ ΤΗ ΦΕΡΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΑΠΟ ΔΕΞΙΑ *ΑΛΛΑ* ΗΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΟΣ ΠΡΩΤΟΣ ΣΤΟ ΦΑΝΑΡΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΟΚΚΙΝΟ ΠΗΓΑ ΝΑ ΒΓΩ ΑΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΑΝΟΙΓΕΙ Η ΠΟΡΤΑ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΝΑΨΕΙ ΑΛΑΡΜ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΤΟΥΣ ΚΑΘΡΕΦΤΕΣ.ΡΩΤΑΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ, ΑΝ ΕΡΧΟΜΟΥΝ ΜΕ ΦΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΛΙΣ ΑΝΑΨΕ ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΘΑ ΕΠΕΦΤΑ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΘΕΩΡΩΝΤΑΣ ΟΤΙ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΡΙΨΕΙ Η ΝΑ ΠΑΕΙ ΕΥΘΕΙΑ, ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΟΜΩΣ ΑΛΑΡΜ. ΠΟΙΟΣ ΦΤΑΙΕΙ?
    ΔΕΝ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΑΠΟ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΧΑΖΟΜΑΡΑ, ΑΠΛΑ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 63
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2013, 08:14
  2. Ξεκλείδωσε την μηχανή, άνοιξε το γκαράζ, και go...
    από Lupo στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2008, 23:43
  3. Απαντήσεις: 99
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2004, 20:41
  4. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 29/12/2003, 10:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF