Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 27

Θέμα: Οι περιπέτειες ενός πρωτάρη

  1. #1
    γαμωτ...γαμωτ.. .γαμωτ...
    Εγγραφή
    08/01/2006
    Μηνύματα
    376

    Οι περιπέτειες ενός πρωτάρη

    Μπορεί να πέρασε σχεδόν 1 χρόνος από τα Χριστούγεννα, όμως θα ήθελα πολύ να μοιραστώ αυτό το διαφορετικό, ως προς το μέσο, ταξιδιωτικό.
    Κάθε χρόνο προσπαθώ να κάνω ένα ταξίδι με την μοτοσυκλέτα μου στο εξωτερικό. Τα τελευταία χρόνια δε, αυτά έχω επιλέξει να είναι μοναχικά, κυρίως εξαιτίας της γενικότερης οικονομικής κατάστασης, που δεν επιτρέπει σε φίλους να ακολουθήσουν.
    Σε κάθε μου ταξίδι, ένα από τα πράγματα, αν όχι το μοναδικό, που πάντα γυρνά στο μυαλό μου, είναι η γυναίκα και το παιδί μου. Πολλές φορές λέω μέσα μου «Α αυτό θα άρεσε πολύ στην Αμαλία» ή «Αυτό θα έκανε τον Γιωργο να ξετρελαθεί». Έτσι, σιγά σιγά άρχισε να δημιουργείται η ιδέα του οικογενειακού ταξιδιού.
    Ταξίδια σαν οικογένεια, κάναμε και κάνουμε αρκετά. Είναι για εμάς τρόπος ζωής γιατί τα θεωρούμε ως το καλύτερο τρόπο να χαλάς τα χρήματά σου. Ο μικρός ήδη στα 8, έχει ισάριθμες χώρες στο διαβατήριό του. Δεν έχει σημασία αν θα θυμάται μετά από χρόνια. Σημασία έχει η νοοτροπία, η οργάνωση και η αντοχή του ταξιδευτή που έχει αποκτήσει. Αυτό κάνει κάθε επόμενο ταξίδι ακόμα πιο εύκολο, αλλά και βοηθά να πάμε ακόμα παρακάτω.
    Κάπου στις αρχές Δεκεμβρίου, μου λεέι η Αμαλία «Αχ θα ήθελα πολύ να πηγαίναμε κάπου τα Χριστούγεννα». Της λέω που να τρέχουμε τώρα Χριστουγεννιάτικα. Θα γίνεται χαμός παντού και θα μας πάει ο κούκος αϊδόνη. Όμως μεσα μου με έτρωγε. Τα έβαλα κάτω και είπα. Θα πάμε με το αυτοκίνητο. Είναι παλαιο 17 ετών, αλλά το συντηρούμε σωστά, ότι ζητάει και πρέπει. Ε του πούστη. Να βγάλει τουλάχιστον τα λεφτά που του έχουμε ρίξει τόσα χρόνια.
    Την επόμενη μέρα της λέω. Αμαλία, θα πάμε στη Ρουμανία με το αυτοκίνητο. Μένει παγωτό. Με τι? Με ρωτάει. Με το αυτοκίνητο μας της απαντώ. Ποιο με αυτό το παλαιο? Γιατί βλέπεις κάποιο άλλο κάτω?
    Επειδή είχα πάει παλαιότερα, δεν είχα και πολλά να ψάξω. Κλείνω για την περιοδο 21-27/12 διαμονές σε Βουκουρέστι και Μπρασόβ. Συνολικά 260 ευρώ σε διαμερίσματα. Στο Βουκουρέστι, 6 χιλιόμετρα από το κέντρο, αλλά με υπόγειο γκαράζ, και στο Μπρασόβ, ακριβώς πίσω από την Μαύρη Εκκλησία, στην κεντρική πλατεία! Για το αυτοκίνητο, έβαλα μόνο χιονολάστιχα διότι είναι υποχρεωτικό σε αρκετές χώρες αντί για αλυσίδες. Κόστος 180€.
    Όσοι με γνωρίζουν, λένε ότι θα μπορούσα άνετα να είμαι νταλικιέρης. Άλλοι, να βάλω ένα αυτοκόλλητο TIR στην μηχανή και στο αυτοκίνητο. Άλλοι, όπως ο πατέρας μου, ότι είμαι παλαβός και κάνω τρέλες. Στα πλαίσια αυτά, ενημερώνω την οικογένεια, πως η αναχώρηση από Αθήνα, θα είναι 00:01 στις 21/12. Σκοπός να φτάσω στο Βουκουρέστι πριν τις 16:00 το απόγευμα. Έτσι και έγινε.

    Φορτώσαμε, και μπήκαμε στο αυτοκίνητο. Τα πεθερικά μου με τις ρόμπες στο πεζοδρόμιο, να μας δίνουν σακούλες με φαγώσιμα, και νουθεσίες για ασφαλή οδήγηση (ο πεθερός συνταξιούχος εξεταστής του υπουργείου γαρ).

    Τα χιλιόμετρα και η ώρα περνά. Η οικογένεια κοιμάται, και εγώ με καφέ και μουσική από διάφορους κατά τόπους τραγουδιάρηδες, σκοτώνω τις ώρες. Κατά τις 7:00 περνώ τα σύνορα με την Βουλγαρία. Καμία καθυστέρηση. Σαν να περνάς διόδια. Συνεχίζω προς Σόφια και από εκεί δεξία προς την Ruse. Πρώτη φορά περνώ με αυτοκίνητο από εκείνα τα μέρη και δύσκολο ως «μηχανόβιος» να συνηθίσω την ιδεα, ότι πρέπει πολλές φορές για λόγους ασφαλείας, να αποδεχτώ την μοίρα μου και να πάω καροτσάκι. Οι ταμπέλες έδειχναν Ruse, αλλα Ruse δεν έβλεπα. Ένα βασανιστικό πράγμα. Όμως περνάγαμε όμορφα. Μιλούσαμε, τραγουδούσαμε χριστουγεννιάτικα τραγούδια και τα κάλαντα. Σε αρκετά σημεία είχε παρα πολύ χιόνι και κρύο, και αυτό που λένε «μαυρο πάγο». Πήγαινα συντηρητικά. Κατά τις 15:00, περνάμε την γέφυρα και τον μεγαλειώδη Δούναβη. Είμαστε πλέον σε ρουμάνικο έδαφος. Στα σύνορα αυτή τη φορά είχε λίγο κόσμο, αλλά όχι κατι ιδιαίτερο. Σε 20 λεπτά περάσαμε. Από εκεί είχαμε άλλα 70 χιλιόμετρα που καλύψαμε σε 1,5 ώρα.
    Το διαμέρισμα στο Βουκουρέστι με το υπόγειο γκαράζ ήταν καταπληκτικό. Ζεστό, καθαρό, με πολύ καλή διακόσμηση και διαρρύθμιση. Με ότι χρειαζόμασταν στα 200-300 μετρα. Εκεί θα μέναμε 21-22/12 και κατόπιν θα πηγαίναμε στο Μπρασόβ 23-26/12.

    Κατεβήκαμε στο κεντρο για βόλτα. Είπα να πάρω ταξί για να μην οδηγήσω διότι είχα σκοπό να πλακώσω 2-3 μπυρώνια. Περπατήσαμε στο ιστορικό κέντρο και καθήσαμε για φαγητό σε ένα υπόγειο κελάρι με παραδοσιακή μουσική και έτσι. Διαβάσαμε στο Trip Advisor πολύ καλές κριτικές, αλλά που τελικά αποδείχτηκε μεγάλη μάπα. Πιασωκώλικο, πολύ μέτρια κουζίνα. Η αλήθεια πως η αληθινή Ρουμανία δεν είναι στο Βουκουρέστι. Crama Domneasca για την ιστορία.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20171221_100119.jpg 
Προβολές:	670 
Μέγεθος:	51,6 KB 
ID:	400542
    I search, therefore I travel...

  2. #2
    γαμωτ...γαμωτ.. .γαμωτ...
    Εγγραφή
    08/01/2006
    Μηνύματα
    376
    Στο γυρισμό πήγαμε να πάρουμε ταξί για την επιστροφή μιας και είμασταν όλοι κουρασμένοι και θελαμε να μαζεψουμε δυναμεις για την επόμενη ημέρα. Με το που ανοίγω την πόρτα του ταξί, παω να κατσω στη θεση του συνοδηγού και βλέπω στο πάτωμα ένα στιλέτο!!!. Ψιλοκόλωσα αλλά λέω από πιάτσα ταξί…δεν μπορεί. Κάθομαι και το πατω διακριτικά με το πόδι. Πιανω κουβεντα με τον ταξιτζή για να τον εχω απασχολημένο καλού κακού. Στην κουβεντα λαου λαου τον πήγα στο θεμα της εγκληματικότητας και από ότι είπε τον είχαν κλέψει 2-3 φορες. Οπότε κατάλαβα ότι πρέπει να ήταν δικό του. Όταν φτασαμε στο διαμερισμα, κατεβαίνοντας του λέω «φίλε μου σου έπεσε το στιλετο στο πατωμα». Εμεινε να με κοιτά αμήχανος. Μου ζήτησε συγνώμη για το συμβάν και ότι το έχει για ασφάλεια. Η Αμαλία άσπρισε.

    Το πρωϊ όπως πάντα ξύπνησα νωρίς. Βγήκα έξω και πήγα στο διπλανό σουπερ μαρκετ που άνοιγε από τις 7:30, να πάρω μερικά πράγματα για πρωϊνό, αλλά και για αργότερα. Εκεί, μια αφίσα του Άκη Πετρενζτίκη…να διαφημίζει την κουζινομηχανή του. Αφού απολαύσαμε το σπιτικό πρωϊνό μας, ξεκινήσαμε για την χριστουγεννιάτικη αγορά, που βρίσκεται ακριβώς απέναντι από το κοινοβούλιο. Μια όμορφη αγορα με αρκετά πράγματα για αγορές, δωρεαν παγοδρόμιο, αλλά και το αγαπημένο μου, πάγκους με μαγειρευτά και ψητά. Είχαμε ότι θελαμε και οι τρείς!!! Ψώνια για την Αμαλία, παγοδρόμιο για τον μικρό, μάσα και μπύρα για εμένα! Κατόπιν συνεχίσαμε πάλι προς την παλαια πόλη για βόλτα. Εκεί αξίζει κανείς να επισκευτεί την πολύ όμορφη μονή Σταυροπόλεως με την χαρακτηριστική αρχιτεκτονική και τις εσωτερικές αγιογραφίες. Την παλαιά πόλη θα την χαρακτήριζα συμπαθητική και με όμορφες γωνιές.

    Μετά από μια μερα γεμάτη βόλτα, είπαμε να γυρίσουμε πίσω στο διαμέρισμα, να χαλαρώσουμε, και να πάιξουμε κανενα επιτραπέζιο όλοι μαζί. Το επόμενο πρωϊ θα ξεκινούσαμε για το Μπρασόβ.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0473.jpg 
Προβολές:	673 
Μέγεθος:	103,0 KB 
ID:	400543

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0475.jpg 
Προβολές:	675 
Μέγεθος:	104,5 KB 
ID:	400544

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0497.jpg 
Προβολές:	669 
Μέγεθος:	77,1 KB 
ID:	400545

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0506.jpg 
Προβολές:	671 
Μέγεθος:	103,2 KB 
ID:	400546

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0518.jpg 
Προβολές:	670 
Μέγεθος:	90,8 KB 
ID:	400547

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0531.jpg 
Προβολές:	673 
Μέγεθος:	101,3 KB 
ID:	400548

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0545.jpg 
Προβολές:	667 
Μέγεθος:	86,8 KB 
ID:	400549

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0548.jpg 
Προβολές:	667 
Μέγεθος:	79,6 KB 
ID:	400550
    I search, therefore I travel...

  3. #3
    γαμωτ...γαμωτ.. .γαμωτ...
    Εγγραφή
    08/01/2006
    Μηνύματα
    376
    Ξυπνήσαμε νωρίς, φαγαμε και ξεκινήσαμε. Οσο μπαίναμε στα Καρπάθια, και λίγο πριν το Μπουστένι, τα πάντα πλέον ήταν κάτασπρα. Αν και με πολύ κίνηση για αρκετά χιλιόμετρα, απολαύσαμε το όμορφο τοπίο. Το Μπρασόβ μας υποδέχτηκε με κρύο και χιόνι. Για εμας πραγματικά οι συνθήκες ήταν ιδανικές. Όμως, δεν λογάριασα καλά, πως ωραία να μένεις στο κεντρο της παλαιάς πόλης….αλλά που παρκάρεις το αυτοκίνητο? Παντού παρκόμετρα. Και το καλύτερο? Δεχόντουσαν μόνο κερματα των 50 Μπάνι (μισό Λει) τα οποία είναι δυσεύρετα. Επι πλέον, αν θες καταβάζεις μια εφαρμογή και αγοράζεις μεσω sms χρόνο σταθμευσης, αλλά μόνο αν έχεις ρουμανικη sim. Παρκάρω σε μια θέση λίγο παρακάτω από το διαμέρισμα. Εκεί ένας περαστικός που ρώτησα για το που θα βρω κέρματα, με πολύ ευγένεια μου έδωσε μερικά, που μου εξασφάλισαν ένα δυωρο.
    Τακτοποιηθήκαμε στο πολύ άνετο διαμερισματάκι και ξεκινήσαμε την βόλτα στην πολύ όμορφη αυτή πόλη, που είχα δει σε προηγούμενο μου ταξίδι με μοτοσυκλέτα. Όμως τότε ήταν καλοκαίρι. Στο μυαλό μου γυρνούσε το παρκινγκ…. Στην πλατεία συναντώ δυο αστυνομικούς σε περιπολία. Τους εξηγώ την κατάσταση και που εχω παρκάρει, και με διαβεβαίωσαν πως δεν θα έχω κάποιο πρόβλημα αφού αυτοί ελέγχουν αυτή την περιοχή για τις επόμενες ώρες.
    Το Μπρασόβ είναι υπέροχο όλες τις εποχές. Και αυτή τη φορά χαιρόμουν διπλά που βρισκόμουν μαζί με την οικογένειά μου. Ο μικρός έπαιζε με το χιόνι μαζί με άλλα παιδάκια, η Αμαλία να χαζεύει στην αγορά, και εγώ με ένα ποτήρι ζεστό κρασί, να απολαμβάνω τις στιγμές.
    Το 2015 που είχα περάσει από εκεί, η τύχη με έφερε σε ένα πολύ όμορφο μαγαζί, το Bella Musica. Ένα πολύ όμορφο υπόγειο κελάρι με εξαιρετικό φαγητό, απέναντι από την πλατεία. Θέλησα να πάω την Αμαλία ειδικά, γιατί ήμουν σίγουρος ότι θα της άρεσε. Ανέλαβα να παραγγείλω, μιας και ήξερα το μενού, και απολαύσαμε ένα πολύ ευχάριστο δύωρο.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0559.jpg 
Προβολές:	663 
Μέγεθος:	106,2 KB 
ID:	400551

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0566.jpg 
Προβολές:	662 
Μέγεθος:	61,4 KB 
ID:	400552

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0569.jpg 
Προβολές:	663 
Μέγεθος:	88,9 KB 
ID:	400553

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20171223_180727.jpg 
Προβολές:	662 
Μέγεθος:	81,8 KB 
ID:	400554
    I search, therefore I travel...

  4. #4
    γαμωτ...γαμωτ.. .γαμωτ...
    Εγγραφή
    08/01/2006
    Μηνύματα
    376
    Την επόμενη θα ξεκινουσαμε μια εκδρομή προς το Σιμπίου. Στολισμένο και αυτό, με την κεντρική πλατεία να έχει μετατραπεί σε μία μεγάλη χριστουγεννιάτικη αγορά. Περάσαμε αρκετή ώρα με βόλτα στην αγορά αλλά και στα σοκάκια. Για φαγητό, καθίσαμε σε κάποιον από του πολλούς πάγκους της πλατείας, που σερβίρουν απλό τοπικό παραδοσιακό φαγητό, σε χάρτινα πιάτα. Δεν μας ένοιαζε το κρύο. Περνούσαμε και οι τρείς πολύ όμορφα.

    Επιστρέψαμε στο πολυαγαπημένο Μπρασόβ. Ήταν 24/12, παραμονή των Χριστουγέννων. Είχαμε κλείσει από νωρίς σε ένα από τα μαγαζιά της πλατείας. Δεν θυμάμαι σε ποιο. Φάγαμε στο γιορτινό μας τραπέζι, στη τζαμαρία, με θέα τον κόσμο που, ντυμένος στα γιορτινά του, με δώρα στα χέρια, με κάποιο φαγητό, ή ένα κρασί, πήγαινε να γιορτάσει την παραμονή της γέννησης του Θεανθρώπου. Λίγο πριν φύγουμε, φροντίσαμε να κλείσουμε τραπέζι για το επόμενο πρωϊ, όπου θα είχαν γιορτινό brunch.

    Γυρίσαμε στο διαμέρισμα, λίγα μέτρα ακριβώς παραπάνω, στην Μαύρη Βασιλική. Χαλαρώσαμε, παίξαμε επιτραπέζιο, και ξαπλώσαμε για ύπνο. Το πλάνο της επόμενης, έλεγε, μετά το πρωϊνό, να πάμε ένα ακόμα βράδυ Βουκουρέστι, και από εκεί να ξεκινούσαμε για Αθήνα.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0626.jpg 
Προβολές:	660 
Μέγεθος:	105,3 KB 
ID:	400555

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0600.jpg 
Προβολές:	661 
Μέγεθος:	101,1 KB 
ID:	400556

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0602.jpg 
Προβολές:	659 
Μέγεθος:	96,4 KB 
ID:	400557

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0583.jpg 
Προβολές:	658 
Μέγεθος:	97,0 KB 
ID:	400558

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0584.jpg 
Προβολές:	659 
Μέγεθος:	95,3 KB 
ID:	400559

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0591.jpg 
Προβολές:	659 
Μέγεθος:	99,2 KB 
ID:	400560

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0596.jpg 
Προβολές:	657 
Μέγεθος:	80,6 KB 
ID:	400561

    Το πρωϊ μας βρήκε φρεσκους και ξεκούραστους, με μπόλικη διάθεση. Ντυθήκαμε και κατεβήκαμε για το πρωϊνό. Είχε αρκετό κόσμο, αλλά ευτυχώς που είχα κάνει κράτηση. Εκεί, πάνω στη κουβέντα, πετάω την ιδέα, να μην μείνουμε Βουκουρέστι, αλλά να φύγουμε, με το πάσο μας, απευθείας για Αθήνα, έτσι ώστε 26/12 το πρωϊ, να είμαστε στο σπίτι, για να κάνουμε έκπληξη και στους γονείς, και να φάμε όλοι μαζί. Συμφώνησαν όλοι. Αφού φάγαμε, φόρτωσα το αυτοκίνητο, και χαλαρά κατά τις 12.00, ξεκίνησα την επιστροφή. Δεν παραλείψαμε και αρκετές στάσεις για αγορές, στους διάφορους πάγκους που πουλούν χαλιά, και διάφορα άλλα είδη.
    I search, therefore I travel...

  5. #5
    γαμωτ...γαμωτ.. .γαμωτ...
    Εγγραφή
    08/01/2006
    Μηνύματα
    376
    Η επιστροφή κράτησε ακριβώς 19 ώρες με όλες τις στάσεις. Από τις 25/12 12:00, μέχρι 26/12 07:00. Σκοπό είχα, να περάσω σε ελληνικό έδαφος μέχρι τις 1:00 για να κάνω τις δύσκολες νυχτερινές ώρες, στην Ε.Ο Αθηνών Λαμίας, με μεγαλύτερη ασφάλεια. Το πρωϊ 7 ακριβώς παρκάρω μπροστά από το σπίτι. Η έκπληξη των πεθερικών μου τεράστια, αφού μας περίμεναν την επόμενη ημέρα. Με μεγάλη χαρά, ετοιμάσαμε όλοι, το μεσημεριανό τραπέζι. Τι όμορφα, τόσες εικόνες, τόσα συναισθήματα.

    Το ταξιδιωτικό αυτό, είχα σκοπό να το μοιραστώ τον Γενάρη που μας πέρασε. Όμως η ζωή, τα έφερε έτσι που δεν κατάφερα να το τελειώσω. Ακριβως ένα μήνα αργότερα, έχασα ξαφνικά τον πατέρα μου.
    Όμως τώρα, που σιγά σιγά από τα εποχιακά καταστήματα, αρχίζει να μυρίζει Χριστούγεννα, ήθελα να δείξω ένα αγαπημένο προορισμό, που αρκετοί έχουμε επισκεφθεί με μοτοσυκλέτα, και σε άλλη εποχή. Μια εναλλακτική, πλούσια σε εικόνες και με αρκετά καλό προϋπολογισμό, ο οποίος κινήθηκε περίπου στα 800 ευρώ για μια εβδομάδα για τριμελή οικογένεια.
    I search, therefore I travel...

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Να ζησετε να θυμαστε τον πατερα σου.

    Ηταν πολυ ωραιο ταξιδι πολυ οικονομικο και προπαντων ειχες τη καλητερη παρεα.Σου ευχομαι τετοια ταξιδια και στο μελλον και που ξερεις...Μπορει οταν ο μικρος μεγαλωσει να τον κερδισει το δυτροχο και να πηγενετε ταξιδια ολοι μαζι.Αυτος με τη γυναι κα του και ση με τη δικια σου.Η και μονοι οι δυο σας...
    Ευχαρηστουμε που το μοιραστικες

  7. #7
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.044
    Πολύ το χάρηκα!!!
    Να είστε καλά να ταξιδεύετε!!!

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της YianPep
    Εγγραφή
    23/08/2013
    Μηνύματα
    114
    Απολαυστικό το ταξίδι σας!
    Οπως εγραψες είναι ο καλύτερος τρόπος να ξοδευεις τα χρηματά σου,επένδυση σε αναμνήσεις και εμπειρίες.
    Να είστε πάντα καλά να ταξιδεύετε

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    601
    Πολυ καλός !!!!

    «Αυτούς που χόρευαν τους είπαν τρελούς εκείνοι που δεν μπορούσαν να ακούσουν την μουσική»

  10. #10
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2017
    Μηνύματα
    135
    Πολύ ωραία!
    Αυτά τα ταξίδια με την οικογένεια έχουν άλλη χάρη! Έχεις λιγότερη ελευθερία άλλα χτίζεις αναμνήσεις έτσι!

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 8avos
    Εγγραφή
    04/05/2012
    Μηνύματα
    143
    Πολύ ωραίο.Να στε πάντα καλά, να θυμάστε το μπαμπά σου.

    Και μην ξαναπείς ότι τα ταξίδια με την οικογένεια είναι ο καλύτερος τρόπος να χαλάς χρήματα... Είναι ο καλύτερος τρόπος όμως να χτίζεις εικόνες και αναμνήσεις, ειδικά για τα παιδιά...

  12. #12
    Ταξίδι ζωής φίλε μου, μας μετέφερες όμορφες εικόνες, ναι είστε πάντα γεροί και να ευχαριστιέστε τα ταξίδια σας με οποιοδήποτε μέσο αφού το σημαντικότερο είναι η καλή παρέα.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    676
    Πολύ όμορφα. Το αυτοκίνητο δεν το χωνεύεις μια έτσι; Ούτε σε μια φωτογραφία δεν ήταν.

  14. #14
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Όμορφα!
    Sent from me using a computer.

  15. #15
    γαμωτ...γαμωτ.. .γαμωτ...
    Εγγραφή
    08/01/2006
    Μηνύματα
    376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από strokt up Προβολή μηνύματος
    Πολύ όμορφα. Το αυτοκίνητο δεν το χωνεύεις μια έτσι; Ούτε σε μια φωτογραφία δεν ήταν.
    Καλημέρα!

    Οι μόνες φωτογραφίες που έβγαλα το αυτοκίνητο, είναι αυτές που έβγαλα λίγο αργότερα για να το πουλήσω
    I search, therefore I travel...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 57
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2010, 14:31
  2. Απαντήσεις: 61
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2006, 09:10
  3. Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2006, 15:36
  4. Οι περιπέτειες του Ταρζάν
    από lampros_fazer στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2006, 10:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF