Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 67

Θέμα: pros REINMASTER

  1. #1
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164

    pros REINMASTER

    θα σου εστελνα πμ.. αλλα μιας και θεωρω πως η γνωσεις ειναι καλο να μοιραζονται ανοιξα θεμα. μιας και μ'αρεσω να διαβαζω για μετατροπες και βελτιωσεις, πρεπει καποιος να γραψες γι'αυτες...
    επι του θεματος λοιπον..σημερα πηγα στο μαγαζι του φιλου μου στη βεροια οπου ανοιχθηκε μια Busa η οποια καταρχην φοραει: πιστονια υψηλης συμπιεσης σφυρηλατα wossner. εξατμιση ολοσωμη (μαρκα δεν θυμαμαι νομιζω ακραπα.. φιλτρο αερα. προγραμμα δεν εχει. η μηχανη εσπασε τα retainers ο τυπος που την οδηγαει βαζει 100αρα μια στο τοσο και δουλευει συνεχεια κοφτες (κοντρες). η βλαβη λεω εγω προεκυψε ισως απο στροφαρισμα, ο μαστορας λεει απο πειρακια που δεν τα ακουγε κι εσκαγε μεσα... τωρα η λυση ειναι??? προγραμμα... ρεταινερς να βαλουμε τιτανιου?? αν ναι ποια? ειδα της ape στα 240 δολλαρια to set τιτανιου. ελλατηρια βαλβιδων? τα γνησια θα αντεξουν? (δε νομιζω... ισως ειναι ηδη καθισμενα και να'ναι κι η αιτια της βλαβης..) α.. εχει 40000 χλμ τωρα.. τα πιστονια οχι τοσο βεβαια..

    υγ1 μπορει να τα γραφω ολα λιγο πουτανα αλλα μονο ετσι τα θυμαμαι..
    υγ2 ευχαριστω
    υγ3 ασχετοι μην απαντατε αν δεν εχετε ανοιξει μοτερ οι ιδιοι.. εγω που τα εχω κανει και παλι ρωταω γιατι δεν ξερω..

  2. #2

  3. #3
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.119
    Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
    http://www.moto.gr/forums/showthread...hreadid=113509
    Ώπα, φιλαράκι, έχεις ανοίξει μοτέρ ο ίδιος για να μπορείς να ειρωνεύεσαι?
    Life begins at 45°.

  4. #4
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
    Ώπα, φιλαράκι, έχεις ανοίξει μοτέρ ο ίδιος για να μπορείς να ειρωνεύεσαι?
    +636
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  5. #5
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164

    φιλικα

    ναι... και στο ανοιγμα του μπουσα ημουν παρων... απλα δεν μπορω τους ειδημονες...

  6. #6
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.119

    Re: φιλικα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
    ναι... και στο ανοιγμα του μπουσα ημουν παρων... απλα δεν μπορω τους ειδημονες...
    Από μηχανικά, μια χαρά είσαι. Στην κατανόηση μας τα χαλάς λίγο :P
    Life begins at 45°.

  7. #7
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164

    χαχαχαχα

    ευχαριστω για την εκτιμηση.. απλα παρακολουθω το μοτο πολυ καιρο οπως θα δεις στο προφιλ μου αλλα δεν συμμετεχω εκτος κι αν εχω να πω κατι πραγματικα σοβαρο... γελαω μ'αρεσει και το καλοηθες σπαμ.. αλλα εδω μεσα ειναι μια μικρογραφια της κοινωνιας. κι οπως κι εξω αμετρητοι οι βλακεσ που μιλαν χωρις να ξερουν.. και στα τεχνικα ειναι το μονο θεμα που με τσατιζει πραγματικα να με ειρωνευονται.. οποτε ξεκινω με ειλικρινη απαιτηση (αν και μαλλον θα ηταν ευγενικο να ηταν παρακληση..) να μην απαντουν οι μη εχοντες ιδιαν γνωσιν.. οκ???

  8. #8
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.119
    Ναι, μωρέ, πλάκα κάνουμε. Απλά όταν κάποιος ξεκινάει με "ασχετοι μην απαντατε αν δεν εχετε ανοιξει μοτερ οι ιδιοι", θα εισπράξει διάφορα περίεργα σχόλια. Σπαμ οφφ. Κάντε δουλειά σας εσείς οι σχετικοί. Πάω να φάω
    Life begins at 45°.

  9. #9
    δεν ειναι δικη μου δουλεια αλλα ο χρηστης BLiTzERR κατα το πρωτο του Post δεν απευθυνοταν στον χρηστη motomaniac

    φιλικα παντα

  10. #10
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164

    ρε αν και το ποστ εχει σοβαρο σκοπο..

    να το κλεισουμε να συνεχισει το παιδι να το τρεχει... (εκρεμουν και κοντρες... ) εγω το λατρευω το σπαμ... καθομαι ωρες ατελιωτες περιμενοντας τις απαντησεις του τρουπερ (τον οποιο λατρευω σαν θεο...) στο κακεχεντρες κι ατελιωτο πειραγμα των συναδερφων μοτοσσυκλετιστων η μηχανοβιων.. (ολοκληρο θεμα αυτο.. )
    σπαμ στο δικο μου μηνυμα??? δεν παω καλα..

  11. #11

    Re: ρε αν και το ποστ εχει σοβαρο σκοπο..

    Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac

    σπαμ στο δικο μου μηνυμα??? δεν παω καλα..
    Μπα, δε τοχεις ξαναπάθει;

    Θα μάθεις...

  12. #12
    original Mελος Το avatar του/της nic mor
    Εγγραφή
    13/03/2008
    Μηνύματα
    1.016

    Re: ρε αν και το ποστ εχει σοβαρο σκοπο..

    Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
    (τον οποιο λατρευω σαν θεο...)

    :hypnotize

    no one will judge me..


    Μ.Γ.Δ

  13. #13
    Πλαστικά μόνο στα enduro. Το avatar του/της giannis113
    Εγγραφή
    25/02/2009
    Μηνύματα
    661
    πυρακια ε; γνωστο το προβλημα απο λαθος ρυθμιση που ερχεται μετα απο υπερβολικο στοφαρισμα,
    στα r1 προτεινεται να μην μπαινει ignition modul για αυτο το λογο,

    ας απαντηση και ο ειδικος
    Dt 50, super cub 90, crypton 115, yz 125, shiver 750, hornet 600, wrf 426, sv 650, nx 650

  14. #14
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164

    γαμα τα

    απο καθολου ρυθμιση εγινε... τα γνωστα.. ρε μαλακα προγραμμα θα πας να κανεις? εν αι ρε θα παω... να σου πω σου εκανε θορυβο στα ψηλα??? ναι κατι εκανε αλλα δεν ακουγα καλα γιατι πηγαινα τερμα... αστααα.... αχαχαχαχχαχαα

  15. #15
    Αγαπητε συμφορουμιτη motomaniac...ισως και ΑΝ ειχες βαλει το θεμα σε αλλη βαση να εμπαινε καποιος αλλος( εκτος απο τον reinmeister )στον κοπο να σου απαντησει...
    ΑΝ εστελνες πμ στον rein ισως και να ηταν πιο κοσμιο....
    Αφου ομως το θες να το μοιραστεις ,αλλα παραλληλα να βρεις και λυση στο προβλημα σου ...μαλλον θα χρειαστει καποοια αναθεωρηση..(στο σινυστω για το μελλον ).
    ΔΕΝ ηρθα για να παραδωσω μαθημα απο εδρα ,απλα σε καποια πραγματα καλο ειναι και αρμοζει να εχουν την ΣΩΣΤΗ βαση και σοβαροτητα για να ασχοληθεις .
    Προτιμω λοιπον απο εδω να παρακολουθω να διαβαζω και αν χρειαστει να εκφρασω την δικη μου γνωμη (να εισαι σιγουρος οτι ξερω απο μοτερ)αλλα οταν κανεις θεμα σε ενα forum με τιτλο εναν <παραληπτη> ,το μονο που θα σκεφτεις ειναι ενα σωρο αλλα πραγματα η ακομα και τπτ ,.....εσυ ομως δεν θα εχεις παρει την απαντηση σου ....

    Ταπεινη μου γνωμη και χωρις σκοπο να ενοχλησει.
    Ευχομαι να λαβεις αυτο που χρειαζεσαι (ειμαι σιγουρος οτι ρωτησες σωστο ανθρωπο) και να βρεις λυσεις στο προβλημα συντομα ,καλυνηχτα !

    Υ.Γ> ισως ο μηχανικος που το μονταρει να ειναι καθ'ολα αρμοδιος να σου δωσει την λυση και εσυ να δωσεις την εμπιστοσυνη σου σε αυτον.

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. pros ADMIN!!!!!!!SOS!!!!
    από wolfman13 στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 28/06/2004, 12:17
  2. Pros ZX9R
    από tgriparis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2004, 16:16
  3. pros milaber
    από monstermind στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2004, 14:09
  4. Ektakti Odigia pros Louomenous 2004 (X)
    από CyBeRseXX στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2004, 01:14
  5. Pros Diaxeiristai....
    από Skoydoy στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2004, 20:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF