Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: peuzeot_vogue_50cc

  1. #1

    peuzeot_vogue_50cc

    Hello παιδιά. Να με ξανά. θέλω πάλι την βοηθειά σας . Αυτή την φορά θέλω να αγοράσω ένα μηχανάκι για την μητέρα μου .Το θέμα είναι πως δεν έχει οδηγήσει ποτέ στη ζωή της μηχανάκι , είναι 50 χρονών , και ποδήλατο έμαθε πριν απο 10 χρόνια ( μάλιστα στις αρχές παραλίγο να πέσει σε ένα ποτάμι....).

    ΘΕΛΩ
    Το μηχανάκι να έχει παρόμοιο στύλ με αυτό του ποδηλάτου , να μην έχει μεγάλη τελική , ούτε έντονο ανέβασμα( δηλαδή να μην έχει γκάζι απότομο) ,αλλά να κρατάει βάρος περίπου 80 κιλά για μια μικρή κλίση του δρόμου , να είναι φθηνό , να έχει υποστήριξει οσον αφορά τα ανταλλακτικά απο την εταιρεία για ένα σεβαστό διάστημα , και να έχει μια καλή ποιότητα .
    Πολλά θέλω βέβαια , αλλά τι να κάνω..
    Η πρώτη ιδέα που μου ήρθε είναι να της πάρω ένα μοτοποδήλατο ... έψαξα και βρήκα μόνο το peuzeot vogue ( 50 cc).Ικανοποιεί πολλά απο τα κριτήρια που έθεσα παραπάνω , αλλά καθώς εψαχνα στο internet διάβασα πως τα δίχρονα βγάζουν πολύ καπνό. Βγάζει το συγκεκριμένο? Ο μαστοράς μου μου είπε πως φοβάται ότι ίσως να έχει πρόβλημα στο άναμα: μου είπε πως για να ανάψει μπορεί να θέλει να κάνεις πετάλι και συγχρόνως μίζα ( ή κάτι άλλο , δεν θυμάμαι ) και κάτι άλλο (πάλι δεν θυμάμαι) , τα οποία μου είπε πως πως είναι δύσκολο να τα κάνεις όλα μαζί.Επίσης ο έμπορας μου είπε πως ανταλλάκτικά για αυτό το μοτοποδήλατο θα βρίσκω για μια ζωή.
    Η τιμή του είναι 900 ευρώ.
    Όποιος έχει μια άποψη πάνω στο θέμα , τον παρακαλώ να με βοηθήσει , είτε αφορά αυτό το μοντέλο που προανέφερα ή και να μου προτείνει κάτι άλλο.
    Ευχαριστώ σε όποιον βοηθήσει.

  2. #2
    Hasta la Victoria Siempre Το avatar του/της blueangel
    Εγγραφή
    19/01/2006
    Μηνύματα
    827

    Re: peuzeot_vogue_50cc

    Αρχικά δημιουργήθηκε από george_1988
    Αυτή την φορά θέλω να αγοράσω ένα μηχανάκι για την μητέρα μου .Το θέμα είναι πως δεν έχει οδηγήσει ποτέ στη ζωή της μηχανάκι , είναι 50 χρονών , και ποδήλατο έμαθε πριν απο 10 χρόνια ( μάλιστα στις αρχές παραλίγο να πέσει σε ένα ποτάμι....).

    :a53: :a53: :a53: ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΛΑΚΑ ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΠΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΣ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ!!!!

    Hay personas que nos hablan y ni las escuchamos...., Hay personas que nos hieren y no dejan ni cicatrizes...., Pero hay personas que simplemente aparecen en nuestra vida y nos marcan para siempre....., No hagas nada por obligacion ni por compromiso .....,Si no por amor !!!
    Cuando una puerta se cierra,otra se abre...
    NO CUENTES LOS ANOS, CUENTA LOS RECUERDOS!!!


  3. #3
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386

    Re: peuzeot_vogue_50cc

    Αρχικά δημιουργήθηκε από george_1988
    Hello παιδιά. Να με ξανά. θέλω πάλι την βοηθειά σας . Αυτή την φορά θέλω να αγοράσω ένα μηχανάκι για την μητέρα μου .Το θέμα είναι πως δεν έχει οδηγήσει ποτέ στη ζωή της μηχανάκι , είναι 50 χρονών , και ποδήλατο έμαθε πριν απο 10 χρόνια ( μάλιστα στις αρχές παραλίγο να πέσει σε ένα ποτάμι....).
    ......
    Ευχαριστώ σε όποιον βοηθήσει.
    τώρα που οι γονικές παροχές και οι κληρονομιές ξαναφορολογήθηκαν να μην της αγοράσεις μηχανοκίνητο...

    πες της να περπατάει όπου θέλει να πηγαίνει που κάνει καλό και για την ηλικία της και για το βάρος της και πάρε και μια λεκάνη για ποδόλουτρα μιας και τώρα που έρχεται καλοκαίρι θα έχει πρόβλημα με το άναμα...

    :smilea: :smilea:

  4. #4
    ΙΔΟΥ TO VOGUE


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	vogue_sympiesmeno.jpg 
Προβολές:	60 
Μέγεθος:	24,0 KB 
ID:	194007

Παρόμοια θέματα

  1. Peuzeot_vogue_50cc
    από george_1988 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2010, 17:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF