Σελίδα 146 από 155 ΠρώτοΠρώτο ... 4696136141142143144145146147148149150151 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 2.176 έως 2.190 από 2315

Θέμα: Μια βοηθεια απο κομπιουτεραδες...

  1. #2176
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    εχω κανει sync gmail με win10 οποτε μου ερχονται ολα τα νοτιφικεισο απο το gmail, δηλαδη περα απο το inbox μου δειχνει και οτι σπαμ ερχεται....υπαρχει καποιος τροπος να μη μου τα δειχνει ολα αυτα? δε με νοιαζουν πολυ ποτε ανεβαζουν πραγματα στο twitter και τι προσφορες βγαζει η pizza fan και το booking.com

  2. #2177
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.023
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    εχω κανει sync gmail με win10 οποτε μου ερχονται ολα τα νοτιφικεισο απο το gmail, δηλαδη περα απο το inbox μου δειχνει και οτι σπαμ ερχεται....υπαρχει καποιος τροπος να μη μου τα δειχνει ολα αυτα? δε με νοιαζουν πολυ ποτε ανεβαζουν πραγματα στο twitter και τι προσφορες βγαζει η pizza fan και το booking.com
    πας κατω κατω στο μειλ και πατας unsubscribe και σε πάει σε μια σελίδα που λεει τα δικά της και δεν ξαναρχετε μειλ απο αυτους.

  3. #2178
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    πας κατω κατω στο μειλ και πατας unsubscribe και σε πάει σε μια σελίδα που λεει τα δικά της και δεν ξαναρχετε μειλ απο αυτους.
    δε με νοιαζει που ερχονται, ετσι κ αλλιως πανε σε ασχετους φακελους στο gmail, και δε πανε στο inbox...στο κινητο οταν μου ερχεται ενα τετοιο μαιλ δεν εμφανιζει καν ειδοποιηση...το θεμα ειναι οτι μου τα εμφανιζει σαν ειδοποιησεις στα windows και ειναι ενοχλητικο...

  4. #2179
    Κουλό μέλος
    Εγγραφή
    31/12/2006
    Μηνύματα
    344
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    δε με νοιαζει που ερχονται, ετσι κ αλλιως πανε σε ασχετους φακελους στο gmail, και δε πανε στο inbox...στο κινητο οταν μου ερχεται ενα τετοιο μαιλ δεν εμφανιζει καν ειδοποιηση...το θεμα ειναι οτι μου τα εμφανιζει σαν ειδοποιησεις στα windows και ειναι ενοχλητικο...
    Δες το εδώ μήπως σε βοηθάει. Αν δεν έχεις αλλάξει τις ρυθμίσεις για το inbox οσυ, ξεκίνα από το 2ο βήμα.
    Τελευταία τροποποίηση από sek; 08/02/2018 στις 22:17.
    ​The journey is the reward!

  5. #2180
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από road spirit Προβολή μηνύματος
    Για να ανοίξω ένα pdf πχ ? Σενάριο εργασίας: είμαι στο δρόμο, προκύπτει πχ προσφορά, πρέπει να συνδεθώ γραφείο να ανοίξω ένα doc ή ενα pdf που τυγχάνει να μην το έχω μαζί μου κλπ... Δλδ, ότι κάνω σήμερα με google drive ή dropbox, να το κάνω με πριβέ cloud ( own cloud ή όπως λέγεται τεσπα).



    Μιχάλη, Μαρίνο ευχαριστώ. Πρέπει να δω αν συμφέρει μια λύση τέτοια, ή αν για τα μεγέθη που μιλάω είναι καλύτερα να υλοποιηθεί μια κλασσική λύση ενός λινουξ σέρβερ με 4-5 θέσεις εργασίας στο γραφείο.
    Τα πάντα εξαρτώνται απο τα data που θες να κάνεις access, αν πχ έχεις confidential data (πχ προσωπικά στοιχεία πελατών/υπαλλήλων) προτείνω QNAP που όπως είπε και ο mariner είναι ότι πρέπει για SME. Αν είναι τιμοκατάλογοι,αδιάφορα docs κτλ τότε Google drive / One Drive...

    Για την κλασσική λύση που αναφέρεις αν δεν έχεις ικανά άτομα για σωστό στήσιμο/maintenance άστο...

  6. #2181
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.439
    Έχω ένα μόντεμ της Belkin (G+ MIMO) και το wifi μάλλον δεν συμβαδίζει πολύ καλά με την σημερινή εποχή. Ανά 10 λεπτά κάνει κάτι σαν restart (το wifi όχι το ρούτερ).

    Οπότε λέω να πάρω το TP-LINK TD-W9977 v1 και έχω τις εξής ερωτήσεις :

    1)Είναι καλό για τα λεφτά του ;
    2) Σε αυτά τα λεφτά. υπάρχει κάποια άλλη πρόταση ;

    Το θέλω για το σπίτι, οπότε δεν ζητάω πολλά. Καλό wifi να έχει και να μην κωλώνει με την ταχύτητα της conexx.
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  7. #2182
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    προφανως εχεις cosmote
    παρε στο 13888 και ζητα αντικατασταση ρουτερ.....ειναι δωρεαν

  8. #2183
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    προφανως εχεις cosmote
    παρε στο 13888 και ζητα αντικατασταση ρουτερ.....ειναι δωρεαν
    H πρώτη κίνηση που έκανα. Δεν είναι δωρεάν στο βασικό πρόγραμμα που έχω.
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  9. #2184
    Μέλος Το avatar του/της veloujr
    Εγγραφή
    25/12/2013
    Μηνύματα
    69
    καλησπερα...ψαχνω ενα προγραμμα το οποιο θα γραφει σε βιντεο οτι κινησεις γινονται στον υπολογστη...οπως αυτα π χρησιμοποιουν σε μερικα βιντεο στο youtube...δε ξερω αν εγινα κατανοητος

  10. #2185
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από veloujr Προβολή μηνύματος
    καλησπερα...ψαχνω ενα προγραμμα το οποιο θα γραφει σε βιντεο οτι κινησεις γινονται στον υπολογστη...οπως αυτα π χρησιμοποιουν σε μερικα βιντεο στο youtube...δε ξερω αν εγινα κατανοητος
    θες να γίνεται ως καταγραφή βίντεο για να παρουσιάσεις κάτι ή για την περίπτωση π.χ. γονικού ελέγχου σε ένα παιδί για την προστασία του από τους κινδύνους του ίντερνετ?

  11. #2186
    Μέλος Το avatar του/της veloujr
    Εγγραφή
    25/12/2013
    Μηνύματα
    69
    θελω να γινεται ως καταγραφη...σα τα gaming video π φτιαχνουν καποιοι και ενω παιζουν μιλανε και ταυτοχρονα

  12. #2187
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από veloujr Προβολή μηνύματος
    θελω να γινεται ως καταγραφη...σα τα gaming video π φτιαχνουν καποιοι και ενω παιζουν μιλανε και ταυτοχρονα
    tinytake ή fraps

  13. #2188
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grafton 505 Προβολή μηνύματος
    Έχω ένα μόντεμ της Belkin (G+ MIMO) και το wifi μάλλον δεν συμβαδίζει πολύ καλά με την σημερινή εποχή. Ανά 10 λεπτά κάνει κάτι σαν restart (το wifi όχι το ρούτερ).

    Οπότε λέω να πάρω το TP-LINK TD-W9977 v1 και έχω τις εξής ερωτήσεις :

    1)Είναι καλό για τα λεφτά του ;
    2) Σε αυτά τα λεφτά. υπάρχει κάποια άλλη πρόταση ;

    Το θέλω για το σπίτι, οπότε δεν ζητάω πολλά. Καλό wifi να έχει και να μην κωλώνει με την ταχύτητα της conexx.


    Καμιά τελευταία σκέψη από κάποιον σχετικά με τα παραπάνω, πριν κάνω την αγορά στα τυφλά ;
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  14. #2189
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grafton 505 Προβολή μηνύματος
    Καμιά τελευταία σκέψη από κάποιον σχετικά με τα παραπάνω, πριν κάνω την αγορά στα τυφλά ;
    ανέβα λίγο ψηλότερα και πάρε αυτό
    https://www.skroutz.gr/s/9708956/TP-...-VR400-v1.html

  15. #2190
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    TP - Link δε θα ξαναγόραζα ούτε τσίχλα πάντως. Θα προτιμούσα ένα Zyxel, ή ένα Asus ή DLink ή κάτι άλλο βρε αδερφέ.

Παρόμοια θέματα

  1. μια βοηθεια απο τους εμπειρους
    από neos mixanovios στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2009, 16:07
  2. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2008, 22:14
  3. Μια βοήθεια για Kawasaki
    από tidime στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2004, 14:15
  4. Μια Ερωτηση Απο Εναν Απληροφορητο
    από energizer6666 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2004, 13:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF