Σελίδα 152 από 155 ΠρώτοΠρώτο ... 52102142147148149150151152153154155 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 2.266 έως 2.280 από 2315

Θέμα: Μια βοηθεια απο κομπιουτεραδες...

  1. #2266
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    εχω βρει αυτό https://support.apple.com/kb/sp700?locale=en_US και σε καλή τιμή.Εχει 256 δισκο.Δεν είμαι σίγουρος για τη ram αν ειναι 4 ή 8.Αν ram=4,πόσο πάει το μαλλί για 8;Του 14 μοντέλο είναι.
    @nikos_abel λαπιτόπι για φορητότητα να εχω τον sweedish death metal ηχο μου παντού.
    Φίου φίου φι φι φίου

  2. #2267
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    εχω βρει αυτό https://support.apple.com/kb/sp700?locale=en_US και σε καλή τιμή.Εχει 256 δισκο.Δεν είμαι σίγουρος για τη ram αν ειναι 4 ή 8.Αν ram=4,πόσο πάει το μαλλί για 8;Του 14 μοντέλο είναι.
    @nikos_abel λαπιτόπι για φορητότητα να εχω τον sweedish death metal ηχο μου παντού.
    Εχω την αμυδρα υποψια οτι απο το '13 και μετα τα Macbook εχουν τα παντα ενσωματωμενα στην μητρικη,οποτε επεξεργαστη και μνημη τα παντρευεσαι,οτι εχει απο την μαμα του.
    Επισης κι ο SSD του ειναι εξειδικευμενος και λιγο τσιμπημενος να τον βρεις αν θες μεγαλυτερη χωρητικοτητα.
    Πλην αυτων,τιμια και ανθεκτικα μηχανηματα,κι οπως παντα overpriced απο την εταιρια τους.
    Απο Σουηδια που εχω αποψη,μτχ πωλουνται 13αρια του 15 με τις προδιαγραφες που θες γυρω στα 500-700 ευρω.Εδω Ελλαδα δεν τσουλαει γενικα το μεταχειρισμενο MacBook
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  3. #2268
    Κουλό μέλος
    Εγγραφή
    31/12/2006
    Μηνύματα
    344
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    εχω βρει αυτό https://support.apple.com/kb/sp700?locale=en_US και σε καλή τιμή.Εχει 256 δισκο.Δεν είμαι σίγουρος για τη ram αν ειναι 4 ή 8.Αν ram=4,πόσο πάει το μαλλί για 8;Του 14 μοντέλο είναι.
    @nikos_abel λαπιτόπι για φορητότητα να εχω τον sweedish death metal ηχο μου παντού.
    Ίσως δεν είναι η καλύτερη λύση για τις απαιτήσεις σου το Macbook Air, κυρίως λόγω CPU. Δες παραδείγματα:

    MacBook Pro 13",2.9GHz Core i5, 8GB RAM, 256 SSD, 2015 με εγγύηση μέχρι 08/19

    MacBook Pro 13", 2.7GHz i5, 8GB RAM, 256GB SSD, 2015

    (έχουν και MS Office 2016)
    ​The journey is the reward!

  4. #2269
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Υποθέτω για windows να σταματήσω να το έχω ως προοπτική. Τα είδα τα λινκ. Σαφώς αυτό που έχω βρει, είναι κατά πολύ φτηνότερο.

  5. #2270
    Κουλό μέλος
    Εγγραφή
    31/12/2006
    Μηνύματα
    344
    Η μνήμη στο macbook air επίσης δεν αναβαθμίζεται, δες για κάποιο με 8GB, αν μπορείς να κάνεις την έκπτωση στον επεξεργαστή. Τα mac για τέτοιο software είναι καλύτερη ειλογή.
    ​The journey is the reward!

  6. #2271
    Ram 8 για μουσική είναι λίγα. Εκτός αν μιλάτε για παρά πολύ ερασιτεχνικά.
    Αλλιώς, μόνο τα τύμπανα να βάλεις (audio μιλάμε) θα σέρνεται.
    Το λέω φυσικά εγώ που κάνω παραγωγή.

  7. #2272
    Κουλό μέλος
    Εγγραφή
    31/12/2006
    Μηνύματα
    344
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Ram 8 για μουσική είναι λίγα. Εκτός αν μιλάτε για παρά πολύ ερασιτεχνικά.
    Προσωπικά, αυτό κατάλαβα ότι χρειάζεται..
    ​The journey is the reward!

  8. #2273
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Ναι παιδιά. Οικιακή ψυχαγωγία. Μη γράφω πάλι σε τετρακάναλο fostex.

  9. #2274
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Μη γράφω πάλι σε τετρακάναλο fostex.
    Γιατί; Μια χαρά είναι! Αναλογικούρα και ηχάκλα!

  10. #2275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    εχω βρει αυτό https://support.apple.com/kb/sp700?locale=en_US και σε καλή τιμή.Εχει 256 δισκο.Δεν είμαι σίγουρος για τη ram αν ειναι 4 ή 8.Αν ram=4,πόσο πάει το μαλλί για 8;Του 14 μοντέλο είναι.
    @nikos_abel λαπιτόπι για φορητότητα να εχω τον sweedish death metal ηχο μου παντού.
    Τόλη, αν επιμένεις για macbook ποιος είμαι εγώ για να διαφωνήσω!
    Επειδή έχω ένα 13" του 2008, που λόγω βλάβης του iMac μου έχει γίνει το βασικό μου εργαλείο,
    το μόνα προβλήματα που αντιμετωπίζω είναι ότι δεν παίρνει πάνω από 8Gb RAM και η πολύ μικρή οθόνη.

    Έχεις καταλήξει με ποιο DAW θα παίξεις;

  11. #2276
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Δεν εχω καταλήξει σε daw ακόμη.Τωρα εχω αρχίσει το ψαξιμο του τι και πως και το γιατί!
    Φίου φίου φι φι φίου

  12. #2277
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Δεν εχω καταλήξει σε daw ακόμη.Τωρα εχω αρχίσει το ψαξιμο του τι και πως και το γιατί!
    Άρα, ας δούμε πρώτα το DAW, και μετά κοιτάμε τι χρειαζόμαστε για να το υποστηρίξει.

    Π.χ. αν θες το Garageband, είναι πολύ εύκολο και free αλλά θες αποκλειστικά mac (μη σκεφτείς hackindos, η μελέτη που θέλουν είναι δραμματική).
    Η εξέλιξη του είναι το Logic, το οποίο κάνει μεν 200 Έουρος, αλλά και μόνο με τους δικούς του ήχους και plugin, κάνεις παπάδες.

    Από την άλλη, από οτι κατάλαβα έχεις ήδη κάποια plugin. Αυτά συνήθως πάνε σχεδόν παντού - έχουν αντίστοιχες εκδόσεις τέλος πάντων.
    Έχε λοιπόν στο μυαλό σου ότι κυκλοφορούν πάρα πολλά free DAW, με λίγους ως πάρα πολλούς περιορισμούς, είτε σε trial, είτε σε εντελώς
    free εκδόσεις.

    Θα έλεγα να κάνεις μια αναζήτηση με βάση αυτό.

    Πάντως, στα mac win τρέχεις -το ανάποδο δεν....

  13. #2278
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Μάλλον logic θα έχει το μενού μιας και έχω πρόσβαση στο να το μάθω. Μάλλον θα πάω για το Mac που έχω βρει τελικά. Και να μη μου κάνει, πωλείται εύκολα θεωρώ.

  14. #2279
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Μια παρένθεση, για ενημέρωση για το Mi A1.

    Project Treble διαθέσιμο. Αυτό σημαίνει ακόμα καλύτερη υποστήριξη, αναβάθμιση και εκμετάλλευση του hardware (που είναι ικανό για πολύ πράμα) στο έπακρο. Προφανώς χρονικός ορίζοντας ζωής παρατείνεται κατά 2+ χρόνια μίνιμουμ από το προσδοκόμενο για να αξίζει η συσκευή να την κατέχει κάποιος.
    Καθαρός κώδικας από το 0 ακόμα και για τα hardware features που σημαίνει οτι για την τιμή του το συγκεκριμένο τηλέφωνο είναι αυτή τη στιγμή η καλύτερη αγορά που μπορείτε να κάνετε, και χτυπάει στα ίσια και τις συσκευές με διπλάσιο budget.

  15. #2280
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.163
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    Μια παρένθεση, για ενημέρωση για το Mi A1.

    Project Treble διαθέσιμο. Αυτό σημαίνει ακόμα καλύτερη υποστήριξη, αναβάθμιση και εκμετάλλευση του hardware (που είναι ικανό για πολύ πράμα) στο έπακρο. Προφανώς χρονικός ορίζοντας ζωής παρατείνεται κατά 2+ χρόνια μίνιμουμ από το προσδοκόμενο για να αξίζει η συσκευή να την κατέχει κάποιος.
    Καθαρός κώδικας από το 0 ακόμα και για τα hardware features που σημαίνει οτι για την τιμή του το συγκεκριμένο τηλέφωνο είναι αυτή τη στιγμή η καλύτερη αγορά που μπορείτε να κάνετε, και χτυπάει στα ίσια και τις συσκευές με διπλάσιο budget.
    Μάλλον σε λάθος thread το έγραψες , Γιώργο.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Παρόμοια θέματα

  1. μια βοηθεια απο τους εμπειρους
    από neos mixanovios στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2009, 16:07
  2. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2008, 22:14
  3. Μια βοήθεια για Kawasaki
    από tidime στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2004, 14:15
  4. Μια Ερωτηση Απο Εναν Απληροφορητο
    από energizer6666 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2004, 13:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF