Σελίδα 3 από 155 ΠρώτοΠρώτο 123456781353103 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 2315

Θέμα: Μια βοηθεια απο κομπιουτεραδες...

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    Ξήλωσε τον browser σου , καθάρισε "υπολείματα" και ξαναστήστον...

    Gandalf
    Το εχω κανει ηδη και αυτο...
    Κ τον εσβησα τελειως...

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DeusEx
    Εγγραφή
    26/05/2009
    Μηνύματα
    702
    απο σπουδαγμενο πληροφορικαριο : KMplayer και τελος ...

    οσον αφορα το προβλημα σου κατι για codecs μου κανει , αλλα το KMplayer εχει τα δικα του ολα μεσα ... παιζει τα παντα ολα (και τα κοαλα τιποτα)

  3. #33
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    K-lite θα έλεγα και εγώ, όπου θα επιλέξεις το "install a lot of stuff".

    Τι αρχείο προσπαθείς να δείς και δεν παίζει;

    Δηλαδή τι γράμματα είναι τα τρία τελευταία (extensions) που υπάρχουν στο αρχείο;

    .flv, avi, .mkv, mov, wmv, mpg2, mpg4, mpeg, xvid;;;



    Gandalf
    λεμε για αρχεια MKV και ΑVi...ολα ειναι ταινιες κατεβασμενα απο Net...κυριως MKV...επαιζαν κανονικα και τωρα μονο λευκη οθονη...η ταινια παιζει κανονικα...ακουγετε ηχος...δειχνει τους υποτιτλους κανονικοτατα...με το που πατας play για ενα frame εχει την κανονικη εικονα και μετα λευκο...και το K-lite το ειχα απο πριν...λεμε επαιζαν κανονικοτατα ολα...εχω σκαναρει για virusesκλπ κλπ και δεν βρηκε τιποτα...το Player ειναι στο lapitopi και οι ταινιες σε εξωτερικο σκληρο δισκο...fuck...

































    Φιλλιπακοοοοοοοοο και λοιπες δημοκρατικες δυναμεις....http://www.youtube.com/watch?v=P0tCJX6FUTk































  4. #34
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Πάνο,

    mkv = matroska compresion = Συνήθως HDTV ταινίες ή Blue-ray ripped ταινίες.

    Λογικά κάτι ξήλωσες ή έβαλες και τα έκανε ρόιδο με το συγκεκριμένο codec που έχει βάση φυσικά και στο .avi.

    Έχεις δοκιμάσει system restore σε κάποιο προηγούμενο χρονικό σημείο που να έπαιζε σωστά;


    Camen,

    Τα video που είναι στο youtube είτε είτε mp4 είτε flv... το ίδιο έχει γίνει και στο δικό σου όπως του Πάνου. Κάτι εγκατέστησες ή απεγκατέστησες και τα έκανε μπάχαλο με την registry και τα codec dll.

    Δοκίμασε και εσύ με ενα system restore που όλα ήταν καλά μπας και δείς φώς.


    Αν δεν παίξει και στους δύο αυτό , φίλοι μου μόνο με ριζική λύση μπορεί να διορθωθεί το πρόβλημα σας (οχι format re...)

    Απλά φτιάχνετε ενα νέο χρήστη, περνάτε όλα τα αρχεία σας στο προφίλ του νέου χρήστη και σβύνετε τον παλιό μετά. Τα προγράμματα σας έτσι και αλλιώς θα δούν και τον νέο χρήστη μόνο που θα μπορείτε να κάνετε εκ νέου παραμετροποιήσεις για το καινούριο profile και κατά 90% θα παίξει..


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Τα βιντεο στο youtube τα παιζει κανονικα...Δεν ειναι οτι δεν μου παιζει βιντεο...
    Ειναι οτι δεν μου φορτωνει ο mozilla καποιες σελιδες ΜΕ βιντεο...
    Ξεκινα να φορτωσει και μετα κολλαει ενω σε αλλο pc φορτωνει κανονικα...

  6. #36
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Κάποιο plugin την έχει ακούσει...

    Πρέπει να δείς τι αρχείο video είναι για να δοκιμάσεις να απεγκαταστήσεις το σχετικό Plugin και να το ξαναστήσεις... όπως σου είπα όμως.. δοκίμασε και το system restore.
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  7. #37

  8. #38
    Mε ενα restore τελικα λυθηκε το προβλημα...
    ΤΗΝΧ


  9. #39
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.593
    τυμβωρυχώ για να μην ανοίγω καινούριο.
    Εδω και κάμποσες μέρες, παρατήρησα ότι όποτε πάω να κάνω δεξί κλικ σε κάποιο φάκελο ή αρχείο ή πρόγραμμα, κολλάνε τα πάντα όλα και γυρνάει σε καλωςταπαιδιά η φτιάξη.
    Παραθυρα 8.1 σε κινεζο καλής ποιοτητος Λε Νοβό Gπεντακόσα, με γιωτά επεξεργαστή, τα σπεξ του λαπτοπ.
    Δώστε λίγο απο τη φώτιση σας γιατί ενώ μου περισσεύει ένα μπουκάλι παραφίνη και σπίρτα για να το κανω λαμπάδα, δε μου περισσεύουν 4-5 κατοστάρικα για καινουριο.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  10. #40
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Ίσως long shot, αλλά βιάζομαι να φύγω και δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο αυτή τη στιγμή, αν τα στοιχεία που δίνεις είναι σωστά/επαρκή. Εγκατέστησες κάποιο software τελευταία που προσθέτει λειτουργίες στο context menu; Ρίξε μια ματιά και απεγκατάστησέ το. Αν γνωρίζεις από registry, μπορείς να το τσεκάρεις (και να το διορθώσεις) χωρίς καν να απεγκαταστήσεις κάτι.
    Life begins at 45°.

  11. #41
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Να τα γράφετε ανθρώπινα τα τεχνολογικά για να σας καταλαβαίνουμε. :P
    Στο δεξί κλικ αρχείου αναλαμβάνει ο δίσκος να διαβάσει τις ιδιότητες του αρχείου (χωρητικότητα και επιλογές ανοίγματος π.χ.)
    Το να κολλάει το σύμπαν μπορεί να είναι από σκασμένο δίσκο στα πρώτα στάδια προβλήματος, ή σκασμένη εγκατάσταση windows. ή αν το αρχείο που στα κάνει είναι από εξωτερικό δίσκο, να εστιάζουμε μόνο στην υγεία του εξωτερικού.
    Δώσε μια πιο αναλυτική περιγραφή αλλιώς δε βγαίνει άκρη.

  12. #42
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Η διαφορά στον τρόπο σκέψης ενός σοφτγουερά κι ενός χαρντγουερά, κυρίες και κύριοι :P
    Life begins at 45°.

  13. #43
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.593
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ίσως long shot, αλλά βιάζομαι να φύγω και δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο αυτή τη στιγμή, αν τα στοιχεία που δίνεις είναι σωστά/επαρκή. Εγκατέστησες κάποιο software τελευταία που προσθέτει λειτουργίες στο context menu; Ρίξε μια ματιά και απεγκατάστησέ το. Αν γνωρίζεις από registry, μπορείς να το τσεκάρεις (και να το διορθώσεις) χωρίς καν να απεγκαταστήσεις κάτι.
    δεν έχω βάλει καινούριο πρόγραμμα εδω και μήνες στο συστημα,οπότε δεν νομίζω να φταίει αυτό.
    έκανα και την ψαχτική μου πρωτού ποστάρω. Είδα ότι αυτό αναφερόταν πολύ συχνά ως πιθανή αιτία.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    Να τα γράφετε ανθρώπινα τα τεχνολογικά για να σας καταλαβαίνουμε. :P

    Δώσε μια πιο αναλυτική περιγραφή αλλιώς δε βγαίνει άκρη.
    Δε στα ξηγώ ωραία;
    τι άλλο να περιγράψω αναλυτικότερα;
    1,5 ετών λαπτοπ,ιούς δεν έχει πιάσει ποτές,σε μυστήρια σάητς (πλην μοτό.γρ) δε μπαίνω,πίνω το γάλα μου και πηγαινω νωρίς για ύπνο.τι άλλο μένει να ειπωθεί;
    βοήθα με να σε βοηθησω πλιζ
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  14. #44
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Με Αλέφαντους εγώ δε συζητώ!

    Αν δεν έχεις βάλει πρόγραμμα στο σύστημα εδώ και μήνες και είσαι σίγουρος οτι είσαι καθαρός από ιούς κοιτάς για την υγεία του σκληρού.
    Hard Disk Sentinel λέγεται το μαγικό προγραμματάκι και θα σου δείξει αν υπάρχει θέμα. Αν το πρόγραμμα δείξει οτι ο σκληρός είναι άψογος, τρέξε και ένα ccleaner registry repair και ένα cleanup να αδειάσει μήπως τον έφτασες στα κόκκινα από χωρητικότητα.
    Αν τίποτα από τα παραπάνω, και το format μετά από 1μιση χρόνο κατοχής δεν είναι άσχημη ιδέα :P

  15. #45
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.593
    όσο σίγουρος μπορεί να είμαι για τους ιούς, εξαρτάται απο το agv antivirus.
    τωρα θα μου πει κανείς - και θα΄χει και δίκιο- σε ιταλικό χρέπι εμπιστεύεσαι την υγεία του υπολογιστή σου;
    αυτο ήτο τσάμπα όμως.
    Δε νομιζω να αρχιζει να τα παίζει ο δίσκος.είναι μεγαλης χωρητικότητας,με το μισό ακόμα διαθέσιμο, και δεν έχει φάει πολλά σβήσεγράψε απο αρχεία (ταινίες κλπ).
    θα το δοκιμάσω πάντως το προγραμμα που προτείνεις.

    Τελος, άθρωπος που δε δείχνει το δέοντα σεβαζμό στον τιτανοτεράστιο Νίκο Αλέφαντο είναι τουλαχιστον υβρεολόγος.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

Σελίδα 3 από 155 ΠρώτοΠρώτο 123456781353103 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. μια βοηθεια απο τους εμπειρους
    από neos mixanovios στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2009, 17:07
  2. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2008, 23:14
  3. Μια βοήθεια για Kawasaki
    από tidime στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2004, 15:15
  4. Μια Ερωτηση Απο Εναν Απληροφορητο
    από energizer6666 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2004, 14:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF