Σελίδα 5 από 155 ΠρώτοΠρώτο 123456789101555105 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 2315

Θέμα: Μια βοηθεια απο κομπιουτεραδες...

  1. #61
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    το σκεπτικό ήταν απόρροια των, εν πειρατεία, συμπερασμάτων χρήσης.
    βαραινε πολύ το εκάστοτε σύστημα με τα απντέητ και μιας και εχω σε γενικές γραμμές το νου ως προς τους ιούς και το απο που μπορεί να κολλήσεις, τα έκλεισα και ησύχασα έκτοτε.
    όσο για το φορμάτ, δεν έχω το χρόνο για την διαδικασία (την οποία, με το νέο αυτό τρόπο των δυοπαρτίσιον και τηνάδεια κάπου μέσα περασμένη,πρέπει νακάτσω και να μελετήσω λίγο) φιλε.
    κάνε φορμάτ,κάτσε ξαναπερνα τα πάντα,φτιάξε τα file associations,κλπ.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  2. #62
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Έχεις 8-άρια οπότε αν θές απλά κάμε ενα Refresh.Νέα μόντα των 8αρίων σώζει καταστάσεις,εσύ μόνο τα file association θα φτιάξεις και αυτό για να σε διευκολύνει ότι σου απεγκαταστήσει στα σώζει σε ένα HTML στο δεσκτόπιο.Νο φορμάτ νο κόπος. Eδώ πληροφορίες.Με ασύρματο ποντικάκι το έχεις το λαπτοπι και τρώει σκαλώματα στα δεξά κλίκι κλίκι;
    Τελευταία τροποποίηση από Hayate; 25/04/2015 στις 17:22.

  3. #63
    Μέλος της Μένσα Το avatar του/της Nikol1979
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gayros Προβολή μηνύματος
    φιλενάδα, ξέρω είσαι ρουκι, αλλά στο μέλλον, τσέκαρε και την ημερομηνία του εκάστοτε μηνύματος πριν απαντήσεις.
    εκτός κι αν είσαι της σχολής 7τολις οπότε το αμέριστο ρησπέκ μου
    Ποια ειναι η Σχολη του τολη δηλαδη;;
    Ότι δίνεις γυρνάει σε σένα

  4. #64
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    με δίχως ποντίκι.
    τατσπαντ κι έτσι ιζ χαου α ρολλ

    θα τσεκάρω πάντως.
    δεν τρωει ετσι γενικα σκαλωμα στο δεξί κλικ.
    μόνο στον φαηλ εξπλόρερ τονε ψιλοπαίρνει.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  5. #65
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikol1979 Προβολή μηνύματος
    Ποια ειναι η Σχολη του τολη δηλαδη;;
    Ανωτάτη Τυμβωρυχία & Αρχαιολαγνεία.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  6. #66
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gayros Προβολή μηνύματος
    με δίχως ποντίκι.
    τατσπαντ κι έτσι ιζ χαου α ρολλ

    θα τσεκάρω πάντως.
    δεν τρωει ετσι γενικα σκαλωμα στο δεξί κλικ.
    μόνο στον φαηλ εξπλόρερ τονε ψιλοπαίρνει.
    Τζόνι δοκίμασε να κάμεις απντέητ το συνάπτικς...αυτό μου μυρίζει οτι κάνει τη ζημιά.

  7. #67
    Μέλος της Μένσα Το avatar του/της Nikol1979
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gayros Προβολή μηνύματος
    Ανωτάτη Τυμβωρυχία & Αρχαιολαγνεία.
    Χα χα χα χα χα! Να δω τι θα πει αμα το διαβάσει! (Ναι καμία φορα κι εγω το κανω, και μετα λες: στα μούτρα μου....)
    Ότι δίνεις γυρνάει σε σένα

  8. #68
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Εξόν οτι έχεις μήνυμα στο whatsapp, να σου πω ότι δεν φταιει κάτι στα κουμπιά ή στο λειτουργικό τους.
    Δεξίκλικ εχω σε λειτουργία.
    όταν προσπαθώ να το κάνω σε κάποιο αρχείο ή πρόγραμμα,τότε κολλάει. (το explorer.exe δηλαδή την ακούει)
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  9. #69
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikol1979 Προβολή μηνύματος
    Χα χα χα χα χα! Να δω τι θα πει αμα το διαβάσει! (Ναι καμία φορα κι εγω το κανω, και μετα λες: στα μούτρα μου....)
    δε φτάνει που τονε αναγνωρίζουμε ως Μέγα Πρύτανη,θα πει κιόλας ο μούργος;
    Το ατόπημα πάντως έχει συμβεί και στα καλύτερα τα σπίτια, οπότε μη το παίρνεις έτσι βαρέως.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  10. #70
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Πέτα ρε μάστορα το γ@μημένο το AVG και βάλε ένα KIS έστω δοκιμαστικό του 1 μήνα (είναι δωρεάν), σκανάρισε το pc και ίσως τ΄ αποτελέσματα σε εκπλήξουν.

    Επίσης μιας και αναφέρεται από πολλούς το "δεν μπαίνω σε παράξενα - ύποπτα σάιτ" ως δικαιολογία για την επιλογή του όχι και τόσο καλού AV που χρησιμοποιούν θα πω δύο πράγματα:

    α) άπαξ και ανοίξεις την πόρτα επικοινωνίας με τον έξω κόσμο α.κ.α. Internet ο κίνδυνος μόλυνσης είναι υπαρκτός, μπαίνεις δεν μπαίνεις σε ύποπτα σάιτ, απλά ο χρόνος που θα γίνει διαφέρει.

    β) Ένα κακό AV είναι σαν το ληγμένο φάρμακο, το έχεις δεν το έχεις, ένα και το αυτό. Ούτε σαν πλασίμπο δεν λειτουργεί χαχαχα. Μόνον εσύ σαν χρήστης βελτιώνεις την ψυχολογία σου με το να σκέφτεσαι ότι έχεις προστασία, ο καημένος ο υπολογιστής και αγκομαχάει και δουλειά δεν κάνει.

    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  11. #71
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Αν η μόνη σου προστασία είναι το AVG, ρίξε ένα scan και με malwarebytes.

    Τέλος, ξαναλέω, τσέκαρε τι παίζει με το context menu σου στη registry. Ακόμα κι αν δεν εγκατέστησες κάτι σχετικό τελευταία. Αν στο κάνει μόνο στο δεξί κλικ, εκεί είναι το πρόβλημα.
    Life begins at 45°.

  12. #72
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    καταρχάς να σας ενημερώσω πως το πρόβλημα ελύθη,via ccleaner. Ειχε καμια 300αρια issues που τακτοποιήθησαν.
    Σας μερσώ για τον ενδιαφέρον άπαντες.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Πέτα ρε μάστορα το γ@μημένο το AVG και βάλε ένα KIS έστω δοκιμαστικό του 1 μήνα (είναι δωρεάν), σκανάρισε το pc και ίσως τ΄ αποτελέσματα σε εκπλήξουν.

    Επίσης μιας και αναφέρεται από πολλούς το "δεν μπαίνω σε παράξενα - ύποπτα σάιτ" ως δικαιολογία για την επιλογή του όχι και τόσο καλού AV που χρησιμοποιούν θα πω δύο πράγματα:

    α) άπαξ και ανοίξεις την πόρτα επικοινωνίας με τον έξω κόσμο α.κ.α. Internet ο κίνδυνος μόλυνσης είναι υπαρκτός, μπαίνεις δεν μπαίνεις σε ύποπτα σάιτ, απλά ο χρόνος που θα γίνει διαφέρει.

    β) Ένα κακό AV είναι σαν το ληγμένο φάρμακο, το έχεις δεν το έχεις, ένα και το αυτό. Ούτε σαν πλασίμπο δεν λειτουργεί χαχαχα. Μόνον εσύ σαν χρήστης βελτιώνεις την ψυχολογία σου με το να σκέφτεσαι ότι έχεις προστασία, ο καημένος ο υπολογιστής και αγκομαχάει και δουλειά δεν κάνει.

    κοίτα,εσύ που τα ξέρεις καλύτερα,σίγουρα έχεις δίκιο.
    εγω εμπερικά και μόνο, συν το γεγονός ότι στα 12-13 που έχω υπολογιστές δεν έχω κολλήσει ποτέ ιό (πλην μιας εξαίρεσης,που κόλλησα τον ιό των μπάτσων,ναι ναι,έτσι λεγόταν ιός της αστυνομίας. Μας κανει πλακίτσα και το ιντερνετ δηλαδη), κρίνω ότι κάνω τη δουλειά μου.
    Δεν ειχα πάντα το AGV βέβαια,αλλά όπως είπα, εκ του αποτελέσματος ρολλάρει το πράμα.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αν η μόνη σου προστασία είναι το AVG, ρίξε ένα scan και με malwarebytes.
    το πρότεινε κι ο αδερφός του Καμπαμαρού αυτό το ίδιο και επειδή εσείς οι κα(ϋ)μένοι κομπιουτεραθρωποι την ψάχνετε, θα το δοκιμάσω.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  13. #73
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Πέτα ρε μάστορα το γ@μημένο το AVG και βάλε ένα KIS έστω δοκιμαστικό του 1 μήνα (είναι δωρεάν)
    Μιας και πιάσαμε τα AV και δη το συγκεκριμένο, είναι λίγο βαρύ ή είναι ιδέα μου; Άλλαξα από Norton Internet Security σε KIS 2015 εδώ και 'κανα μήνα και μέχρι τώρα αν και είχα ακούσει τα καλύτερα για το KIS μου φαίνεται πως το Norton ήταν ελαφρύτερο και πιο user friendly... (ξέρω, θα λιθοβοληθώ μετά από τη δήλωση αυτή). Πάντως παρά το κακό όνομα της Norton εγώ από το NIS είχα μείνει απόλυτα ικανοποιημένος και με είχε σώσει ουκ ολίγες φορές, έπιανε τα πάντα...

  14. #74
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Μιας και πιάσαμε τα AV και δη το συγκεκριμένο, είναι λίγο βαρύ ή είναι ιδέα μου; Άλλαξα από Norton Internet Security σε KIS 2015 εδώ και 'κανα μήνα και μέχρι τώρα αν και είχα ακούσει τα καλύτερα για το KIS μου φαίνεται πως το Norton ήταν ελαφρύτερο και πιο user friendly... (ξέρω, θα λιθοβοληθώ μετά από τη δήλωση αυτή). Πάντως παρά το κακό όνομα της Norton εγώ από το NIS είχα μείνει απόλυτα ικανοποιημένος και με είχε σώσει ουκ ολίγες φορές, έπιανε τα πάντα...
    Αυτά τα πάντα που πιάνει το νόρτον είναι τα αρκουδάκια. Τι βαρύ και κουραφέξαλα μωρέ, αν έχεις ένα κανονικό πισι και όχι τπτ αρχαιολογίες σαν αυτές που έχει ο Oldman μια χαρά είναι.
    Ή βάζεις το σωστό ή μη βάζεις καθόλου. Δεν γίνεται να είσαι ψιλοπροστατευμένος ειδικά αν δεν είσαι ο χρήστης "κάνω φορμάτ 2 φορές το μήνα".
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  15. #75
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gayros Προβολή μηνύματος
    καταρχάς να σας ενημερώσω πως το πρόβλημα ελύθη,via ccleaner. Ειχε καμια 300αρια issues που τακτοποιήθησαν.
    Σας μερσώ για τον ενδιαφέρον άπαντες.


    κοίτα,εσύ που τα ξέρεις καλύτερα,σίγουρα έχεις δίκιο.
    εγω εμπερικά και μόνο, συν το γεγονός ότι στα 12-13 που έχω υπολογιστές δεν έχω κολλήσει ποτέ ιό (πλην μιας εξαίρεσης,που κόλλησα τον ιό των μπάτσων,ναι ναι,έτσι λεγόταν ιός της αστυνομίας. Μας κανει πλακίτσα και το ιντερνετ δηλαδη), κρίνω ότι κάνω τη δουλειά μου.
    Δεν ειχα πάντα το AGV βέβαια,αλλά όπως είπα, εκ του αποτελέσματος ρολλάρει το πράμα.



    το πρότεινε κι ο αδερφός του Καμπαμαρού αυτό το ίδιο και επειδή εσείς οι κα(ϋ)μένοι κομπιουτεραθρωποι την ψάχνετε, θα το δοκιμάσω.
    Μιας και αναφέρθηκε καλό είναι να ξέρετε και την ύπαρξη τούτου δω του μαραφετίου (adwcleaner). Κάνει θαύματα με τα τουλμπαρς που γεμίζουν τους μπράουζερς.
    Τσάμπα και πολύ καλό.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

Παρόμοια θέματα

  1. μια βοηθεια απο τους εμπειρους
    από neos mixanovios στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2009, 17:07
  2. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2008, 23:14
  3. Μια βοήθεια για Kawasaki
    από tidime στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2004, 15:15
  4. Μια Ερωτηση Απο Εναν Απληροφορητο
    από energizer6666 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2004, 14:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF