Σελίδα 8 από 155 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789101112131858108 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 2315

Θέμα: Μια βοηθεια απο κομπιουτεραδες...

  1. #106
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Εργασιακό πισί που το πληρώνει ο εργαζόμενος... ωραία.




    Για να μην λερώνει άλλο το νήμα της αγοράς...


    Άφησα το pc από χτες να κάνει shutdown μεθ' ενημερώσεων. Από το βράδι, κολλημένο στο 7 από 13. Το νούμερο 13 και μόνο έπρεπε να με υποψιασει.

    Σε άλλη απόπειρα όσο δούλευε και είχε αποτύχει να τα περάσει, κατέβασα το ms fixit που θεωρητικά στρωνει τότε αποτυχημένες ενημερώσεις. Έδειξε ότι δούλεψε χωρίς σφάλματα αλλά φευ.


    Λύση 1, το περιμένω (για πάντα)
    Λύση 2, το σβηνω, παιρνω ότι έχει μέσα (δηλαδη σχεδόν τίποτα) και φορμάτ κλπ με win7 όπως έχει.
    Λύση 3, αν εκκινήσει κανονικά το αφήνω να περάσει τα 10αρια που μου τα έχει κάνει τσουρέκια.

    Άλλο τι...;
    Κάνε επανεκκίνηση και θα δεις ότι τις έχει πάρει κανονικά Είναι μια βλακεία που γίνεται στην τώρα τελευταία και νομίζεις ότι έχει σκαλώσει

  2. #107
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sabre Προβολή μηνύματος
    Ίσως αν κάποιος έχει κάποια ιδέα να μου ρίξει μια πρόταση από πού να ξεκινήσω να ψάχνομαι , καθώς στο τέλος από το βάλε βγάλε θα κάνω ζημιά (και ευτυχώς δεν έχω αρχεία μέσα που χρειάζομαι)

    Ευχαριστώ για την προσοχή σας!
    Θα υποθέσω ότι η οθόνη σου δεν έχει σχέση με το πρόβλημα και θα σου προτείνω να ξεκινήσεις από τα εύκολα, αλλάζοντας τα καλώδια. Αν επιμένει, άλλαξε και sata port (π.χ. από την 1 στην 3). Κάνε αυτά και βλέπουμε.
    Life begins at 45°.

  3. #108
    Φτουσκουλικομυρμηγκότρυπα Το avatar του/της Sabre
    Εγγραφή
    10/02/2006
    Μηνύματα
    484
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Θα υποθέσω ότι η οθόνη σου δεν έχει σχέση με το πρόβλημα και θα σου προτείνω να ξεκινήσεις από τα εύκολα, αλλάζοντας τα καλώδια. Αν επιμένει, άλλαξε και sata port (π.χ. από την 1 στην 3). Κάνε αυτά και βλέπουμε.
    will do... ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
    Έχουμε δεί το τέλος της ιστορίας, το τέλος του υπαρκτού σοσιαλισμού, το τέλος της Θρησκείας, το τέλος της αυταπάτης, ακόμα και το τέλος της χιλιετηρίδας...
    Μόνο το τέλος της μαλακίας δεν προβλέπεται να δούμε σύντομα.

  4. #109
    Τωρα είδα οτι εισαι οκ Γιάννη. Απο το κινητο διαβάζω πολυ βιαστικά.

  5. #110
    never hold back Το avatar του/της Ohm
    Εγγραφή
    08/12/2015
    Μηνύματα
    371
    έχει κανείς μητρική, κάρτα γραφικών, τροφοδοτικό, χαλασμένα, για πέταμα;
    I live to learn. I learn to think. I think to create. I create to be.

  6. #111
    Ohm νομίζω κάπου παραπαίει ένα desktop, να δω αν δουλεύει και σ'ενημερώνω για το τι είναι κλπ (είναι του πατρός, ελπίζω ότι δεν θα το θέλει).




    Μια ερώτηση λοιπόν ακόμα στους "κομπιουτεράδες".




    Άνοιξα το λάπτοπ... Πέρα από τα εκνευριστικά της αρχής με τις άπειρες ερωτήσεις κλπ, είμαι και στον προβληματισμό του τι θα κάνω με browser, όχι τίποτα άλλο αλλά με αγριοκοιτάει και ο Kylo Ren. Αυτό το MS edge φαίνεται σαν μιά ελαφρωμένη οπτικά έκδοση του MS explorer αλλά δεν ήμουν ποτέΣ φαν.

    Προτάσεις πλην των γνωστών Chrome και Firefox για κάτι λιγότερο "βαρύ" υπάρχουν; Αν και ομολογουμένως με 8GB μνήμης μάλλον μαλακίες ψάχνω, αλλά αν είναι κάτι βολικό θα το βάλω και στο νέτμπουκ που έχει μόνο 1GB

  7. #112
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Ohm νομίζω κάπου παραπαίει ένα desktop, να δω αν δουλεύει και σ'ενημερώνω για το τι είναι κλπ (είναι του πατρός, ελπίζω ότι δεν θα το θέλει).




    Μια ερώτηση λοιπόν ακόμα στους "κομπιουτεράδες".




    Άνοιξα το λάπτοπ... Πέρα από τα εκνευριστικά της αρχής με τις άπειρες ερωτήσεις κλπ, είμαι και στον προβληματισμό του τι θα κάνω με browser, όχι τίποτα άλλο αλλά με αγριοκοιτάει και ο Kylo Ren. Αυτό το MS edge φαίνεται σαν μιά ελαφρωμένη οπτικά έκδοση του MS explorer αλλά δεν ήμουν ποτέΣ φαν.

    Προτάσεις πλην των γνωστών Chrome και Firefox για κάτι λιγότερο "βαρύ" υπάρχουν; Αν και ομολογουμένως με 8GB μνήμης μάλλον μαλακίες ψάχνω, αλλά αν είναι κάτι βολικό θα το βάλω και στο νέτμπουκ που έχει μόνο 1GB
    :rotflmao::rotflmao:
    πες αλήθεια τώρα, τρολάρεις επειδήΣ μπορεί φίλαι, δεν σκέφτεσαι σοβαρά να βάλεις ντιφόλτ μπροουζερ της μικρομαλακής???
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  8. #113
    Εμ... το ντιφόλτ το είχε μέσα βρε αγόρι, δεν χρειάζεται να το βάλεις.

    Για κανένα εξτραδάκι λέμε.

  9. #114
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Προτάσεις πλην των γνωστών Chrome και Firefox για κάτι λιγότερο "βαρύ" υπάρχουν; Αν και ομολογουμένως με 8GB μνήμης μάλλον μαλακίες ψάχνω, αλλά αν είναι κάτι βολικό θα το βάλω και στο νέτμπουκ που έχει μόνο 1GB
    Internet Exporer 11 - και δεν τρολλάρω καθόλου!!!

  10. #115
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Βάλε Opera...καλός είναι.

  11. #116
    Οι αρχικοί δημιουργοί του Opera μη συμφωνώντας με την πορεία που είχε πάρει ο browser τα τελευταία χρόνια έχουν ξεκινήσει μια νέα προσπάθεια με το ονομα Vivaldi. Τον δοκιμάζω εδώ και κάποιο καιρό και δεν είναι άσχημος. Έχει κάποια απο τα αρχικά features του παλιού opera (12.x - προ webkit) αλλά σίγουρα έχει δρόμο ακόμα
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  12. #117
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Ohm νομίζω κάπου παραπαίει ένα desktop, να δω αν δουλεύει και σ'ενημερώνω για το τι είναι κλπ (είναι του πατρός, ελπίζω ότι δεν θα το θέλει).




    Μια ερώτηση λοιπόν ακόμα στους "κομπιουτεράδες".




    Άνοιξα το λάπτοπ... Πέρα από τα εκνευριστικά της αρχής με τις άπειρες ερωτήσεις κλπ, είμαι και στον προβληματισμό του τι θα κάνω με browser, όχι τίποτα άλλο αλλά με αγριοκοιτάει και ο Kylo Ren. Αυτό το MS edge φαίνεται σαν μιά ελαφρωμένη οπτικά έκδοση του MS explorer αλλά δεν ήμουν ποτέΣ φαν.

    Προτάσεις πλην των γνωστών Chrome και Firefox για κάτι λιγότερο "βαρύ" υπάρχουν; Αν και ομολογουμένως με 8GB μνήμης μάλλον μαλακίες ψάχνω, αλλά αν είναι κάτι βολικό θα το βάλω και στο νέτμπουκ που έχει μόνο 1GB

    τζων, χωρις διαθεση ειρωνίας, γιατι δεν μπαινεις σε φορουμ pctech? όχι για κανενα άλλο λόγο, αλλα θα πάρεις και πιο αμεσες απαντήσεις και πιο σωστες.


    α και όσον αφορα την ερωτηση σου.... στα συγκεκριμένα γουιντος, δοκιμασε τον ντιφολτ που εχει... είναι εξαιρετικα καλος.
    χρομ ουτε για πλακα, μοζιλα δεν τον χρησιμοποιουν ουτε αυτοι που τον κατασκευασαν... και παει λεγοντας

  13. #118
    ευχαριστώ.

    θα τον δω και τον edge.

    (για τα υπόλοιπα, google)

  14. #119
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Επειδή σ΄αρέσει το διάβασμα...

    https://www.pcsteps.gr/105949-%CE%BF...B1-windows-10/

  15. #120
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.466
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ohm Προβολή μηνύματος
    έχει κανείς μητρική, κάρτα γραφικών, τροφοδοτικό, χαλασμένα, για πέταμα;
    εχω εναν e 6550 χωρις ψυκτρα.Αν τον χρειαζεσαι και σου κανει πανω απ ολα στον δινω-στελνω(εννοειται free)Να ξερεις οτι ειναι σοκετ 775 παντως.

Σελίδα 8 από 155 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789101112131858108 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. μια βοηθεια απο τους εμπειρους
    από neos mixanovios στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2009, 16:07
  2. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2008, 22:14
  3. Μια βοήθεια για Kawasaki
    από tidime στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2004, 14:15
  4. Μια Ερωτηση Απο Εναν Απληροφορητο
    από energizer6666 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2004, 13:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF