Σελίδα 95 από 155 ΠρώτοΠρώτο ... 458590919293949596979899100105145 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.411 έως 1.425 από 2315

Θέμα: Μια βοηθεια απο κομπιουτεραδες...

  1. #1411
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Αφορα και κινητά με chrome?
    Το συγκεκριμένο αναφέρεται για το πώς το χρησιμοποιούν για να χτυπήσουν windows αλλα αν έχει τετοια επιλογή και ο chrome στο android ενεργοποίηστε την. Δεν είναι καλό ο browser να κατεβάζει μόνος του πράγματα..
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  2. #1412
    Γελάω με την μικρομαλακή, ξανά.

    Έγινε τόση φασαρία με τον υιό της αποκάλυψης και την ευαισθησία, που βγήκαν δύο ενημερώσεις για τα XP να τα "σφραγίσουν".

    Οπότε πόσο περίεργο, να τις κατεβάσω και να τις βάλω στο νέτμπουκ λέω.

    Κατεβάζω την μία, α ξέρετε δεν είναι ελληνικά, δεν μπαίνει. Κατεβάζω ελληνικά και SP3, α ξέρετε δεν είναι για την έκδοσή σας. Κατεβάζω ελληνικά embedded μήπως ήταν αυτό, πάλι άκυρο.

    Λέω ΟΚ, ας μπω από το ίδιο το νετμπουκ μήπως γίνει κανένα θαύμα. Ενημερώσεις αυτόματες να γίνουν στις 11 το πρωί, λολ λολ λολ ομιτζί σιγά μην γινόσαντε. Πάμε χειροκίνητα. Ο ΙΕ8 αρνείται να συνδεθεί. Κατεβάζω μιά ενημέρωση του ΙΕ8 από το νέο λαπιτοπι, εγκαθίσταται στο νετμπουκ, πάλι δεν συνδέεται (ενώ λέει πως είναι προσβάσιμη η σελίδα από ΙΕ5 και άνω). Ο ΙΕ8 μετά που το βλέπω δεν μπαίνει πουθενά, ενώ chrome και mozilla λειτουργούν μιά χαρά. Εργαλείο διάγνωσης δικτύου, δεν βρίσκει ίντερνετ

    Καμμιά ιδέα; Α, στο "μαμά" firewall δεν έχω αποκλείσει κάτι που δεν έπρεπε και τρέχει και bitdefender antivirus.



    τώρα βρήκα ένα hack που προσθέτεις ένα κλειδί στην registry και το βλέπουν ως embedded windows XP κάτι και έχει υποστήριξη ως το 2019 αλλά λέω θα του "βγουν τα μάτια" εντελώς και μετά δεν το γλιτώνω το format/repartition/νέο dual boot σύστημα. Θα το πάρω ένα backup για καλό και κακό να βρίσκεται, αν δεν έχω τι άλλο να κάνω κανένα πρωινό...

  3. #1413
    περιμένω και εγώ εναγωνίως διότι άκρη δεν έβγαλα ούτε

  4. #1414
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.961
    Πάντως κάπου διάβασα ότι αν και όλοι αναφέρουν τα ΧΡ για την τρωτότητα και την μη υποστήριξή τους από τη Microsoft, ποσοστό άνω του 70% αφορούσε υπολογιστές που έτρεχαν Windows 7... Επίσης κάπου διάβασα ότι η ESET ανέπτυξε ένα εργαλείο το οποίο ελέγχει εάν κάποιος υπολογιστής έχει ή όχι το patch της Μicrosoft το οποίο αντιμετώπιζε την ευπάθεια. Το laptop της συζύγου τρέχει Windows 7 και εδώ και κάτι μήνες (7-8 σίγουρα) οι ενημερώσεις έχουν κολλήσει, υπάρχει πρόβλημα με το Windows Update και συγκεκριμένα γίνεται έλεγχος για ενημερώσεις και η οθόνη παραμένει έτσι για ώρες. Βρήκα2 ενημερώσεις που υποτίθεται έλυναν το πρόβλημα (KB3020369 και KB3172605) αλλά και πάλι τζίφος. Αυτή τη στιγμή ο υπολογιστής ουσιαστικά είναι "ανοχύρωτος". Ερώτηση α) Γνωρίζει κανείς κάτι για τα ανωτέρω; Ερώτηση β) Παίζει ακόμα το "παραθυράκι" που καίτοι έχει λήξει η δωρεάν αναβάθμιση σε Windows 10 μπορεί να γίνει; (Customers who use assistive technologies ).

  5. #1415
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Πάντως κάπου διάβασα ότι αν και όλοι αναφέρουν τα ΧΡ για την τρωτότητα και την μη υποστήριξή τους από τη Microsoft, ποσοστό άνω του 70% αφορούσε υπολογιστές που έτρεχαν Windows 7... Επίσης κάπου διάβασα ότι η ESET ανέπτυξε ένα εργαλείο το οποίο ελέγχει εάν κάποιος υπολογιστής έχει ή όχι το patch της Μicrosoft το οποίο αντιμετώπιζε την ευπάθεια. Το laptop της συζύγου τρέχει Windows 7 και εδώ και κάτι μήνες (7-8 σίγουρα) οι ενημερώσεις έχουν κολλήσει, υπάρχει πρόβλημα με το Windows Update και συγκεκριμένα γίνεται έλεγχος για ενημερώσεις και η οθόνη παραμένει έτσι για ώρες. Βρήκα2 ενημερώσεις που υποτίθεται έλυναν το πρόβλημα (KB3020369 και KB3172605) αλλά και πάλι τζίφος. Αυτή τη στιγμή ο υπολογιστής ουσιαστικά είναι "ανοχύρωτος". Ερώτηση α) Γνωρίζει κανείς κάτι για τα ανωτέρω; Ερώτηση β) Παίζει ακόμα το "παραθυράκι" που καίτοι έχει λήξει η δωρεάν αναβάθμιση σε Windows 10 μπορεί να γίνει; (Customers who use assistive technologies ).
    δώσε mail να σου στείλω 2 ενημερώσεις να τις κάνεις με το χέρι και μετά θα ξεκολλήσουν οι υπόλοιπες. Μόνο πες μου αν έχει 32 ή 64 bit
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  6. #1416
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Γελάω με την μικρομαλακή, ξανά.

    Έγινε τόση φασαρία με τον υιό της αποκάλυψης και την ευαισθησία, που βγήκαν δύο ενημερώσεις για τα XP να τα "σφραγίσουν".

    Οπότε πόσο περίεργο, να τις κατεβάσω και να τις βάλω στο νέτμπουκ λέω.

    Κατεβάζω την μία, α ξέρετε δεν είναι ελληνικά, δεν μπαίνει. Κατεβάζω ελληνικά και SP3, α ξέρετε δεν είναι για την έκδοσή σας. Κατεβάζω ελληνικά embedded μήπως ήταν αυτό, πάλι άκυρο.

    Λέω ΟΚ, ας μπω από το ίδιο το νετμπουκ μήπως γίνει κανένα θαύμα. Ενημερώσεις αυτόματες να γίνουν στις 11 το πρωί, λολ λολ λολ ομιτζί σιγά μην γινόσαντε. Πάμε χειροκίνητα. Ο ΙΕ8 αρνείται να συνδεθεί. Κατεβάζω μιά ενημέρωση του ΙΕ8 από το νέο λαπιτοπι, εγκαθίσταται στο νετμπουκ, πάλι δεν συνδέεται (ενώ λέει πως είναι προσβάσιμη η σελίδα από ΙΕ5 και άνω). Ο ΙΕ8 μετά που το βλέπω δεν μπαίνει πουθενά, ενώ chrome και mozilla λειτουργούν μιά χαρά. Εργαλείο διάγνωσης δικτύου, δεν βρίσκει ίντερνετ

    Καμμιά ιδέα; Α, στο "μαμά" firewall δεν έχω αποκλείσει κάτι που δεν έπρεπε και τρέχει και bitdefender antivirus.



    τώρα βρήκα ένα hack που προσθέτεις ένα κλειδί στην registry και το βλέπουν ως embedded windows XP κάτι και έχει υποστήριξη ως το 2019 αλλά λέω θα του "βγουν τα μάτια" εντελώς και μετά δεν το γλιτώνω το format/repartition/νέο dual boot σύστημα. Θα το πάρω ένα backup για καλό και κακό να βρίσκεται, αν δεν έχω τι άλλο να κάνω κανένα πρωινό...
    Ρε μαστορα...
    Εγω να κανω παλι την ερωτηση κι ας γινω κουραστικος.
    Γιατι να μεινεις με X(ωρις)Ρ(ροοπτικη) ;

    Οκεϊ, στο μεγαλο θελεις Win για να τρεχουν τα επαγγελματικα σου προγραμματα.
    Στο netbook γιατι δεν βαζεις ενα linuxακι να σου κανει την δουλιτσα σου και να μην ζοριζεται και το εργαλειακι;
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  7. #1417
    Νέο μέλος Το avatar του/της Opalaz
    Εγγραφή
    24/05/2017
    Μηνύματα
    0
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mariner Προβολή μηνύματος
    Ταξικό ransomware

    Ταϊβανέζος που έπεσε θύμα ransomware διαμαρτυρήθηκε στους δημιουργούς του ThunderCrypt λόγω χαμηλού εισοδήματος και αυτοί παραδέχτηκαν πως η επίθεση προς την Ταϊβάν ήταν αποτυχία αποκρυπτογραφόντας τα δεδομένα του.

    http://www.taiwannews.com.tw/en/news/3161826

    Έχουν καρδιά οι χάκερς..
    Είχα προβλήματα με το Thunder Crypt ransomware και τον Shadow Explorer (http://www.shadowexplorer.com/downloads.html) με αυτόν τον (http://manual-removal.com/thundercrypt/) οδηγό με βοήθησε να ανακτήσω το 50% των αρχείων μου!

  8. #1418
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrEvil Προβολή μηνύματος
    Super
    Απο τα παντα ολα, σε τα παντα ολα.
    το έβαλε ο αδερφός μου που ήθελε matroska σε avi και του τίγκαρε το PC στο papariware/διαφημιστικά και τον έχω ένα δεκάλεπτο και χώνει μπινελίκια....


    προσπαθεί τώρα να ξηλώσει τα πάντα (βρίζοντας)

  9. #1419
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    το έβαλε ο αδερφός μου που ήθελε matroska σε avi και του τίγκαρε το PC στο papariware/διαφημιστικά και τον έχω ένα δεκάλεπτο και χώνει μπινελίκια....


    προσπαθεί τώρα να ξηλώσει τα πάντα (βρίζοντας)
    Security δεν ειναι μονο αυτοι οι σαπιοκοιλιαδες με συνηθως μαυρες στολες, ε;
    Καπου εχω ενα "clean" version, να το βρω και να στο στειλω.
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  10. #1420
    του χάλασε ακόμα και τις γραμματοσειρές στο desktop
    και είναι ένα πρόγραμμα που θέλει... ΚΩΔΙΚΟ για να απεγκατασταθεί, σε άπταιστα μανδαρινικά

    ευτυχώς έχω ορίτζιναλ win7 σε DVD (οπότε και δεν αγχώνομαι -πολύ- για την κατάληξη)

    Για την ώρα έψαξα και βρήκα uninstaller, δύο sites προτείνουν τον ΙΟbit-uninstaller ως αξιόλογο, για να βγάλει ότι δεν βγαίνει με το καλό. Θα πρέπει να καθαρίσει και τους browser από το hostile takeover με άλλες startpage και λοιπές επιλογές... Έχει και εφαρμογές που όταν παει να τις κλείσει από τον task manager, του κλείνουν τον task manager
    Ευτυχώς είχε δουλειά και γλίτωσα το μπινελίκι σε μόλις 25 λεπτά... Αλλά θα συνεχίσει το βράδυ, σίγουρα.

    Το άφησε να τρέχει το microsoft malware removal tool για παν ενδεχόμενο και θα δω τι θα γίνει κατά τα άλλα. δεν ξέρω αν έχει κανένα αυτόματο restore point χτεσινό ας πούμε, μήπως το κάνει rollback...

  11. #1421
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Νομίζω κάπου είχε αναφερθεί πάλι, αλλά έχετε να προτείνετε καμιά καλή ledοταινία ;

    Θα μπει σε περιμετρικό κούτελο γυψοσανίδας συνολικού μήκους 10~11 μέτρων

    Δε θέλω να βγάζει μάτι, μάλλον κάτι προς το ήπιο θα προτιμούσα

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  12. #1422
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.280
    επειδή οι επιλογές είναι άπειρες (μέχρι και στα τζάμπο έχει), θα σου έλεγα να πας σε ένα κατάστημα (πχ καυκα) και να δεις από κοντά τί θα σε καλύψει.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  13. #1423
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Γιατί θα καταλάβω ρε συ Πάνο αν είναι καλή αυτή που θα μου δώσουν ;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  14. #1424
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Γιατί θα καταλάβω ρε συ Πάνο αν είναι καλή αυτή που θα μου δώσουν ;
    https://www.ledokosmos.gr/tainies-led

    Από τις καλές τιμές στην αγορά και με καλής ποιότητας προϊοντα.
    Αυτό που ανεβάζει την τιμή είναι η πιστοποίηση για αδιαβροχοποίηση και η φωτεινότητα/τύπος led ανά μέτρο.

    Αν είναι για εσωτερικό χώρο δε χρειάζεσαι αδιαβροχοποίηση και είναι πολύ οικονομικότερες.

  15. #1425
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της freco
    Εγγραφή
    26/04/2012
    Μηνύματα
    501
    Αυτά παθαίνεις όταν δεν υπάρχει θέμα "Μια βοηθεια απο ηλεκτρολογάδες..."
    Καμιά καλή ψησταριά ξέρει κανείς (να τη βάλω δίπλα στο κομπιούτερ, για να είμαι και on topic );
    Όχι "αμήχανος" πλέον...

Παρόμοια θέματα

  1. μια βοηθεια απο τους εμπειρους
    από neos mixanovios στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2009, 16:07
  2. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2008, 22:14
  3. Μια βοήθεια για Kawasaki
    από tidime στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2004, 14:15
  4. Μια Ερωτηση Απο Εναν Απληροφορητο
    από energizer6666 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2004, 13:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF