Σελίδα 1 από 9 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 122

Θέμα: Motorbikes & women..

  1. #1

    Arrow Motorbikes & women..

    Καλησπέρα,
    Εδώ και καιρό σκεφτόμουν να βγάλω δίπλωμα για αμάξι.. ώσπου μου μπήκε το μικρόβιο της μηχανής. Το αμάξι ποτέ δε με ενθουσίαζε.. και η ιδέα της μηχανής φαίνετε ο,τι καλύτερο ,για μένα τουλάχιστον!!
    Το θέμα είναι ότι πολύ γνωστοί μου με έχουν αποθαρρύνει , με τη λογική ότι είναι αδύνατον να ξεκινήσει μια γυναίκα κατευθείαν με μια μεγάλη μηχανή (Σκέφτομαι τη honda cbr 125) , και ότι πρέπει πρώτα να ξεκινήσω με κάτι σε στυλ παπάκι 50αρι και μετά βλέπουμε...
    Είναι εύκολo κάποια χωρίς μεγάλη σωματική δύναμη να μπορέσει να μάθει σε μια τέτοια μηχανή; Υπάρχει κάποια άλλη μηχανή σε αυτό το στυλ, σε αυτά τα χρήματα , να μου προτείνετε? Αν είναι πιο χαμηλή ακόμα καλύτερα.. Υπάρχει τίποτα σε αυτόματο σε αυτό το στυλ? Γενικώς είμαι άσχετη.. και ναι μεν θελω κάτι εύκολο στην οδήγηση, αλλά έχω κολλήσει και με το styl της honda cbr.
    Τέλος, άκουσα ότι για το δίπλωμα χρειάζονται 20 πρακτικά και 30 θεωρητικά... τα πρακτικά συνήθως σε τι μηχανή γίνονται; (αν έχετε να προτείνετε κάποιο υπομονετικο δάσκαλο στο κέντρο Αθήνας, ακόμα καλύτερα..!!)
    Ευχαριστώ
    Hey man you know I'm really okay..
    The gun in my hand will tell you the same...

  2. #2
    Εγω θα σου πω μονο οτι γενικα θεωσω πιο ικανη μια γυναικα που οδηγαει μηχανακι/μοτοσυκλετα,και φυσικα δεν εννοω την κυρατσα που παιρνει το χιλιοτρακαρισμενο παπι για να παρει τα ψωνια απο την λαικη...

    Κοιτα το cbr125 ειναι αρκετα ελαφρυ(δεν ξερω και το σωματοτυπο σου),αλλα θα σε δυσκολεψει μαλλον αρχικα ο συμπλεκτης και ισως σε τρομαξει(ισως) το γκαζι που εχει για την απειρια σου!

    Θα σου προτινα να ξεκινησεις με καποιο παπι 100 ή με καποιο scooter τετραχρονο 125,που και ''σχολεια'' ειναι και ευκολα μεταπωλουνται!
    Αλλωστε δεν χρειαζεται να το κρατησεις και χρονια για να παρεις τα ''μαθηματα'' σου!

    Βεβαια δοκιμασε να οδηγησεις και με συμπλεκτη και αν βρισκεις τον εαυτο σου ανετα πανω σε αυτο,τοτε...καλοριζικο

  3. #3
    οχι παντος καλυτερα να ξεκινησεισ με μικρη μηχανη παρα με παπι...

    αλλα θα σου ελεγα να ξεκινησεισ με καπιο endurακι ή supermotardaki πιο φτυνα απο cbr και μεγαλα σχολεια...


    πω πω... θα πεσει πολυ

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    (μην τρομαξεισ παντοσ... θα γελασεισ και εσυ πολυ εδωμεσα...

  4. #4

    scooter? mpliah!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Εγω θα σου πω μονο οτι γενικα θεωσω πιο ικανη μια γυναικα που οδηγαει μηχανακι/μοτοσυκλετα,και φυσικα δεν εννοω την κυρατσα που παιρνει το χιλιοτρακαρισμενο παπι για να παρει τα ψωνια απο την λαικη...

    Κοιτα το cbr125 ειναι αρκετα ελαφρυ(δεν ξερω και το σωματοτυπο σου),αλλα θα σε δυσκολεψει μαλλον αρχικα ο συμπλεκτης και ισως σε τρομαξει(ισως) το γκαζι που εχει για την απειρια σου!

    Θα σου προτινα να ξεκινησεις με καποιο παπι 100 ή με καποιο scooter τετραχρονο 125,που και ''σχολεια'' ειναι και ευκολα μεταπωλουνται!
    Αλλωστε δεν χρειαζεται να το κρατησεις και χρονια για να παρεις τα ''μαθηματα'' σου!

    Βεβαια δοκιμασε να οδηγησεις και με συμπλεκτη και αν βρισκεις τον εαυτο σου ανετα πανω σε αυτο,τοτε...καλοριζικο

    Με απογοητευσες, .. scooter papia, μου φαινονται απαισια... για να κανεις τη δουλεια σου βεβαια ειναι μια χαρα,αλλα να δωσω λεφτα που μαζευω τοσο καιρο για κατι τετοιο... δε μου παει...!
    Hey man you know I'm really okay..
    The gun in my hand will tell you the same...

  5. #5

    τι ειναι αυτο;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
    οχι παντος καλυτερα να ξεκινησεισ με μικρη μηχανη παρα με παπι...

    αλλα θα σου ελεγα να ξεκινησεισ με καπιο endurακι ή supermotardaki πιο φτυνα απο cbr και μεγαλα σχολεια...


    πω πω... θα πεσει πολυ

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    (μην τρομαξεισ παντοσ... θα γελασεισ και εσυ πολυ εδωμεσα...
    Aς γελασετε οσο θελετε, εγω να καταληξω καπου!!!
    λοιπον τι ειναι το supermotardaki??!?! Δεν εχω ιδεα!!!
    Hey man you know I'm really okay..
    The gun in my hand will tell you the same...

  6. #6
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224

    Re: τι ειναι αυτο;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από xranna
    Aς γελασετε οσο θελετε, εγω να καταληξω καπου!!!
    λοιπον τι ειναι το supermotardaki??!?! Δεν εχω ιδεα!!!
    Ειναι ενα Εντουρακι με μικροτερες ροδες και ασφαλτινα λαστιχα (σε γενικες γραμμες) ... :wacko:

    BTW ...

    Καλως Ηρθες!
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  7. #7
    A.I.R.P. Το avatar του/της pissaman
    Affiliate
    Εγγραφή
    26/05/2005
    Μηνύματα
    641
    Καλως ήρθες και από εμένα,
    α. μηχανάκι, να πάρεις ότι σου αρέσει! Αν δεν σου αρέσει, δε θα σου κάνει κέφι να το καβαλήσεις!
    β. Το μηχανάκι θέλει μόνο μυαλό και όχι δύναμη! Αρκεί να ξέρεις πως θα το πας! Και ψηλό να είναι, με λίγη εξάσκηση (και αν το γουστάρεις) θα το φτάσεις ...
    γ. dont worry, πάντα υπάρχει ένας ποιο άσχετος με μηχανάκι.
    Το cbaraki μου ακούγετε μια χαρά! Υπόψιν, ότι είναι παρα πολύ κοντό. Δε νομίζω να σου χρειάζετε κάτι ποιο κοντό!

    Για δάσκαλο, ξέρω αλλά όχι στο κεντρο!

    Καλως ήρθες και πάλι!
    Do You Ride? Ανταλλακτικά Μοτο
    Τα πάντα είναι εφικτά! Είναι απλά θέμα χρόνου και χρήματος!
    Videos

  8. #8
    Xριστινα να ζητησω συγνομη αν ακουστικα λιγακι παραξενος αλλα μου ηρθε αποτομα...

    τωρα.. το μοταρδακι που σου ειπα δεν εχει καμια σχεση με το cbr αρα ειναι πολυ πιθανο να μην σου αρεσει..

    οπωτε περιμενουμε την γνομη σου για να κανουμε πρωτασεις...


  9. #9

    Re: Re: scooter? mpliah!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
    εστι εστι .. πεσ τα ρε χριστινα!!

    αντε να φευγουν οσοι δεν ξερουν...

    :rotflmao:


    Χριστινα ??? το Δελεαρ ξερεισ που ειναι??
    :rotflmao:


    (οχι δεν σε δουλευω... θα καταλαβεισ σε λιγο... εχω λιωσει στο γελιο παντος)

    αα ριξε και μια ματια στο post νεα και α-μηχανη και θα καταλαβεις πολλα...

    :rotflmao: :rotflmao:

    hehe... .kati arxizw na ipopsiazomai.. gia steile mou pou akrivws vriskete to post nea kai a-mhxanh, na riksw mia matia...
    Hey man you know I'm really okay..
    The gun in my hand will tell you the same...

  10. #10
    ουφ και νομιζα πωσ σε τσαντισα και την εκανεσ...

    θα με ξεσκιζανε στα μπινελικια και θα ειχαν δικιο

    για άλλη μια φορα sorry

    το post αυτό είναι στο :

    Moto Forum > Αναβάτης > Αναζητήσεις - Σκέψεις - Προβληματισμοί > νέα και α-μήχανη


    αν καποιος ξερει ας το κανει link.


  11. #11
    super motard


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	fabrizio%20paolo.jpg 
Προβολές:	385 
Μέγεθος:	22,9 KB 
ID:	17026

  12. #12

    lmao...!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
    ουφ και νομιζα πωσ σε τσαντισα και την εκανεσ...

    θα με ξεσκιζανε στα μπινελικια και θα ειχαν δικιο

    για άλλη μια φορα sorry

    το post αυτό είναι στο :

    Moto Forum > Αναβάτης > Αναζητήσεις - Σκέψεις - Προβληματισμοί > νέα και α-μήχανη


    αν καποιος ξερει ας το κανει link.


    LMAO... telika eixes dikio ,ligo diavasa kai katalava!!!... telika de tha xreiastoun mallon polles apanthseis edw, tha diavasw aplws to palio link... nea kai a-mixanh!!
    Hey man you know I'm really okay..
    The gun in my hand will tell you the same...

  13. #13

    Re: lmao...!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από xranna
    LMAO... telika eixes dikio ,ligo diavasa kai katalava!!!... telika de tha xreiastoun mallon polles apanthseis edw, tha diavasw aplws to palio link... nea kai a-mixanh!!
    ναι για διαβασε λιγο... :rotflmao: :rotflmao:

    δεν το κανω επιτηδες αλλα δεν μπορω, ειναι πολυ αστειο για να συγκρατηθω...

    για δικια σου πληροφορηση το post αυτο εχει δεχτει 957 απαντησεισ και 6520 επισκεψεις... μεσα σε μια βδομαδα αν τα λεω σωστα...

    καλο κουραγιο... :wacko:

  14. #14
    Καλησπέρα και καλώς ήλθες!
    κατ'αρχάς πιάσε μια
    Κατά δεύτερο και εγώ συμφωνώ με τα παιδιά οτι το cbr(αν και...Honda!!)είναι μια χαρά για σένα.Μικρό,ελαφρύ ευέλικτο(σχετικά)και όμορφο.Οσα μαθήματα και να κάνεις όμως,στην αρχή,όταν θα πάρεις το μηχανάκι φρόντισε να έχεις πολλούς φίλους(με μηχανές)και πιο έμπειρους,στις πρώτες σου διαδρομές.Πρίν δύο μέρες πήρε η κοπέλα μου ένα Transalp 600 και όταν κυκλοφορεί στο δρόμο,την περικυκλώνουμε οι υπόλοιποι και δεν περνάει τίποτα.Είναι λίγο άσχημο ώς προς τους άλλους(στα κουτιά ιδιώς!)αλλά ''ψήνετε''στο δρόμο χωρίς να την νοιάζει ο κάθε π@π@ρης που πλακώνεται στην κόρνα μόλις κάποιος πάει πιο αργά απο εκείνον.Και εξάλλου εκείνοι που μας ενδιαφέρουν(υπόλοιπες μηχανές στο δρόμο)περνάνε και πολύ άνετα μάλιστα έχωντας και εμάς να τον προστατεύουμε απο την φίλη μας.Ειναι η καλύτερη(αν και λίγο ανορθόδωξη!)λύση!
    SVolution has began.... Perhaps...TOO much for your Guts?!

  15. #15
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Καλά ρε τι λέτε πάλι?

    CBR 125 μια χαρά είναι για να ξεκινήσεις. Μην το σκέπτεσαι καθόλου. Άλλοι εδώ μέσα ξεκινούν με 600 Super Sport και πάλι πρόβλημα δεν έχουν.

    Το CBR μια χαρά είναι. Ουτε πολύ δυνατό να σε τρομάξει, ούτε και βαρύ. Αν σου είναι εντάξει και το ύψος της σέλας πήγαινε πάρτο και καλορίζικο.

Σελίδα 1 από 9 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. The ultimate womens piercing
    από marine521 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 23/06/2005, 13:16
  2. Women driving II
    από gollum στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2005, 22:53
  3. Women driving
    από gollum στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2005, 12:34
  4. Women & Motorcycles
    από Tigas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 222
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2005, 16:37
  5. If Women Ruled The World
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2004, 08:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF