Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 60

Θέμα: Suzu-Kawa-Yamaha-κηδες ζητώ την βοήθεια σας!

  1. #1
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591

    Suzu-Kawa-Yamaha-κηδες ζητώ την βοήθεια σας!

    Suzu-Kawa-Yamaha-κηδες ζητώ την βοήθεια σας!

    Έχω ένα φίλο ο οποίος ME EXEI ΠΡΗΞΕΙ με την αξιοπιστία της Honda! Αλλά μιλάμε σε τραγικό σημείο............ Πιστεύει, ότι τα Honda απλά δεν παθαίνουν ΤΙΠΟΤΑ. Συνέχεια μου λέει ότι "καλό το GSXR αλλά περίμενε να το κρατήσεις 3-4 χρόνια να δούμε τι θα βγάλει...". Το σπαστικό δεν είναι ότι μου τη λέει για το δικό μου (αλλά και για ότι άλλο δεν είναι Honda) αλλά ότι πιστεύει ότι όντως τα Honda ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΑΘΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ............

    Πρόσφατα μου έδωσε σαν παράδειγμα ότι το δικό του (ένα CB400 2001), ακούγεται ρολόι ο κινητήρας του, σε αντίθεση με ένα R1 που έχει πρόβλημα με την καμπάνα....... Λες και μπορούμε να ξέρουμε τι χρήση έχει γίνει στο R1 ώστε να κρίνουμε........

    Για αυτό εδώ ζητάω την βοήθεια σας. Δώστε ότι links έχετε με ιστορίες στο Internet γενικότερα ή στο forum με ζημιές σε Honda για να τον κατακλύσω με links και να δούμε τι θα πει μετά κι αυτός αλλά και όλοι οι Honda-κηδες.....!

    Προσοχή, δεν θέλω να δείξω ότι τα Honda είναι πιο ζημιάρικα, ή ότι κάτι άλλο είναι πιο αξιόπιστο, απλά το απολύτως φυσικό.......ότι μηχανικά μέρη έχουν που παθαίνουν ζημιές......!

    Στην τελική μπορεί όντως τα Honda να είναι πιο αξιόπιστα, αλλά μην λέμε και βλακείες ότι ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ !!!

    Στείλτε ότι έχετε λοιπόν !!!


  2. #2

    Re: Suzu-Kawa-Yamaha-κηδες ζητώ την βοήθεια σας!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
    Suzu-Kawa-Yamaha-κηδες ζητώ την βοήθεια σας!

    Έχω ένα φίλο ο οποίος ME EXEI ΠΡΗΞΕΙ με την αξιοπιστία της Honda! Αλλά μιλάμε σε τραγικό σημείο............ Πιστεύει, ότι τα Honda απλά δεν παθαίνουν ΤΙΠΟΤΑ. Συνέχεια μου λέει ότι "καλό το GSXR αλλά περίμενε να το κρατήσεις 3-4 χρόνια να δούμε τι θα βγάλει...". Το σπαστικό δεν είναι ότι μου τη λέει για το δικό μου (αλλά και για ότι άλλο δεν είναι Honda) αλλά ότι πιστεύει ότι όντως τα Honda ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΑΘΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ............

    Ο κλασικος ο _______ ο Ελληνας!

    Στα κενα βαλε ότι λεξη από Μ που επιθυμεις εσυ…

  3. #3
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    ωωωχ παλι καβγας μου μυριζει!
    στις διαμαχες!

  4. #4
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    ρε παιδια..

    .. ήμαρτον πια με τα αξιόπιστα μηχανάκια και τις μαλακίες μας...εδώ μένουν αυτοκίνητα στο δρόμο..MERCΕDES KAI BMW KAI HONDA KAI VW KAI OTI ΑΛΛΟ ΣΚΑΤΑ ΘΕΛΕΤΕ..δε θα χαλάνε τα μηχανάκια που είναι εκτεθειμένα??
    δηλαδή τα Honda δε χαλάνε??ΤΙ ΛΕΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ..πατε καλά???λοιπόν για να τελειώνουμε με αυτή τη παπαρια πια..ΟΛΑ ΧΑΛΑΝΕ...όλα βγάζουνε ζημίες...και όλα γεμίζουνε τα συνεργεία σε όλη τη γη!
    Ρε τι κόλλημα και αυτό...με τα αξιόπιστα και τα μη αξιόπιστα...ΡΕ ΠΑΡΤΕ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ..ΣΑΣ ΚΑΥΛΩΝΟΥΝ..ΚΑΙ σας εξιτάρουν...και αφήστε τις σαχλαμάρες με το ποιο θα με βγάλει 18 χρόνια χωρίς να πάθει τιποτα..και τα λοιπα..κομπλεξικα που το μόνο που σας κάνουν είναι να καταλήγετε να αγοράζετε μηχανές αξιοπιστες..χωρις κάτι άλλο πάνω τους που να σας αρέσει!τι να πω ρε πούστη μου με τις αξιόπιστες πια..εχω μουρλαθεί τελείως..έχω φιλαράκι από το δημοτικό με συνεργείο...στο οποίο μέσα...δε φαντάζεστε ποσά αξιόπιστα μοντέλα βλέπουμε κάθε μέρα με τις πιο κουλές βλάβες!και το άλλο το κόλλημα το ''ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΦΙΛΕ..ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ..ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ..''εγώ γιατί πάλι θέλω να έχω μια μότο που να μην την έχει κανείς άλλος??

  5. #5
    .
    Εγγραφή
    10/09/2003
    Μηνύματα
    916
    Ως κατοχος επι σειρα ετων τριων (3) CBR 600 ολα εβγαλαν προβλημα με την καδενα εκεντροφορου και κατι "περιεργους" ηχους στο κιβωτιο (ολα ηταν πρωτο χερι).

    Τα Yamaha (R6,R1) με τα διπλα χλμ ακομη ουτε κιχ.....

    Αυτο ειναι μια αποψη φυσικα....




  6. #6
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591

    Re: ρε παιδια..

    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    ημαρτον πια με τα αξιοπιστα μηχανακια και τις μαλακιες μας...

    εδω μένουν αυτοκίνητα στο δρομο..MERCΕDES KAI BMW KAI HONDA KAI VW KAI OTI ΑΛΛΟ ΣΚΑΤΑ ΘΕΛΕΤΕ..
    δε θα χαλανε τα μηχανακια που ειναι εκτεθιμένα??


    δηλαδη τα honda δε χαλανε??
    ΤΙ ΛΕΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ..πατε καλα???

    λοιπον για να τελειώνουμε με αυτη τη παπαρια πια..ΟΛΑ ΧΑΛΑΝΕ...ολα βγάζουνε ζημιες...και ολα γεμίζουνε τα συνεργεια σε ολη τη γη!


    ρε τι κολημα και αυτο...με τα αξιοπιστα και τα μη αξιοπιστα...


    ΡΕ ΠΑΡΤΕ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ..ΣΑΣ ΚΑΥΛΩΝΟΥΝ..ΚΑΙ σασ εξιταρουν...

    και αφηστε τις σαχλαμαρες με το ποιο θα με βγαλει 18 χρονια χωρις να παθει τιποτα..και τα λοιπα..κομπλεξικα που το μονο που σας κανουν ειναι να καταλήγετε να αγοραζετε μηχανες αξιοπιστες..χωρις κατι αλλο πανω τους που να σας αρέσει!

    τι να πω ρε πουστη μου με τις αξιοπιστιες πια..εχω μουρλαθει τελείως..
    εχω φιλαρακι απο το δημοτικο με συνεργειο...στο οποιο μεσα...δε φανταζεστε ποσα αξιοπιστα μοντελα βλεπουμε καθε μερα με τις πιο κουλες βλάβες!
    και το αλλο το κολημα το ''ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΦΙΛΕ..ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ..ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ..''
    εγω γιατι παλι θελω να εχω μια μοτο που να μην την εχει κανεις αλλοσ??
    Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο μαζί σου! Έτσι ακριβώς είναι!

    Άλλα γράψτε ιστορίες, βάλτε link, ότι μπορείτε τέλος πάντων για να έχουμε να δείχνουμε αυτό το post σε όποιες λέει παρόμοιες εξυπνάδες!

    Και είπαμε, δεν προσπαθούμε να αποδείξουμε ότι το ΧΥΨ μηχανάκι είναι πιο αξιόπιστο, οπότε δεν υπάρχει λόγος για διαμάχες........

  7. #7
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    εγω εχω ενα ιταλικο σαραβαλο χαλαει καθε μερα ...καθε μερα ειμαι στο συνεργειο ...το γυαλιζω καθε μερα η αντιπροσωπια δεν καλυπτει τιποτα .....εχει ασχημη μουρη ...στους περισσοτερους δεν αρεσει και...τελικα γουσταρω τρελα


    απο την εταιρια μου προτειναν να γινω ΠΩΛΗΤΗΣ για το συγκεκριμενο μοντελο και το σκεφτομαι σοβαρα να αλλαξψ επαγγελμα μια που βλεπω οτι οι περισσοτεροι εδω το εχουν κανει ηδη..... ....αυτα .....μας τα ΕΧΕΤΕ ΠΡΗΞΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  8. #8
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
    απο την εταιρια μου προτειναν να γινω ΠΩΛΗΤΗΣ για το συγκεκριμενο μοντελο και το σκεφτομαι σοβαρα να αλλαξψ επαγγελμα μια που βλεπω οτι οι περισσοτεροι εδω το εχουν κανει ηδη..... ....αυτα .....μας τα ΕΧΕΤΕ ΠΡΗΞΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ
    Έκανα κάτι που δεν έπρεπε???


  9. #9
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Εγω φιλ3 stako δε βαζω κανενα Link.

    Πεσ'του : NAI τα μονα αξιόπιστα είναι οντως τα Honda....

    ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕ ΘΕΛΩ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ, ΘΕΛΩ ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤA!

    Γι'αυτο πηρα .......................(βαλε οποια μαρκα θες) να ΓΟΥΣΤΑΡΩ !


  10. #10
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
    Έκανα κάτι που δεν έπρεπε???

    οχι ρε φιλε απλα οσο καιρο ειμαι δω βλεπω καποια ατομα που υπερασπιζονται την μηχανη που επελεξαν ως το καλυτερο μηχανακι του κοσμου ...και ειναι καπως αυτο δεν νομιζεις ....

    ολα μηχανακια ειναι και ολοι ειμαστε οδηγοι με τις επιλογες του ο καθενας ....δεν χρειαζετε να πεισεις καποιον αλλον για κατι και ειδικα για το συγκεκριμενο θεμα....οπως και στο γηπεδο υπαρχουν οι οπαδοι και οι φιλαθλοι.....και επειδη η μοτοσυκλετα για μενα ειναι ευγενης σπορ.....οι οπαδοι πολλες φορες γινονται εκνευριστοικοι....ο καθενας μπορει να ειναι οτι γουσταρει και οπως την βρισκει για την παρτυ του...χωρις να γινεται ενοχλητικος και για να κλεισω...το συγκεκριμενο θεμα μονο κακο δημιουργει και εχει επαληθευθει αυτο απο τα πολλα ποστ που εχουν γραφει κατα καιρους εδω.....
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  11. #11
    A.I.R.P. Το avatar του/της pissaman
    Affiliate
    Εγγραφή
    26/05/2005
    Μηνύματα
    641
    Πες του ότι είναι χαζός!
    όλα τα μηχανάκια, βγάζουν ζημιές!
    Εκεί που έχει φτάσει η τεχνολογία, κανένα μηχανάκι δεν είναι αναξιόπιστο!
    Απλά, άλλο είναι ποιο πουσαρισμένο από κάποιο άλλο και αν το πουσαρισμένο (πχ ΚΤΜ) το πηγαίνεις τάπα, είναι λογικό να σου βγάζει φθορές!
    Επίσης, κάθε εταιρία, βγάζει το κάθε μηχανάκι για κάποια χρήση και κάποια συντήρηση, αν εσύ παραβιάζεις την χρήση και τη συντήρηση (πχ χωμάτινο μηχανάκι να το βγάζεις δρόμο για να πας κοντινο ή μακρινό ταξιδάκι και να το σκίζεις κιόλας) είναι λογικό να σου ζητάει περισσότερα!
    Πες του φίλου σου, ότι όποιος είναι πορωμένος, λέει βλακείες!
    Αλλά να ξέρεις και κάτι άλλο, ότι δεν πρόκειτε να του αλλάξεις γνώμη, άδικα κάθεσε και ασχολείσαι! Ρώτα τον επίσης το cb του, τι θα κάνει, όταν αρχίζει και του κάνει ένα ρετάρισμα στις 5,500 στροφές? (είναι ένα πρόβλημα που βγάζουν τα cb)

    Να πω ότι και λόγο δουλειάς, προτιμώ τα ΗΟΝDA, αλλά γουστάρω να λέω και την αλήθεια.
    Μηχανάκια όπως το K3-4, r1, r6, fazer 600 & 1000 και άλλα που δεν μου έρχονται τώρα, είναι ΤΕΡΑΤΑ αξιοπιστίας! (ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΣΩΣΤΗ ΧΡΗΣΗ)

    και το σωστή, ορίζετε διαφορετικά για κάθε μηχανάκι!
    Do You Ride? Ανταλλακτικά Μοτο
    Τα πάντα είναι εφικτά! Είναι απλά θέμα χρόνου και χρήματος!
    Videos

  12. #12
    Δεν έχει νόημα να προσπαθείς να μεταπείσεις κάποιον που πιστεύει πως τα Honda δεν χαλάνε ποτέ. Αν δεν το καταλαβαίνει μόνος του πως λέει βλακείες, δεν θα το καταλάβει ποτέ.

  13. #13
    εγω ειχα souper four και ΟΛΑ τα souper four ειχαν προβλημα στον ανορθωτη!!!

    αυτό το ξέρει???????
    Όταν η πόλη κοιμάται.......

  14. #14
    Σταυρο αν και δε ζητησες απο Ηondakides βοηθεια, εγω προσφερθηκα...

    ανωτεροτητα βλεπεις...

    προνομιο των Hondakidwn χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαα

    Όταν η πόλη κοιμάται.......

  15. #15
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
    οχι ρε φιλε απλα οσο καιρο ειμαι δω βλεπω καποια ατομα που υπερασπιζονται την μηχανη που επελεξαν ως το καλυτερο μηχανακι του κοσμου ...και ειναι καπως αυτο δεν νομιζεις ....

    ολα μηχανακια ειναι και ολοι ειμαστε οδηγοι με τις επιλογες του ο καθενας ....δεν χρειαζετε να πεισεις καποιον αλλον για κατι και ειδικα για το συγκεκριμενο θεμα....οπως και στο γηπεδο υπαρχουν οι οπαδοι και οι φιλαθλοι.....και επειδη η μοτοσυκλετα για μενα ειναι ευγενης σπορ.....οι οπαδοι πολλες φορες γινονται εκνευριστοικοι....ο καθενας μπορει να ειναι οτι γουσταρει και οπως την βρισκει για την παρτυ του...χωρις να γινεται ενοχλητικος και για να κλεισω...το συγκεκριμενο θεμα μονο κακο δημιουργει και εχει επαληθευθει αυτο απο τα πολλα ποστ που εχουν γραφει κατα καιρους εδω.....
    GST, καταρχάς να ξαναπώ ότι δεν είναι θέμα ποια εταιρεία είναι πιο αξιόπιστη. Αυτά είναι τρίχες... Το θέμα είναι ότι ο φίλος μου που είναι Χοντάκιας πιστεύει ότι τα "Όλο προσόντα" ΔΕΝ σπάνε με ΤΙΠΟΤΑ. Και νομίζω υπάρχουν και άλλοι Χοντάκηδες που το λένε αυτό. Αντίθετα δεν πρέπει να υπάρχει κάποιος φίλος άλλης εταιρείας που να λέει κάτι τέτοιο. ΔΕΝ προσπαθώ να πείσω κανέναν για τίποτα και δεν με ενδιαφέρει. Ούτε τον φίλο μου με ενδιαφέρει να πείσω. Απλά να του στείλω να δει 2-3 περιστατικά για να δει και τίποτα πέρα από την πλύση εγκεφάλου που του έχουν κάνει. Ο καθένας παίρνει αυτό που ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ. Ο καθένας για τους δικούς του λόγους. Άλλος γουστάρει άνετα ταξίδια, άλλος να το στίβει σε ορεινές διαδρομές, άλλος σε ευθείες, άλλος σε χώμα, άλλος να το φορτώνει 100 κιλά αποσκευές και να ξεκινάει για την Αφρική, άλλος να πιστεύει ότι έχει το πιο αξιόπιστο! Όλα σεβαστά, και ως γνωστό αν κατεβαίνεις από το μηχανάκι μετά από βόλτα και δεν γελάνε και τα μουστάκια σου τότε μαλακία επιλογή έκανες! Τώρα αν πιστεύεις ότι το θέμα που άνοιξα δημιουργεί κακό τότε τι να πω, its ok, αν θες δεν συμμετέχεις. Πριν να το ανοίξω έκανα ένα search να βρω σχετικά πράματα στο forum, βρήκα κανά 2 και τα κράτησα. Στο forum όμως μπαίνουν συνέχεια και νέοι άνθρωποι που δεν έχουν ξαναμπεί και μπορεί να έχουν κάτι νέο να πουν. Εξάλλου με αυτή τη λογική ας μην γράφουμε τίποτα νέο. Τότε όμως δεν θα ήταν forum αυτό το μέρος, θα ήταν ένα απλό web site με πληροφορίες.


Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2007, 07:25
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2005, 19:28
  3. Παρακαλώ την βοήθεια σας......
    από angel-m στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2005, 17:41
  4. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2005, 14:08
  5. Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 15:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF