Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 30

Θέμα: παπι Dayang 125?????

  1. #1

    παπι Dayang 125?????

    Για σας,ειμαι νεο μελος, ηρθα!!!!!
    Σε λιγο καιρο προκειται να αγορασω ενα μηχανακι...και (ενας ''καταστηματαρχης'' μου προτεινε) το dy125 της DAYANG και σε αυτο κατεληξα......(1100ευρω)

    αυτο ειναι το μηχανακι που προκειται να αγορασω αλλα σε μαυρο χρωμα....
    http://img265.imageshack.us/img265/4...125rslarge.jpg


    1)θα μου το προτεινατε???
    2)Επισης ο τεχνικος μου ειπε να τ παρω χωρις πισω δισκοφρενο γιατι οταν ζεστενεται δεν πιανει,συμφωνειται???
    3)Θα ειθελα να μαθω την χωρα προελευσης της dayang

  2. #2
    καλώς όρισες και καλή παραμονή εδώ

    1) Όχι σε καμία περίπτωση κινέζικο παπάκι ούτε αξιοπιστία υπάρχει ούτε ασφάλεια ούτε τίποτα σε σύγκριση με τα υπόλοιπα παπιά

    2) Ε εντάξει μωρέ καμιά φορά άμα ζεσταθούν δεν πιάνουν τα φρένα δεν πειράζει που θα σκοτωθείς. βλέπε νο1 απάντηση

    3) Κίνα ή μαλαισία ή whatever τι διαφορά έχει


    Με τα ίδια χρήματα παίρνεις ένα μεταχειρισμένο παπάκι κανονικής μάρκας με λίγα χιλιόμετρα και αξιόπιστο φίλε μου μην πας και πάρεις κινέζικες μ@λ@κίες.

    Σου προτείνω να ψάξεις για μάρκες όπως Honda, Yamaha, Suzuki, Kawasaki, Modenas κτλ. Αυτά είναι πολύ πιο αξιόπιστα από τα κινέζικα και με λίγο ψάξιμο στα μεταχειρισμένα θα βρεις κάποιο σε πολύ κατάσταση και θα έχεις το πρώτο σου μηχανάκι

    κράτα χρήματα για ένα καλό κράνος και μπουφάν που είναι Α Π Α Ρ Α Ι Τ Η Τ Α και πάντα όρθιος εύχομαι

  3. #3
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722

    Re: παπι Dayang 125?????

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Fotis12
    Για σας,ειμαι νεο μελος, ηρθα!!!!!
    Σε λιγο καιρο προκειται να αγορασω ενα μηχανακι...και (ενας ''καταστηματαρχης'' μου προτεινε) το dy125 της DAYANG και σε αυτο κατεληξα......(1100ευρω)

    αυτο ειναι το μηχανακι που προκειται να αγορασω αλλα σε μαυρο χρωμα....
    http://img265.imageshack.us/img265/4...125rslarge.jpg


    1)θα μου το προτεινατε???
    2)Επισης ο τεχνικος μου ειπε να τ παρω χωρις πισω δισκοφρενο γιατι οταν ζεστενεται δεν πιανει,συμφωνειται???
    3)Θα ειθελα να μαθω την χωρα προελευσης της dayang
    Φιλαράκι δεν εχω προσωπική άποψη απο το συγκεκριμένο παπί αλλα θυμάμαι ενα παλικάρι εδω μέσα
    που παλιά είχε γράψει "If you want to die young,buy a DAYANG". Και για όσους γνωρίζουν την Αγγλικήν"Αν θες να πεθάνεις νεος πάρε DAYANG. Εμενα η πρόταση και μονο με απέτρεψε απο μια τέτοια επιλογή. Γιατι δεν ψάχνεις κατι μεταχειρο σε HONDA-YAMAHA-KAWASAKI-MODENAS παπί σε αυτα και λιγότερα λεφτά που ειναι πιο ποιοτικά και δεν θα χαλανε καθε τρεις και λίγο?
    Πληροφοριακά κινέζικη εταιρια είναι.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  4. #4

    Re: Re: παπι Dayang 125?????

    Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
    Φιλαράκι δεν εχω προσωπική άποψη απο το συγκεκριμένο παπί αλλα θυμάμαι ενα παλικάρι εδω μέσα
    που παλιά είχε γράψει "If you want to die young,buy a DAYANG". Και για όσους γνωρίζουν την Αγγλικήν"Αν θες να πεθάνεις νεος πάρε DAYANG. ..................
    Και για μας που δε γνωρίζουμε;

  5. #5
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722

    Re: Re: Re: παπι Dayang 125?????

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Banana hammock*
    Και για μας που δε γνωρίζουμε;
    Καλα ρε συ απο όλο το ποστ βρήκες να ποστάρεις το λαθακι μου που δεν εβαλα το "δεν"??
    Ουτε ενα λαθακι δεν σχωρνατε εδω μεσα δηλαδίς να ούμε???
    Πες στο παιδί την άποψη για το DIEYOUNG.
    Τσ τσ τσ μερικοί άνθρωποι...
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  6. #6
    Scooteroμέλος Το avatar του/της Dimos35
    Εγγραφή
    18/07/2007
    Μηνύματα
    230
    Ούτε εγώ θα στο πρότεινα φίλε μου, συμφωνώ με τους από πάνω.
    Παρόλα αυτά όμως αν τελικά το πάρεις, μην κάνεις ούτε ένα χιλιόμετρο με τα λάστιχα που έχει.

  7. #7
    χμμ.. δεν θέλω να γίνω αρνητικός αλλα.. δίπλωμα έχεις?
    "I feel like dining with hitchock every time that we fuck"

  8. #8
    Σας ευχαριστω ολους σας.........
    Δεν καταλαβαινω κτ ομως.....τι εχουν αυτα τα κινεζικα ????
    Ενοω γιατι να μην εχουν αξιοπιστια και ασφαλεια?
    Παραδειγματικα ο ξαδερφος μου εχει ενα zongshen 125cc (εδω και 2μιση χρονια) και δεν του εχει βγαλει κανενα προβλημα εκτος το οτι τριζουν τα πλαστικα μετα τα 80....

  9. #9
    φιλε μου letta δεν εχω ακομη δηπλωμα....σε ενα χρονο βγαζω....

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Fotis12
    φιλε μου letta δεν εχω ακομη δηπλωμα....σε ενα χρονο βγαζω....



    φίλε μου ,ένας φίλος μου έχει zongshen ή πως στο καλο το λενε.του βγάζει συνέχεια μικροποροβλήματα και είναι με ένα κατσαβίδι στο χέρι.τα λεφτά που δίνεις είναι πολλά θεωρώ για κινέζικο παπί.ψάξου λίγο για κάποιο μεταχειρισμένο στα ίδια επώνυμο όμως.
    ή μάζεψε λεφτά για κανα χρόνο ακόμα μέχρι να βγάλεις και το δίπλωμα

  11. #11
    παπι Dayang 125?????


    ...ΟΧΙ .

    Αν ήσουν μεγαλύτερος και το ήθελες για 2ο μηχανάκι να κάνεις τα ψώνια σου και τέτοα.. ίσως ,
    αλλά για την περίπτωσή σου που σίγουρα και ας μην έχεις δίπλωμα θα πάρεις κάτι

    (Θα σου πρώτεινα να πάρεις κάτι για το οποίο θα έχεις δίπλωμα γιατί εάν εμπλακείς σε ατύχημα και ας μην φταις ...ειδικά και αν χτυπήσει κάποιος...θα σου κόψουν τον κωλο)

    να πάρεις κάτι πιο αξιόπιστο . Σου είπαν και πιο πάνω.

  12. #12
    ok...σας εθχαριστω και παλι....

  13. #13

    Re: Re: παπι Dayang 125?????

    Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
    Φιλαράκι δεν εχω προσωπική άποψη απο το συγκεκριμένο παπί αλλα θυμάμαι ενα παλικάρι εδω μέσα
    που παλιά είχε γράψει "If you want to die young,buy a DAYANG". Και για όσους γνωρίζουν την Αγγλικήν"Αν θες να πεθάνεις νεος πάρε DAYANG. Εμενα η πρόταση και μονο με απέτρεψε απο μια τέτοια επιλογή. Γιατι δεν ψάχνεις κατι μεταχειρο σε HONDA-YAMAHA-KAWASAKI-MODENAS παπί σε αυτα και λιγότερα λεφτά που ειναι πιο ποιοτικά και δεν θα χαλανε καθε τρεις και λίγο?
    Πληροφοριακά κινέζικη εταιρια είναι.
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    http://www.myspace.com/fliptopboxxx



  14. #14

    Re: Re: Re: Re: παπι Dayang 125?????

    Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
    Καλα ρε συ απο όλο το ποστ βρήκες να ποστάρεις το λαθακι μου που δεν εβαλα το "δεν"??
    Ουτε ενα λαθακι δεν σχωρνατε εδω μεσα δηλαδίς να ούμε???
    Πες στο παιδί την άποψη για το DIEYOUNG.
    Τσ τσ τσ μερικοί άνθρωποι...
    Ε, σιγά ρε φιλαράκι, δηλαδή την πλάκα και το πείραγμα το παίρνετε αμέσως πως σας τη λέμε και πως δε σηκώνουμε ούτε ένα λαθάκι; ΧαΛΛαρώστε λίγο! Τι 'στ' σεις ρε;

  15. #15
    Στα χρημαρα που διαθετεις βρισκεις παπι σε πολυ καλη κατασταση και χωρις να φοβασαι μπας και σπασει στην μεση του δρομου.Θα προτεινα honda astrea.Αν και παλιο ειναι αριστο εργαλειο.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF