Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 2 από 2

Θέμα: Ασυνείδητοι Οδηγοί....

  1. #1

    Exclamation Ασυνείδητοι Οδηγοί....

    Καλημέρα σε ολους!

    Το τριήμερο πλησιάζει και εύχομαι να περάσουμε όλοι όμορφα χωρίς να θρηνήσουμε κανέναν στο βωμό της ασφάλτου....!

    Ο λόγος που βρίσκομαι στην παρέα σας καθότι όχι μηχανόβια (φαντάζομαι τα καντήλια που ρίχνετε για τις γυναίκες οδηγούς αυτοκινήτων... παιδιά και γώ μαζί σας είμαι, αν και η μαλακία δεν έχει φυλλο -μεταξύ μας!!) είναι γιατί την Δευτέρα 6 Ιουνίου ένα φιλαράκι είχε ένα ατύχημα που παραλίγο να του στοιχήσει το μάτι του. Οδηγούσε ένα Volvo S40, κυπαρισσί χρώματος και ήταν μαζί με την γυναίκα του στην Αθηνών-Λαμίας στο ρεύμα για Πειραιά. Όλα καλά μέχρι που του ρθε ένας σωλήνας τεράστιος με βίδες καταπάνω του, έσπασε παπριζ και βρήκε στόχο το μάτι του. Αυτός ο σωλήνας (που μέχρι πριν 3 μέρες δεν ξέραμε καν τί είναι!) έφυγε από ένα φορτηγό κάποιου 2 αυτοκίνητα πιό μπροστα. Όπως φαντάζεστε τα παιδιά δεν πρόλαβαν καν να πάρουν στοιχεία ή να δουν το φορτηγο.
    Αν υπάρχει κάποιος που να ήταν εκεί και να πήρε χαμπάρι, αν θυμάτε κάτι για το φορτηγό θα σας παρακαλόυσα να επικοινωνήσετε μαζί μου. Το ξέρω ότι είναι μάλλον απίθανο αλλά νομίζω αξίζει τον κόπο να κάνω μια προσπάθεια μήπως βρεθεί αυτός ο ασυνείδητος οδηγός και γλιτώσει τουλάχιστον κάποιος άλλος από την ....... του!

    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας !!
    Drive/Ride carefully!!!

  2. #2
    Μέλος απο...τότε... Το avatar του/της powerphot
    Εγγραφή
    21/05/2004
    Μηνύματα
    2.333

    Re: Ασυνείδητοι Οδηγοί....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από madwoman
    Καλημέρα σε ολους!

    Το τριήμερο πλησιάζει και εύχομαι να περάσουμε όλοι όμορφα χωρίς να θρηνήσουμε κανέναν στο βωμό της ασφάλτου....!

    Ο λόγος που βρίσκομαι στην παρέα σας καθότι όχι μηχανόβια (φαντάζομαι τα καντήλια που ρίχνετε για τις γυναίκες οδηγούς αυτοκινήτων... παιδιά και γώ μαζί σας είμαι, αν και η μαλακία δεν έχει φυλλο -μεταξύ μας!!) είναι γιατί την Δευτέρα 6 Ιουνίου ένα φιλαράκι είχε ένα ατύχημα που παραλίγο να του στοιχήσει το μάτι του. Οδηγούσε ένα Volvo S40, κυπαρισσί χρώματος και ήταν μαζί με την γυναίκα του στην Αθηνών-Λαμίας στο ρεύμα για Πειραιά. Όλα καλά μέχρι που του ρθε ένας σωλήνας τεράστιος με βίδες καταπάνω του, έσπασε παπριζ και βρήκε στόχο το μάτι του. Αυτός ο σωλήνας (που μέχρι πριν 3 μέρες δεν ξέραμε καν τί είναι!) έφυγε από ένα φορτηγό κάποιου 2 αυτοκίνητα πιό μπροστα. Όπως φαντάζεστε τα παιδιά δεν πρόλαβαν καν να πάρουν στοιχεία ή να δουν το φορτηγο.
    Αν υπάρχει κάποιος που να ήταν εκεί και να πήρε χαμπάρι, αν θυμάτε κάτι για το φορτηγό θα σας παρακαλόυσα να επικοινωνήσετε μαζί μου. Το ξέρω ότι είναι μάλλον απίθανο αλλά νομίζω αξίζει τον κόπο να κάνω μια προσπάθεια μήπως βρεθεί αυτός ο ασυνείδητος οδηγός και γλιτώσει τουλάχιστον κάποιος άλλος από την ....... του!

    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας !!
    Drive/Ride carefully!!!
    Είναι πολύ λυπηρό και συνάμα εκνευριστικό αυτό το περιστατικό που λες γιατί θυμίζει κι άλλα παρόμοια που έχουν γίνει και γίνονται ακόμα δυστυχώς.
    Ελπίζω να βρεθεί κάποιος που ήταν παρόν, αν και είναι λίγες οι πιθανότητες τουλάχιστον για κάποιον απο δω μέσα με μηχανή να βρισκόταν πίσω απο το φορτηγό.
    Μάλλον τώρα δεν θα......μπορούσε να απαντήσει
    Ίσως μόνο αν ήταν καποιος με αμάξι κι έφαγε κι αυτός καμιά "βίδα" με λιγότερες απώλειες απ' τον φίλο σου.
    Περαστικά
    Το ταξίδι του Ηλία Βροχίδη μπορείτε να το διαβάζετε και στην ιστοσελίδα του Madnomad.gr, στο Facebook Madnomad

Παρόμοια θέματα

  1. Στη φυλακή οι ασυνείδητοι οδηγοί
    από panagiotispapa στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2008, 18:55
  2. Οδηγοί αυτοκινήτων-οδηγοί θανάτου
    από XTakias στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 19/06/2005, 19:20
  3. Παπαδες οδηγοι
    από rsp στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2005, 03:17
  4. Γυναίκες οδηγοί...
    από milaber στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2004, 18:14
  5. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2004, 20:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF