Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: Αντλια βενζινης-compressor

  1. #1

    Αντλια βενζινης-compressor

    καλημερα σας,

    χτες το μεσημερι τρελη κινηση ισως κ λογω απεργιας...
    ολη η αλεχανδρας πηγμενη,
    για πρωτη φορα (αλλωστε 4 μηνες την εχω την αφρικα) βλεπω τον δεικτη θερμοκρασιας να φεβγει πανω απο την μεση κ να δεινει....προσπαθησα να ακουσω τη φτερωτη του ψυγειου να ξυπνα απο τον ληθαργο αλλα ματαια
    δυο τα τεινα σκεφτηκα...
    η δεν την ακουω λογω φασαριας στο δρομο (τοσο αθορυβη ειναι η ...τανα?) η δεν δουλευει και εχουμε προβλημα.

    και οσο οδηγουσα κ σκεφτομουν ενας δυνατος επαναλαμβανομενος ηχος απο τα αριστερα με επαναφερει στην πραγματικοτητα
    μεσ την χαρα λεω δουλεψε...
    μπα "μπορελι" ομως που λεγαμε κ στον στρατο "παλια στο τεξας"
    σκυβω κ τι να δω
    η αντλια βενζινης "καρκαριζει" επαναλαμβανομενος ηχος τακ-τακ και τρεμει......
    σκεφτικα πως αποκλειεται να αγορασα αφρικα με αντλια COMPRESSOR ALA MERCEDES....ΚΑΙ ΠΩΣ "Η Ο ΓΥΑΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΑΒΟΣ Η ΣΤΡΑΒΑ ΑΡΜΕΝΙΖΩ".:rotflmao:
    θα μου πειτε"μπα μεγαλε μαλλον το δευτερο",να σας πω την αληθεια κ εγω αυτο σκεφτηκα.
    κινηση πρωτη ¨παιρνω τηλ σε φιλο κ κανω συμβολαιο οδικης βοηθειας
    .κινηση 2 παρατηρω οτι ο θορυβος αυτος και το SHAKE της αντλιας δεν λαμβανει χωρα οταν η μηχανη δουλευει σε χαμηλοτερες θερμοκρασιες.
    κινηση 3 σας γραφω ολα αυτα για να μου πει κανεις αν του εχει συμβει κατι παρομοιο η τι θα εκανε στην θεση μου(αφρικα 98 γερμανιας)
    πριν προλαβω να κανω αλλη κινηση προβλεπω η αφρικα να με αφηνει πουθενα σαν να μου κανει "αυτη"κινηση κ να μου λεει "φιλε sax-mat αντε γεια!!"
    μη γελατε παιδια, τα πραγματα ειναι σοβαρα!!!!! ειχα kawasaki κ πηρα honda για να γλυτωσω απο τα "ΜΑΣΤΟΡΙΑ" που μ' εχουν φαει...
    οταν ζεστενεται το μοτερ ακουω κ ενα θορυβο σαν να μου λεει "αρυθμιστες βαλβιδες" (να σημειωθει οτι τις ρυθμισα σε ΜΑΣΤΟΡΑ..)
    αρχιζει κ μου παιζει το μυαλο κ θα κανω καμια κουζουλαδα...
    υπαρχει κ μια αλλη λυση= θα το ριξω στο ποτο: για να ξεχασω........
    synadelfoi afrikanoi...somebody HELP!!!!!!:
    Ανοίξτε τα τρελάδικα να βγεί ο κόσμος ΈΞΩ!!!

  2. #2
    ΚΑΙ ΤΩΡΑ????.... Το avatar του/της matmat
    Εγγραφή
    06/07/2003
    Μηνύματα
    1.273
    Για το βεντιλατέρ ρίξε μια ματια
    στις ασφάλειες, ειναι μια 10αρα ,εμενα με ταλαιπορούσε και δεν μπορούσα να την βρω ηταν πολυ λιγο κομένη και σε περίεργο σημείο!!
    Για την αντλία μήπως δεν ειχες βενζίνη?


    Ασχετο !! μήπως τελικά αυτές που έρχονται απο Γερμανία και άλες βόρειες χώρες έχουν άλες ρυθμίσεις λόγο κρύου και εδω το καλοκαίρι τα παίζουν?
    "Αν είναι να φύγω ας φύγω πρωί
    στη σωστή εποχή σε λάθος στροφή"

    Θάνος Ανεστόπουλος / Διάφανα Κρίνα

    http://smutradio.listen2myradio.com/

  3. #3
    για το βιντιλατερ οντως κοιτα την ασφαλεια...οσο για την αντλια και εμενα οταν την πρωτοπηρα μεταχειρισμενη απο γερμανια στους πρωτους 3 μηνες μου έκανε αυτό που σου έκανε και εσένα..ο δικός μου μάστορας μου είπε ότι ειναι σημάδια της αντλίας ότι παει γαι φούντο...άλλαξα αντλια σταματησε αυτό το τακ τακ..και πρόλαβα τα χειρότερα...αυτό έχει λογική διότι αυτα τα μηχανακια ειναι σε γκαραζ πολυ καιρο με αποτελεσματα η αντλία και καποια καρβουνακια να ξεραινοντε με αποτελεσμα να τα παιξει η αντλια αργοτερα...το καλό ειναι ότι αλλάζοντας την αντλία ξεμπερδευεις...το κακο ειναι οτι η αντλια εχει 180 ευρω περσινες τιμές...όσο για τον κτυπο που κανει μην ανησυχεις δεν ειναι τίποτα...δεν ξερω τα χιλιομετρα σου αλλά καποια στιγμή στο επόμενο σερβις ο μαστορας σου να "σφιξει" τα μποσκα στις βαλβιδες..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΑΛΛΑ Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΧΙΛΙΕς ΦΟΡΕΣ ΑΝΟΙΚΤΕς ΒΑΛΒΙΔΕΣ ΜΕ ΘΟΡΥΒΟ ΠΑΡΑ ΣΦΙΚΤΕΣ ΧΩΡΙΣ ΘΟΡΥΒΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙς ΜΗΧΑΝΗ
    ελπιζω να βοηθησα

  4. #4
    να ειστε καλα παιδια σαφως κ βοηθησατε,αυριο παω για αλλαγη αντλιας αλλωστε εχω να παω κ ταξιδι οσο για τις βαλβιδες λογικο μου ακουγεται.τελος την ασφαλεια του βεντιλατερ θα την κοιταξω εκει οταν φτασω κ την αλλαζω εγω αν ειναι αυτο(το ευχομαι).ξεχασα να ρωτησω σε ποιο σημειο ειναι ο δεικτης θερμοκρασις οταν ξεκιναει η φτερωτη του ψυγειου στη δικια σας μηχανη.
    με λιγα λογια ηρεμισα λιγο. η συνεχεια θα δειξει.:smilea:
    καλο σας δρομο σε οσους ταξιδευουν κ μη.
    αλλωστε κ οι μετακινησεις μεσα στην αθηνα ειναι ενα ταξιδι....
    Ανοίξτε τα τρελάδικα να βγεί ο κόσμος ΈΞΩ!!!

Παρόμοια θέματα

  1. Την άκουσε η αντλία βενζίνης μου??
    από red_monster στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2008, 17:42
  2. Αλλαγή Carb και αντλία βενζίνης...
    από motaba στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2008, 10:21
  3. Ηχος απο αντλια βενζινης?
    από thrax στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2006, 18:58
  4. αντλια βενζινης ν2
    από africanos31 στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2005, 21:37
  5. Αντλια βενζινης καθε 20000 χλμ!!!
    από africanos31 στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2005, 20:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF