Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 37

Θέμα: BMW θέμα #2.1 (νέα μοντέλα)

  1. #1
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640

    BMW θέμα #2.1 (νέα μοντέλα)

    όποιος θέλει να διαβάσει κάτι που εχμ... έγραψε ένας φίλος περί της 1200GS:

    Σχόλιο...

    (σχόλια δεκτά... αν όμως δεν σας αρέσει ρούφα ένα αυγό)


  2. #2
    Kalhspera se olous. Eimai neo melos tou forum.

    Polu kalo to 1200. Afou skeftomoun oti an agoraza kai pali mhxanh na perimena prota na kukloforisei kai to 1200. Den leo polu kalo to multistrada pou exo kai den to exo metaniosei ka8olou pou to phra. Kai ka8e fora pou to kabalao kai feugo gia ta3idakia nio8o pos ekana thn sosth epilogh.

    NLS les kapou sto PDF oti ta periodika den sumap8oun ta BMW. 8a elega oti den sumap8oun genikotera ta Europaika mhxanakia. Eite einai BMW eite Ducati eite Aprilia klp

  3. #3
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    den exeis adiko...

  4. #4
    όταν η ρόδα γυρίζει Το avatar του/της sas
    Εγγραφή
    07/08/2003
    Μηνύματα
    1.013
    Γνωρίζει κανείς (προφανώς από φήμες) στα πόσα μπικικίνια θα παίζει?

  5. #5
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    γνωρίζω και δεν είναι ακριβώς φήμες

    θα έρθει πάνω κάτω στα ίδια με το τωρινό απλό - ίσως λίγο πάνω

    το 1150 GS Adventure θα συνεχίσει για όλο το έτος (προφανώς μέχρι να το ξεπουλήσουν και να κουρδίσουν την 1200 GS Adventure έκδοση)

    τους πρώτους μήνες θα διατίθεται υποχρεωτικά με ABS και με βάσεις για τις βαλίτσες - οι ακτίνες είναι ΕΠΙΠΛΕΟΝ λεφτά (!)

    μετά που θα κουλάρουν, θα μπορούν να κάνουν πιο customisation

    αναμένεται ΜΑΡΤΙΟ για όλη την Ευρώπη, αλλά ως γνωστό εμείς είμαστε Καζακστάν οπότε μην το δένετε

  6. #6
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131

    Smile

    Φιλε skor-billy, θα μου επιτρέψεις να μην συμφωνήσω μαζι σου στο θέμα οτι τα περιοδικά δεν συμπαθούν τα ευρωπαικά μηχανάκια.
    Επειδη ασχολούμε πολλά χρονια με την μοτοσυκλέτα εχω να πω οτι ο ελληνικός περιοδικός τύπος συμπαθεί υπέρ του δέοντος τα ευρωπαικά μηχανάκια και είδικά Ducati και ΚΤΜ και πολλες φορές τα τεστ ειναι εκτός πραγματικότητας.

  7. #7
    όταν η ρόδα γυρίζει Το avatar του/της sas
    Εγγραφή
    07/08/2003
    Μηνύματα
    1.013
    Μόλις διάβασα από το site της ΒΜW ότι η τιμή θα είναι 11.500 ευρώπουλα αλλά έγραφε και κάτι για 16%....μπορεί κάποιος να το μεταφράσει?????

    "Fahrzeugpreis: 11.500 EUR*
    * Ausstattung gemδί Serienumfang, unverbindliche Preisempfehlung ab Werk ohne άberfόhrungskosten inkl. 16% MwSt. "

    Ααααα και σε κατάσταση λειτουργίας (δηλαδή με τα υγρά της full) θα είναι 225 kgr

  8. #8
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    σε ποιάς χώρας site ήταν - μοιάζει για Φαπα

  9. #9

  10. #10
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    ε ότι σου είπα λέει

    "συμπεριλαμβάνει ΦΠΑ 16%"

  11. #11
    όταν η ρόδα γυρίζει Το avatar του/της sas
    Εγγραφή
    07/08/2003
    Μηνύματα
    1.013
    Δηλαδή 11500 ευρώπουλα και τέρμα????

    Εδώ γύρω στα 13500 μάλλον

    Δεν είναι άσχημα...καθόλου άσχημα.

  12. #12
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    εγώ πάντως όταν είναι να πάω στον dealer μου (ήδη έχω αργήσει για άλλους λόγους) θα του συζητήσω τι τράμπα μπορεί να γίνει (ΧΩΡΙΣ να επιρεάσει τα οικονομικά μου)

  13. #13
    όταν η ρόδα γυρίζει Το avatar του/της sas
    Εγγραφή
    07/08/2003
    Μηνύματα
    1.013
    Εσύ που έχεις ήδη μπέμπα και την ξεχρεώνεις σε βολεύει...εγώ θα πρέπει να βρω dealer να πάρει την africana και να πληρώσω διαφορά.

    Ισχύει ότι η BMW έχει συνεργασία με την Interamerican για ασφάλεια μηχανής από κλοπή (που είναι 25000χιλ μηνιαίως...αλλά λόγω συνεργασίας είναι 12500χιλ)????

  14. #14
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    δεν μπορώ να πω ότι θυμάμαι

    το μόνο που θυμάμαι είναι ότι έχω 4 χρόνια οδική δική τους free

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
    Φιλε skor-billy, θα μου επιτρέψεις να μην συμφωνήσω μαζι σου στο θέμα οτι τα περιοδικά δεν συμπαθούν τα ευρωπαικά μηχανάκια.
    Επειδη ασχολούμε πολλά χρονια με την μοτοσυκλέτα εχω να πω οτι ο ελληνικός περιοδικός τύπος συμπαθεί υπέρ του δέοντος τα ευρωπαικά μηχανάκια και είδικά Ducati και ΚΤΜ και πολλες φορές τα τεστ ειναι εκτός πραγματικότητας.
    alex14, to kalokairi pou mas perase pou h megaluterh merida periodikon ekane sugkitika test sta on-off (varadero-tdm-vstrom-bmw-multistrada-ktm klp) ekane sunexeia logo gia ta 3 giaponezika. Stis stules mono pou anaferotan 3exorista gia to ka8e mhxanaki diabazes kala logia gia ola. Alla pos ginete sto teleutaio filo ton sugritikon na grafoun mono gia ta giaponezika?

    kai deuteron ton septemrh-oktombrh (den 8umamai sugekrimena) to moto trith ekane ena sugritiko test meta3u TDM-Multistrada. Den 3ero an to eixes diabasei, alla polla shmeia diapistosa oti to e8abe to multistrada. Den leo oti to tdm einai mapa mhxanaki, alla oute kai to multistrada einai super korifaio. Exei kai auto kapoia moinektimata. Epidh omos to exo kai to 3ero pleon kala to mhxanakh apo proto xeri kapoia pragmata pou egrafe to periodiko den stekane.
    To sugritiko auto test einai sthn parakato dieu8unsh. Diabaste to kai ego auto to sumperasma ebagala. Tora an kapoios allos exei diaforetikh gnomh dexton kai sebaston.

    TDM vs Multistradahttp://homepages.pathfinder.gr/_pana...ultistrada.pdf
    einai peripou sta 550 Kb.

    Πανευτυχής που ξεμπερδέψα με τους Γιαπωνέζους

    Δεν μετανιώνω που αγάπησα εσένα μόνο.....

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Νεα μοντελα: BMW G 650 Xchallenge
    από leonis_lj στο forum BMW
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2006, 19:08
  2. Νεα Μοντελα ΜΧ
    από Spazz στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 22/07/2004, 16:06
  3. BMW θέμα #2 (νέα μοντέλα)
    από NLS στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2004, 09:13
  4. BMW θέμα #1 (650GS)
    από NLS στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2003, 18:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF