Σελίδα 17 από 17 ΠρώτοΠρώτο ... 7121314151617
Προβολή αποτελεσμάτων 241 έως 249 από 249

Θέμα: το brosακι μου!

  1. #241
    ειπαμε..fournas Το avatar του/της fournas
    Εγγραφή
    17/06/2009
    Μηνύματα
    801
    @giannisblest
    επειδη εχω δει (και απο αλλα ποστ σου) οτι το εχεις "ψαξει" αρκετα το θεμα βελτιωσης με το bros , εχεις βρει καποια "ουρα" απο αλλο μοντελο που να καθεται πιο ομορφα ή καποιο κατασκευαστη που να δινει ετοιμη λυση για την βελτιωση της (ουρας)..

    κανα 2 σελιδες πισω (αν δεν κανω λαθος) εχεις βαλει φωτο με κατι ωραια μονοσελα..κατι τετοιο θα ηταν ιδανικο..

  2. #242
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fournas
    @giannisblest
    επειδη εχω δει (και απο αλλα ποστ σου) οτι το εχεις "ψαξει" αρκετα το θεμα βελτιωσης με το bros , εχεις βρει καποια "ουρα" απο αλλο μοντελο που να καθεται πιο ομορφα ή καποιο κατασκευαστη που να δινει ετοιμη λυση για την βελτιωση της (ουρας)..

    κανα 2 σελιδες πισω (αν δεν κανω λαθος) εχεις βαλει φωτο με κατι ωραια μονοσελα..κατι τετοιο θα ηταν ιδανικο..
    αυτα γενικα που εχω βαλει παρα πισω ειναι η πιο γνωστη αλλαγη που υπαρχει.ειναι η ουρα η καλυτερα η σελλα του monster.πρεπει να κοπει σε μερικα σημεια το υποπλαισιο και να κολληθουν καποια αυτακια και σημεια αλλα γενικα ειναι απλη η πατεντα.εδω βιντεο.(και εδω με τεποζιτο monster!!!!
    με πατεντες εχω δει σε μπρος πολλεεεες ουρες...απο r6, z 750, ducatia, και πολλα αλλα.
    υπαρχουν παντως κατι ετοιμες αν δεν κανω λαθος και με υποπλαισιο αλυμινιου για ενα ατομο.ουσιαστικα ομως ειναι για trackbike.
    ψαξου στο hawkgtforum αν κατεχεις την αγγλικη.εκει μεσα γινεται της π... πολυ πατεντα και φτιαξιμο...να δεις κατι μπρος με 90hp τροχο...

  3. #243
    ειπαμε..fournas Το avatar του/της fournas
    Εγγραφή
    17/06/2009
    Μηνύματα
    801
    Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
    αυτα γενικα που εχω βαλει παρα πισω ειναι η πιο γνωστη αλλαγη που υπαρχει.ειναι η ουρα η καλυτερα η σελλα του monster.πρεπει να κοπει σε μερικα σημεια το υποπλαισιο και να κολληθουν καποια αυτακια και σημεια αλλα γενικα ειναι απλη η πατεντα.εδω βιντεο.(και εδω με τεποζιτο monster!!!!
    με πατεντες εχω δει σε μπρος πολλεεεες ουρες...απο r6, z 750, ducatia, και πολλα αλλα.
    υπαρχουν παντως κατι ετοιμες αν δεν κανω λαθος και με υποπλαισιο αλυμινιου για ενα ατομο.ουσιαστικα ομως ειναι για trackbike.
    ψαξου στο hawkgtforum αν κατεχεις την αγγλικη.εκει μεσα γινεται της π... πολυ πατεντα και φτιαξιμο...να δεις κατι μπρος με 90hp τροχο...


    ευχαριστω

    καλους δρομους

  4. #244
    applied... Το avatar του/της paTman_the
    Εγγραφή
    08/02/2006
    Μηνύματα
    89
    Καλησπέρα!

    Εύγε! Πάρα πολύ ωραίο το έκανες το μηχανάκι!

    Κάτι τέτοια βλέπω και λυπάμαι που έδωσα το δικό μου!

    Εχω ακόμα το manual του haynes, αν μπορεί να χρησιμεύσει κάπου (οποιονδήποτε έχει bros δλδ...).

    Αυτό που είχα είχε μπροστά πίσω αναρτήσεις της WP και το μηχανάκι ήταν πραγματικό σχολείο για μένα (πρώτο μηχανάκι). Ξέρω ότι το αμορτισερ είναι ακριβό, αλλά πραγματικά η μηχανή ήταν το κάτι άλλο.

    Επίσης νομίζω ότι το τιμόνι που πήρες είναι ΠΟΛΥ μεγάλο για το μηχανάκι, μήπως να το άλλαζες με κάτι λίγο μικρότερο (στο ύψος αναφέρομαι, δεν ξέρω τι πλάτες έχεις). Από την άλλη εμένα με βολεύαν αφάνταστα τα clipon του, οπότε μαλλον σου είμαι λάθος

    Καλά χιλιόμετρα
    Υπάρχει ζωή πριν το θάνατο;

  5. #245
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sernodas2
    Εγγραφή
    07/05/2010
    Μηνύματα
    503
    Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest

    τα σωληνακια..
    αν τα θελει καποιος τα δινω 15ε το ενα η 25 και τα 2.
    θα χρειαστει να αγοραστουν και ρακορακια για να μπουν καθως θα κρατησω τα δικα μου...
    αν τα θελει καποιος..πμ me [/B]
    εγω στειλε ενα τηλ να σε παρω.... πμ δεν ερχετε εισαι γεματος λεει....

  6. #246
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    εχουν δωθει φιλε μου

    το τιμονι στο υψος μια χαρα ειναι.στο φαρδος ειναι καπως μεγαλο αλλα σου δινει τοσο καλη λαβη που το να την οδηγας σου φαινεται παιχνιδι.οπως και οταν την μανουβραρεις η αν πας να πεσεις απο κλιση πχ την κρατας πολυ ευκολα...:smilea:

  7. #247
    Γιάννη έχεις κάνει πολύ ωραία δουλειά!!!
    Επειδή σκέφτομαι να πάρω ενα μπροσάκι και να το μαζέψω εμφανησιακά,
    ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις σκεφτεί ή αν έχεις προσπαθήσει να βάψεις την πίσω ζάντα και το πλαίσιο της μηχανής.
    (ένα μαύρο ματ θα ήταν αλητεία)
    Α και κάτι άλλο γιατί είμαι ψιλοάσχετος,το να βάλεις τιμόνι και να καταργήσεις τα κλίπ ον είναι εύκολο?
    Rock hard ride free

  8. #248
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    ευχαριστώ!!γενικά δεν εχω ασχοληθεί με το βάψιμο πολύ.πάντως για να βαφτεί το πλαίσιο πρέπει να βγει από την μηχανή.η καλύτερα να βγει η μηχανή από αυτό. ρώτα τον gixxerpap που το έχει κάνει.τώρα το τιμόνι.είναι απλό.είναι εύκολο.αλλά σίγουρα είναι χρονοβόρο.μου πήρε 3 μέρες να ξεμπερδέψω.δεν ήταν τόσο δύσκολο να το τοποθέτησω όσο να τοποθέτησω τα πράγματα πάνω του.δεν έφταναν ντίζεσ μαρκούτσια καλώδια κτλ.αν είσαι τυχερός και έχεις το μπρος με τα ψηλά κλιπ ον τότε ίσως γλυτώσεις μερικά αν όχι όλα από αυτα τα προβλήματα που πρόκειπτουν από την αλλαγή ύψους.

  9. #249
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgio
    Εγγραφή
    01/07/2008
    Μηνύματα
    1.215
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sernodas2
    εγω στο δικο μου που ειναι το Κ μοντελο αυτο δλδ με τα ψιλα κλιπ-ον απλα εβγαλα τις κοντρες που εχου τα κλιπ-ον απο κατω κ τα ανοιξα προς τα εξω.....
    Μια διευκρίνιση, το K δεν σημαίνει ψηλά κλιπ-ον, το K σημαίνει ότι είναι παραγωγής 1989. Επίσης το Bros έβγαινε το 1988 (J) και το 1990 (L) που βγήκε pgm.

    Αυτό φαίνεται και από το πως αρχίζουν οι αριθμοί πλαισίου 100->J, 105->K, 110->L.

    Με ψηλά κλιπ-ον βγήκαν τα K και L (όχι τα J) και ξεχώριζαν από τα άλλα επειδή αναφέρονταν ως K2 και L2.

    Μου πήρε καιρό να καταλάβω γιατί όποτε πήγαινα στο Σαρακάκη (επίσημη αντιπροσωπεία, φέρνει ακόμα τα πάντα, οι τιμές μόνο τσούζουν) και παρόλο που του έλεγα αριθμό πλαισίου με ρώταγε το K η το K2;
    "Με το ένα χέρι να αγγίζεις τ' άστρα και με το άλλο να ανακατεύεις τη λάσπη"
    Μιχάλης Δερτούζος


    "Άμες δε γ' εσόμεθα πολλώ κάρρονες"

Σελίδα 17 από 17 ΠρώτοΠρώτο ... 7121314151617

Παρόμοια θέματα

  1. Το τελευταίο μου post :(
    από psaroulis στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2004, 11:34
  2. απο το ιστορικο μου αρχειο.......
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2004, 09:04
  3. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2004, 13:34
  4. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 05/12/2003, 16:55
  5. Δειτε Το Καινουριο Μου
    από kalgeorge στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2003, 13:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF