Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: Εξουσιοδοτημένα και @ρχίδι@

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hidefnick
    Εγγραφή
    07/08/2005
    Μηνύματα
    1.586

    Εξουσιοδοτημένα και @ρχίδι@

    Γενικά τα οχηματά μου τα φτιάχνω είτε μόνος είτε στο θείο. Το kawa πήγαινε μόνο σε εξουσιοδοτημένα και τα αποτελέσματα τα έχω γράψει αλλού. Την Πέμπτη είπαμε να γίνει ένα service στο αυτοκίνητο της πρώην, μιάς και κουβαλάει τον μικρό. Το έχει 1μιση χρόνο και υποτίθεται ότι είχε κάνει γενικό σε εξουσιοδοτημένο Peugeot 3 μήνες πριν το αγοράσουμε. Φουλ service με ιμάντες, ρύθμιση βαλβίδων κλπ κλπ. Με σφραγίδες και βουλοκέρια στο βιβλιαράκια όλα αυτά....

    Βγάζωντας καπάκι βαλβίδων με παίρνει ο θείος τφ και μου λεεί το απίστευτο: "λείπει ένα κοκοράκι από βαλβίδα εξαγωγής. Εψαξα αλλά δεν παίζει να έχει περάσει στο κάρτερ....."

    Ελεος δηλαδή. Ασε που δεν βρίσκουμε κοκοράκι, ασε που έχω φάει ένα αγχος μην το βάλουμε επάνω και διαλύση το σύμπαν, ασε που όλα σε εμένα. Μα καλά ΠΟΣΟ μαλάκας πρεπει να είναι κάποιος για να κάνει κάτι τέτοιο??????

    Πάρτε κανένα manual και προποννηθείτε στο άθλημα, γιατί τελικά μόνο έτσι έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

    Και έχω και την άλλη να μου λέει ότι δεν το κοίταξες καλά πριν το αγοράσεις και πήρες χάλια αυτοκίνητο. Μα να δω αν λείπει κοκοράκι?????
    "Growing old is inevitable. Growing up is optional"...

  2. #2
    Member of THE M.R.A.
    Εγγραφή
    22/05/2002
    Μηνύματα
    56

    Re: Εξουσιοδοτημένα και @ρχίδι@

    Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick


    Πάρτε κανένα manual και προποννηθείτε στο άθλημα, γιατί τελικά μόνο έτσι έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
    +1 ??? και λίγα λες!
    Αλλος πήγε σε ΕΞΩΣΙΟ _δοτημένο και το μηχανάκι του ύστερα από 50άρα Χλμ. 'Εχασε' τη βίδα λαδιών του κάρτερ !!! Καλά που πήγαινε με παρέα και τον πήρανε χαμπάρι οι από πίσω ....
    Πάρτε μανουάλια λοιπόν και στρωθείτε στο διάβασμα και έπειτα μαλακά μαλακά στην εφαρμογή των όσων αποκομίσατε από διάβασμα και ΟΧΙ ΜΟΝΟ !!!
    Σίγουρα η εμπειρία δεν αποκτάται αντε αντε με τη μια\ Θα χαλάσεις και θα μάθεις \ ο καθένας ΟΣΟ του 'κόβει' και μπορεί
    ΑΜΑ ομως το ΄φτιάξεις΄ ..... ωρε μάνα μου ... Σαν να έχεις κάνει 2η αγορά σα να μόλις το έβγαλες από τη βιτρίνα ....
    ΘΑΡΡΟΣ θέλει - ΓΝΩΣΗ και ΥΠΟΜΟΝΗ
    ......

  3. #3
    ή το να είσαι πάνω απ το μηχανικό...

  4. #4

    Re: Εξουσιοδοτημένα και @ρχίδι@

    Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick
    Γενικά τα οχηματά μου τα φτιάχνω είτε μόνος είτε στο θείο. Το kawa πήγαινε μόνο σε εξουσιοδοτημένα και τα αποτελέσματα τα έχω γράψει αλλού. Την Πέμπτη είπαμε να γίνει ένα service στο αυτοκίνητο της πρώην, μιάς και κουβαλάει τον μικρό. Το έχει 1μιση χρόνο και υποτίθεται ότι είχε κάνει γενικό σε εξουσιοδοτημένο Peugeot 3 μήνες πριν το αγοράσουμε. Φουλ service με ιμάντες, ρύθμιση βαλβίδων κλπ κλπ. Με σφραγίδες και βουλοκέρια στο βιβλιαράκια όλα αυτά....

    Βγάζωντας καπάκι βαλβίδων με παίρνει ο θείος τφ και μου λεεί το απίστευτο: "λείπει ένα κοκοράκι από βαλβίδα εξαγωγής. Εψαξα αλλά δεν παίζει να έχει περάσει στο κάρτερ....."

    Ελεος δηλαδή. Ασε που δεν βρίσκουμε κοκοράκι, ασε που έχω φάει ένα αγχος μην το βάλουμε επάνω και διαλύση το σύμπαν, ασε που όλα σε εμένα. Μα καλά ΠΟΣΟ μαλάκας πρεπει να είναι κάποιος για να κάνει κάτι τέτοιο??????

    Πάρτε κανένα manual και προποννηθείτε στο άθλημα, γιατί τελικά μόνο έτσι έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

    Και έχω και την άλλη να μου λέει ότι δεν το κοίταξες καλά πριν το αγοράσεις και πήρες χάλια αυτοκίνητο. Μα να δω αν λείπει κοκοράκι?????



  5. #5
    Μάνος Το avatar του/της mankam
    Εγγραφή
    15/08/2009
    Μηνύματα
    1.347
    λαμογια υπαρχουν παντου,υπαρχουν ομως και μαστορια σωστα αλλα λιγα...........
    οταν πηρα το zzr μολις ειχε κανει γενικο σερβις και βαλβιδες,μετα απο 1500 χιλμ που το ανοιξα ηταν ολες φευγατες εκτως οριων οι περισσοτερες,τα μπουζι παλια,μονο τα λαδια αλλαγμενα κατι που ειναι ευκολο να τσεκαρει και ο ασχετος.
    εχει χρονια που τα κανω σχεδον ολα μονος και ξερω τι μου γινεται ,το θεμα ειναι να γουσταρεις και να εχεις ορεξη να ασχοληθεις.
    οσο για αυτους που θελουν σωστο μηχανικο η καλυτερη διαφημιση ειναι απο στομα σε στομα.

Παρόμοια θέματα

  1. Και κάτι ακόμα
    από bikersonly στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 15:41
  2. Kαλημέρα και ευλογημένα MotoGp...
    από BICILINDRICO στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2003, 15:17
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 22:42
  4. Γεια και χαρα
    από sonus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 11:47
  5. Προς admins, moderatores και όποιος άλλος...
    από TManiac στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 08:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF